گزارش جلسه خصوصی همسفران روز یکشنبه95/1/29بادستور جلسه جهان بینی1و2
دوشنبه 30 فروردین 1395 ساعت 13:48 | نویسنده این مطلب : همسفر زهره | ( نظرات )

به نام داننده رازها

روز یکشنبه مورخ 95/1/29 جلسه اول از دور نهم کارگاههای آموزشی خصوصی ویژه همسفران 

شعبه شیخ بهایی،با نگهبانی همسفر سمیرا،استادی همسفر مهین و دبیری همسفر مرضیه

با دستور جلسه:جهان بینی 1و2

 راس ساعت 16 آغاز به کار نمود.

خداوند ما را آفرید تا دانا شویم و تکامل پیدا کنیم. تا وقتی انسان در مثلث جهالت بماند و بگوید من ناامیدم،من می ترسم یا فکر کند خودش بهتر از هر کس می داند امکان ندارد به مسیر دانایی پا بگذارد.اولین و مهمترین اصل مسیر دانایی تفکر است.اگر کسی بخواهد از نفس اماره بیرون بیاید باید حتما تفکر کند آموزش بگیرد و تجربه کند....


استاد محترم چنین فرمودند:

تفکر،خواسته و خیال ما آن چیزی نیست که می بینیم و می خواهیم بلکه درست آن چیزی هست که نمی بینیم و نمی خواهیم ،حال برای ما واقعی،اما حقیقت در جای دیگر است.(استاد رعد)

این به آن مفهوم است که انسان برای کار دیگری خلق شده،اما مسیر دیگری را می رود.جهان بینی به ما یاد می دهد که راهی که می روی خطا بوده برگرد و به راه حقیقی برو.در خط اول جهان بینی 2 به قوانین زندگی اشاره شده است در برابر خطوط راستی و درستی زندگی مقاومت کردن یعنی قوانین زندگی را نادیده گرفتن.

حالا چرا انسان این قوانین زندگی را متوجه نمی شود؟! چرا از راهی که رفته منحرف شده؟!

شیطان جز فرشتگان مقرب درگاه الهی بود.چرا شیطان حاضر شد از آن مقام بالا سقوط کند و دشمن قسم خورده انسان بشود؟برای اینکه خداوند نیرو ،قدرت و ویژگی هایی را به انسان داد که شیطان نداشت.قدرت تفکر،قدرت اختیار،قدرت انتخاب و...را به انسان داد و از ویژگی های خودش به انسان داد .انسان خلق شد تا ویژگی های خداوند را در زمین متجلی کند .اینجا شیطان قسم خورد و گفت من این انسان را از راهش منحرف می کنم.انسان از دو بخش تشکیل شده یکی جسم که از خاک است و دیگری صور پنهان که از آتش است.

خداوند به انسان گفت من ویژگی هایی را به تو دادم و دو راهنما برای تو می گذارم یکی پیام آوران من هستند که پیام های من را به تو یادآور می شوند و یک پیامبر هم در درون تو می گذارم که عقل و وجدان توست.هر وقت بخواهی به حرف شیطان گوش دهی این دو تا راهنما هستند و دیگر بستگی به خودت دارد.

شیطان هم آمد و اولین کاری که کرد جلوی دانایی انسان را گرفت و نگذاشت انسان یاد بگیرد و از طریق نفس این کار را کرد نفس انسان را با خودش همراه کرد.این نفس وقتی با انسان همراه شد در مرحله پایین حیوانی قرار داشت آموزش ندیده بود،تربیت نشده بود.در مرحله نفس اماره سه حیوان با انسان همراه هستند ،اول شیر که تمثیلی از زورگویی و قدرت طلبی است،پلنگ که تمثیلی از هواهای نفسانی است و گرگ که تمثیلی از آز و طمع است.در مرحله نفس اماره انسان با خوی حیوانی پا به هستی گذاشت هر موقع که انسان بخواهد به راه درست برود شیطان با خواسته های بی جا که به نفس می دهد انسان را از مسیر خود منحرف می کند در این مرحله عقل به عنوان فرمانروای درونی انسان نادیده گرفته شد چون عقل هم کامل نبود عقل هم داشت مسیر تکاملی خودش را طی می کرد اما نفس با خواسته هایش نگذاشت.

در جان بینی در قسمت دانایی به ما یاد می دهد که اینجا دو تا مثلث است یک مثلث،مثلث جهالت(ترس،منیت،ناامیدی) که مربوط به شیطان است و یک مثلث،مثلث دانایی(تفکر،تجربه،آموزش) که فرمان خداوند است.خداوند ما را آفرید تا دانا شویم و تکامل پیدا کنیم. تا وقتی انسان در مثلث جهالت بماند و بگوید من ناامیدم،من می ترسم یا فکر کند خودش بهتر از هر کس می داند امکان ندارد به مسیر دانایی پا بگذارد.اولین و مهمترین اصل مسیر دانایی تفکر است.اگر کسی بخواهد از نفس اماره بیرون بیاید باید حتما تفکر کند آموزش بگیرد و تجربه کند.حالا ذهنی که سالهای سال درگیر نیروهای اهریمنی و خواسته های نا به جای نفسش بوده یک شبه نمی تواند عوض شود تفکر پی درپی می خواهد ،تجربه و آموزش می خواهد و این زمان می برد.

وقتی انسان خواستش با خواست الهی یکی می شود آن موقع است که تازه در صراط مستقیم قرار می گیرد.

اگر من در ته ته شرایط بد زندگی قرار دارم بدانم معجزه رخ می دهد اما شرط دارد و شرطش هم این است که در صراط مستقیم باشم و این قدر من من نکنم تا وقتی می گویم من فرمانی صادر نمی شود .

بیرون آمدن از مثلث جهالت و رفتن به سمت دانایی همه و همه بستگی به حس من دارد و حس من به تفکر من و تفکر من به تغییر نگاه من بستگی دارد.من اگر بگویم من می دانم من وضعیتم از این بدتر می شود،من کجا می توانم کمک راهنما شوم،من کجا می توانم صاحب خانه شوم؟ و... این یعنی بی ایمانی ،این یعنی نادیده گرفتن خدا .خودش ما را خلق کرده مگر می تواند ما را فراموش کند.اگر حسم را درست کنم مطمئنا می توانم خوب تفکر کنم و ایمان بیاورم.ایمان یعنی استقامت ،امید داشتن.ایمان بیاورم که خدایی هست که چه بخواهم چه نخواهم به من کمک می کند.

این انرژی که در درونمان است گنجی بسیار بزرگ است این را نادیده نگیریم و بیهوده به هدر ندهیم به دنبال این نباشیم که چرا این اتفاق برای من افتاد حتما به صلاحم بوده است.

آنچه انسان از جهان بیرون و جهان درون برداشت،ادراک،دریافت و احساس می کند جهان بینی اش است.انسان تا خودش و نیروهای درونی خودش را نشناسد قطعا نمی تواند چیزی را از بیرون دریافت کند.

جهان بینی خیلی ساده و روان به ما یاد می دهد ناامید نباش،افسرده نباش،اینقدر نگو چرامن؟بگو خدا را شکر که من،چون خداوند بهتر می داند که با ما چه کند و همه اینها بستگی به تفکر دارد.

نویسنده:همسفر زهره

تصویرگر:همسفرمهتاب   

مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی همسفران،

برچسب‌ها: کنگره 60، جهان بینی1و2،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر جواد عمیدی چهارشنبه 1 اردیبهشت 1395 02:24
خدا قوت با تشکر از نگهبان ، استاد و دبیر گرامی وتبریک خدمت نگهبان خانم سمیرا.
همسفرندا چهارشنبه 1 اردیبهشت 1395 02:21
خدا قوت خدمت هر سه عزیز و تبریک ویژه خدمت خانم سمیرا خیلی خوشحالم از جایگاه نگهبانی شماامیدوارم موفق باشید.
همسفر آزاده سه شنبه 31 فروردین 1395 15:04
تبریک و خدا قوت خدمت خانم سمیرا و همچنین خداقوت به خانم مهین عزیز بابت چهارده جلسه نگهبانی
همسفر آزاده سه شنبه 31 فروردین 1395 15:02
تبریک و خدا قوت خدمت خانم سمیرا و همچنین خداقوت به خانم مهین عزیز بابت چهارده جلسه نگهبانی
وب آتیه سبز : سید مصطفی سه شنبه 31 فروردین 1395 00:06
جایگاه نگهبانی را خدمت همسفرم تبریک میگویم ،همچنین تبریک خدمت دبیر محترم و خدا قوت خدمت استاد جلسه و نویسنده محترم سرکار خانم زهره و تصویرگر گرامی


مریم(سلمان فارسی) دوشنبه 30 فروردین 1395 23:27
تبریک میگویم به خانم سمیرای عزیز جایگاه نگهبانی را وهمچنین خدمت دبیر واستاد گرامی وخداقوت خدمت عکاس ونویسنده عزیز
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic