به نام خالق عشق

روز پنج شنبه 94/11/8 هشتمین جلسه از دور هشتم کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60 شعبه شیخ بهایی اصفهان

با نگهبانی  مسافر محمد , استادی دیده بان محترم آقای علی خدامی و دبیری مسافرعلیرضا

با دستور جلسه :وادی ششم وتاثیر آن روی من

و 

جشن چهاردهمین سال رهایی دیده بان محترم آقای احمد حکیمی

راس ساعت 17 آغاز به کار نمود .


یک سری چیزها هست که باید قدرشان را بدانیم شاید تا وقتی که داریم قدرش را ندانیم .کنگره 60 جایی است که انسانها را احیا می کند ما می گوییم جمعیت احیای انسانی.کنگره 60 احیای انسانیت می کند ،انسانیت را به ما برمی گرداند .کنگره 60 نمونه بارز عاقبت به خیری است هر کس که پایش در کنگره باز شود و در کنگره 60 ماندگار شود واقعا عاقبت به خیر می شود.

سخنان دیده بان محترم آقای علی خدامی:

من امروز خیلی خوشحالم که توفیق دارم در کنگره 60 اصفهان شعبه شیخ بهایی و همین طور در جشن چهاردهمین سال رهایی آقای احمد حکیمی دیده بان محترم کنگره 60 باشم.

دستور جلسه این هفته وادی ششم و تاثیر آن روی من است .حکم عقل را در قالب فرمانده کاملا اجرا نماییم.

یک مسئله ای که باید بدانیم و خیلی برای ما مهم است این است که  در کنگره 60  اعتیاد  به صورت کامل و قطعی درمان می شود آن هم در دنیایی که تمام متخصصین در کشورهای خیلی پیشرفته معتقد هستند اعتیاد درمان ندارد و کسی که معتاد شد دیگر نمی شود کاری برای آن انجام داد. اما ما اعتقاد داریم که ما می توانیم اعتیاد را به صورت کامل و قطعی درمان کنیم،اما باید ببینیم بر چه اساسی؟چه ابزاری در دست داریم؟چه مولفه هایی داریم که این طور قاطعانه صحبت می کنیم .؟؟؟این برمی گردد به صورت مسئله اعتیاد که آقای مهندس آنرا در یک مقاله علمی ارائه دادند.  من همیشه می گویم واقعا مقاله صورت مسئله اعتیاد علمی ترین مقاله ای است که در مورد اعتیاد در طول تاریخ نوشته شده است هر چند که کاغذش کهنه،معمولی و بدون جلد است.

در صورت مسئله اعتیاد جسم،روان و جهان بینی داریم که برای ما توضیح می دهد که در هر کدام از قسمتها چه اتفاقی افتاده؟ در قسمت جسم می گوییم سیستم مخدرهای طبیعی بدن از کار افتاده و مخدرهای بیرونی جایگزین مخدرهای درونی شده ،در قسمت جهان بینی هم می گوییم به خاطر نیاز و وابستگی به مواد ،تفکرات فرد معتادگونه و افیونی شده و زندگی و دنیا را از پشت عینک نشئگی و خماری دارد نگاه می کند و در این میان روان،تابعی از جسم و جهان بینی است.روان هم از جسم و هم از جهان بینی تاثیر می گیرد .طبق آخرین برداشتی که آقای مهندس کردند روان در واقع خلق و خوی ماست،حالات ما،افسردگی ما،شور و نشاط ما،سلامتی ما،اخلاق ما و...  تابعی از جسم و جهان بینی است.

در قسمت جسم ما شربت OT را داریم متد DST را داریم تا سیستم ایکس راه اندازی شود.در قسمت جهان بینی یک مقدار کار متفاوت است ما آموزش هایی را می گیریم که به واسطه این آموزش ها موفق می شویم که این عملیات تیپرینگ را درست انجام دهیم به واسطه این آموزشها یک سری افکار منفی و غلط دوران اعتیاد را کنار می گذاریم و یک سری افکار درست جایگزین می شود.

این آموزش ها خیلی مهم است یعنی اگر یک آموزش قدرتمند نباشد ما نمی توانیم آن جهان بینی افیونی مبتنی بر جهل و نادانی را کنار بگذاریم ما نمی توانیم باورهایی که در طول سالها در ذهن ما شکل گرفته را کنار بگذاریم ،ما زمانی موفق می شویم که یک آموزش خیلی قوی و قدرتمندی بیاید و راه درستی را به ما ارائه کند .

مهم ترین بخش آموزشی در وادی های ماست .من فکر نمی کنم بخش دیگری از متون کنگره این قدر نقش تعیین کننده ای در تغییر نگرش داشته باشد.ما متون دیگری هم داریم که خیلی کمک می کند اما آن بخش که خیلی پررنگ است 14 وادی ماست.

اگر به ما بگویند که با واژه سفر،مسافر و وادی یک جمله بساز چه باید بگوییم؟ چه ارتباطی در ذهن ما برقرار می شود؟آیا ناخودآگاه به ذهنمان خطور می کند که این سفر،سفر در کجاست؟ سفر،سفر در وادی هاست،ما داریم در وادی ها سفر می کنیم خیلی مهم است که ما وادی ها را عین دروس دانشگاهی یاد بگیریم ،کاربردی کنیم و انگار که ما داریم اینها را پاس می کنیم و این خیلی در ما تغییرات ایجاد می کند.

به نظر من ما هنوز وادی ها را کشف نکردیم یعنی حتی خود ما اعضای کنگره 60 هم هنوز وادی ها را آنطور که باید متوجه نشده ایم.فکر می کنیم همین یک دانه وادی اول کم چیزی است اگر شخصی همین وادی اول را درست عملیاتی کند آیا دیگر مشکلی در زندگی اش خواهد داشت!؟ خوشا به حال بچه هایی که وادی ها را دانه به دانه یاد می گیرند و عملیاتی می کنند .عملیاتی کردن یک وادی هم یعنی اینکه اگر من در طول روز ،در کوچه ،خیابان ،در محل کارم یک کاری را دارم انجام می دهم یکهو ناخودآگاه به ذهنم آمد که وادی اول این را می گوید یعنی من وادی اول را یاد گرفتم و دارم عملیاتی می کنم.اما اگر فکر کنم وادی را یاد گرفتم اما هیچ وقت عملیاتی اش نمی کنم و در زندگی روزانه ام هم به ذهنم خطور نمی کند یعنی وادی را یاد نگرفتم.ان شاا.. که به وقتش همه وادی ها به ذهنمان خطور کند.

خب وادی 6 هم یکی از وادی های بسیار مهم است.اگر پنج وادی اول را یاد نگرفته باشیم معنی وادی 6 را نمی فهمیم.ما وادی 2 را موقعی می فهمیم که وادی 1 را یاد گرفته باشیم و ...این وادی ها دانه به دانه پیش نیاز هم هستند یعنی پنج تا وادی اول را باید کاملا مسلط باشیم تا بفهمیم وادی 6 چه می گوید.

اما دستور جلسه دوم:


من همیشه می گویم برای چه در کنگره 60تولد برگزار می کنیم؟ برای اینکه تولد هم یک پیام دارد آن هم برای ما یک آموزشی دارد .بعضی ها فکر می کنند که جلسات پنج شنبه ها خیلی مهم نیست.اما اتفاقا یکی از مهم ترین آموزش های ما تولدهاست .ما یک جایی یک مطلبی را از راهنما یاد می گیریم یک جایی یک مطلبی را از وادی ،سی دی،مشارکت یک سفر اولی که تازه سفرش را شروع کرده یاد می گیریم یک جایی مطلب مهمی را از صحبت های کسی که تولدش هست یاد می گیریم .این ها همه مجموعه آموخته های ماست .فکر نکنید که مثلا من یادگرفتنم را فقط بگذارم روی سی دی یا فقط بگذارم روی راهنما و لژیون.کنگره 60 لحظه به لحظه اش آموزش است .کنگره 60 از الف تا ی همه اش آموزش خدمت و یادگیری است این را گفتم که تولدها را جدی بگیرید.

تولدها اولین پیامش این است که یک نفر مثل آقای احمد حکیمی که الآن شما می بینید که اول اینجوری نبود آقای حکیمی هم یک مصرف کننده بود مثل همه ما ،همه ما یک روزی با حال خراب وارد شدیم همه ما از یک جنس ،همه با یک فاز ،همه با یک حالت شبیه به هم آمدیم اینجا نشستیم .پس یک نفر تازه وارد آمد اینجا نشست،کارش را درست انجام داد،رها شد ،کمک راهنما شد،راهنما شد،مرزبان شد،دیده بان،شد و الآن شده آقای احمد حکیمی در خدمت بچه های کنگره 60.پس این راه برای همه ما باز است و این پیام خیلی مهمی دارد که اگر دیگران توانستند من هم می توانم به قول انیشتین وقتی یک انسانی یک کاری انجام داد معنی اش این است که همه می توانند این کار را انجام دهند .

مسئله بعدی این است که ممکن است خیلی ها در صحبتهای آقای حکیمی متوجه شوند که شرایطشان چه قدر شبیه ایشان است و ایشان می تواند الگوی بسیار مناسبی باشد.ما در کنگره 60 الگوبرداری می کنیم کپی برداری نمی کنیم و این خیلی به درمان ما کمک می کند.الگوها واقعا برای ما قوت قلب هستند و به ما انرژی می دهند.

چهاردهمین سال رهایی هم از طرف خودش پیام خیلی خاص است.در کنگره 60 عدد 14 برای ما عدد خیلی دوست داشتنی است و تمام ساختار کنگره 60 روی عدد 14 تنظیم شده.14 تا وادی داریم ،14 تا جلسه داریم،14 تا قانون داریم و...قطعا تولد 14 سال رهایی هم یک تولد معمولی نیست یک تولد خاص است با حال و هوای خاص خود .

من چهاردهمین سال  رهایی آقای احمد حکیمی را به خودشان ،به بنیان کنگره 60،به سرکار خانم آنی ،آقای امین دژاکام و کل بچه های کنگره 60 و مخصوصا بچه های نمایندگی اصفهان تبریک عرض می کنم.

من و آقای حکیمی با یک فاصله کمی به کنگره آمدیم در سفر اول بیشترش با هم بودیم و من دو ،سه ماه سفرم زودتر تمام شد.ایشان خیلی خوب سفر کردند از من خیلی صبورتر بودند ،آرام تر بودند .موقعی که رها شدند امتحان کمک رهایی دادند و قبول شدند، لژیون تشکیل دادند و شاگردان خیلی خیلی خوبی را تربیت کردند .در مرزبانی خیلی خدمت کردند به عنوان سیتیزن انتخاب شدند و بعد دیده بان شدند .آقای حکیمی جز آن کسانی بودند که معمولا آقای مهندس ایشان را به شعبی که نیاز داشتند که محکم شوند می فرستاد .در شعبه اسلام شهرو رباط کریم خیلی خدمت کردند .بعد ماموریت گرفتند برای اصفهان ،زمانی که ما از اصفهان رفتیم آقای حکیمی ادامه راه را گرفتند الآن هم ایجنت اراک هستند و شعبه اراک هم از زمانی که آقای حکیمی آنجا رفته جان گرفته و قوی شده است.

به هر حال این ها نشان می دهد که وقتی آموزش های کنگره را یاد می گیریم وقتی در خدمت کنگره باشیم و سعی کنیم خدمت کنیم می توانیم انسانهای موثری باشیم .

آقای حکیمی در شورای دیده بانان خیلی صاحب نظر هستند و ما از نظراتشان واقعا استفاده می کنیم.در نمایندگی اصفهان هم از سال 87 که ایشان آمدند واقعا شعبه اصفهان پیشرفت خیلی خیلی خوبی داشته و این نشان می دهد که چه قدرآقای حکیمی در کنار بقیه دوستان در پیشرفت این شعبه نقش داشتند.

یک سری چیزها هست که باید قدرشان را بدانیم شاید تا وقتی که داریم قدرش را ندانیم .کنگره 60 جایی است که انسانها را احیا می کند ما می گوییم جمعیت احیای انسانی.کنگره 60 احیای انسانیت می کند ،انسانیت را به ما برمی گرداند .کنگره 60 نمونه بارز عاقبت به خیری است هر کس که پایش در کنگره باز شود و در کنگره 60 ماندگار شود واقعا عاقبت به خیر می شود.

انشاا.. که حافظ این حس و حال باشیم ،حافظ این دستاوردها باشیم،حافظ این حال خوب باشیم و از این انرژی و این دانشی که خداوند نصیبمان کرده استفاده کنیم و در زندگیمان به کار ببریم.

ما خوشبخت ترین انسانهای روی زمین هستیم من یک بار حساب کردم که در کلاس های کنگره 60 در هر ماه حدود 400 بار فقط دست می زنیم مگر این دست زدن کم چیزی است!ما اگر در کنگره 60 نباشیم خیلی چیزها را از دست می دهیم ما اگر کنگره 60 نیاییم شاید یک سال بگذرد ما یک کادو به کسی ندهیم یا یک کادو از کسی نگیریم حتی پیش نیاید یک تبریک به هم بگوییم یک دست کوچک بزنیم .ما در محیطی هستیم که سرشار از انرژی است همه اش محبت است،همه اش تبریک است،همه اش سلام است،همه اش آموزش است و این قدر قدرتمند است که اگر یک نفر که اصلا نداند کنگره 60 چیست یک ساعت بیاید اینجا بنشیند و برود حالش خوب می شود.

کنگره 60 واقعا کم چیزی نیست واقعا لیاقت می خواهد در تمام شعب در تمام کلاس ها در تمام لحظاتش بودن یعنی اینکه خداوند لطفش را شامل حال ما کرده که از این انرژی و از این دانش استفاده کنیم و لذت ببریم.اگر ما در کنگره 60 حالمان خوب می شود به خاطر این آموزشهاست به خاطر این نعمتهایی است که خداوند به ما داده و بودن در کنار انسانهایی که واقعا خیرشان به انسانهای دیگر می رسد مثل آقای حکیمی که هزاران کیلومتر راه می روند و می آیند تا من و شما حالمان خوب شود ،یک سفر اولی حالش خوب شود ،یک شعبه بچرخد که کار پیش برود این ها چیز کمی نیست اینها واقعا لطف خداوند است انشاا.. که قدرش را بدانیم و حافظش باشیم.

پس از سخنان دلنشین استاد و مشارکت های دوستان که همگی حاکی از عشق و محبت نسبت به آقای حکیمی بود چهاردهمین سال رهایی دیده بان محترم آقای حکیمی را با شکوه فراوان جشن گرفتیم.


اعلام سفر مسافر احمد حکیمی:

آنتی ایکس مصرفی :شیره و تریاک

مدت تخریب :11 سال

داروی درمان :اپیوم

مدت سفر اول:8 ماه و 8 روز

نام راهنما :مهندس دژاکام

مدت رهایی:14 سال و یک ماه

رشته ورزشی :تیراندازی با کمان

آرزوی مسافرآقای احمد حکیمی  :

امیدوارم که به زودی زمینی خریداری شود جهت ساخت آکادمی اعتیاد(در شرف خریدن هست )امیدوارم این قضایا به زودی محقق شود واز خداوند خواستارم که این خواسته به زودی محقق شود که خواسته همه اعضاء کنگره 60 از جمله بنیان کنگره 60 نیز هست .

سخنان مسافرآقای احمد حکیمی دیده بان محترم کنگره :

از همه اعضایی که زحمت کشیدند از شعب دیگر تشریف آوردند سپاسگزارم .هر جایی که در کنگره حضور داشته باشیم انگار در خانه خودمان هستیم .عزیزان در مشارکتشان حسهای خوبی که در درونشان بود به من نسبت دادند ولطف داشتند وچیزهایی که گفتند همه در وجود خودشان بود وهست وامیدوارم نگهبان اینها باشند .سپاسگزارم از مسئولین استان اصفهان .انسانهایی هوشیار هستند وهر چه که بهترین هست می خواهند برای استان فراهم کنند .قدر آنها را بدانید .حامی کنگره 60 هستند به جهت اینکه مردم شهرشان را دوست دارند وهمکاری می کنند .همچنین از پزشکانی که امروز زحمت کشیدند وحضور دارند وبا کنگره همکاری دارند تشکر می کنم .

من مطمئن هستم روش DST ونکاتی که آقای مهندس در ذهنشان دارند در آینده در طب وبه درمان رسیدن بسیاری از بیماریهای صعب العلاج راه را باز خواهد کرد واز انجام عملهای جراحی بسیارزیادی جلوگیری خواهد شد .یک روز آقای امین دژاکام مثالی زدند ،گفتند آمدیم چاله کندیم که درخت بکاریم به گنج رسیدیم . 

آن سالی که من به اصفهان آمدم ، آنقدر بچه های اصفهان به آقای خدامی علاقه داشتند ،وقتی آقای خدامی مسئولیت جای دیگری را گرفتند برای این بچه ها یک ضربه ای بود ونمی توانستند بپذیرند که فرد دیگری آن کاررا ادامه بدهد .روز اولی که به اصفهان آمدم ، از راه آمده بودم خیلی دلم چای می خواست ونمی دانستم آبدارخانه کجاست وبچه ها هم در کتایخانه ابر بنر می زدند .همه من را دیدند ولی هیچ کس با من سلام وعلیک نکرد .من یک کمی در سالن چرخ زدم دیدم این جوری نمی شود .خودم رفتم کتری را روشن کردم وچای درست کردم وهمان جا ایستادم .این تجربه را داشتم واز دست هیچ کدام از افراد آن روز هیچ نارا حتی به دل نگرفتم زیرا تجربه آن را در جای دیگری داشتم .وهدف چیز دیگری بود .من نیامدم در اصفهان چیزی را درست کنم .من راه را پیمودم که خودم را پیدا کنم ودر این پیدا کردن وپیدا شدن دیگران هم بتوانند از آن چیزی که پیدا می شود استفاده کنند .درستی وراستی در همه جا وجود دارد اما از جای خودش خارج شده .نیروهای بازدارنده هم می خواهند انسان را از جای خودش خارج کنند تا نتواند اطرافش را به درستی نگاه کند .

من از آقای مهندس این مرد والا مقام ووارسته سپاسگزارم .از همسفرانم بالاخص سرکار خانم آنی خیلی سپاسگزارم .از امین عزیز، آنی وشانی سپاسگزارم .از C14  همکاران عزیزم در کنگره دیده بانان سپاسگزارم وامروز نگاه آنها باعث دلگرمی من بوده واز حضور آنها احساس تنهایی به من دست نداده ودلگرم بودم .از آقای خدامی بسیار سپاسگزارم .امروز بر سر من منت گذاشتند .از عزیزان مسئول در اصفهان ایجنتها سپاسگزارم .اگر چیزی ساخته شده این نشات گرفته از حرکتی است که توام با همدلی ،احترام ،مهربانی ومحبت بوده .هیچ کس به تنهایی چیزی نیست همه ما با هم معنا پیدا می کنیم .

شما هیچ کدام روز اولی را که من به کنگره آمدم  ندیدید .شما حال حاضر را می بینید .یک آدمی که خیلی از آدمها از اینکه در کنارش قرار بگیرند می ترسیدند .کسی که معلوم نبود در لحظه بعد چه عکس العملی را نشان می دهد !یک روز ته سالن آکادمی ایستاده بودم (30 الی 40 نفر بودند ) آنقدر حالم بد بود می گفتم ببینم گنده ی  اینجا کیه که من با او سرشاخ بشوم که اینها با من کاری نداشته باشند ومن سفرم را جلو ببرم .یک خشم  عظیم ! همیشه با همه دعوا داشتم . الان یه موقعی می روم بانک خجالت می کشم از رئیس بانک ! یاد دوران قبل می افتم .روز نبود که من به بانک بروم وکسی پشت باجه نباشد ، رئیس بانک را وادار می کردم کار من را انجام دهد .یک آدم عجیب وبه هم ریخته وواقعا وقتی فکر می کنم خجالت می کشم .ولی خب آن را باید یادم نرود ! آمدم کنگره مثل شما که امروز آمدید .یک ماه بعد برگرد امروزت را نگاه کن ، قطعا می بینی به جلو حرکت کردی .اعتقاددارم هیچ کس پایش به کنگره باز نمی شود مگر اینکه هدایت شود .خداوند اذن خروج از مخوف ترین تاریکی موجوددر جهان هستی را به یک انسان می دهد وبقیه آن دست خودت است .که تلاش کنی از این اجازه استفاده کنی وخارج شوی .

در کتاب 60 درجه از آقای مهندس می خوانیم از یک شخصی می پرسند بگو گنجت کجاست ؟ آن شخص می گوید : آن گنج به درد تو نمی خورد .تو گنج درونت را پیدا کن ، خیلی بالاتر از این گنج است .اگر در بیرون نگاه کنیم آدمهایی که می خواهند زحمت نکشند ویک شبه پولدار شوند می گردند دنبال یک نقشه ! یک زیرخاکی در بیاورند وپولی به جیب بزنند .انگار ما هم این خواسته راداریم اما به نوعی دیگر ! وقتی فردی وارد کنگره می شود ،نقشه گنج را به او می دهند .ابزار هم به او می دهند .می گویند حالا درون خودت را بکن وگنج را پیدا کن .این کار خیلی سخت است که آدم کلنگ بزند درون خودش وفکر کند چیزی ندارد ولی وقتی کلنگ می زند می بیند یک چیزی پنهان بود.یک چیزی رو امد که اصلا خوب نیست ! اما این نقشه آنقدر دقیق است می گوید بکن ! هر یک پله انگار یک مرحله به گنج نزدیک می شوی !تا اینکه وقتی رها می شوی به این گنج دست پیدا می کنی ! وتازه باید برنامه ریزی بکنی برای استفاده از این گنج .خیلی ها از من می پرسند چرا در کنگره ماندی ؟ می گویم اگر بخواهم دلیل بیاورم بی شما راست .اول آنکه من هنوز دارم درس می گیرم .شاید هنوز به نقطه صفر هم نرسیدم .نمی دانم ولی چون می خواهم به طرف انسانیت وتکلیف انسانی حرکت کنم ماندم .به جهت اینکه این روش اثری برای من گذاشت که هیچ وقت فراموش شدنی نیست .هر چه قدر بیات تر می شود برایم نوتر وباارزش تر می شود .این قدر این رهایی برای من ارزشمند است .هیچ کدام از ما کنگره نمی آییم که نرویم بزنیم ! اشتباه نکنید ! با ماندن در کنگره وبه ظاهر خدمت کردن بالاترین کاررا داریم برای خودمان انجام می دهیم .حساب همه مان با همدیگر وبا کنگره صفر است .حساب کنگره با من ظاهرا صفر است ولی هنوز هم کنگره دارد به من آموزش می دهد .با همدیگر همدل باشید .باید دستمان در دست همدیگر باشد .آقای مهندس نگاه خاص به اصفهان دارند .باید نقاط روشن همدیگر را ببینیم .کی می تواند اینجا بنشیند وبگوید من عیب ندارم ؟ اصلا اینجا هستیم که اینها را برطرف کنیم .اگر همه در یک راستا حرکت کنیم همیشه ارتباطمان خوب است .ووقتی یک نفر از مسیر خارج شود او خارج شده است .همدلی از همزبانی بهتر است .من سعی کردم در اصفهان اینطور باشد ، این شعبه واون شعبه نداریم ! ده بالا وده پایین نداریم!  وواقعا هم اینطور است .همه ما یک خانواده ایم .امیدوارم همه بتوانیم از آموزه های آقای مهندس استفاده کنیم وبه عمل تبدیل کنیم .امروز که در خدمت شما هستم از هیچ کس در استان اصفهان کوچکترین دلخوری ندارم .اگر آنها از من ناراحتی دارند امیدوارم مرا ببخشند.وحلال کنند .چون هر کاری کردم فکر می کردم درست است وانتقال آموزش است .سعی نکردم نظر شخصی بدهم وهمیشه از پشت عینک حرمت وقوانین کنگره به موضوع نگاه کردم .

الان فکر می کردم خیلی از انسانها آمدند مشکلشان را به من گفتند ، وقتی آدم این مسائل را جذب می کند باید برایش سنگینی به بار بیاورد اما دیدم این جور نشد وفقط به واسطه آموزشهایی بود که در کنگره انجام گرفت وتوانستیم به هم کمک کنیم تا این رهایی هایی که امروز شاهد آن هستیم اتفاق بیفتد .این تولید این کار است .پس امیدوارم قدر همدیگررابدانیم .همه چیز در صراط مستقیم برای انسان فراهم است .یک روزی به پدرم می گفتم تو چه طوری زندگی می کنی ؟ نه سیگار می کشی ! نه عرق می خوری ! نه شب دیر می آیی ! نه قمار می کنی !  بیابشین من دوتا دود شیره به تو بدهم ببین جهان برات چه جوری میشه ! تفکر واندیشه ام این بود که هر کسی می خواهد زندگی کند ولذت ببرد از این زاویه باید نگاه کند .این اعجاز درمان کنگره است که از اون آدم این آدم را می سازد .از همه عزیزان که در برپایی این مراسم زحمت کشیدند سپاسگزارم .از همه ایجنتها بسیار سپاسگزارم .من کاری نکردم .همه کار گروه است .خیلی انسانها در پس پرده کار می کنند تا این ساختار جلو برود از همه آنها سپاسگزارم  .امیدوارم همیشه در صلح ودوستی در کنار همدیگر سپری کنیم .

ضمنا در این جلسه سه نفر از مسافرانی که چهار شنبه گل رهایی از دستان پر مهر و محبت اقای مهندس دژاکام  دریافت کرده بودند ورودشان را به سفر دوم اعلام نمودند. 

آقای: محسن _ نام راهنما : آقای عباس خورسندی_ آنتی ایکس : شیره و تریاک _ مدت سفر: 11ماه _ داروی درمان : OT _ نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان.

آقای: علیرضا _ نام راهنما :آقای عباس خورسندی_ آنتی ایکس : شیره و تریاک _ مدت سفر: _ داروی درمان : OT _ نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان.

آقای: محمد_ نام راهنما :آقای رضا رامشه_ آنتی ایکس : تریاک وشیشه و قرص_ مدت سفر:18 ماه _ داروی درمان : OT نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان.

از طرف مسئولین و اعضای كنگره 60 اصفهان شعبه شیخ بهایی، رهایی این مسافران عزیز را به راهنمایان و همسفران و خانواده های محترمشان تبریك و تهنیت عرض نموده، پیروزی روزافزونشان رادرامر خدمت وآموزش از درگاه خداوند منان مسئلت می نماییم.


نویسنده :همسفر زهره و همسفر فاطمه ق

 عکاس : مسافر محمود

 ارسال تصاویر:مسافر مجتبی

مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
محمد و فاطمه دوشنبه 12 بهمن 1394 20:13
ضمن خسته نباشی خدمت استاد.نگهبان و دبیر جلسه. تبریک ویژه خدمت اسوه صبرو بردباری جناب اقای حکیمی .تشکر مخصوص از گروه مرزبانی و ایجنت شعبه بابت برپایی چنین جشن باشکوه.تبریک به اقای امینی واعتباریان
همسفر زهره شنبه 10 بهمن 1394 16:25
جشن بسیار آموزنده بود وسکوت و نظم جلسه بر زیبایی آن افزوده بودو گویی همه را حیرت زده کرده بود. همه نشان دهنده زحمات ایجنت و مرزبانان و کمک راهنمایان محترم بود. با سپاس از این عزیزان برای برپایی چنین جشنی!و بسیار خرسندم که توفیق نویسندگی این گزارش را داشتم .
سعید طائبی شنبه 10 بهمن 1394 13:17
جلسه واقعا بی نظیر بود ، یعنی بهتر از این اصلا نمیشد ، تشکر از همه ی دوستانی که برای برپایی تمامی جلسات زحمت میکشند.
مریم(سلمان فارسی) شنبه 10 بهمن 1394 11:14
جلسه زیبایی بود ممنون بابت انتشارصحبتهای آقای خدامی وآقای حکیمی بسیارپرباربود
شنبه 10 بهمن 1394 00:12
باسلام وخدا قوت خدمت نویسندها ی عزیز. قسمت نشد درتولد حاضر باشم ولی باخواندن مطالب انرژی گرفتم. به آقای حکیمی هم تولدشون رو تبریک میگم.
جمعه 9 بهمن 1394 23:52
جشن با شکوهی بود . هنگام سخنان دیده بانان محترم اقای خدامی واقای حکیمی ودرحین برگزاری جلسه چه سکوت زیبایی بود گویا مثل این بود که درب ودیوار هم اماده شنیدن بودند ۰ودرهنگام سرود تولد چه زیبا وچه اصوات قشنگی به گوش میرسید .مبارکتان باد .امیدواریم در ادامه قدردان زحماتتان باشیم. درود برنگهبان کنگره ۶۰ .
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic