تحول قلوب-مصاحبه با همسفر فهیمه
دوشنبه 23 فروردین 1395 ساعت 20:02 | نویسنده این مطلب : همسفر آزاده | ( نظرات )

به  نام دگرگون کننده قلب ها

تحول قلوب

گفت و گو با همسفر فهیمه 

من خطاهایی داشتم و با آموزش هایی که اینجا دیده ام به خطاهایم واقف شده ام و دارم روی آنها کار میکنم و هنوز هم راه زیادی در پیش دارم ،به هر حال من در اینجا منیت را شناختم ،بخشش را یاد گرفتم ،معنی حس را فهمیدم ،حسهای مثبت ،منفی و همین طور نیروهای باز دارنده را شناختم و هنوز زمان زیادی لازم است تا من روی خودم کار بکنم و انشالله به آن تعادل لازم برسم.


لطفا خودتان را معرفی کنید 

سلام دوستان فهیمه هستم همسفر رضا و مدت آشنایی ما با کنگره حدود دو سال است ،مدت رهایی حدودا پنج ماه

اصولا انسان ها قبل از سال نو و فرا رسیدن بهار تصمیم می گیرند که یک سری تغیییرات در زنگی خود به وجود بیاورندو یک سری رفتار و منش های نادرست که قبلا داشته اند را کنار بگذارند و زندگی متفاوتی را در سال جدید داشته باشند و سال نو را با تغییر و تحول آغاز کنند ،آیا شما جزو این دسته افراد بوده اید؟

مطمئنا،به قول شما همه آدم ها یک سری تصمیم هایی را برای زندگی شان می گیرند ،من هم تقریبا از موقعی که به کنگره آمدم و با کنگره آشنا شدم و با آموزش هایی که اینجا گرفتم و بخصوص با آموزش هایی که از دانش جهان بینی کنگره گرفتم ،کلا دیدم به زندگی عوض شد زیرا من همیشه جای دانش کنگره را در زندگی ام خالی می دیدم و همیشه سوال هایی در ذهنم بود  که هیچ جا جواب نمی گرفتم و فقط با آمدن به کنگره جواب آنها رایافتم.

و در نهایت با آموزش گرفتن به این نتیجه رسیدم که من باید برای خودم به کنگره بیایم و به قول راهنمای خوبم خانم زهره ،یک همسفر زمانی می تواند تغییر بکند که خطاها و اشتباهات خودش را قبول کرده باشد و سفرش از آنجا شروع می شود.

آیا شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که بعد از آمدن به کنگره تصمیم به عملی کردن خواسته ها و تغییرات در خود گرفته اند؟

بله ،من خطاهایی داشتم و با آموزش هایی که اینجا دیده ام به خطاهایم واقف شده ام و دارم روی آنها کار میکنم و هنوز هم راه زیادی در پیش دارم ،به هر حال من در اینجا منیت را شناختم ،بخشش را یاد گرفتم ،معنی حس را فهمیدم ،حسهای مثبت ،منفی و همین طور نیروهای باز دارنده را شناختم و هنوز زمان زیادی لازم است تا من روی خودم کار بکنم و انشالله به آن تعادل لازم برسم.

پس نظرتان این است که آموزش های کنگره در تغییرات شما نقش داشته اند ؟ لطفا بیشترتوضیح دهید؟

قطعا من به واسطه همین آموزش ها تغییراتی را در خودم حس می کنم ولی به نظر خودم هنوز خیلی جا دارد که بتوانم تغییر کنم چون هر دفعه که یک سی دی گوش می کنم و هر بار که مجدد جزوه جهان بینی را می خوانم واقعا نکات با ارزشی یاد می گیرم که اگر بخواهم آنها را در زندگی ام کاربردی کنم ،وقت لازم دارد.

چه تغییراتی در تفکر و اندیشه شما نسبت به مسافرتان صورت گرفته؟

با توجه به تخریبی که مسافر من داشتند ،تفکر متزلزلی داشتند و به گفته خودشان سر خیلی از مسایل اصلا تفکر نمی کردند ولی خدا را شکر با وجود اینکه هنوز مشکلات وجود دارند و در سفر دوم به مراتب مشکلات بیشتر خود را نسبت به سفر اول نشان می دهد ،ولی مسافر من که خیلی اوقات اصلا مشکلاتش را قبول نمی کرد،الان خودش به زبان می آورد که اگر من عصبانی می شوم و یا اشتباه می کنم شما به دل نگیر .

مسافر من اصلا عذرخواهی کردن بلد نبود ،یعنی اینقدر غرور داشت که هیچوقت بابت کاری عذر خواهی نمی کرد ،ولی الان به راحتی این کار را انجام می دهد  و دل من را به دست می آورد و من هم با آموزش هایی که گرفته ام خیلی از مواقع در برابر مسایل کوتاه می آیم و در واقع هر دو نفر باعث تکامل همدیگر می شویم و انشا الله این تغییرات در ما مستدام باشد .

آیا اطرافیان شما نیز تغییرات بوجود آمده در شما را احساس و بیان می کنند؟

در محل کار ،همکارانم به من می گویند که تغییر کرده ام و اطرافیانم هم همین نظر را دارند،من قبلا بر سر کوچکترین مساله ای به هم می ریختم و ناراحت و عصبانی می شدم و بدون دلیل خاصی می گفتم که از فلان شخص بدم می آید یا از فلانی خوشم می آید حتی از یک سری حیوانات مثل مرغ وسگ بدم می آمد و یک چنین حس های منفی داشتم ،ولی خدا را شکر وقتی آمدم یاد گرفتم که باید همه موجودات را دوست داشته باشم و دیدم که اینها همه خلقت خداوند است و در تمامی موجوداتی که خداوند آفریده یک سری درس هایی برای ما انسانها وجود دارد .

من در کنگره دوست داشتن را خیلی خوب یاد گرفتم و سعی کردم که این مساله را در زندگی ام کاربردی کنم ،سعی کردم مسافرم را بپذیرم  ،صبرم را بالا بردم و حس می کنم که صبرم از قبل خیلی بهتر شده ،صبورتر شده ام و انشا الله این مساله ادامه پیدا کند.

به نظر شما چه کسی در تغییر کردن فرد نقش مهمتری دارد؟خداوند یا خود انسان؟

من فکر می کنم که خود انسان بیشتر نقش دارد چون خداوند مسیری را در سر راه ما گذاشته تحت عنوان فسق و فجور و همچنین صراط مستقیم و همه چیز را به ما متذکر می شود و دیگر این خود انسان است که باید این راه را پیدا کند ،البته ما با تغییر تفکر و اندیشه ای که به دست آورده ایم و با تغییر فصل و رسیدن به فصل زایش طبیعت ،باید از هستی و طبیعت الهام بگیریم و همانطور که طبیعت جامه نو پوشیده ما هم تفکراتمان را یا همان عقاید بازدارنده مان را عوض کنیم و کنار بگذاریم تا بتوانیم با تفکر مثبت و حرکت در جهت ساختن ،تغییرات اساسی و بنیادی در زندگی مان داشته باشیم.

چرا تا زمانی که خود فرد تصمیم به تغییر نگیرد ،خداوند هم هیچگونه تغییری در او بوجود نمی آورد؟

خوب انسان به واسطه مساله اختیاری که خداوند به او داده است می تواند یکی از دو راه را انتخاب کند و مسلما اگر راه تقوا و صراط مستقیم را پیشه خود بکند ،قطعا خدا در این راه کمکش می کند ولی اگر راهی خلاف این راه را برود ،خداوند باز در آن راه هم کمک خواهد کرد ولی در نهایت بار کج هرگز به منزل نخواهد رسید و فرد به جایی خواهد رسید که هم خود و هم اطرافیان از این وضعیت خسته می شوند ،پس انسان باید با تفکر بالا و پایین بکند و ببیند کدام راه درست است و در مورد هر مساله و اقدام و هر کاری که می خواهد اتنجام بدهد باید اول تفکر کند و اگر لازم است با اهلش مشورت کند و راه صراط مستقیم را پیشه کند و خداوند هم در آن راه برای رسیدن به هدفش کمک خواهد کرد.

بهترین راه برای اینکه انسان ها بتوانند از کیفیت زندگی بهتری برخوردار بشوند چیست؟

با توجه به آموزش هایی که ما در کنگره گرفته ایم برای اینکه انسان بهتر زندگی بکند و کیفیت زندگی اش بالا برود باید پذیرش خود را بالا ببرد و به داشته هایش قانع باشد و همیشه خداوند را به خاطر داشته و نداشته هایش شاکر باشد و چنانچه ما آرزوی رسیدن به چیزی یا هدفی را داریم و هنوز به آن نرسیده ایم ،حتما یک مصلحت و حکمتی پشت آن نهفته است .

با توکل به خداوند همیشه تلاش بکنیم ،بی دریغ همه را دوست داشته باشیم ،انتظارات و توقعاتمان را کم بکنیم ،بخصوص ما همسفران که در یک زندگی پر از تنش بوده ایم و سالها با بی تعادلی زندگی کرده ایم و قطعا خودمان هم آسیب هایی داشته ایم ،بتوانیم جبران خسارت بکنیم تا با توکل به خداوند بتوانیم حرکت کنیم .

راهنمای من در این مساله نقش مهمی داشته اند ،من همینجا دست ایشان را می بوسم ،واقعا حس های خیلی خوبی را به من انتقال می دهند و همیشه خیلی پر انرژی سر لژیون حاضر می شوند و من هر روز دارم از ایشان آموزش می گیرم و دارم خیلی محکم تر از قبل حرکت می کنم و امیدوارم که خداوند این توفیق را از من نگیرد تا بتوانم به کنگره بیایم و بتوانم از خدمتگزاران صدیق کنگره باشم .

در آخر اگر حرفی با همسفران دارید بفرمایید؟

من فقط می خواهم به همسفران محترم گوشزد کنم که در سفر خیلی صبور باشند ،چه در سفر اول و چه در سفر دوم و مسافرانشان را همینگونه که هستند بپذیرند و خالصانه دوستشان داشته باشند و همیشه در کنار مسافر باشند ،روبروی مسافر نباشند و با آموزش هایی که از کنگره می گیرند ،علم جهان بینی و چهارده وادی را بتوانند در زندگی شان کاربردی کنند .

در وادی هشتم خیلی زیبا میگوید با تغییر تفکر ،عدالت ،معرفت و عمل سالم را بتوانند در تفکرشان در زبانشان و در کردارشان آشکار کنند.

تهیه گزارش:همسفر آزاده

تصویرگر :همسفرمهتاب

 

 

مرتبط با: مصاحبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سمیرا سه شنبه 24 فروردین 1395 21:30
سپاس از خانم آزاده وخانم مهتاب عزیز
از خانم فهیمه عزیز خواهر هم لژیونیم تشکر میکنم وامیدوارم همه همسفران با تغییر کردن وصبر به خواستهای معقول خود برسند وبه آن آرامش که شما رسیده ای برسند .

یک همسفر سه شنبه 24 فروردین 1395 13:12
با تشکر از خانم آزاده وخانم مهتاب وتبریک به خانم فهمیمه به خاطر دانسته های که یافتند عملی کردند تا به آرامش امروز رسیدند. خدارو شکر.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic