به نام خالق هستی بخش 

 روز پنج شنبه 94/11/15 نهمین جلسه از دور هشتم کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60 شعبه 

شیخ بهایی اصفهان با نگهبانی مسافرمحمد ،استادی مسافرمجید اعتباریان ودبیری مسافرعلیرضا 

با دستور جلسه  :وظایف رهجو  

و

 تولد اولین سال رهایی مسافر هادی

راس ساعت 17 آغاز به کار نمود . 

وظیفه یک رهجو در درجه اول تسلیم محض بودن است زمانی که یک نفر می آید و به عنوان رهجو در لژیون قرار می گیرد باید تسلیم محض قوانین و حرمت کنگره و از همه مهمتر راهنمای خودش باشد.باید تسلیم مرزبانان و ایجنت و ... باشد.

ما برای اینکه شعبه ای منسجم و قوی داشته باشیم باید کاری کنیم که همه افراد در همه قسمتها خدمت کنند و مشارکت داشته باشند ما نباید یک سری افراد را حذف کنیم.....


 سخنان استاد:

ما هر کدام از مسافران و همسفران زمانی که وارد کنگره می شویم با بحرانهای مختلفی مواجه هستیم و راهکارهای متفاوتی را به  جهت کاهش آن آسیب های اعتیاد به ما می دهند و بعد از اینکه ما به صورت کاملا فردی وارد کنگره می شویم به عنوان یک عضو کنگره تلقی می شویم .هر موسسه یا سیستمی یکسری مسئولیتها و قوانین و یا شرح وظایفی برای اعضایش دارد کنگره 60 هم مستثنا نیست و هر عضو باید با قوانین و اصول کنگره آشنا شود و شرح وظایف خودش را بداند.در کنگره هیچ کس بیکار نمی ماند با توجه به توانایی هایش باید در یک قسمتی فعالیت کند.خدمت در کنگره زیاد هست به قول آقای مهندس ما چراغ در دست گرفتیم داریم دنبال خدمتگزار می گردیم منتها ما باید خودمان را به جایگاهی برسانیم تا ما را انتخاب کنند .

وظیفه یک رهجو در درجه اول تسلیم محض بودن است زمانی که یک نفر می آید و به عنوان رهجو در لژیون قرار می گیرد باید تسلیم محض قوانین و حرمت کنگره و از همه مهمتر راهنمای خودش باشد.باید تسلیم مرزبانان و ایجنت و ... باشد.

ما برای اینکه شعبه ای منسجم و قوی داشته باشیم باید کاری کنیم که همه افراد در همه قسمتها خدمت کنند و مشارکت داشته باشند ما نباید یک سری افراد را حذف کنیم.شعبه ما یک مقداری همسفر کمتر دارد و مسافران باید در نظر داشته باشند که اگر همسفر داشته باشند مطمئنا سفرشان به نحو احسنت انجام می گیرد و شعبه قوی تر و قوی تر می شود.

حفظ خود ، حفظ لژیون و حفظ نمایندگی یکی دیگر از وظایف رهجو است.رهجو غیر از اینکه باید خودش را در چهارچوب قوانین کنگره حفظ کند باید حواسش هم به هم لژیونی و شعبه اش هم باشد.

یک رهجو باید سعی کند بین کنگره ،کار ،تفریح وخانواده اش یک بالانسی ایجاد کند.یعنی هر کدام از این سه قسمت باید 33/33 در صد از زمان ما و انرژی ما سهم ببرد و اگر یکی بیاید و تمام وقت و انرژی اش را بگذارد روی کنگره 60 مطمئنا لطمه به او وارد می شود و آسیب به خانواده و شغلش وارد می شود باید سعی کنیم تعادل را برقرار کنیم.یعنی برای کنگره یک سهم قرار دهیم برای خانواده هم یک سهم و برای شغل هم یک سهم قرار دهیم و زمان و انرژیمان را مدیریت کنیم.

رهجوی سفر اول نباید کار و یا خانواده اش را الویت قرار دهد به جهت اینکه درمان الویت بیشتری نسبت به کار و خانواده دارد و بعد در سفر دوم مدیریت بهتری می تواند انجام دهد.

یک رهجوی سفر اول باید تکلیف انجام دهد باید از روی وادی ها و سی دی ها بنویسد چون نیاز داریم که آموزش ببینیم و جهان بینی ما تغییر کند چون می بینیم که ورودی تازه واردین کنگره اینقدر زیاد است باید در زمان کوتاهی بیشترین استفاده را بکنیم .اگر راهنمایی است که به رهجویش تکلیف نمی دهد باید بداند که به رهجو خیانت می کند چون رهجو باید سرش گرم باشد تا بتواند نفس خود را کنترل کند و درمانش انجام گیرد تا بتواند با اعتیاد بجنگد.

اما دستور جلسه دوم:

آقای هادی با مصرف حشیش و الکل وارد کنگره شدند و اعتقاد داشتند که الکل و حشیش اعتیادآور نیست و زمانی که در کنگره مشاوره شدند متوجه شدند که چه تخریبی دارند.سفر خوبی داشتند.در برنامه های ورزشی شرکت می کردند یک مدت هم در شعبه خدمت می کردند امیدوارم که این روز مبارک خود و خانواده شان باشد.در راس به آقای مهندس تبریک عرض می کنم و به خودش و کل اعضای نمایندگی شیخ بهایی تبریک می گویم و امیدوارم که موفق باشند.

پس از سخنان استاد و مشارکت اعضاء اولین سال رهایی مسافر هادی را با شور و شکوه فراوان جشن گرفتیم.....

اعلام سفر مسافر هادی:

مدت تخریب :بیش از ده سال

آنتی ایکس مصرفی:حشیش ،الکل،تریاک

مدت سفر:11 ماه

نام راهنما:آقای مجید اعتباریان

مدت رهایی:13 ماه و چند روز

آرزوی مسافر هادی:آرزو می کنم سال دیگرکمک راهنما شوم تا راهنمایم (آقا مجید) را از خودم راضی نگه دارم.

سخنان مسافر هادی:

از همه دوستانی که در تولد بنده شرکت نمودند تشکر می کنم و از کلیه عزیزانی که در کنگره خدمت می کنند بالاخص استاد خودم آقای اعتباریان تشکر می کنم.

اگر بخواهم از تجربه سفر اول خودم برایتان بگویم من بیشتر با تخریب الکل و حشیش وارد کنگره شدم و اولین جایی که برای درمانم آمدم کنگره بود و قبل از آن اصلا اقدام به درمان نکرده بودم .من نزدیک 15 سال مصرف کننده بودم تا اینکه از طریق یکی از دوستانم با کنگره آشنا شدم.

به نظر من یک رهجو در درجه اول باید خواسته داشته باشد اگر خواسته داشته باشد وظایفش را انجام می دهد.من خودم در سفر اول از خودم راضی بودم و همیشه سر ساعت 5 در کنگره حاضر بودم .کنگره را به هر کاری ترجیح دادم و این را به جرات می گویم که هیچ کدام از وعده های مصرفی ام حتی دو سه دقیقه دیر یا زود نمی شد غیر از یک دفعه که یکی از وعده های مصرفی ام دیر شد و من چون راهنمایم بهم گفته بود که اگر وعده مصرفی ات دیر شد دیگر نباید آن وعده را بخوری من هم نخوردم و آن روز طعم خماری را چشیدم.و غیر از آن روز دیگر اصلا در طول سفرم هیچ وقت نفهمیدم خماری یعنی چه؟

من صادقانه می گویم روز اولی که وارد کنگره شدم خیلی به دلم ننشست و این تصور را داشتم که من از همه اینها بهتر می دانم ولی فقط آمده بودم ببینم که این کاری را که من 15 سال است دارم انجام می دهم می شود دیگر انجام ندهم ؟!!

من راز موفقیتم را در این می بینم که همه جلسات چه خصوصی و چه عمومی را می آمدم و سر ساعت 5 می آمدم و ساعت 8 می رفتم.اما در سفر دوم به خاطر مشکلات کاری یک کمی کم کاری کردم و از آقا مجید عذر می خواهم و تلاشم را می کنم که زحمات راهنمایم را جبران کنم واین قول را به ایشان می دهم که در امتحان کمک راهنمایی  قبول شوم البته به خاطر خودم این کار را خواهم کرد.من به جرات می گویم که درمان شده ام واقعا درمان شده ام بارها شده که بدون هیچ گونه وسوسه در کنار مصرف کنندگان بودم.سفر سیگارم را هم مدیون آقا مجید هستم و سفر سیگارم را هم به راهنمایی ایشان به نحو احسنت انجام دادم.دانش بسیار بالایی دارد ومن همیشه آرزو دارم که گوشه ای از تجربیاتشان را داشته باشم.

از آقای مهندس،از مرزبانان،از قسمت نشریات ،قسمت اوتی و تک تک بچه ها که اینجا زحمت می کشند تا یک نفر به رهایی برسد تشکر می کنم.

ضمنا در این جلسه تعدادی از مسافرانی که چهار شنبه گل رهایی از دستان پر مهر و محبت اقای مهندس دژاکام  دریافت کرده بودند ورودشان را به سفر دوم اعلام نمودند.

 

 آقای: محمد _ نام راهنما :آقای علی جمالی _ نام راهنمای همسفر :خانم فاطمه _ آنتی ایکس : شیره _ مدت سفر: 11ماه و 14روز _ داروی درمان  OT:  نمایندگی: شیخ بهایی اصفهان.

آقای: محمد _ نام راهنما :اقای علی جمالی _ آنتی ایکس : تریاک _ مدت سفر: 10ماه _ داروی درمان :OT-نمایندگی: شیخ بهایی اصفهان.

آقای :داوود-نام راهنما:آقای علی جمالی-آنتی ایکس:شیره و تریاک-مدت سفر:12 ماه و 16 روز-داروی درمان:OT-نمایندگی :شیخ بهایی اصفهان.

آقای: رسول _ نام راهنما :آقای محمدمهدی صادقی _ آنتی ایکس : تریاک و شیره و الکل _ مدت سفر: 12ماه _ داروی درمان :OT-نمایندگی :شیخ بهایی اصفهان.

«(DST مسافران لژیون بیل ویلیام ال وایت ( درمان اعتیاد به مصرف سیگار با روش »آقای : مهدی _ نام راهنما : آقای محمد دادودی _ آنتی ایکس : سیگار _ مدت سفر: 10ماه _ داروی درمان : آدامس نیکولایف _ نمایندگی: شیخ بهایی اصفهان.

آقای : غلام _ نام راهنما : آقای محمد داودی _ آنتی ایکس : سیگار _ مدت سفر: 12ماه _ داروی درمان : آدامس نیکولایف _ نمایندگی: شیخ بهایی اصفهان.

از طرف کل اعضای کنگره60   شعبه شیخ بهایی این رهایی های زیبا را به این عزیزان رها شده و خانواده های محترمشان و کمک راهنمایان گرامی تبریک عرض می نماییم و بهترینها را برایشان آرزومندیم.

لذت این رهایی گوارای وجودتان باد!

به امید رهایی دیگر مسافران !

نویسنده :همسفر زهره

عکاس : مسافر نیما

 

مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


لینک های مرتبط: کنگره 60،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر مهدی گ شنبه 17 بهمن 1394 15:58
خدا قوت وخسته نباشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic