درباب دستور جلسه هفتگی:هفته دیده بان
سه شنبه 20 بهمن 1394 ساعت 12:41 | نویسنده این مطلب : همسفر زهره | ( نظرات )

به نام نامی اولین عاشق که اوست

درباب دستور جلسه هفتگی :هفته دیده بان

به قلم کمک راهنما همسفر زهره

آدمی گر ایستد بربام عشق            دستهایش تا خدا هم می رسد


اگر امروز دشت کنگره را سرسبز و سرشار از خرمی و شادی می بینیم به دلیل وجود دیده بانانی است که چون کوه مقاوم و استوار ایستاده اند و حافظ و نگهبان این دشت هستند .
دیده بانان کسانی هستند که اختیار خویش را تسلیم عشق کرده اند و در راهی که می روند از هیچ چیزی هراسی ندارند و خستگی را در آنها راهی نیست چون یقین دارند مسیر،مسیر الهیست چون ایمان دارند هدف،هدفی والاست ....


آدمی گر ایستد بربام عشق            دستهایش تا خدا هم می رسد

ایستادن بر بام عشق حاصل نمی گردد مگر ساختن را بیاموزی.باید ساخت و گذاشت و گذشت.آنانی که می سازند به فرماندهی زمان می رسند زمان یعنی مدتی که به تو وقت داده می شود تا ساخته شوی و بسازی.دیده بانان کسانی هستند که به فرماندهی زمان می رسند چون ساخته شده اند که بسازند ساختنی از جنس عشق ....

طبیعت مادر تمام ماست درس ها می توان گرفت از او.اگر به طبیعت خوب بنگری و دقت کنی می بینی که همه جا در کنار دشتهای حاصلخیز و سرسبز ،کوههای سربه فلک کشیده ای قرار دارند که باعث سرسبزی آن دشتها شده است .اگر امروز دشت کنگره را سرسبز و سرشار از خرمی و شادی می بینیم به دلیل وجود دیده بانانی است که چون کوه مقاوم و استوار ایستاده اند و حافظ و نگهبان این دشت هستند .

گویی دیده بانان در بلندایی قرار گرفته اند و از آنجا کاروان کنگره را نظاره گر هستند که مبادا به عقب یا چپ یا راست منحرف شود بلکه در مسیر مستیم خود حرکت کند همانطور که تا کنون حرکت کرده.

پس می توان گفت دیده بان یعنی کسی که خوب می بیند،عمیق می بیند و با اندیشه های عقاب گونه خود افق گسترده ای را می بیند .

دیده بانان عقاب هایی هستند که رسم پرواز را به خوبی آموخته اند و به خوبی می آموزند پروازی بر بلندای بیکران عشق!

در کنگره 60 بالاترین مرجع بعد از بنیان کنگره شورای 14 نفره دیده بانان هستند که تمام قوانین کنگره را زیر نظر آقای مهندس ترسیم می کنند دیده بانان نفع گروه را برنفع شخصی ارجحیت می دهند و همیشه به دنبال این هستند که اگر قانونی تدوین می شود به نفع اعضا و نفع سیستم باشد.چه زیبا بنیان کنگره این سیستم الهی را پایه گذاری کرده که قائم به یک فرد نباشد.

در کنگره 60 هر چه جایگاه بالاتر رود شخصی که در آن جایگاه خدمت می کند عاشق تر است و این موضوع را ما به وضوح در دیده بانان محترم می بینیم .گویی آنان فقط برای آموزش و خدمت پا به هستی گذاشته اند! برایشان بسیار اهمیت دارد که کیلومتر ها راه بروند و بیایند و روزها و ماهها و سالها خدمت کنند تا یک نفر به درمان برسد و این یعنی نهایت عشق!

کسی که به جایگاه دیده بانی می رسد آنقدر به تکامل رسیده و تیزبین شده که کوچکترین معایب و محاسن را می بیند که شاید ما سالها که بیاییم و برویم نتوانیم به آن تشخیص برسیم و این تیزبینی به واسطه تزکیه و پالایشی است که در طول سالها خدمت صادقانه در راه احیای انسانها کسب نموده اند.

دیده بانان کسانی هستند که اختیار خویش را تسلیم عشق کرده اند و در راهی که می روند از هیچ چیزی هراسی ندارند و خستگی را در آنها راهی نیست چون یقین دارند مسیر،مسیر الهیست چون ایمان دارند هدف،هدفی والاست .چون می دانند که:

در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن      شرط اول قدم آن است که مجنون باشی

بر تمامی ما اعضای کنگره واجب است که به جایگاه دیده بانی احترام بگذاریم و امیدوارم که در این هفته قدردان و سپاسگزار این عزیزان باشیم.

هفته دیده بان براین فرماندهان زمان مبارک باد!

با احترام همسفر زهره

مرتبط با: دستور جلسه هفتگی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فهیمه چهارشنبه 21 بهمن 1394 18:45
هفته دیده بان بر تمام دیده بانان كنگره، این ستونهای مقاوم وكلیه اعضای كنگره مبارك. با تشكر ازخانم زهره كه اینقدر زیبا مقام دیده بان را توصیف نموده اند وبا تشكر از مدیر وبلاگ همگی خسته نباشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات