سم زدایی و سم نزدایی در باب دستور جلسه هقتگی
چهارشنبه 30 دی 1394 ساعت 17:53 | نویسنده این مطلب : مدیر وبلاگ علی جمالی | ( نظرات )

بنام قدرت مطلق الله

در باب دستور جلسه هفتگی: سم‌زدایی یا سم نزدایی

معتادان را مار نگزیده که سم‌زدایی کنیم!!!!!!غالب متخصصین و پزشکان و روان‌پزشکان و ...... معتقدند اعتیاد مسمومیت مزمن است. درواقع فرض یا معلوم این است که مواد مخدر سم است. بر این اساس فرد مصرف‌کننده باید سم‌زدایی شود!!!!!!

سم‌زدایی با دو روش URD و UROD و با داروهای آنتاگونیست ( داروهایی که گیرنده‌های اپیوییدی را اشغال و بلوکه می‌کنند) انجام می‌شود. روش URD را روش سریع می‌نامند که عملیات سم‌زدایی طی مدت 2 تا 3 روز با داروی نا لوکسان یا نالترکسون انجام می‌شود و روش UROD که فوق‌سریع می‌نامند طی مدت چند ساعت و با بیهوشی کامل فرد و تعویض خون بیمار انجام می‌شود.


برای درمان هر نوع بیماری اولین و مهم‌ترین مسئله تشخیص بیماری است درواقع ابتدا باید مشخص شود چه قسمت‌هایی آسیب‌دیده است. لذا بایستی بر اساس مشاهدات عینی و واقعی، معلومات و مجهولات مشخص و تبیین شود. می‌توان گفت برای درمان هر نوع بیماری سه پارامتر باید رعایت شود:

ا- تشخیص بیماری

2- مشخص کردن راه و مسیر درمان

3- استفاده از داروی مناسب که بالاترین بار درمانی و کمترین عارضه را داشته باشد.

بیماری اعتیاد هم از این امر مستثنی نیست لذا ابتدا بایستی بدانیم اعتیاد چیست و مصرف مواد مخدر چه تخریبی روی انسان دارد؟؟؟؟؟

غالب متخصصین و پزشکان و روان‌پزشکان و ...... معتقدند اعتیاد مسمومیت مزمن است. درواقع فرض یا معلوم این است که مواد مخدر سم است. بر این اساس فرد مصرف‌کننده باید سم‌زدایی شود!!!!!!

سم‌زدایی با دو روش URD و UROD و با داروهای آنتاگونیست ( داروهایی که گیرنده‌های اپیوییدی را اشغال و بلوکه می‌کنند) انجام می‌شود. روش URD را روش سریع می‌نامند که عملیات سم‌زدایی طی مدت 2 تا 3 روز با داروی نا لوکسان یا نالترکسون انجام می‌شود و روش UROD که فوق‌سریع می‌نامند طی مدت چند ساعت و با بیهوشی کامل فرد و تعویض خون بیمار انجام می‌شود.

حال این سؤال مطرح است که سم چیست و آیا مفهومی نسبی است یا مطلق؟

هر نوع ماده‌ای اعم از جامد، مایع یا گاز که به هر صورتی (خوردن، استشمام، تزریق) وارد بدن شود و فرد را از تعادل طبیعی خارج کند و به سمت مرگ سوق دهد سم است و فرد مسموم باید سم‌زدایی شود.

سؤال اساسی این است که چگونه است که فرد مصرف‌کننده با مصرف مواد مخدر (به‌اندازه دور مصرفی) نه‌تنها به سمت مرگ نمی‌رود بلکه به یک تعادل نسبی می‌رسد و می‌تواند تا حدودی به امورات جاریه خود رسیدگی کند؟؟؟؟؟

در اینجا مفهوم نسبی بودن سم مطرح می‌شود که برای فرد مصرف‌کننده مواد مخدر مصرفی سم نیست اما برای فردی که مصرف مواد مخدر ندارد سم است ( مثلاً مصرف 1 تا 1/5 گرم تریاک خوراکی برای انسان سالم اثر کشنده دارد) یا اگر فرد مصرف‌کننده بیش‌ازاندازه مواد مصرف کند ( به‌اصطلاح اوردوز کند) مسموم می‌شود و باید سم‌زدایی شود. درواقع می‌توان گفت هر ماده‌ای را انسان بیش‌ازاندازه مصرف کند دچار مسمومیت می‌گردد. پس سم امری نسبی است و لذا اعتیاد مسمومیت مزمن نیست .

حال که مشخص شد اعتیاد مسمومیت مزمن نیست و سم‌زدایی روش غلطی است، پس اعتیاد چیست؟

قبل از اینکه به جواب سؤال بپردازم برای تکمیل عرایضم ، هرچند یادآوری آن روزهای سخت، برایم مشکل و ملال‌آور است از تجربه سم‌زدایی خود می‌گویم: در سال 1377 روز پنج‌شنبه به بیمارستانی در اصفهان برای ترک مراجعه کردم .آن موقع 28 ساله بودم و مصرفم کمتر از یک گرم تریاک دودی بود. بعد از پرداخت هزینه زیاد و پر کردن چندین صفحه پرسشنامه، چند نوع قرص ( کلونیدین، دیازپام ، والپرات سدیم و.....) به من دادند .قرار بر این شد که پنج‌شنبه و جمعه مواد مصرف کنم و از صبح شنبه قرص‌ها را طبق تجویز پزشک بخورم و بعدازظهر شنبه ساعت 2 مراجعه نمایم. طبق قرار مراجعه کردم (با همراه که الزامی بود) .برنامه درمانی این بود که سه روز از ساعت 2 تا 6 بعدازظهر بستری شوم و طی این مدت با تزریق آمپول نا لوکسان سم‌زدایی شوم.

تا قبل از تزریق حالم خوب بود اما بعد از تزریق وضعیتی پیدا کردم که توصیف آن بسیار سخت است. سرُم در دست، از شدت درد به خود می‌پیچیدم و نمی‌توانستم روی تخت بخوابم!!مرتب دست‌وپا می‌زدم و فریاد..... با تزریق آمپول دوم وضعیت بسیار بغرنج شد طوری که پزشک متخصص بیهوشی خبر کردند!! با تزریق آمپول دیازپام کمی آرام شدم. به هر مشقتی بود ساعت 6 شد و مرخص شدم.

چشمانم جایی را نمی‌دید، بدنم از من فرمان نمی‌گرفت، پاهایم توان حرکت نداشت و مرتب زمین می‌خوردم ، راه خانه را نمی‌دانستم و..... با بدبختی همراهم مرا به خانه برد.... روز دوم و سوم هم همین وضع ادامه داشت .72 ساعت بود اصلاً نخوابیده بودم . مشت مشت قرص می‌خوردم اما اثر نمی‌کرد بدنم خالی بود. ازلحاظ روحی و روانی بسیار نابسامان بودم: گاهی به‌شدت گریه می‌کردم! گاهی به‌شدت عصبانی می‌شدم، گاهی ساعت‌ها به یک نقطه خیره می‌شدم و صحبت نمی‌کردم! زیر فرش‌ها به دنبال مواد می‌گشتم و نمی‌فهمیدم! از خانه می‌خواستم فرار کنم ولی نمی‌فهمیدم ! خدایا چقدر سخت بود...........

روزها می‌گذشت و من خوب نمی‌شدم نمی‌توانستم سرِ کار بروم ، بخوابم، غذا بخورم، درد شدید داشتم و افسردگی زیاد. بالاخره بعد از 40 روز برگشت خوردم اما این بار هر چه مصرف می‌کردم اثر نمی‌کرد. مصرفم چند برابر شد و چندان ترسی از خماری پیدا کردم که تا سال‌ها در من وجود داشت حتی در سفر اول در کنگره . اما پزشکان از تست عدم اعتیاد روز سوم من که منفی بود خوشحال بودند و فکر می‌کردند من درمان شده‌ام!!!!!

به نظر من سم‌زدایی برای درمان اعتیاد یک جنایت علمی است که نه‌تنها هیچ بار درمانی ندارد بلکه شوک فیزیولوژی شدیدی وارد می‌کند که شاید تا سال‌ها قابل‌درمان نباشد.

برمی‌گردم به جواب سؤال بالا و نتیجه‌گیری:

اعتیاد جایگزینی مزمن است یعنی در فرآیند زمانی طولانی مواد مخدر بیرونی جایگزین مواد شبه افیونی طبیعی جسم می‌گردد. کنگره 60 معتقد است مصرف مواد مخدر بر سه بخش : جسم ،روان، جهان‌بینی اثر می‌گذارد که برای درمان باید این سه ضلع به‌موازات هم به تعادل برسند.

کنگره 60 معتقد است برای درمان در قسمت جسم حداقل 10 ماه زمان لازم است و بهترین و سالم‌ترین و کم عارضه ترین دارو برای درمان هر نوع اعتیاد، اپیوم تینکچر (شربت تریاک) است که باید بر اساس پروتکل درمانی، داروی OT طی این مدت تیپر و قطع شود.

تجربه سندی بی‌نقص است. روش درمانی DST تاکنون بیش از ده هزار نفر را درمان قطعی کرده است که من یکی از آن‌ها هستم و از این بابت خداوند را شاکرم. شکر شکر شکر

با احترام کمک راهنما مسافر علی جمالی

 

مرتبط با: دستور جلسه هفتگی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سارا شنبه 3 بهمن 1394 15:01
بسیار عالی بود، از بیانات شما بهره مند شدم
سپاس و خدا قوت خدمت شما آقای جمالی بزرگوار
مسافر علی (ص) شنبه 3 بهمن 1394 14:10
با سلام وخدا قوت ...بسیار عالی وکامل توضیح داده اید .سپاسگزارم
مسافر شکرالله جمعه 2 بهمن 1394 18:03
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم جناب آقای جمالی مطالب پرمحتوایی بود فیض بردم ممنون
مسافر مهدی گ چهارشنبه 30 دی 1394 22:52
مرسی خسته نباشید استفاده کردم
محمدداودی چهارشنبه 30 دی 1394 22:48
بااحترام وخداقوت مطالب بسیار اموزنده وعالی بود.درضمن خدا قوت خدمت مدیر وبلاگ اقای علی جمالی وهمه خدمتگذاران کنگره
مسافر حمید چهارشنبه 30 دی 1394 21:17
استاد خیلی عالی بود خدا قوت استفاده کردم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic