به نام خالق زیبایی ها

 روز پنج شنبه 11/94/29 یازدهمین جلسه از دور هشتم کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60

 شعبه شیخ بهایی اصفهان با نگهبانی مسافرمحمد ،استادی مسافررضا پروانه ودبیری

 مسافرعلیرضابا دستور جلسه:وادی دوازدهم و اجرای آن  و جشن پنجمین سالروز رهایی مسافر علیرضا کاظمیان

 راس ساعت 17 آغاز به کار نمود . 

وادی دوازدهم می گوید درآخرالامر امر اول اجرا می گرد یعنی الان که می خواهی درمان شوی 11ماه دیگر به درمان می رسی اگر درست حرکت کنی و حرف راهنما را گوش بدهی بعد از اینکه زمانش سپری شد به درمان می رسی شخصی که به کنگره می آید بعد از اینکه درمان شد باید همه صفات گذشته اش تغییر کند یعنی تغییر،تبدیل،ترخیص انجام شود و جمله ای که در وادی دوازدهم برای من خیلی مهم است آن قسمتی است که نوشته شده زندگی کن و بگذار دیگران هم زندگی کنند ما در زمان اعتیاد نه خودمان زندگی کردیم و نه گذاشتیم اطرافیان زندگی کنند در کنگره یاد گرفتیم از طبیعت لذت ببریم وبیشترین استفاده را بکنیم و بگذاریم دیگران هم استفاده کنند...

سخنان استاد:

خداوند صفتی دارد به نام کن فیکون که در کلام الله هم آمده یعنی شو شود به محضی که خداوند اراده بر هرکاری بکند در همان لحظه بدون هیچ فرایند زمانی انجام می شود چنین قدرتی را خداوند دارد و انسان هم که قطره ای از اقیانوس خداوند هست چنین صفتی را در ذهن خودش دارد یعنی شما هر چه را بخواهید همان لحظه در ذهن شما ظاهر می شود و کاری به زمان و مکان ندارد مثلا شما بگویید گلابی تصویر گلابی همان لحظه در ذهن شما می آید و یا بگویید لیموترش تصویر آن در ذهن شما می آید و حتی در دهان شما آب جمع می شود یعنی اینقدر می تواند اثرگذار باشد ولی در عالم فیزیک و ماده این امر صورت نمی گیرد مگر اینکه فرایند زمان طی شود وقتی شما غذایی مثل قرمه سبزی بخواهید بلافاصله تصویر قرمه سبزی در ذهن شما می آید حتی رنگ آن طعم و مزه آن را حس می کنید ولی در جهان مادی برای درست کردن قرمه سبزی باید زمان را در نظر بگیرید امکانات آن را داشته باشید و شروع به پختن  کنید تا چند ساعت بعد غذای شما آماده شود.

وادی دوازدهم می گوید من و شما باید بدانیم هر چیزی را که می خواهیم باید زمان خودش را سپری کند و در هر جایگاهی که قرار داریم عین عدالت خداوند است از لحاظ مادی ، معنوی ، علمی ما در هر جایگاهی که باشیم خوب یا بد باشد عین عدالت است چون ما این جایگاه را خودمان با دست خودمان بوجود آورده ایم در کتاب شریف هم خداوند می فرماید: هیچ مصیبتی به شما وارد نمی شود مگر اینکه آن مصیبت را خودتان با دستان خودتان فراهم کرده باشید.

وادی دوازدهم می گوید اگر در زندگی من اعتیاد است ومن در جهنم قرار دارم و در بدترین جای زندگیم قرار دارم دقیقا 5سال پیش و یا10سال پیش خودم بذر آن را کاشتم ولی من فراموش کردم چه چیزی قبلا سفارش داده ام اگر من به رستوران بروم و چلو کباب سفارش بدهم بعد از نیم ساعت که چلوکباب را آوردند می گویم من چلوکباب نمی خواستم و فراموش می کنم چه چیزی سفارش دادم ما مسافران و همسفران هر جایگاهی که هستیم قبلا سفارش دادیم ولی حالا چه چیزی داریم می کاریم ؟؟یک زمانی در اثر جهل و نادانی خودمان بذر اعتیاد را کاشتیم و نتیجه آن شد فقر،بدبختی،طلاق، بیچارگی ولی حالا که به کنگره می آیم آموزش می بینم برچسب اعتیاد از من برداشته شد چه بذری را می کارم ؟؟در گذشته اعتیاد جلوی چشمم را بسته بود حالا که رها شدم حواسم باشد مسایل دیگر جلوی حرکتنم را نگیرد.

وادی دوازدهم می گوید درآخرالامر امر اول اجرا می گرد یعنی الان که می خواهی درمان شوی 11ماه دیگر به درمان می رسی اگر درست حرکت کنی و حرف راهنما را گوش بدهی بعد از اینکه زمانش سپری شد به درمان می رسی شخصی که به کنگره می آید بعد از اینکه درمان شد باید همه صفات گذشته اش تغییر کند یعنی تغییر،تبدیل،ترخیص انجام شود و جمله ای که در وادی دوازدهم برای من خیلی مهم است آن قسمتی است که نوشته شده زندگی کن و بگذار دیگران هم زندگی کنند ما در زمان اعتیاد نه خودمان زندگی کردیم و نه گذاشتیم اطرافیان زندگی کنند در کنگره یاد گرفتیم از طبیعت لذت ببریم وبیشترین استفاده را بکنیم و بگذاریم دیگران هم استفاده کنند.

قسمت دوم دستور جلسه : پنجمین سالروز رهایی مسافر علیرضا کاظمیان

پس از تبریک ویژه به مسافر علیرضا استاد فرمودند: شاید برای تازه واردین باورش سخت باشد که کسی که امروز تولدش هست یک روزی مصرف کننده مواد بوده ولی امروز علیرضا با چهره ای روشن و حال خوب اینجا حضور دارد 6سال پیش زمانی که کتابخانه سلمان بودیم با حال خراب و بهم ریخته ای که داشت آمد خودش مصرف کننده بود برادرش و شوهرخواهرش هم مصرف کننده بودند علی خواسته درمان را داشت و اولش کمی سخت سفر کرد چون هنوز به آن باور واقعی نرسیده بود ولی بعد از مدتی خدا را شکر همان تغییری که در وادی دوازدهم آمده در او اثر کرد و کم کم صفات گذشته در او تغییر کرد و ما او را بعنوان دبیر انتخاب کردیم .وقتی علی پله کم می کرد سردردهای شدیدی می گرفت و یکی دوبارهم کارش به بیمارستان کشید ولی وقتی توانست از خودش بگذرد حرکت کرد .نوشتارهای کنگره وبیشتر پیامهای کتاب را حفظ کرد و پله ها را به خوبی کم کرد تا به رهایی رسیدهمان سفر اول به فکر کمک راهنما شدن بود که با تلاش و کوشش به این مرحله هم رسید همسفرِعلی مادرش بود که یکی از افتخارات کنگره است چون هم پسرش هم دخترش و هم دامادش کمک راهنما هستند علی در سفر دوم ازدواج کرد و با اینکه همسرش کنگره ای نبود به کنگره آمد و بچه اش هم به دنیا آمد که من به خودش و خانواده اش تبریک می گویم.

بعد از سخنان زیبای استاد و مشارکتهای دوستان پنجمین سال رهایی و آزادمردی کمک راهنمای محترم آقای علیرضا کاظمیان را  با شور فراوان جشن گرفتیم.

اعلام سفر مسافر علیرضا:

آنتی ایکس مصرفی: شیره و تریاک

مدت تخریب:8 سال

روش درمان :DST همراه با داروی اپیوم

مدت سفر:15 ماه

نام راهنما :آقای رضا پروانه

مدت رهایی :5 سال و 20 روز

رشته ورزشی :فوتسال

 

آرزوی مسافر علیرضا: آرزو می کنم که کنگره جهانی بشه و این یک آرزوی دست یافتنی است تا هر کس اعتیاد داره و این اعتیاد باعث شده زندگی اش از هم بپاشد  راه کنگره را پیدا کند تا به درمان و ارامش برسد.

آرزوی همسفر زکیه :من آرزو دارم چه مسافران و چه همسفران این جایگاه را لمس کنند.

آرزوی همسفر زهرا: منم آرزو می کنم که هر چه زودتر کنگره جهانی بشه و آنهایی که در راه تاریکی گمراه شده اند هر چه زودتر با این راه آشنا شوند.

سخنان مسافر علیرضا:

از تمام عزیزانی که از شعب دیگر تشریف آورده اند و از مرزبانان ،کمک راهنمایان ،مسافران و همسفرانی که در جشن ما شرکت کردند کمال تشکر را دارم.همانطور که دوستان و راهنمایم گفتند شما الآن من را می بینید و از قبل من تصویری در ذهن ندارید من آمدم و به درمان رسیدم از نظر جسمی عوض شدم .قبل از ورودم به کنگره فکر و دهنم مواد و نشئگی بود سه سال اواخر مصرفم از صبح تا شب غذای من یک کیک و یک نوشابه بود.تمام تفکرات و کارهایم شده بود یک زندگی سیاه.مهمانی من ،عزای من ،عروسی من شده بود یک پیراهن سیاه ،یک شلوار سیاه و یک جفت کفش سیاه .

همه تولدها پیام دارد پیامش برای من علی این بود که یادم نرود قبلا چی بودم ...زندگی من در یک اتاق 3*3 ،با یک بس شیره ،یک سوزن و سیخ ولوله خلاصه شده بود .تمام مصرف کنندگان زندگی شان حول محور مواد مخدر می چرخد مواد برای آنها تصمیم می گیرد کجا بروند کجا نرود .اگر بهترین جاها برود اما مواد نباشد برایش جهنم است.

من آن روزهای اولی که به کنگره آمدم حیا می کردم به راهنمایم بگویم مصرفم 3/5 گرم شیره است.اما یک مدت که آمدم دیدم دروغ گفتن فایده ای ندارد توصیه ام به بچه ها این است که اگر می خواهید درمان بشوید اول باید با خودتان صادق باشید و مقدار مصرفتان را دقیق بگویید و آدرس درست به راهنمایتان بدهید.

من در بدترین شرایط  پدرم را از دست دادم زمانی که می بود و از رهایی پسرش لذت می برد نبود ولی مطمئن هستم و یقین دارم که در جلسه حضور دارد و با خوشحالی من خوشحال و با ناراحتی من ناراحت می شود.مادرم یک سال و نیم قبل از من به کنگره آمد و به من گفت من یک جایی می روم که برای اعصاب و روان خوب است اگه خواستی بیا. و ورودم به کنگره از آنجا رقم خورد.

 اگر من الآن دارم خدمت می کنم منتی بر سر کسی ندارم برای خودم خدمت می کنم و وظیفه من است که چیزی را که کنگره به من داده را به دیگران انتقال بدهم.

از راهنمای عزیزم آقای پروانه صمیمانه تشکر می کنم انشاا.. که بتوانم شاگرد خوبی برایشان باشم .از راهنمایان همسفرانم سرکار خانم اسماعیلی ،سرکار خانم داوودی،سرکار خانم توکلی تشکر می کنم از مادرم سپاسگزارم که در سفر اول و دوم من را خیلی حمایت کردند از همسرم که در سفر دوم من را همراهی کردند تشکر می کنم من فرزند نو رسیده ام را از برکت کنگره دارم و من همیشه به کنگره مدیون هستم .ازآقای مهندس ،خانم آنی، ایجنت شعبه ،مرزبانان و کل اعضای کنگره 60 سپسگزاری می کنم.

صحبت های کمک راهنما همسفر طاهره:

شکر شکر شکر که این اجازه را پیدا کردم که در دریای بیکران کنگره 60 باشم .من در ابتدا جایگاه اسیستنت خانم داوودی را تبریک عرض می کنم و رسیدن به جایگاه ایجنتی را خدمت آقای جلال تبریک عرض می کنم.تبریک و خداقوت عرض می کنم خدمت آقای پروانه .واقعا لذتی که یک راهنما از تولد رهجویش می برد یک دنیا ارزش دارد .خدمت آقای کاظمیان تبریک عرض می کنم  که از خدمتگزاران کنگره هستند.

یک سنگ وقتی از معدن بیرون می آید نمایی ندارد اما وقتی تراشه های سخت به یک سنگ می خورد آن را تبدیل به الماس و جواهر می کند و الماس شدن این خانواده به خاطر آن تراشه هایی بود که در زندگی خوردند و واقعا تبدیل به جواهری شدند که قیمت و ارزششان قابل قیمت گذاری نیست. به این خانواده تبریک عرض می کنم به خانم زهرا که هیچ وقت کم نیاوردند .به خانم زکیه که زندگیشان را با اعتماد شروع کردند و فقط با یک مشاوره و با یک شنیده هایی وارد این زندگی شد و ایمان  و اعتماد را تمام کرد و کنگره را قبول کرد تبریک می گویم .به رهجوی عزیزم خانم زهره تبریک عرض می کنم  و از تمام عزیزانی که در این جشن این خانواده را همراهی کردند تشکر می کنم.

صحبت های کمک راهنما همسفر زهره:

خداوند را شاکرم که بار دیگر توفیق داد تا من این جایگاه را لمس کنم.جای شکر دارد دیدن این همه جشن و شور و شعف در کنگره 60.اینها همه نشان می دهد که چقدر آموزشهای جهان بینی کنگره توانسته تاثیر گذار باشد که ما امروز شاهد چنین جشنهایی هستیم که شاید در بیرون از کنگره کمتر یا اصلا نتوانیم چنین جشنهایی را ببینیم.این همه رهایی ، این همه آزادی از اسارتها و بندهای شیطانی ،این همه زیبایی ،این همه عشق و محبتی را که در کنگره می بینیم مدیون  زحمات بزرگمرد کنگره 60 هستیم من این تولد زیبا را خدمت ایشان و خانواده محترمشان تبریک عرض میکنم.

من اولین باری که خانم زکیه را دیدم در جشن سومین سال رهاییشان بود وقتی متوجه شدم که ایشان در دوران عقد هستند و در جشن تولد مسافرشان شرکت کرده اند واقعا توی دلم آفرین گفتم به اعتمادی که ایشان به یک مسافر رها شده از دام اعتیاد در کنگره 60 کرده اند و امروز این فرصت را پیدا کردم که با کلامم به اعتماد ایشان احسنت بگویم.اگر مسافر و همسفر یکدیگر را باور کنند و به همدیگر اعتماد کنند می توانند سکوی پرتاب همدیگر شوند.

خانم زکیه از رهجویان منظم لژیون هستند و این پتانسیل را دارند که انشاا.. در امتحان کمک راهنمایی قبول شوند و در کنار مسافرشان خدمتگزار کنگره شوند .اگر مسافر و همسفر در کنگره با هم خدمت کنند لذت این خدمت مضاعف می شود.من به خانم زکیه و به امیر حسین کوچولو تبریک عرض می کنم .خدمت آقای پروانه ،آقای کاظمیان ،خانم اسماعیلی و خانم زهرا تبریک عرض می کنم و طعم شیرین این تولد گوارای وجود تک تک شماها باد.

صحبتهای همسفر زهرا:

شکر شکر شکر .

من برای رهایی مسافرانم هر کاری کردم وبه همه جا می رفتم اما نتیجه ای نمی گرفتم سرنوشتم را گم کرده بودم .این طرف می رفتم سیخ و پیک نیک می دیدم آن طرف می رفتم منقل و بافور می دیدم.خدایا به کجا بروم ؟!به که بگویم؟!تا اینکه 8 سال پیش خواهرم ندای کنگره را به من داد و من با چهار مصرف کننده و حال بسیار خراب وارد کنگره شدم.در کنگره به من گفتند باید کفش آهنین بپوشی و قدمهای محکم برداری و اگر می خواهی همسفر شوی باید واقعا همسفر شوی و من هم تلاشم را کردم تا اینکه بالاخره بعد از یک سال و نیم که به کنگره آمدم علی آقا وارد کنگره شد و مسافر خیلی خوبی شد.خدا را شکر می کنم که با کنگره آشنا شدم و مسافرانم درمان شدند .از آقای مهندس و خانم آنی تشکر می کنم .از خانم اسماعیلی ، آقای پروانه ،خانم زهره تشکر می کنم از عروسم تشکر می کنم که من روز اولی که به خواستگاری ایشان رفتم و موضوع  را با ایشان در میان گذاشتم خیلی راحت پذیرفتند و من به او گفتم که می خواهم بعد از عقدتان به کنگره بیایی و ایشان قبول کردند و من به ایشان افتخار می کنم .به مسافرم تبریک می گویم و دست تک تک شماها را می بوسم.

صحبتهای همسفر زکیه:

من در دوران تخریب مسافرم در کنارشان نبودم اما از موقعی که همسفرشان شدم به وجودشان افتخار می کنم.ما وقتی برای عقدمان به دفتر خانه ازدواج رفته بودیم به من گفتند که این بله ای که می خواهی بگویی هم برای ازدواج  است و هم برای آمدن به کنگره.واقعا هم همین شد و ما همان روز بعد از عقد به کنگره آمدیم آقای پروانه استاد بودند و اکثر مشارکتها تبریک به ما هم بود.چیزی که برای من اهمیت داشت این بود که ایشان همه چیز را صادقانه به من گفتند و الآن هم به وجود همچین مسافری افتخار می کنم و به ایشان تبریک عرض می کنم. از آقای مهندس و خانم آنی، آقای پروانه ،مادرشوهرم ، خانم اسماعیلی و خانم زهره تشکر می کنم و از همه شما عزیزانی که در جشن ما شرکت کردید سپاسگزارم.

نویسنده همسفر زهره و همسفر فخری

عکاس : مسافر مجتبی

 

 

مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


لینک های مرتبط: کنگره 60،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
ابراهیم موحدی سه شنبه 4 اسفند 1394 07:29
عرض تبریک و شادباش خدمت آقا علیرضای عزیز و همسفران محترم ایشان
خدا قوت و تبریک خدمت استاد بزرگوارم؛ آقا رضا پروانه
خداقوت خدمت تهیه کنندگان گزارش زیبا
پاینده و پیروز باشید..
علی فروغی یکشنبه 2 اسفند 1394 22:45
عرض تبریک و شادباش به علیرضای عزیزم و همسفران محترم ایشان
تبریک به استاد بزرگوارم آقای پروانه
خداقوت خدمت نگهبان ودبیر جلسه
خداقوت خدمت تهیه کنندگان گزارش
پاینده و استوار باشید و انوارتان حیات بخش باد
یکشنبه 2 اسفند 1394 20:01
سلام۰پنجمین سال رهایی و ورود به عرصه ا زادمردی را به شما /خانواده محترمتان وراهنمای گرامی تان اقای پروانه تبریک عرض می نمایم .موفق باشید ۰
نسرین همسفر حمید شنبه 1 اسفند 1394 23:13
جلودار واقعی خداوند است
تبریک و شاد باش خدمت اقای کاظمیان
،همسفران محترم و راهنمایان گرامی وراهنمای گرامی اقای پروانه ،موفق وسربلند باشید
المیرا شنبه 1 اسفند 1394 23:04
عرض تبریییییییییییک وشادباش به این خانواده دوست داشتنی و مادر مهربان و دلسوز بسیاااااااار ازصمیم قلبم خوشحالم که از چنگال اهریمن به دور هستید امیدوارم که در تمام. مراحل زندگیتون کنار کوچولوتون سالم و سلامت باشید
همسفر سارا شنبه 1 اسفند 1394 10:08
معشوقه به سامان شد تا باد چنین بادا..
تبریک فراوان خدمت آقای کاظمیان و همسفران عزیزشان خانم زهرای دوست داشتنی و خانم زکیه عزیز
تبریک و خدا قوت خدمت راهنمایان بزرگوار،آقای رضا پروانه، راهنمای عزیز خودم خانم اسماعیلی عزیز و خواهر عزیزم خانم زهره
سپاس و خدا قوت خدمت هر دو خواهر عزیزم خانم زهره و خانم فخری بابت تهیه گزارش
سپاس و خدا قوت خدمت آقا مجتبی
شاد و پیروز باشید..
همسفرباران شنبه 1 اسفند 1394 08:55
تا باد چنین بادا
تبریک و خداقوت خدمت همه خدمتگزاران شعبه شیخ بهایی
مسافر جمال شنبه 1 اسفند 1394 08:23
خداقوت خدمت نگهبان, دبیر و استاد گرامی
سپاس از کمک راهنمای گرامی آقای رضا پروانه بابت سخنان مفیدشان
تبریک بابت پنجمین سالگرد رهایی و آزادمردی کمک راهنمای گرامی آقای علیرضا کاظمیان و خانواده محترمشان
سپاس از زحمات تصویرگر عزیز آقامجتبی و نگارنده های محترم خانم فخری و خانم زهره بابت این گزارش کامل
تشکر از مدیر محترم وبلاگ
مسافر شکرالله جمعه 30 بهمن 1394 22:52
تبریک مجدد به جناب آقای کاظمیان و همسفران محترم
تبریک ویژه به جناب آقای پروانه بابت پرورش چنین استادانی
خدا قوت به نویسندگان و تصویرگر این جشن زیبا . شاد باشید
امین گلی جمعه 30 بهمن 1394 21:40

جشن پنجمین سال رهایی آقای علیرضا کاظمیان را به علت شرکت در جشن مشابه برای آقای عباس عابدینی، برادر لژیونی خود، که همزمان در شعبه ای دیگر برگزار شد، از دست دادم.
به هر دو آزاد مرد تبریک می گویم.
به راهنمایان محترمشان آقای پروانه و آقای فنایی تبریک عرض می کنم.
از همسفر خانم فخری و آقای مجتبی تشکر می کنم که بخوبی محتوا و شکل جلسه را به من منتقل کردند.
همسفرهاجر جمعه 30 بهمن 1394 17:33
تبریک وخداقوت خدمت کمک راهنمای محترم آقارضاپروانه این تولدرابه شماتبریک عرض می کنم
تبریک وخداقوت خدمت آقای کاظمیان وهمسفران عزیزتان
تبریک ویژه خدمت کمک راهنمایان عزیز خانم زهره وخانم اسماعیلی عزیز
خداقوت وخسته نباشیدخدمت خانم هازهره وفخری بابت انعکاس این گزارش
خداقوت خدمت عکاس عزیز
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic