گزارش جلسه خصوصی همسفران روز یکشنبه 94/12/02 وادی دوازدهم و اجرای آن
یکشنبه 2 اسفند 1394 ساعت 21:18 | نویسنده این مطلب : همسفر سارا | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله

روزیک شنبه 94/12/02 جلسه دهم از دورهشتم کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران 

شعبه شیخ بهایی با نگهبانی همسفر مهین، استادی همسفر مرضیه و دبیری همسفر راضیه

با دستور جلسه : وادی دوازدهم و اجرای آن 

راس ساعت 15 آغاز به کار نمود.القاء یعنی انتقال اطلاعات و آگاهی است ، چه مثبت و چه منفی ، چه مستقیم و چه غیر مستقیم . زمانی که یک مصرف کننده وارد کنگره می شود و تصمیم برای درمان می گیرد نیروی القاء از زمین و آسمان به او کمک می کند یعنی آموزگاران الهی در صراط مستقیم او را یاری می کنند .


استاد محترم فرمودند:

خدا را شاکرم که توفیق پیدا کردم یک بار دیگر در جایگاه استادی قرار بگیرم . وادی ها پایه و اصول کنگره را بنا گذاشته اند . وقتی ما این وادی ها را یاد بگیریم و به آن عمل کنیم باعث می شود در مسیرزندگی سالمی قرار بگیریم و بهترین نگرش را نسبت به خودمان وهستی پیدا کنیم . وادی دوازدهم به ما می گوید در آخرالامر ، امر اول اجرا می شود . امر اول یعنی  خواسته که ما باید برای رسیدن به آن حرکت کنیم و در آخر به دست می آید . یعنی وقتی ما حرکت کردیم و آن پارامترها و یا مولفه های لازم را پشت سر گذاشتیم امر ما اجرا می شود .

در وادی دوازدهم مثال برداشت گندم زده شده است . نیت اول ما برداشت گندم است ، ولی چه زمان می توانیم به برداشت گندم برسیم ؟ زمانی که همه شرایط را فراهم کنیم ( زمین ، آب کافی و...) تمام مراقبت ها باید صورت بگیرد تا آخرالامر به گندم برسیم . در درمان اعتیاد هم همینطور است . نیت اول من رهایی مسافرم است تا بتوانیم زندگی سالمی داشته باشیم و این یک شبه به دست نیامد و نیاز به سپری شدن زمان داشت . این قانون در تمام سطوح زندگی ما حکم فرما است .

بر اساس پروتکل DST سه مولفه ای که در درمان اعتیاد نقش اساسی دارند ( جسم ، روان و جهان بینی ) که در اثر مصرف مواد مخدر هر سه از حالت طبیعی خارج شده اند و هر کدام از این اضلاع برای به تعادل رسیدن نیاز به زمان خاص خود دارند . حتی برای خروج از ضد ارزش ها نیاز به زمان داریم  . برای این تغییرات و تبدیلات نیاز به سه نیروی القاء ، احیا ، تحرک داریم . القاء یعنی انتقال اطلاعات و آگاهی ، چه مثبت و چه منفی ، چه مستقیم و چه غیر مستقیم . زمانی که یک مصرف کننده وارد کنگره می شود و تصمیم برای درمان می گیرد نیروی القاء از زمین و آسمان به او کمک می کند یعنی آموزگاران الهی در صراط مستقیم او را یاری می کنند . احیاء از کلمه (حی ) می آید به معنی زنده کردن . زمانی که فردی درون تاریکی ها و مصرف مواد مخدر قرار دارد و او را یاری می کنیم یعنی او را زنده کرده ایم . بزرگترین احیاء کننده قدرت مطلق است که همان طور که در قرآن آمده است ، مردگان را زنده می کند . همه امور هستی هم بر اساس تحرک است و اگر حرکتی نباشد هیچ تغییر و تبدیلی به وجود نمی آید . اگر دانه ای در درون زمین باشد و تحرکی نباشد می پوسد و از بین می رود .

استاد در پایان به موضوع درختکاری در این فصل اشاره نمودند و فرمودند:

و اما اجرای وادی دوازدهم : انشاالله هر کدام  از ما بتوانیم هر سال یک درخت بکاریم و شاهد رشد و تکامل آن باشیم  . انشاالله که همگی صد و بیست درخت بکارید  . طبق فرمایش جناب مهندس در سی دی نقاش ، پیرمرد نود ساله ای درخت گردو می کاشت جوانی به او خندید که تو دیگر چرا درخت می کاری . پیرمرد جواب داد : دیگران کاشتند و ما خوردیم ، ما می کاریم تا دیگران بخورند . من زمانی که حس هایم آلوده بود از طبیعت هیچ لذتی نمی بردم ولی امروز با تمام وجود از طبیعت لذت می برم . برای این که به این وادی عمل کرده باشم و خوب درکش کنم با مسافرم رفتیم و هر دو درخت کاشتیم و خود را برای استادی این وادی آماده کردم .

انشاالله همه ما به این وادی ها عمل کنیم و بتوانیم خدمت گزاران خوبی برای کنگره 60 باشیم .

نویسنده :همسفر سارا

تصویرگر:همسفر مهتابمرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
اعظم همسفرمهدی سه شنبه 4 اسفند 1394 07:46
خداقوت خدمت خانوم مهین عزیزودبیراگرامی وتبریک به خواهرگل هم لژیونیم مرضیه جان که استادی خوبی داشتن ازشون انرژی گرفتم وخداقوت به راهنمای خوبم خانوم ساراوتشکرازمهتاب جان
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic