در باب دستور جلسه هفتگی:وادی نهم و تاثیر آن روی من
سه شنبه 21 اردیبهشت 1395 ساعت 17:57 | نویسنده این مطلب : همسفر زهره | ( نظرات )

به نام قادر یكتا

در باب دستور جلسه هفتگی :وادی نهم و تاثیر آن روی من

به قلم كمك راهنما همسفر فاطمه خادم الحسینی

در جهان هر چیزی چه ماده ،چه انسان ،چه حیوان و یا هر موجودی دارای نقطه تحمل می باشد كه اگر از آن نقطه عبور شود باعث دگرگونی و بی تعادلی و آشوب می شود.اولین گزینه برای ارتباط بهتر بین خانواده ها شناخت نقطه تحمل یكدیگر است تا خانواده در آرامش نسبی قرار بگیرد.
چگونه نقطه تحمل خود را بالا ببریم؟ آیا نقطه تحمل اكتسابی است یا ذاتی؟....


این پیام برای كسانی است كه می دانند در چه وادی و برای چه قدم نهاده اند و به خود و رفتارهای خود توجه می كنند پس بر شما واجب است كه از نقطه به عمل درآیید و به طبیعت و آسمان ها توجه كرده و درس بگیرید.

نقطه تحمل كلمه ای قابل تاُمل:

در جهان هر چیزی چه ماده ،چه انسان ،چه حیوان و یا هر موجودی دارای نقطه تحمل می باشد كه اگر از آن نقطه عبور شود باعث دگرگونی و بی تعادلی و آشوب می شود.مثلا اگر آب را به دمای جوش یا انجماد ببریم از حالت اولیه خود خارج شده و ملكولها تغییر شكل داده و تغییر و تبدیل در آن صورت می گیرد .

در انسانها هم همینگونه است.اگر فردی كه دارای نقطه تحمل پایینی است و ما از حد آن عبور كنیم او را به آستانه آشوب می رسانیم و چه بسا اعمال خطرناكی ممكن است از او سر بزند .

اولین گزینه برای ارتباط بهتر بین خانواده ها شناخت نقطه تحمل یكدیگر است تا خانواده در آرامش نسبی قرار بگیرد.از بعد دیگری كه روی این مسئله نگاه كنیم این است كه برای ورود به دنیای ضد ارزشها خیلی نیاز نیست كه دارای نقطه تحمل بالایی باشیم ،چرا كه ضدارزشها در لباس بسیار زیبا خود را جلوه می دهند و ما نیاز به آموزش یا تحمل سختی نداریم.وقتی در مسیر ضدارزشها قرار بگیریم نیروهای منفی خیلی زود راه را برای ما هموار می كنند و ما را به ناكجاآباد می رسانند .

به عنوان مثال وقتی كسی اشتباه ما را به ما گوشزد می كند خواه از طرف همكار یا همسر یا فرزندان ،راحت ترین كار بدون تفكر ،داد زدن و به حاشیه رفتن است كه كار چندان دشواری نیست .خیلی افراد با كلماتی نظیر پدر من هم همینطور است ،خانواده ما هم همین طور هستند و ....سعی در تغییر رفتار و منش خویش نمی كنند .آیا به راستی در این مواقع اختیار انسان در كجا قرار می گیرد!؟ انسانی كه اختیار دارد بین خوبی و بدی و ارزش و ضد ارزش ،خود انتخابگر باشد نه اجدادش!

خیلی از افراد فكر می كنند كه نقطه تحمل جسم اگر بالا برود دیگر لازم نیست نقطه تحمل روان و زبان هم بالا برود ،در حالی كه انسانی متعادل است كه بتواند نقطه تحمل را در همه موارد به طور یكسان بالا ببرد.به طور مثال اگر به فردی بگویند از صبح تا شب گونی سیمان را جابه جا كن می تواند اما اگر قرار باشد كمی شنوای حرف طرف مقابلش باشد و یا با انتقادی مواجه شود به آستانه آشوب می رسد.اگر ما نتوانیم این تعادل جسمی و رفتاری و زبانی را پیدا كنیم چه بسا برای ما بی احترامی و زیر سؤال رفتن شخصیت و شكسته شدن دلها را به جا می گذارد.

چه بسا حرفی همچون شعله كوچك آتشی كه بر خرمنی از كاه زده می شود....

اگر ما بخواهیم نقطه تحمل خود را بسنجیم باید به كلماتی كه از زبانمان خارج می شود توجه كنیم .زبان تنها عضو بدن است كه خیلی زلال ما را به خودمان نشان می دهد.

چگونه نقطه تحمل خود را بالا ببریم؟ آیا نقطه تحمل اكتسابی است یا ذاتی؟

نقطه تحمل در اكثر انسانهای متفكر كسب كردنی است كه در اثر استمرار و تكرار در طول زمان می توان آن را تغییر داد چه در جهت منفی یا چه در جهت مثبت.

مثال 1:چه بسا افرادی كه یاد گرفته اند در برابر همه چیز سكوت كنند و در جایی دیگر با مصرف مواد و یا اعمال ضد ارزش دیگر درونشان را كه به آستانه آشوب رسیده است را آرام كنند.البته ما به این افراد افرادی با نقطه تحمل بالا نمی گوییم این افراد ،افرادی درون گرا هستند كه یاد نگرفته اند نیازشان را و یا افكار درونیشان را بیان كنند. یا به خاطر نبودن اعتماد به نفس كافی در مكانی دور از چشم همه ،خود را به آرامش می رسانند.

مثال 2:افراد تك بعدی كه در وادی 13 آقای مهندس خیلی قشنگ در مورد آنها توضیح داده است .انسان تك بعدی كه یا عشق یا عقل یا ایمان را می فهمد و ظرفیت درك این سه را با هم ندارد.این افراد افرادی با نقطه تحمل پایینی هستند كه اگر به عشقش نرسد خودكشی می كند یا اگر در مورد ایمان،با تعصبی كه دارد صحبت نشود اسلحه به دست می گیرد یا عاقلانه بودن را با حسابگرانه بودن اشتباه می گیرد و اینگونه افراد زندگی را هم برای خود و هم برای اطرافیان خود سخت و غیر قابل تحمل می كنند و چون كاری از ما ساخته نیست فقط باید برایشان دعا كنیم.

ما در جامعه با انسانهای تك بعدی دیگری هم مواجه هستیم ،كودكانی كه به دلیل دوست داشته شدن بی تعادل پدر و مادر و خانواده به انسانهای خودشیفته تبدیل شده اند انسانهایی كه تا مرحله جوانی دركی از مشكلات و سختی ها ندارند .فردی كه همه زندگی اش خلاصه شده در درس خواندن ،رقابت،تفریح،خوردن و خوابیدن، چگونه می تواند چنین فردی در جوانی در برابر انسانهای دیگر و با مشكلات نقطه تحمل بالایی داشته باشد!؟پدر و مادرها با بی تعادلی در تربیت نه تنها او را به نقطه جوش نرسانده اند بلكه او را به نقطه انجماد خیلی از حس ها رسانده اند كه دركی از خیلی از موضوعات ندارد.

انسانی كه دارای نقطه تحمل بالایی است به نیروهای منفی و اهریمنی و به اضداد به دید نیروهای تكمیل كننده و مكمل نگاه می كند و با مشكلاتی كه سر راهش قرار می گیرند به دید رحمت و ساخته شدن نفس نگاه می كند و برخورد بهتری با مشكلات دارد و می داند با غوغا كردن و سر و صدا جز اینكه خود را به وادی سقوط نزدیك كند كار دیگری نمی كند.

به امید آنكه همه ما به فرمان عقل نزدیك شده و عشق واقعی را درك كنیم.

با احترام كمك راهنما همسفر فاطمه خادم الحسینی

نگارنده:همسفر زهره 

‍‍

 

مرتبط با: دستور جلسه هفتگی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
یکشنبه 26 اردیبهشت 1395 13:19
بسیار زیبا و کامل بود وخیلی راحت و روان بیان شده بود واقعا لذت بردم خدا قوت به خانم زهره و فاطمه عزیز
همسفر کبری یکشنبه 26 اردیبهشت 1395 13:14
بسیار زیبا و کامل بود وخیلی راحت و روان بیان شده بود واقعا لذت بردم خدا قوت به خانم زهره و فاطمه عزیز
امیر پنجشنبه 23 اردیبهشت 1395 16:04
بسیار عالی و آموذنده بود
مسافر حمید پنجشنبه 23 اردیبهشت 1395 15:04
سلام و خدا قوت بسیار عالی بود
همسفرباران پنجشنبه 23 اردیبهشت 1395 10:05
بسیارعالی بوداستفاده کردم
سپاس از کمک راهنمافاطمه خادم الحسین
سپاس ازکمک راهنماخانم زهره
همسفرباران پنجشنبه 23 اردیبهشت 1395 10:03
بسیارعالی بوداستفاده کردم
سپاس از کمک راهنمافاطمه خادم الحسین
سپاس ازکمک راهنمایان عزیز خانم اعظم و خانم زهره
همسفرخاطره پنجشنبه 23 اردیبهشت 1395 01:12
بسیار بسیار عالی بود و خیلی استفاده بردم .خدا قوت خدمت خانم فاطمه عزیزم بخاطر قلم و بیان شیوا در مورد نقطه تحمل و وادی 9.
مسافر مجتبی (شیخ بهایی اصفهان) چهارشنبه 22 اردیبهشت 1395 21:02
بسیار عالی و تاثیر گذار!!!
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم سرکار خانم خادم الحسینی نویسنده این دستور جلسه پر محتوا
خدا قوت خدمت خانم توکلی ( نگارنده )
به پاکی دریاها ژرف باشید به وسعت دشت ها جوان وجاوید
مسافر مجتبی (شیخ بهایی اصفهان) چهارشنبه 22 اردیبهشت 1395 20:00
بسیار عالی و تاثیر گذار!!!
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم سرکار خانم خادم الحسینی نویسنده این دستور جلسه پر محتوا
خدا قوت خدمت خانم توکلی ( نگارنده )
به پاکی دریاها ژرف باشید به وسعت دشت ها جوان وجاوید
مانا چهارشنبه 22 اردیبهشت 1395 17:57
خیلی عالی بود لذت بردم.
خدا قوت به خانم زهره وخسته نباشید.
همسفر سارا چهارشنبه 22 اردیبهشت 1395 15:12
بسیار عالی بود ، استفاده کردم.
سپاس و خداقوت خدمت خانم فاطمه عزیز و خانم زهره عزیز
انوارتان حیات بخش باد..
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو