مصاحبه با اقای امیر حسین باقری دستیار محترم دیده بان
دوشنبه 30 فروردین 1395 ساعت 11:22 | نویسنده این مطلب : مسافر علی | ( نظرات )

بنام خالق عشق وزیبایی                  

مصاحبه با آقای امیر حسین باقری دستیار دیده بان مرزبانان          


قاتل جان ادم و دانائی و کنگره فقط حاشیه  است . من اگر یادم بیاید که روز اول چقدر خماری کشیدم .چه تنهایی ها را تحمل کردم وچقدر درد کشیدم ،هیچگاه نمی توانم به حاشیه بروم .این شعار مرزبانی است که می گوئیم کنگره مکانی است امن واین امنیت فقط بدست مرزبانان ایجاد می شود.هر کس در کنگره دارای جایگاهی است ولی اجرا کردن قوانین با مرزبانان است . باید بدانند که نوک پیکان برای حمله به نیروهای منفی مرزبان ها می باشند .

        

امروز پنج شنبه 95/01/26 در خدمت اقای باقری دستیار دیده بان انتخابات هستیم

در ابتدا ضمن عرض خیر مقدم خدمت ایشان وهمراهان ، وتشکر از اینکه وقتشان را در اختیارمان قرار دادند .خواهشمندم خودشان را معرفی نموده وبفرمایند که مسئولیتشان در انتخابات چیست؟

 باسلام . امیر حسین هستم یک مسافر.. بسیار خوشحالم که در خدمت شما هستم . واز فرصتی که در اختیار من قرار دادید سپاسگزارم.

من حدود 6 سال پیش وارد کنگره شدم با راهنمایی اقای علیرضا زرکش حدود 12 ماه سفر کردم با روش دی اس تی و داروی درمان او تی رهایی پنج سال وچند ماه ..

در حال حاضر بعنوان کمک راهنما در شعبه استاد معین مشغول انجام خدمت هستم .حدود 3 سال پیش بنا به صلاحدید اقای علی مجدیان ، دیده بان مرزبانان کنگره 60 به صورت رسمی بعنوان دستیار دیده بان انتخاب  شدم ودر این جایگاه دارم خدمت می کنم.

لطفا خلاصه وشمه ای از وظایف دستیار دیده بان را توضیح دهید ؟

با ساختار کنگره همگی اشنا هستیم .در سالهای قبل مرزبانی بصورت دائم بود وسپس به این نتیجه رسیدند که مرزبانی هم جاری وبصورت دوره ایی اداره شود و هر شعبه ایی که به بلوغ  فکری رسید  بتوانند ، اعضای مرزبانی را انتخاب نمایند و این امر را اجرا کنند.

اقای علی مجدیان دیده بان مرزبانان انتخاب شدند و3نفر بعنوان دستیار ایشان تعیین گردیدند که اقایان زرین کش وعلی حبیبی واینجانب هستیم.عمده کار ما نظارت بر رای گیری از شعب در قسمت مرزبانی می باشد.نحوه برگزاری هم بدین صورت است که زمانی که شعبه ای اعلام امادگی برای برگزاری انتخابات می نماید ،افراد واجد شرایط که دارای حداقل 9 ماه رهایی هستند کاندید شده که جدیدا باید 11 ماه تا یک سال رهایی باشد وخدمتگزار کنگره باشند و وضعیت سیگارشان هم باید روشن باشد همانطور که در پرسشنامه ها قید شده یا باید قطعا حل شده باشد یا در حال درمان باشند .

 یعنی شرایط کاندیداها راهم باید دیده بان یا دستیاران بررسی نمایند؟

 شرایط انتخابات ساختار کلی خود کنگره است وشورای دیده بانان از قبل این را پیش بینی کرده اند و باید ان مسافر یا همسفر دارای این شرایط باشند ..

بحث نظارت در چه زمینه هایی صورت می گیرد ؟

 نظارت باید طبق همان مثلث کنگره یعنی معرفت، عدالت وعمل سالم  باشد .برای کنگره اصل کیفیت است نه کمیت .در کیفیت است که می توان یک رای بسیار زیبا را اخذ کرد و مهم سالم بودن است . از دو هفته قبل کلیات توسط مسئولین شعبه به اطلاع همه عزیزان می رسد. افرادی که شرایط  کاندیداتوری را دارند اعلام می شوند ونحوه رای گیری هم به اطلاع خواهد رسید.

لطفا در مورد نظارت کمی توضیح دهید ؟

 نظارت بدین صورت است که هر عضو می تواند فقط به یک نفر رای دهد .از شعب دیگر نباشد . کارتشان دارای اعتبار باشد .البته بعضی از افراد هستند چند ماه نیستند و برای مرزبانی داوطلب می شوند ، این کار قشنگی نیست .  ما سعی می کنیم در آینده به این مسئله هم رسیدگی کنیم.

یعنی شما بررسی می کنید که اگر شخصی چند ماه به کنگره نیامده رای ندهد؟

نه ، اینکار را نمی کنیم چون ممکن است برای یک نفر مشکل یا گرفتاری پیش اید ونتواند مدتی به کنگره بیاید. اما اساسا خود شخص باید با خود صادق باشد وتشخیص دهد که ایا حائز شرایط هست یا نه؟؟

برای شمارش ارا چه تدابیری را اتخاذ فرموده اید؟

زیبایی کنگره در این است که اگر علم دنیا شماره 6 باشد ، علم کنگره شماره 7 است واین را می توان با قاطعیت گفت.چون ما به خود شعبه اعلام می کنیم که صندوق رای را اماده کنند.پس از رای گیری تمام کاندیدها برای شمارش باید حضور داشته باشند و اگر هم کسی نباشد بجای او  یک نفر مرزبان می نشانیم . اراء را از صندوق بیرون اورده و یک به یک در حضور خود کاندیدها اعلام می کنیم واراء را بدست خود افراد داوطلب می دهیم . پس از اتمام به خود فرد می گوئیم اول خودت بشمار بعد ما رسیدگی می کنیم. در هنگام رای گیری که کارتها را بررسی می کنیم شماره انها را یادداشت کرده و سپس با تعداد کل ارا تطبیق می دهیم .اگر مشکلی باشد برطرف می کنیم . در واقع چندین مرتبه می شماریم تا به عدد واقعی برسیم.

اگر دو نفر رای مساوی بیاورند چه می کنید؟

 اگر دو نفر به رای مساوی برسند ،،به این نتیجه رسیده ایم که قرعه کشی نماییم.

شما بعنوان ناظر انتخابات  و چند سال خدمت در این جایگاه ، بنظرتان شرکت در انتخابات مهم تر است یا انتخاب اصلح یا هر دو؟

 همانگونه که مسافر وهمسفر بال پرواز یکدیگرند در این قضیه هم این امر بسیار مهم است یعنی هم شرکت در انتخابات مهم است وهم برگزیدن یک اصلح.

مشورت کردن در امر انتخابات را چگونه می بینید؟

 ممکن است کسی تازه امده باشد وهیچ شناختی از افراد نداشته باشد ،در اینجا می تواند از راهنمای خود مشورت بگیرد و راهنما هم فقط به او مشورت دهد نه بگوید به چه کسی رای بده .چون راهنما مانند یک مهندس ناظر سعی در تشکیل یک ساختار درست برای یک رهجو دارد.  شخصیت یک رهجو را می سازد .پس سعی می کند که بهترین راه را به رهجو نشان دهد.پس مشورت کردن بسیار هم خوب است ومن شخصا به این موضوع اعتقاد دارم اما انتخاب با خود فرد است.

انتخاباتی که در شعبه شیخ بهایی انجام گرفت را چگونه دیدید و از همکاری مسئولین راضی هستید؟؟

تا الان که ساعت 6 بعداز ظهراست وفکر می کنم تا ساعت 8 شب هم ادامه داشته باشد همکاری فوق العاده ای را داشتند ومن کمال تشکر را از همه عزیزان دارم .من همیشه می گویم در شعب اصفهان یک گرما و انرژی خاص و قابل درکی وجود دارد . برای شخص من خدمت در همه ایران باعث افتخار است اما بیشتر دوست دارم در شعب اصفهان باشم .چون می بینم با چه شور و شوقی می ایند و رای می دهند.

در پایان اگر صحبت خاصی دارید بفرمایید؟

 انتخابات که در حال انجام است وپس از ان مرزبانان جدید می ایند واین امر مهم را در دست می گیرند .  این صحبتی است که من همیشه در لژیون خودم هم می گویم قاتل جان ادم و دانائی و کنگره فقط حاشیه  است . من اگر یادم بیاید که روز اول چقدر خماری کشیدم .چه تنهایی ها را تحمل کردم وچقدر درد کشیدم ،هیچگاه نمی توانم به حاشیه بروم .این شعار مرزبانی است که می گوئیم کنگره مکانی است امن واین امنیت فقط بدست مرزبانان ایجاد می شود.هر کس در کنگره دارای جایگاهی است ولی اجرا کردن قوانین با مرزبانان است . باید بدانند که نوک پیکان برای حمله به نیروهای منفی مرزبان ها می باشند . باتشکر وارزوی موفقیت برای شما و همه عزیزان.

تهیه و تنظیم گزارش: مسافر علی جمالی

نگارنده: مسافر علی اصغر

عکاس: مسافر مجتبی 

                         
مرتبط با: مصاحبه،

برچسب‌ها: گفتگو و مصاحبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
ابراهیم موحدی دوشنبه 6 اردیبهشت 1395 23:05
خدا قوت خدمت آقای امیر حسین باقری
خدا قوت خدمت علی آقا جمالی بابت تهیه این مصاحبه زیبا و آموزنده
پیروز باشید..
مسافر رحیم رهجوی آقای ساسانی سه شنبه 31 فروردین 1395 13:13
خدا قوت ویژه خدمت آقای امیر حسین باقری
خدا قوت خدمت علی آقا جمالی بابت تهیه این مصاحبه شاد و پیروز باشید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو