گزارش جلسه پنج شنبه 95/01/26 جهان بینی 1و2 و جشن پنجمین سال رهایی مسافر علی کاظمی
جمعه 27 فروردین 1395 ساعت 13:16 | نویسنده این مطلب : همسفر فاطمه ق | ( نظرات )

به نام خالق یکتا 

روز پنج شنبه 26/1/95 سومین جلسه از دورنهم کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60 شعبه

 شیخ بهایی با نگهبانی مسافر بهزاد ، استادی  مسافر آقای کامران شریفیان ودبیری مسافر امید

با دستور جلسه :" جهان بینی 1و2 "  و

" جشن پنجمین سالروز رهایی مسافر علی کاظمی " 

 راس ساعت 17 آغاز به کار نمود .

 هنر کنگره این است که جهان بینی را ساده ارائه کرده است .کتابهای زیادی درمورد انسان وجهان وشناخت انسان داریم ولی مطالب آنها آنقدر سنگین است که نمی توانیم برداشتی از آنها داشته باشیم چه رسد به اجرای آن . ولی در کنگره خیلی ساده شده .آقای امین اعتقاد دارند انسان زمانی می تواند علمی را کاربردی کند که در قالب مفاهیم خیلی ساده ارائه شود ...


سخنان استاد:  

خدا را شاکر و سپاسگزارم که امروز توفیق داد تا در جمع دوست داشتنی شما باشم . به شما تبریک می گویم که امروز خط نو و جدیدی در شعبه آغاز می شود ، خط جدید مرزبانی .امیدوارم با آغاز دوره جدید، تحول و تغییری نو در کنگره آغاز بشود ،که آغازی باشد برای حرکتهای ثمر بخش تر . 

قبل از پر داختن به دستور جلسه از علی عزیز تشکر می کنم که اجازه داد تا من در این جایگاه قراربگیرم.از راهنمای آقای علی ، آقای ابراهیم خلیل زاده تشکر می کنم. چند سالی در کمک راهنمایی با ایشان همکار بودم .برایشان آرزوی سلامتی دارم .امیدوارم هرکجا هستند سلامت وشاد باشند .

درمورد دستور جلسه از دیدگاه وبرداشت شخصی خودم صحبت می کنم .جهان بینی 1و2 در سال 82 در کنگره تدوین شد . زمانی که ما وارد کنگره شدیم جهان بینی به شکل امروزی تدوین نشده بود و بحث جلسات بیشتر روی وادی ها بود .در مباحث وادی ها از علومی صحبت شده بود که نیاز به شکافتن داشت وباید یک مقدار ساده تر و قابل فهم تر می شد .به همین دلیل جهان بینی 1و2 ارائه شد .جهان بینی 1و2 یک الفبا ارائه داد تا بهتر بتوانیم جهان بینی کنگره را درک وهضم کنیم .در جزوه جهان بینی 1 یک سری تعاریف ساده وقابل فهم ارائه شده .اصلا هنر کنگره این است که جهان بینی را ساده ارائه کرده است .کتابهای زیادی درمورد انسان وجهان وشناخت انسان داریم ولی، مطالب آنها آنقدر سنگین است که نمی توانیم برداشتی از آنها داشته باشیم چه رسد به اجرای آن . ولی در کنگره خیلی ساده شده .آقای امین اعتقاد دارند انسان زمانی می تواند علمی را کاربردی کند که در قالب مفاهیم خیلی ساده ارائه شود .

نکته جالب این است که ،وقتی انسان مطالب جهان بینی را مطالعه می کند تصاویر ذهنی در ذهن او ایجاد می کند . مدلهایی در جزوه ارائه شده که به محض مطالعه ی آن تصویری از آن در ذهن شخص ایجاد می شود .تصاویر در مسیر به ما خیلی کمک می کند .

 جهان بینی 2 ؛ ما را با نیروهایی آشنا می کند که ما را در تقابل با نیروهای درونی قرار می دهد .در این جزوه با ساختارها آشنا می شویم .این که ساختارها کارشان چیست وچگونه عمل می کنند ؟؟؟! ما یاد می گیریم ساختارها را چگونه تغییر دهیم وچگونه ساختارهای نو ایجاد کنیم .به هر حال این دوجزوه خیلی ساده و قابل فهم ؛ما را در مسیر قرار می دهند . یک نقشه کلی از راه به ما می دهند .این که چگونه با نیروها باید مقابله کنیم ؟چگونه حرکت کنیم ؟! ساختار انرژی و حس های منفی را برای ما تعریف می کند .تعاریفی از مثلث دانایی ومثلث جهالت می دهد .این که دانایی تشکیل شده از تفکر ،تجربه ،آموزش است واگر کسی می خواهد در مقوله خاصی به دانایی برسد باید این مثلث را ترسیم کند ودر جهت آن حرکت کند . 

 کنگره برای درمان اعتیاد یک مثلث ترسیم می کند .اول  آموزش در خصوص شناخت انسان و اعتیاد است .دوم تجربه کسب می کنیم .بعد با تفکر بر تجربه ها وآموزش هایمان این مثلث را کامل می کنیم . به هرحال مطالب جهان بینی یک دید باز به انسان می دهد وانسان می تواند بهتر برای مسائل زندگی وآینده اش تصمیم بگیرد .زمانی که انسان دچار گره هایی در درونش می شود نمی تواند تشخیص دهد که مسیر درست در زندگی اش کدام است .باید این گره ها کم شود و وقتی گره اصلی باز شود ؛خود به خود گره های زیادی در کنار آن باز می شود واین کاری است که در کنگره انجام می شود.

دستور جلسه دوم : من افتخار آشنایی با علی را از سال 89داشتم . نکات بارزی که از علی یادم هست یکی این بود که مشارکت او در جلسه قطع نمی شد وحضور اثر گذار داشت ودر پایان صحبتهایش همیشه شعری از حضرت حافظ یا مولانا می خواند واین مشخصه بارز علی در مشارکت بود .من فکر می کنم یکی از نکاتی که به انسان کمک می کند در کنگره موفق باشد این است که آن مشخصه ی بارزی را که دارد جلوه گر کند . چه در مشارکت خود ، چه در خدمت و... واثر گذار باشد .فقط این نباشد که بیاید وشنونده باشد وبرود .باید وقتی وارد کنگره می شود به اندازه حضورش اثر گذار باشد .علی این مشخصه راداشت ومن از مشارکت او لذت می بردم .چون آموزشهای کنگره را با مطالب بیرون کنگره بسط می دادواین سعی در به اجرا در آوردن آموخته ها می شد.

در ورزش کنگره یک رکن وپایه بود .در مسابقات خیلی فعال بود .سال 90 که به ما توفیق واجازه تاسیس شعبه شهرکرد داده شد ،علی از همان روزهای اول از حامیان کنگره شهرکرد بود .هر هفته یک یا دوبار حضور پیدا می کرد وخدمت می کرد .حتی پرچم را بالا کرده بود که کمک راهنمایی خود را در شهرکرد آغاز کند .بچه هایی که همیشه برای خدمت کردن کمر همت می بندند ومهم نیست که این خدمت در کدام نقطه یا قسمت کنگره باشد ،اینها همیشه افراد موفقی در کنگره هستند وهیچ وقت دچار سکون ورکود نمی شوند .مصداق بارزی از وادی هشتم هستند .وادی هشتم برای همه قابل اجرا نیست برای کسانی به اجرا در می آید که این گونه حرکت می کنند .ودر هر جایگاهی قرار می گیرند حضورشان ثمر بخش وتاثیر گذار است . با تمام وجودشان خدمت را انجام می دهند وعلی از این افراد بود .اگر امروز در این جایگاه است حاصل تلاش اوست وبهای سنگینی را برای آن پرداخت کرد .

برای اووخانواده محترمش آرزوی موفقیت ،سلامتی وآرامش می کنم .این تولد ها یک نشانه است برای کسانی که تازه وارد شده اند .اگر علی امروز پنجمین سال رهایی خود را جشن گرفته شما هم می توانید .برای همه شما ومرزبانهای جدید وقدیم آرزوی سلامتی وآرامش دارم .


پس از سخنان زیبای استاد و مشارکتهای دوستان پنجمین سال رهایی کمک راهنمای محترم مسافر علی کاظمی را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم.

اعلام سفر مسافر علی :

آنتی ایکس مصرفی :الکل،تریاک،شیره،متادون،هروئین،کراک،قرص

مدت سفر اول:یک سال

نام راهنما:آقای ابراهیم خلیل زاده

روش درمان:DST همراه با داروی اپیوم

رشته ورزشی:فوتبال و شنا

مدت رهایی :5 سال و 2 روز

آرزوی مسافر علی:

آرزوی من دستور و امر جناب آقای مهندس حسین دژاکام در تحقق و اجرای آکادمی کنگره است،از خداوند می خواهم توفیق خدمت در کنگره را از من نگیرد که باشم و ببینم که سراسر گیتی شاهد درمانDST در آکادمی باشند.

سخنان کمک راهنما مسافر علی کاظمی:

استاد محترم سخنان خود را با قرائت آیت الکرسی آغاز کردند سپس فرمودند:

از اینکه در خدمت شما هستم خداوند را شکر می کنم و مقدم تک تک شما را با جان و دل می بوسم بار دیگر خداوند توفیق داد در خدمت شما باشم به یمن 90/1/24 که به دستور جناب آقای دژاکام فرمان قطع موادم را گرفتم از آن روز 5 سال و 2 روز می گذرد.

هر چه امروز نگاه می کنم و در خود فرو می روم و در زندگی ام می بینم ،آنچه در کنگره به من داده شده با هیچ چیز نمی شود عنوان کرد.تک تک عزیزان پیشکسوت،با آغوش گرم من را پذیرفتند و به من محبت کردند ،به من آموختند گذشتن را ،به من آموختند باز کردن گره های درونی ام را،به من آموختند خدمت کردن را،به من آموختند چگونه زیست کنم ،به من آموختند در طول روز با چه تفکراتی زندگی کنم و همیشه و همیشه آموختن بود و آموختن....

من خودم را در کنگره یافتم و کنگره به من لطف کرد که من بتوانم گره های درونی ام را پیدا کنم ،کنگره به من ادامه حیات داد ،فرصت خدمتگزاری به من داد،فرصت کسب آموزش به من داد.هر چه بخواهم از حس آزادمردی بگویم چیزی نیست جز حس بدهکاری به کنگره،چون هر چه فکر می کنم تا به امروز نتوانسته ام کاری برای کنگره انجام دهم و مادام کنگره است که به من خدمت می کند حتی همین لحظه که در خدمت شما هستم فرصت کسب آموزش و خدمت برای من است.

ما به دل شادیم ،از داغ و بهار ما مپرس          در جهان عشق زادیم از دیار ما مپرس

دوش در یک بزم،با اوتا سحر می خورده ایم      نرگس مخمور اوییم از خمار ما مپرس

بچه هایی که در سفر دوم خدمت می کنند مخصوصا مرزبانان جدیدی که امروز انتخاب می شوند مدنظرشان داشته باشند روز اولی را که خودشان وارد کنگره شدند با چه انگیزه و خواسته ای وارد شدند.

خستگان را چو طلب باشد و قوت نبود      گر تو بیداد کنی شرط مروت نبود

سراسر وجود تازه وارد و مسافری که برای درمان به کنگره می آید طلب و خواسته است، خواسته جدایی از مواد مخدر و رسیدن به صلح و آرامش در زندگی ولی با عدم دانایی و بلد نبودن راه کار، و چشمش به دستان گرانقدر راهنمایان و مرزبانان زحمت کش است و اگر ما روز اول خودمان را یادمان نباشد نمی توانیم به دیگر انسانهایی که ظلمت زده هستند و مثل ما تاریکی را تجربه کرده اند کمکی داشته باشیم.پس آموزش و خدمت خوب است اما همیشه باید طبق اصول و قوانینی که برای ما تعریف شده باشد .همانطور که دائما به ما محبت تزریق می شد و می شود،همانطور که کنگره 60هویت ما را حفظ کرد و از ما حمایت کرد و امروز ما را رقم زد،شما خدمتگزاران جدید هم پیشکسوتانتان را الگوی خودتان قرار دهید و تابع قوانین کنگره 60 باشید.

از آقای مهندس بنیان کنگره 60،خانم آنی،آقای امین،سرکار خانم آنی و شانی تقدیر و تشکر می کنم،از دیده بانان محترم،جناب آقای احمد حکیمی که برای بچه های اصفهان بسیار زحمت کشیدند تشکر می کنم،از راهنمای محترمم جناب آقای خلیل زاده که قلبا دوستشان دارم تشکر می کنم و بهترین ها را برایشان آرزو می کنم.از گروه مرزبانی ،ایجنت محترم تشکر می کنم.

اما در مورد جناب آقای کامران شریفیان ،آنچه من در طول سفر اول نتوانستم کشف کنم،آنچه در طول سفر اول به دنبالش می گشتم و پیدا نمی کردم و آنچه در طول سفر دوم مشتاقانه به دنبالش بودم،چیزی نبود جز آغوش پرمهر و محبت ایشان در شعبه شهرکرد و اصفهان.من خدمت خالصانه و آموزش صحیح گرفتن و صحیح دادن را از ایشان آموختم.ابتدای سفر اولم بود که من یک روز دیدم آقای شریفیان با صورت کاملا باندپیچی شده به طوری که فقط چشمانشان پیدا بود سر لژیون حاضر شده اند ،آنجا یک نقطه عطفی و یک نقطه ژرفی در من زده شد که حالا چه دلیلی دارد با این شرایط سخت بیایند و سر لژیون حاضر شوند،این قضیه بهترین الگو برای من در سفر اول بود و در ادامه از ایشان چیزی جز عمل سالم و خدمت صادقانه ندیدم. از ایشان بسیار بسیار تشکر می کنم که امروز قبول زحمت کردند وبر سر من منت گذاشتند انشاا.. خداوند به من توفیق دهد در ادامه بیشتر بتوانم در شعبه شهرکرد حضور داشته باشم و از همسفر بزرگوارشان سرکار خانم مرجان مرادی هم بسیار سپاسگزارم.


ضمنا در این جلسه تعدادی از مسافران که روز چهارشنبه گل رهایی از دستان پر مهر وعطوفت آقای مهندس دژاکام  دریافت کرده بودند ورودشان را به سفر دوم اعلام نمودند:

 آقای: ولی الله _ نام راهنما : آقای رضا رامشه _ آنتی ایکس : شیره و تریاک _ مدت سفر: 11ماه و 4روز _ داروی درمانOT:  نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان.

آقای: صفرعلی _ نام راهنما : آقای سعید صلواتی _ آنتی ایکس : تریاک _ مدت سفر: 11ماه _ داروی درمان - OT :نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان.

آقای: سعید _ نام راهنما :آقای رسول صادقیان _ آنتی ایکس : شیره _ مدت سفر: 18ماه و 10روز _ داروی درمان- OT : نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان.

 آقای: ناصر _ نام راهنما :آقای رسول صادقیان _ آنتی ایکس : شیره و تریاک _ مدت سفر: 11ماه _ داروی درمان- OT : نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان.

آقای: محمدرضا _ نام راهنما : آقای رسول صادقیان _ آنتی ایکس : شیره و تریاک _ مدت سفر: 11ماه و 11روز _ داروی درمان - OT : نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان.

 آقای: مجید _ نام راهنما : آقای رسول صادقیان _ نام راهنمای همسفر : خانم فاطمه _ آنتی ایکس : تریاک _ مدت سفر: 11ماه _ داروی - OT : نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان.

همچنین یک نفر از مسافران لژیون بیل ویلیام ال وایت ( درمان قطعی اعتیاد به دخانیات به روش DST) که چهارشنبه گذشته از بند سیگار رها شده بود اعلام سفر نمود:

آقای : مهدی _ نام راهنما :آقای بهزاد زادافشار _ آنتی ایکس : سیگار _ مدت سفر: 11ماه _ داروی درمان : آدامس نیکولایف _ نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان.

از طرف  اعضای کنگره60   شعبه شیخ بهایی این رهایی های زیبا را به  عزیزان رها شده و خانواده های محترمشان و کمک راهنمایان گرامی تبریک عرض می نماییم و بهترینها را برایشان آرزومندیم.

به امید رهایی دیگر مسافران!!


 نویسنده:همسفر فاطمه ق وهمسفر زهره

عکاس : مسافر مجتبی

تنطیم و ویرایش نهایی: مدیر وبلاگ

 

مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: