گزارش جلسه خصوصی همسفران روز یکشنبه94/11/18با دستور جلسه وظایف رهجو
دوشنبه 19 بهمن 1394 ساعت 11:47 | نویسنده این مطلب : همسفر فخری | ( نظرات )

به نام خالق زیباییها

          روز یکشنبه94/11/18 جلسه هشتم از دور هشتم کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران

          شعبه شیخ بهایی با نگهبانی همسفرمهین ، استادی همسفرفهیمه و دبیری همسفر راضیه

با دستور جلسه:وظایف رهجو

راس ساعت 15 آغاز به کار نمود.

                                        

        حلقه اتصال بین راهنما و رهجو بر اساس عشق و محبت است ما در کنگره راهنما را با حس خودمان انتخاب می کنیم پس به حسمان اطمینان کنیم و به راهنما احترام بگذاریم و با راهنما صادق باشیم یک رهجو باید از هر حاشیه ای به دور باشد آموزشها در کنگره به بهترین نحو برگزار می شود......                                  


سخنان استاد:

از آن جا که واژه ها در کنگره درست انتخاب شده اند هر واژه مفهوم خودش را می رساند در واقع واژه رهجو به معنی جوینده راه است چه راهی؟ راه صراط مستقیم ، راه خروج از تاریکیها ،  راه خروج از نادانی ، راه خروج از حقارت ، خروج از ترس ، خروج ازنفرت ، راهی که پیشرو آن الله است راه رسیدن به خود و در نهایت رسیدن به الله.

رهجو کسی است که خودش خواهان رهایی بودن است  کسی که با خواسته خودش راه درمان را پیدا کرده .آقای مهندس می فرمایند: کسی که به زور و اجبار خانواده به کنگره می آید در کنگره دوام نمی آورد .رهجو هم به مسافر و هم به همسفر اتلاق می شود مسافر چون خواهان رهایی از دام اعتیاد و تاریکیهاست در کنگره رهجو نامیده می شود و همسفر هم به دو علت رهجو نامیده می شود یکی به علت آموزشهایی که در زندگی من جایش خالی بوده درست است که من همسفر مصرف کننده نبوده ام و یک پله از مسافرم بالاتر بوده ام ولی من هم تاریکیهایی را تجربه کرده ام که شاید تخریبش از اعتیاد بیشتر بوده زندگی در کنار یک مصرف کننده تخریب زیادی روی روح وروان من ایجاد کرده و باعث شده افکار و اندیشه من آسیب زیادی ببیند و روی جسم من اثر گذاشته و جسم مرا بیمار کرده پس یک همسفر باید بتواند مسافرش را رها کند تا برای رسیدن به آرامش و تعادل به درمانش فکر کند.

هر کدام از ما که به عنوان تازه وارد به کنگره می آییم تا سه جلسه مهمان هستیم وقتی به این باور رسیدیم که کنگره محل درمان است راهنما انتخاب می کنیم و پیمان رهجو بودن را می بندیم و یکسری وظایف به ما تکلیف می شود یک رهجو وقتی کنگره را قبول کرد باید سوای مقام اجتماعی و پست و مقام که در بیرون از کنگره دارد پشت در کنگره می گذارد و به عنوان رهجو در کنگره آموزش می بیند چون داشته های ما کمکی به درمان اعتیاد ما نکردند هر چه که داریم در جایگاه خودش احترام خودش را دارد ولی اینجا یک رهجو هستی و احترام رهجو را داری.

حضور به موقع و مستمر در کنگره هم از وظایف رهجو است یک رهجو باید به راهنمایش ثابت کند که تشنه آموزش است و دنبال سقایی می گردد که سیرابش کند یک رهجو باید پویا باشد و خودش حرکت کند راهنما چراغ راه است و راه را نشان می دهد ولی رهجویی موفق است که خودش حرکت کند رهجو باید به کنگره ایمان داشته باشد به راه و روش درمان دی اس تی و شربت ot ایمان داشته باشد به راهنمایش احترام بگذارد راهنمایش را دوست داشته باشد و از کار راهنما ایراد نگیرد.

حلقه اتصال بین راهنما و رهجو بر اساس عشق و محبت است ما در کنگره راهنما را با حس خودمان انتخاب می کنیم پس به حسمان اطمینان کنیم و به راهنما احترام بگذاریم و با راهنما صادق باشیم یک رهجو باید از هر حاشیه ای به دور باشد .آموزشها در کنگره به بهترین نحو برگزار می شود آقای مهندس می فرمایند:در کنگره فرد مصرف کننده باید از آن تفکرات و اندیشه هایی که دارد بمیرد و از میان خاکسترآن فردی جدید با تفکر و اندیشه جدید پدید بیاید و این امکان پذیر نمی باشد مگر با آموزشهای ناب کنگره و مطالعه متون آموزشی و گوش کردن به سی دیها پس یک رهجو باید هفته ای دو تا سی دی گوش کند .رهجو باید منظم و وقت شناس باشد کنگره نظم را به ما یاد می دهد باید 15 دقیقه قبل از شروع جلسات در کنگره حضور داشته باشد تا بتواند خدمت بگیرد خدمت از ابزارهای مهم کنگره هست و یک پل ارتباطی بسیار قوی هست تا بتوانیم کنگره را بهتر درک کنیم خدمتها در کنگره داوطلبانه هست و خدمتها بر اساس عشق و محبت است کسانی که خدمت می کنند نقاط ضعف و قوت خودشان را پیدا می کنند و انسانها هنگام انجام دادن خدمتها رشد می کنند و نتیجه خدمت کردن رسیدن به همان حال خوش است.

یکی دیگر از وظایف رهجو رعایت قوانین و اصول کنگره و احترام به حرمت کنگره است هر شخصی باورود به کنگره باید به حرمتهای کنگره اهمیت بدهد زیرا رعایت کردن حرمتهای کنگره در بیرون از کنگره هم به ما کمک می کنند. یک رهجو باید بتواند حرمتهای کنگره و وادیها را در زندگیش کاربردی کند در نتیجه به همه مسایل زندگیش اهمیت می دهد و در ادامه از وظایف رهجو حمایت از سبد کنگره است چون ما اینجا به آرامش رسیدیم پس باید از سبد پول حمایت کنیم باید از خالق و مخلوق خودمان سپاسگزاری کنیم و تک تک ما با انگیزه راهنما شدن به کنگره بیاییم چون هدف کنگره فقط درمان اعتیاد نیست بلکه پرورش استاد هم هست.

نویسنده:همسفر فخری

تصویرگر:همسفر مهتاب

مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی همسفران،

برچسب‌ها: کنگره 60، وظایف رهجو،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
دوشنبه 19 بهمن 1394 22:52
عرض خدا قوت خدمت نگهبان عزیز و خواهر هم لژیونی عزیزم خانم حدیث دبیر قبلی و عرض تبریک خدمت خانم راضیه عزیز بابت جایگاه دبیری.
تبریک و شادباش خدمت استاد جلسه ،خواهر هم لژیونی بسیار عزیز خانم فهیمه.امیدوارم در جایگاه کمک راهنمایی شاهد موفقیتتان باشیم.
خدا قوت خدمت خانم فخری عزیز
همسفر محبوبه دوشنبه 19 بهمن 1394 13:50
سلام و خداقوت به خانم فرخنده و خانم مهتاب. عرض تبریک به خانم فهمیمه و راضیه عزیز به خاطر جایگا هایشان.دیروز نبودم ولی به لطف این عزیزان منم استفاده کردم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات