به نام خالق زیبایی ها

 روز پنج شنبه 94/11/22 دهمین جلسه از دور هشتم کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60

 شعبه شیخبهایی اصفهان با نگهبانی مسافرمحمد ،استادی مسافررسول صادقیان ودبیری

 مسافرعلیرضابا دستور جلسه:هفته دیده‌بان و جشن اولین سالروز رهایی مسافر علی

 راس ساعت 17 آغاز به کار نمود . 

دیدبانان کسانی هستند که مسائل و امورات کنگره را لحظه به لحظه زیر نظر دارند و با آینده نگری به مسائل نگاه می کنند. دیده بانان موقعیت تمام شعب کنگره را در سراسر ایران در نظر می گیرند . آنها مسائل مختلف و قوانین کنگره را با توجه به نژاد زبان یا فرهنگ یک شهر یا یک منطقه مورد بررسی قرار نمی دهد این قوانین به گونه ای است که همه انسان ها در هر شرایط اقلیمی و فرهنگی درسراسر دنیا استفاده کنند، در واقع ستون اصلی برقراری قوانین و اصول به عهده دیدبانان است.استاد درابتدا فرمودند:

در ابتدا خدا را شاکرم که در این جایگاه قرار گرفتم امیدوارم که همه عزیزان این جایگاه را تجربه کنند این هفته ،هفته دیدبان است .قطعا همه ما به این مسئله واقف هستیم که دیدبانان از زحمت کشان و خدمت گذاران هستند که آنها پشت پرده خدمت می کنند و آقای مهندس از روزی که پایه و اساس این مجموعه را بنیان نهادند آینده را مد نظر داشته اند که روزی انشاالله کنگره جهانی شود و با انتخاب دیدبان یکی از اقداماتی بود که آقای مهندس در این راستا انجام دادند.

دیدبانان کسانی هستند که مسائل و امورات کنگره را لحظه به لحظه زیر نظر دارند و با آینده نگری به مسائل نگاه می کنند و حتی می توان گفت که دیده بانان عزیز مسائل ده سال آینده را مد نظر دارند به عنوان مثال زمانی که می خواهند در کنگره 60 قانونی رااجرا کنند، دیده بانان موقعیت تمام شعب کنگره را در سراسر ایران در نظر می گیرند . آنها مسائل مختلف و قوانین کنگره را با توجه به نژاد زبان یا فرهنگ یک شهر یا یک منطقه مورد بررسی قرار نمی دهد این قوانین به گونه ای است که همه انسان ها در هر شرایط اقلیمی و فرهنگی درسراسر دنیا استفاده کنند، در واقع ستون اصلی برقراری قوانین و اصول به عهده دیدبانان است.

در حال حاضر در کنگره دوازده نفر دیده بان داریم که روش انتخاب این عزیزان واقعا منحصر به فرد است و رای و نظر و انتخاب دیگران در تصویب دیده بانان دخیل نمی باشد،دیده بان بایستی انتخاب شود ولی نه از طرف اشخاص دیگر... و خیلی از این عزیزان حتی فکرش را نمی کردند که روزی به جایگاه دیده بانی برسند یعنی یک نیروی ماورایی در این مسئله دخیل است،امیدواریم که بتوانیم هفته دیده بان را به بهترین شکل جشن بگیریم و بتوانیم آنگونه که مد نظر کنگره است از این عزیزان تشکر و قدردانی بکنیم.

و اما دستور جلسه دوم: تولد علی اقا

 تولد یکسال رهایی علی عزیز می باشد ،ایشان یکی از خدمت گزاران واقعی کنگره هستند علی عزیز با مشکلات زیادی وارد کنگره شد اما می خواست با تحمل نکردن زمان این مسیر را طی کند و تنها چیزی که برایش مطرح نبود صرف زمان بود. ولی خدارا شکر از ابتدا پیام کنگره را به خوبی دریافت کرد و یکی از ویژگی های خوب ایشان این بود که خیلی علاقه به خدمت در کنگره داشت و در نهایت با حرکت صحیح توانست به رهایی برسد. این تولد فرخنده و مبارک را به خودش ،خانواده محترمش و کلیه عزیزان تبریک عرض می کنم و برایشان جایگاه های بالاتر را آرزو مندم.


بعد از سخنان  استاد، تولد یک سال رهایی مسافر علی را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم.

اعلام سفر مسافر علی:

مدت تخریب :ده سال

آنتی ایکس مصرفی:تریاک و شیره

مدت سفر:11 ماه

روش:DST

با داروی:OT

نام راهنما:آقای رسول صادقیان

مدت رهایی:13 ماه

رشته ورزشی : والیبال

و در ادامه یازده ماه سفر سیگار با راهنمایی آقای محمد داودی انجام دادم که در حال حاضر سه ماه از رهایی سیگارم می گذرد

آرزو مسافر علی:

تمام مصرف کنندگان مواد مخدر که خواهان رهایی هستند مسیر کنگره 60 را پیدا کنند و به درمان قطعی برسند

آرزو همسفر راضیه:

تمام سفر دومی ها از نیروهای تخریبی دور باشند.

سخنان مسافر علی:

خدا را شاکر هستم که در این جایگاه قرار گرفتم از آقای مهندس حسین دژاکام و خانواده محترمشان تشکر می کنم ،از راهنمای عزیزم آقای رسول صادقیان و راهنمای همسفرم خانم قاسمی،تمام خدمت گزاران کنگره 60 ،ایجنت محترم آقای جلال امینی و مرزبانان شعبه شیخ بهایی ،واحد OT، برادران هم لژیونی خودم و تمام عزیزانی که مرا در این جشن یاری کردند تشکر و قدرادانی می کنم.

من در سن بیست و دو سالگی آلوده به مواد مخدر شدم در بیست و سه سالگی ازدواج کردم در موقع خواستگاری خانواده همسفرم،قبل از هر چیز با مواد مخدر مشکل داشتند. و می گفتند که ما نمی خواهیم مصرف کننده در خانواده ی مان باشدو همین که داماد آینده ما اهل اعتیاد و سیگار نیست برای ما کافی است. اما متاسفانه من هم سیگار می کشیدم و هم تریاک مصرف می کردم دقیقا در روز خواستگاری آنقدر تریاک مصرف کرده بودم که روی هوا بودم .


دراین ده سال نگذاشتم همسفرم و خانواده اش از اعتیاد  من به تریاک و شیره مطلع شوند ولی سیگار کشیدنم را اطلاع پیدا کردند ، وقتی که من با کنگره آشنا شدم همسفرم از من پرسید که برای چه به این مکان می روی؟ و من در جوابش گفتم که برای درمان سیگارم می روم که بعد از چهار ماه که به کنگره می آمدم همسفرم متوجه شد که من مواد مصرف می کرده ام و تا به این مکان آمد و فضای کنگره را دید زیاد به من سخت نگرفت و وقتی متوجه شد باید درمان شوم پا به پای من به کنگره آمد تا از اعتیاد رهایی پیدا کردم در پایان خدا را شکر می کنم  که کنگره را در مسیر من قرار داد تا به درمان برسم .

سخنان کمک راهنما همسفر سرکارخانم فاطمه قاسمی


قبل از هر چیزلازم می دونم که هفته دیده بان را خدمت همه دیده بانان کنگره 60 تبریک  بگویم.من به شخصه نمی توانم درک کنم که این بزرگواران چه قدر زحمت می کشند تا ما در امنیت و آرامش در کنگره آموزش بگیریم،برای آنها سلامتی و شادی بی پایان آرزومی کنم.

خداوند بر من منت گذاشت و به من اجازه داد تا در کنار این خانواده در این جشن حضور داشته باشم. همه این تولد ها در کنگره برای این است که من بدانم،درک کنم و متوجه بشوم که اگر انسان امروز در این جایگاه است یا اگر هر عمل نیک یا بدی را انجام می دهد و یا اگر هر صفت نیک و بدی دارد،می تواند تغییر کند.چون انسان در هر لحظه در حرکت است و در نقطه ای قرار می گیرد که آن نقطه می تواند آغاز ی باشد برای رسیدن به نقطه بعدی و درنهایت رسیدن به آرامش و سلامتی.

اگر علی آقا در گذشته یک مصرف کننده بود امروز به خواست خودش و اموزش کنگره 60 توانست خود را تغییر دهد و تبدیل به یک انسان سالم و متعادل شود.

تبریک می گویم این تولد را خدمت همه اعضای کنگره چرا که هر رهایی یا تولدی اینجا اتفاق می افتد همه اعضاء کنگره کم یا زیاد در آن سهم داشتند ،خدمت آقای صادقیان،مرزبانان محترم و ایجنت شعبه تبریک عرض می کنم.

یک مطلب در مورد خانم راضیه عرض می کنم و صحبت هایم را به پایان می رسانم خانم راضیه هم مثل خیلی از همسفران روزهای اولی که به کنگره آمدند آموزش خود شان را خیلی جدی گرفتند و فکر می کردند اگر هر مشکلی  هست از جانب دیگران است و این دیگران هستند که باعث رنجش و ناراحتی راضیه می شوند و باید دیگران تغییر کنند تا راضیه حالش خوب باشد ولی خدا را شکر ویژگی خوبی که داشت مرتب در جلسات شرکت کرد و آموزش گرفت و به تدریج متوجه  خودش شد در جایگاه های مختلفی خدمت کرد و الان هم در جایگاه دبیری مشغول خدمت است.

سی دی های کنگره را با دقت گوش می داد و می نوشت آنقدر دقیق بود که من از کنفرانس دادن او در لژیون لذت می بردم و این آرامش و شادی امروز مزد زحماتش هست.به راضیه عزیز و مسافرش تبریک می گویم و آرزو می کنم سال آینده در جایگاه کمک راهنمایی باشند و این تولد و شهد و شیرینی گوارای وجودتان باشد

سخنان همسفر راضیه:

تشکر می کنم از بنیان کنگره 60 جناب آقای مهندس و خانواده محترمشان و یک تشکر ویژه از  راهنمای مسافرم آقای رسول صادقیان و راهنمای خودم خانم فاطمه قاسمی و خواهران هم لژیونی و از ایجنت و مرزبانان شعبه شیخ بهایی  و تمام دوستانی که در این جشن شرکت کردند تشکر می کنم.

درست است که من مصرف کننده نبودم ولی تاریکی ها ی زیادی  را تجربه کردم که شاید تخریبش بیشتر از اعتیاد بوده است و زندگی در کنار یک مصرف کننده تخریب زیادی روی روح و روان من داشته است . یک  همسفر باید بتواند مسافرش را رها کند تا برای رسیدن به آرامش به درمانش فکر کند وقتی که به کنگره آمدم فهمیدم که چقدر آموزش های کنگره در زندگی من جایش خالی بوده.

آنقدر مسافرم در طول مصرفش خوب بود که نگذاشت من بفهم که مصرف کننده هست  وقتی مسافرم به کنگره آمد تا چهار ماه به من می گفت به خاطر مصرف سیگارم به کنگره می روم تا اینکه یک روز به کنگره آمدم و از طریق نگهبان نظم متوجه شدم کنگره 60 برای درمان اعتیاد است ،وقتی که متوجه شدم مسافرم مصرف کننده هست اصلا باور نمی کردم و همیشه فکر می کردم که فقط مصرف کننده های سیگار به کنگره می روند و وقتی فهمیدم همسفرها هم می توانند به کنگره بیایند من هم آمدم و راهنما انتخاب کردم و از راهنمای عزیزم خانم فاطمه قاسمی آموزش های خوبی گرفتم که برای زندگی ام خیلی مفید است و امیدوارم که هر همسفری که برای درمان مسافرش می آید به رهایی برسد و این جایگاه را مثل من لمس کند و در پایان از کلیه کسانی که در جشن ما شرکت کردند کمال تشکر را دارم.

ضمنا در این جلسه مسافرانی که گل رهایی از دستان پر مهر و محبت آقای مهندس دژاکام  دریافت کرده بودند ورودشان را به سفر دوم اعلام نمودند:

آقای: صفر _ نام راهنما :آقای علیرضا کاظمیان _ نام راهنمای همسفر :خانم شهبازی _ آنتی ایکس : شیره و تریاک _ مدت سفر: 11ماه و 9روز _ داروی درمان : OT 

آقای: اکبر _ نام راهنما : آقای سعید صلواتی_ نام راهنمای همسفر : خانم اعظم _ آنتی ایکس : شیره و تریاک _ مدت سفر: 12ماه _ داروی درمان : OT

آقای: حسین _ نام راهنما :آقای رضا شوشتری_ آنتی ایکس : شیره و تریاک و الکل و حشیش _ مدت سفر: 11ماه و 3روز _ داروی درمان : OT 

آقای: محمود _ نام راهنما : آقای سعید صلواتی _ آنتی ایکس : شیره _ مدت سفر: 11ماه و 10روز _ داروی درمان : OT 

آقای: آرمین _ نام راهنما : آقای سعید صلواتی _ آنتی ایکس : شیره و تریاک و متادون _ مدت سفر: 24ماه و 14روز _ داروی درمان : OT

از طرف مسئولین و اعضای كنگره 60 اصفهان شعبه شیخ بهایی، رهایی این مسافران عزیز رابه راهنمایان و همسفران و خانواده های محترمشان تبریك و تهنیت عرض نموده، پیروزی روزافزونشان را درامر خدمت وآموزش از درگاه خداوند منان مسئلت می نماییم.

همچنین در این روز لوح سپاس از طرف  آقای مهندس حسین دژاکام به مرزبان محترم آقای امیر محمدی به پاس عضویت در لژیون  مالی   توسط ایجنت  شعبه تقدیم گردید

  


نویسنده: مسافر سید مصطفی

عکاس:مسافر مجتبیمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرلیلا یکشنبه 25 بهمن 1394 21:00
عرض سلام وادب خدمت خدمتگزاران سایت که عاشقانه گزارشها رو، روی سایت میگذارندخداقوت وتشکرفراوان بابت زحمات بی دریغتان، ممنون اقامجتبی ، اقامصطفی، خوشحالم که درمحضراستادگرامی اقارسول اموزش گرفتم، تبریک وخداقوت به اقارسول ، سرکارخانم قاسمی واقای علی وهمسفرمحترمشون خانم راضیه
مسافر جمال یکشنبه 25 بهمن 1394 14:05
خداقوت خدمت نگهبان , استاد و دبیر جلسه
تبریک بایت اولین سالگرد رهائی مسافر علی آقا و همسفر محترمشان
تبریک مجدد به کلیه عزیزان رها شده و خانواده محترمشان
سپاس از زحمات دوستان خوبم آقا سید مصظفی و آقا مجتبی , نگارنده و تصویر گر محترم
تشگر از زحمات مدیر محترم وبلاگ
همسفر آزاده یکشنبه 25 بهمن 1394 10:40
خدا را شکرکه باز هم شاهد یک رهایی و یک احیای دیگر در کنگره هستیم
تا باد چنین بادا
مسافر شکرالله شنبه 24 بهمن 1394 23:26
تبریک خدمت علی آقا و همسفر محترمشان
خداقوت و تبریک خدمت آقا رسول و سرکار خانم قاسمی
تبریک مجدد دمت رهایافتگان و اساتید محترم
خدا قوت خدمت آقا مصطفی و آقا مجتبی
همسفر سارا شنبه 24 بهمن 1394 21:29
تا باد چنین بادا..
خوشحالم که از این جشن پر انرزی فیض بردم.به خانم راضیه عزیز و علی آقا تبریک عرض می نمایم؛ همچنین به کمک راهنمایان عزیز خانم فاطمه قاسمی و آقای رسول صادقیان تبریک و خدا قوت عرض می نمایم
سپاس و خدا قوت خدمت نویسنده گرامی آقا مصطفی و تصویرگر آقا مجتبی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو