به نام نامی اولین عاشق که اوست...

روز پنج شنبه94/10/17 پنجمین جلسه از دور هشتم کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60 شعبه شیخ بهایی اصفهان با نگهبانی مسافر محمد ،استادی مسافر جلال امینی ودبیری مسافر علیرضا با 

دستور جلسه :" وادی پنجم وتاثیر آن روی من "

و

جشن اولین سالروز رهایی مسافر علیرضا

راس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

 در جهان ما تفکر قدرت مطلق حل نیست،توام با رفتن و رسیدن آن را کامل می نماید.

به عبارتی ساده برای هر کاری فقط صحبت کردن در مورد آن جواب نمی دهد باید آن را عملی کنیم. همین مطلب در جهان بینی به عنوان دانایی موثر مطرح شده یعنی ما هر چه دانایی کسب کنیم و نتوانیم آن را به اجرا درآوریم جواب نمی گیریم.در ضرب المثلهای قدیمی هم داریم که با حلوا حلوا کردن دهان شیرین نمی شود....استاد محترم سخنان خود را اینگونه آغاز نمودند:

ریشه لغوی وادی به معنای زمین مسطحی است که در آن سیلاب و رودخانه مسیر خود را پیدا می کند.در مورد مسافران در کنگره 60 وادی ها به این منظور است که در هر مقطعی از سفر بایستی یک سری توانایی ها و آموزش هایی بگیریم تا بتوانیم به پایان سفربرسیم.در وادی اول چگونه تفکر کردن را یادگرفتیم در وادی دوم یادگرفتیم که خودمان را دست کم نگیریم حتما ما برای هدفی به دنیا آمده ایم در وادی سوم و چهارم یاد گرفتیم مسئولیت کار خودمان را بپذیریم و آن را به خداوند واگذار نکنیم.که همه این مطالب تئوری بود.در وادی پنجم می رسیم به اینکه :

در جهان ما تفکر قدرت مطلق حل نیست،توام با رفتن و رسیدن آن را کامل می نماید.

به عبارتی ساده برای هر کاری فقط صحبت کردن در مورد آن جواب نمی دهد باید آن را عملی کنیم. همین مطلب در جهان بینی به عنوان دانایی موثر مطرح شده یعنی ما هر چه دانایی کسب کنیم و نتوانیم آن را به اجرا درآوریم جواب نمی گیریم.در ضرب المثلهای قدیمی هم داریم که با حلوا حلوا کردن دهان شیرین نمی شود.

در وادی پنجم یک سری مراحلی برای تزکیه و پالایش انسان در نظر گرفته شده که در مسائل فلسفی و عرفان هم این موضوع است که معروفترینش از عطار است که تحت عنوان 7وادی عشق بیان شده است .

اولین پله در وادی 5 برگشت از ضد ارزشهاست که یک مسافر سفر اول باید در ابتدا کارهای ضدارزشی انجام ندهد . مواد مخدر مصرف نکند،دروغ نگوید و...خودداری:یعنی اینکه اگر کسی شک دارد که کاری که می خواهد انجام دهد درست است یا اشتباه .بهترین کار این است که آن کار را انجام ندهد.قناعت:در سفر اول باید به همان چیزهایی که داریم قانع باشیم و فکر اضافه کردن مال خود نباشیم.صبر:ما قبلا در انجام کارهایمان زمان را حذف می کردیم و بی صبری می کردیم حال متوجه شدیم که صبر پارامتر مهمی است.توکل:ما باید در کارهایمان خداوند را وکیل خود قرار دهیم.رضا و تسلیم:که اینها جز مراحل آخر است که رسیدن به آن سخت است و باید خیلی تلاش کنیم تا بتوانیم به آن مراحل برسیم.

تلاش همه ما در کنگره برای رسیدن به وادی عشق است متنی را از مولانا برایتان در این رابطه می خوانم : «  در هر وادی این شهر کشف الشهودی عاشقانه نهفته است و سالک با شوق و جذبه فراوان با سری بدون دستار و پایی  برهنه  به  دنبال  آن  است  با چشم دل به جایی می رسد که چشم سر قــادر به  دیدن آن نیست و عقل خیره سر قادر  به  درک آن ، اینجا شهر عشق است و عقل جرئت وارد شدن به آن حریم  مقدس را  ندارد ...  » 

 


دستور جلسه دوم: اولین سال رهایی مسافر علیرضا

آقای علیرضا با تخریب تریاک ،شیره ، متادون و قرص وارد کنگره شدند .موقعی که وارد لژیون شدند مشکلات زیادی داشتند و یکی دو ماه اول اصلا صحبت نمی کردند شاید در اوایل سفر کمی گریز می زد اما رمز موفقیتش این شد که این پنهان کاری را ادامه نداد و در ادامه سفرش خیلی خوب شد و وضعیت چهره اش عوض شد و این رهایی تلاش خودش بود و در کنار این تلاش خانواده اش نقش بزرگی در این رهایی داشتند و اگر حمایت این عزیزان نبود درمان به راحتی اتفاق نمی افتاد.آقای علیرضا تا جایی که می توانست خدمت می کرد.الآن هم در بخش OT در قسمت تازه واردین مشغول خدمت کردن هست و یک محبتی درونش هست که احساس درونی اش را به تازه واردین انتقال می دهد و یک الگوی خوبی برای اطرافیانش شده است.آقای علیرضا در ورزش کنگره فعالیت می کند و هفته ای سه روز ساعت پنج و نیم صبح به استخر شنا می روند و اینها همه تغییرات قابل تاملی است اینها همه معجزات کنگره است.

اگر دقت کنیم می بینیم که افراد زیادی سالها انواع قرص ها و داروها را استفاده کردند تا این که به درمان برسند اما نشد !همین الآن اگر به بیمارستان فارابی برویم می بینیم که چه جوانهایی آنجا بستری هستند که فقط با شک دارند آنها را کمی آرام نگه می دارند !مطمئن باشید ما که در کنگره به این راحتی به درمان رسیدیم چه لیاقتی داشتیم که کنگره جلوی پای ما قرار گرفت .من به خود آقای علیرضا و خانواده محترمشان تبریک عرض می کنم و به همه شما عزیزان که نقش پررنگی در این تولدها دارید تبریک می گویم.

پس از سخنان استاد و مشارکتهای دوستان تولد یکسال رهایی مسافر علیرضا را با شور فراوان جشن گرفتیم.

اعلام سفر مسافر علیرضا:

انتی ایکس مصرفی:تریاک، شیره 
مدت تخریب : 30سال
روش درمان : DST
داروی درمان : OT
مدت سفر : 11ماه
نام راهنما : آقای جلال امینی
رهایی : 1سال و چند روز آرزوی مسافر علیرضا:
آرزو میکنم تمام سفر اولی ها به رهایی کامل برسند و بتوانند راهنما شوند برای خدمت گزاری به کنگره .صحبت های مسافر علیرضا:
حدود سی سال مواد مصرف می کردم در این چندسال همیشه افرادی در کنارم مصرف می کردند ولی من همیشه میخواستم دوستانم در کنارم مصرف نکنندولی گوش نمی کردند.
هیچ موقع نمی دانستم هم چه مقدار مصرف میکنم تا اینکه یک روز متوجه شدم 15 الی 20 گرم مواد مصرف می کنم.یک روز یک نفر به من گفت می خواهی ترک کنی من هم از خدا خواسته گفتم بله ،او هم مرا به یک مرکز ترک اعتیاد برد.آنجا یک نفر مرا مشاوره کرد و گفت باید هفته ای یک بار به اینجا بیایی و شش سی سی متادون به من داد وقتی که متادون مصرف می کردم اصلا حالم خوب نبود طوری که اصلا نمی توانستم روی پاهایم بایستم.

چند ماهی طول کشید که یکی از آشنایان را دیدم به او گفتم حالم خوب نیست او هم مرا به کنگره آورد آنقدر حالم بد بود  که نمیدانم روز اول چه کسی مرا مشاوره کرد. یک ماه بود که سفر می کردم که یک روز به جایی برای کار رفتم بساط پهن بود که ان روز گریز زدم و مقداری تریاک مصرف کردم.راهنمایم به من گفته بود که اگر گریز زدم به او بگویم من هم به آقا جلال گفتم ولی او مرا راهنمایی کرد.کم کم همانطور که داروی من زیاد شد حالم بهتر شد و دیگه گریز نزدم و خداروشکر به رهایی رسیدم.

و در آخر از همه عزیزانی که مرا یاری کردند تشکر می کنم مخصوصا از آقای مهندس و راهنمای عزیزم از ایجنت شعبه و مرزبان محترم از همسرم تشکر میکنم و از دختر عزیزم که سی دی ها را برای من می نوشت و آنقدر برایم میخواند تا یاد بگیرم از پسرم و همه عزیزانی که در تولدم شرکت کردند تشکر میکنم.ضمنا در این روز تعدادی از مسافرانی که روز چهارشنبه گل رهایی از دستان پرمهر آقای مهندس دریافت کرده بودند اعلام سفر نمودند.

آقای: محمد _ نام راهنما : آقای رسول صادقیان _ آنتی ایکس : تریاک _ مدت سفر: 10ماه _ داروی درمان : OT _ نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان.

آقای: حمید _ نام راهنما : آقای رضا رامشه _ آنتی ایکس : _ مدت سفر: _ داروی درمان : OT _ نمایندگی: شیخ بهایی

آقای: سجاد _ نام راهنما : آقای رضا رامشه _ آنتی ایکس : شیره و هروئین _ مدت سفر: 11ماه و 14روز _ داروی درمان : OT _ نمایندگی: شیخ بهایی

آقای: کمال_ نام راهنما : آقای جلال امینی _ آنتی ایکس : _ مدت سفر: _ داروی درمان : OT _ نمایندگی: شیخ بهایی

آقای:مجید _ نام راهنما : آقای جلال امینی_ آنتی ایکس : _ مدت سفر: _ داروی درمان : OT _ نمایندگی: شیخ بهایی

ما هم از طرف کل اعضای کنگره 60 این رهایی ها را به این عزیزان و خانواده های محترمشان و کمک راهنمایان گرامیشان تبریک عرض نموده و برایشان بهترین ها را آرزو می کنیم.

تا باد چنین بادا !

 نویسنده :همسفر زهره و همسفر اعظم

عکاس : مسافر مجتبی

مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر محمد نادری شنبه 19 دی 1394 10:22
عرض تبریک ویژه خدمت استاد عزیز آقا جلال و علیرضا عزیز تا باد چنین بادا...........
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات