به نام خالق روشناییها

روز یکشنبه95/1/22جلسه چهاردهم از دور هشتم کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران

      شعبه شیخ بهایی با نگهبانی همسفر مهین، دبیری همسفر راضیه و استادی همسفرسارا

           با دستور جلسه: وادی هشتم و تاثیرآن روی من

راس ساعت16آغازبه کار نمود.

سخنان استاد:                                                                                                                                   بیشترین تاثیری که کنگره روی من گذاشت شناخت نیروهای بازدارنده بود وهر جایی که دچار سکون می شوم می دانم که این کارِ نیروهای بازدارنده است و همین باعث می شود من به حرکت خودم ادامه بدهم و حواسم به هدفم باشد تا به بیراهه نروم ................                                                         

 

هر کدام از وادیها از وادی اول تا وادی چهاردهم سرفصل هایی را مطرح می کنند. وادیها قوانین زندگی را به من یاد می دهند و اگر من هرکدام از این قوانین را با تمام وجودم یاد بگیرم و عمل کنم در زندگی بازیکن خوبی خواهم بود طوری که هم خودم از زندگی لذت ببرم و هم دیگران لذت ببرند.

 اول وادی هشتم پیام آمده که جهان برای تمام شدن نیست بلکه برای تکامل پیدا کردن است و اگر من این جمله را کاملا درک کنم هیچ موقع دنبال ضدارزشها نمی روم و همیشه درجهت صراط مستقیم و ارزشها حرکت می کنم وادی هشتم به ما می گوید همه چیز در جهان در حال حرکت است و سکون بر هیچ موجودی جایز نیست و ما باید مثل طبیعت باشیم که همیشه در حال تغییر و تحول است و تا زمانی که من دست روی دست بگذارم و هیچ کاری انجام ندهم هیچ تغییر و تحولی صورت نمی گیرد و مانند دوچرخه سواری که در حال رکاب زدن است اگر رکاب نزند سقوط می کند انسان هم اگرحرکت نکند سقوط می کند.

انسان یعنی زندگی و زندگی هم یعنی حرکت، خیلی وقتها ساعتها تفکر می کنیم اما حرکتی انجام نمی دهیم تفکرتا یک زمانی خوبه ولی جایی هست که من باید حرکت کنم تا یک تحولی صورت بگیرد درسته که کشتی در ساحل، امن است ولی کشتی برای ساحل ساخته نشده است پس من هم برای ماندن در یک جا آفریده نشده ام باید تغییر جایگاه بدهم  باید حرکت کنم هیچ وقت  ما تا حرکت نکنیم نمی توانیم آخر جاده ای را ببینیم . زمانی که ما از اصفهان به تهران می رویم نمی توانیم تصور کنیم که در جاده چه اتفاقی می افتد و خود مسیر راه را به ما نشان می دهد.

ما برای درمان اعتیاد، برای رسیدن به رهایی و روشنایی و سعادت باید حرکت کنیم تا پیشرفت کنیم و برای حرکت باید یک سری نکات را رعایت کنیم اول اینکه خواسته و هدف من کاملا مشخص باشد آیا می خواهم تغییر کنم ؟آیا می خواهم به درمان و رهایی برسم؟ نکته بعد اینکه خواسته من باید قوی باشد وتمام فکر و ذهنم را روی خواسته ام متمرکز کنم و برای رسیدن به خواسته ام تلاش کنم و پارامتر زمان را هم درنظر داشته باشم زمانی که ما شروع به حرکت می کنیم نیروهای بازدارنده مثل تنبلی و ترس به سراغ ما می آیند و من اگر نیروهای بازدارنده را بشناسم می توانم بر آنها غلبه کنم.

بیشترین تاثیری که کنگره روی من گذاشت شناخت نیروهای بازدارنده بود وهر جایی که دچار سکون می شوم می دانم که این کارِ نیروهای بازدارنده است و همین باعث می شود من به حرکت خودم ادامه بدهم و حواسم به هدفم باشد تا به بیراهه نروم.

اگر خواسته و هدف من رسیدن به سلامتی،صلح،آرامش،آسایش و عشق و محبت است باید جبران خسارت کنم اول جبران خسارت از خودم است یک همسفر در اثر افکار منفی و احساسات منفی در سیستم ایکس خودش تخریب به وجود آورده پس با آموزشهای کنگره و بالا بردن جهانبینی  می تواند خودش را تزکیه و پالایش کند و اعتماد به نفس و شجاعت از دست رفته خودش را پیدا کند. بعد جبران خسارت از خانواده : یعنی احیای پیوندهای آسیب دیده مثلا محبتی که در حق فرزندانم نمی کردم ما باید بدانیم فرزندان بیشترین انرژی را از خانواده می گیرند پس پدر و مادر باید برای احیا وبه تعادل رساندن خانواده وقت بگذارند و سومین جبران خسارت از جامعه است اینکه اشتباهاتمان را دیگر تکرار نکنیم و با خدمت کردن و انجام کارهای ارزشی جبران کارهای ضدارزشی گذشته را بکنیم.

در آخر وادی هشتم اجرای پیمان است که بین انسان و قدرت مطلق می باشد،به صورت داوطلبانه کسانی که شش ماه از رهایی آنها گذشته ،با تایید راهنما و کسب اجازه از جناب آقای مهندس دژاکام برای بستن پیمان اقدام می نمایند.این پیمان در محل و زمان خاص با شرایط خاص و لوازم مورد نیاز در دو مرحله اول نوشتن سیاهه (اعتراف به ضد ارزشها) و بعد درخواست از قدرت مطلق اجرا می شود که برای اطلاع از جزئیات آن می توانید به متن وادی هشتم مراجعه کنید.

ای مسافر و ای همسفر چه زیبا نیروی درونت را شناختی و دانستی به کدامین سو حرکت نمایی ،پس به حرکت خود ادامه بده تا به مکانی برسی که از آنجا انشعاب یافته ای.

نویسنده:همسفر فخری

تصویرگر:همسفر مهتاب

مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فهیمه سه شنبه 24 فروردین 1395 08:05
با عرض تبریك جهت جایگاه استادی خانم سارا بسیار كامل وجامع بود من از صحبتهایتان استفاده كردم وواقعا انرژی گرفتم به امید جایگاههای بالاتر برای شما خانم سارای عزیز وبا تشكر از كلیه عزیزانی كه جهت وبلاگ شعبه واقعا زحمت می كشند
اعظم همسفرمهدی دوشنبه 23 فروردین 1395 11:44
سلاااااام وعرض خداقوت به خانومهین بابت ۱۴ جلسه ی پرباروپرانرژی وتبریک به راهنمای گلم خانوم سارا بابت استادی زیباشون وسپاس ازکمک راهنمای محترم خانوم فخری ومهتاب عزیزبابت اطلارسانی ] شاد
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic