به نام خالق زیبایی ها

 روز پنج شنبه 94/09/26  دومین جلسه از دور هشتم کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60 شعبه شیخ بهایی اصفهان با نگهبانی   مسافر محمد , استادی آقای کامران شریفیان و دبیری مسافرعلیرضا

با دستور جلسه  :  " چرا ورزش می کنم ؟جهان بینی ورزشی و جشن سومین سال رهایی مسافر محمد مقدادی"

راس ساعت 17 آغاز به کار نمود . 

 ورزش کنگره ورزش جوانمردی است ،در ورزش کنگره جوانمردی ،گذشت و فتوت را یاد می گیریم ،در ورزش کنگره عشق و محبت را یاد می گیریم ،در ورزش کنگره گذشت کردن را یاد می گیریم،در ورزش کنگره ادب و احترام را یاد می گیریم  .در ورزش کنگره با قرار گرفتن در کنار همدیگرداریم به نوعی جهان بینی کنگره و اصول اولیه درمان را تمرین می کنیم .

استاد محترم سخنان خود را اینگونه آغاز کردند:

قبل از هر چیز خداوند را شاکرم که امروز این فرصت را در اختیار من قرار داد تا در کنار شما بیاموزم و این روز خوب را در کنار هم باشیم و در مورد یکی دیگر از دستور جلسات با همدیگر مشارکت داشته باشیم.

همانطور که اطلاع دارید امروز بیست و نهمین دوره از امتحانات سراسری کمک راهنمایی در بیست و سه حوزه امتحانی در سراسر ایران برگزار شد که دو حوزه در اصفهان بود و نزدیک سیصد نفر از اعضای کنگره 60 اصفهان در این امتحان شرکت کردند که واقعا جای شکر دارد.

من یادم است زمانی که خودمان در امتحان شرکت کردیم دو تا ماشین بودیم که از اصفهان برای امتحان به تهران رفتیم.شاید باورش سخت باشد که یک روزی اصفهان به این پتانسیل برسد و بچه ها به این بینش و به این تفکر برسند که این چنین جمعیتی در امتحان شرکت کنند و مهمتر از آن این که این افراد کسانی هستند که به تمام معنا نظم،انضباط،ادب و قوانین را اجرا کنند .ممکن است همه ما امتحان هایی را کم و بیش در زندگی انجام داده باشیم و شاهد داستان ها ومشکلاتی که پیش می آید باشیم اما همین جمعیتی که روزی مصرف کننده بودند الآن می آیند در محیطی کاملا آرام و بدون هیچ مشکلی با سکوت کامل و ادب و احترام می نشینند و امتحان می دهند.


و واقعا جای شکر دارد که آموزشهای جهان بینی کنگره اینقدر توانسته در جسم و جان انسانها رسوخ کند که ما شاهد این چنین صحنه هایی باشیم که کمتر و یا شاید هیچ وقت در بیرون نتوانیم مشاهده کنیم. بدون هیچ مراقبت و مواظبتی بچه ها فقط و فقط برای دلشان پرچم به دست می گیرند که خدمت بکنند به انسانها و این واقعا ارزشمند است و ارزشش این است که من شهامت و شجاعت این را پیدا کردم که می خواهم روی این صندلی بنشینم و با خدای خود عهد و پیمان ببندم که می خواهم برای چهار سال در این جایگاه خدمت کنم.امیدوارم آنچه که در دل دارند شکل بگیرد و به آن خواسته باطنی و قلبی شان دست پیدا کنند.

من دوست داشتم امروز یکی از پهلوانان کنگره در جایگاه استادی بنشیند و در مورد ورزش صحبت کند ولی خب به سبب تولد محمد عزیز این مسئولیت به من واگذار شد امیدوارم که در حد بضاعت خودم بتوانم آن چیزی را که از جهان بینی کنگره آموختم خدمت عزیزان عنوان کنم.

موضوعی که شاید  امروزه کم و بیش زندگی بشر را تحت تاثیر قرار داده عصر تکنولوژی و ماشینی شدن است عصر کامپیوتر است عصر اسباب و وسیله هایی است که انسان را بیشتر از این که به تحرک وادار کند در یک گوشه محصور می کند در گذشته بازی بچه ها با جنب و جوش بسیار بود اما امروزه دیگر از آن جنب و جوش ها خبری نیست و عواقب و آثار این گونه تکنولوژی ها در آینده اثر خود را نشان می دهد.

بدن انسان طوری طراحی شده که هر چه تحرک بیشتری داشته باشد سلامتی بیشتری دارد و برعکس ماشینهای مکانیکی و صنعتی است .یک ماشین هر چه قدر بیشتر کار کند عمر ان کمتر می شود اما فیزیک آناتومی انسان طوری طراحی شده که هر چقدر از آن کار بگیریم بیشتر دوام پیدا می کند.

یک چیز مهمی که ما نباید فراموش کنیم این است که برای درمان بیماری ها من جمله بیماری اعتیاد باید شرایط مناسب را ایجاد کنیم.داروی OT یک داروی معجزه گر است برای درمان اعتیاد و درمان بسیاری از بیماریهای دیگر .اما همین دارو اگر بستر مناسب برایش فراهم نشود آن کارایی لازم را ندارد .داروی OT یک پک کامل از آلکالوئیدهای بسیار شفابخش است ولی این آلکالوئیدها زمانی می توانند کار داروئی انجام دهند که ما آن شرایط لازم فیزیکی را برایشان فراهم کنیم.

تمام تلاش کنگره این است که فردی که وارد کنگره می شود با یک راندمان بالا شرایط درمان را سپری کند .شما می توانید درمانتان را تمام کنید بدون ورزش و با اینکه سیستم ایکس به 30 درصد از کارآیی خود برسد اما می توانید همین درمان را طوری انجام دهید که این سیستم به 90 درصد از کارایی خود برسد و این شرط لازمش این است که از نظر فیزیکی آن بستر را برای تاثیر گذاری این دارو ایجاد کنیم و ما بسیاری از حرکتهایمان در کنگره  من جمله حضور مرتب و منظم در جلسات ،حضور در میادین ورزشی و در جمع بچه های کنگره فقط و فقط برای این است که بتوانیم انرژی لازم را برای آن دارو ایجاد کنیم تا تاثیر پذیری این دارو در سیستم جسمی ما بیشتر شود.

اما در مورد ورزش کنگره 60:

من همیشه می بینم افرادی که در بیرون از کنگره هستند وقتی در پارک چشمشان به بچه های کنگره می افتد تعجب می کنند چقدر انسانهایی هستند که آرزویشان این است که یک جمع چند نفره داشته باشند تا بتوانند ورزشهای گروهی انجام دهند ولی قادر نیستند این فضا را ایجاد کنند . و الآن در کنگره تمام امکانات برای بچه ها فراهم است و حیف نیست که ما از این فضا استفاده نکنیم و آن هم فضایی پرشور و بانشاط ،فضایی که در آن خنده ی بچه ها،جنب و جوش بچه ها ،خودش دنیایی از انرژی است و چه قدر می تواند در سلامت روانی ما هم تاثیر داشته باشد .اگر به اهمیت ورزش پی ببریم غفلت نخواهیم کرد.

اما در مورد جهان بینی ورزش کنگره:

خب طبیعی است که ورزش کنگره برای قوی کردن زور و بازو نیست و قرار نیست که من در ورزش کنگره به جایی برسم که یک مدالی بگیرم یا یک مقامی کسب کنم .بلکه ورزش کنگره ورزش جوانمردی است ،در ورزش کنگره جوانمردی ،گذشت و فتوت را یاد می گیریم ،در ورزش کنگره عشق و محبت را یاد می گیریم ،در ورزش کنگره گذشت کردن را یاد می گیریم،در ورزش کنگره ادب و احترام را یاد می گیریم ،احترام گذاشتن را یاد می گیریم حتی اگر یک داور برخلاف آن چیزی که من تصور می کنم داوری می کند.اینها دارند احترام گذاشتن را تمرین می کنند .در ورزش کنگره با قرار گرفتن در کنار همدیگرداریم به نوعی جهان بینی کنگره و اصول اولیه درمان را تمرین می کنیم .

من از نظر خودم آدم خیلی باادب و پاکی هستم تا زمانی که چیزی برخلاف عقیده ام گفته نشود اما آنجایی که برخلاف عقیده ام چیزی گفته می شود ببینم چقدر می توانم به عقاید و نظر دیگران احترام بگذارم .

امیدوارم که این چنین بسترهایی را از دست ندهیم که هم می تواند در تغییر دیدگاه و تغییر نگرشمان  به زندگی تاثیر داشته باشد و بتوانیم از آن حالت یخ زدگی 60 درجه زیر صفر خارج شویم.

اما دستور جلسه دوم تولد سومین سال رهایی مسافر محمد:

محمد عزیز دو دوره مرزبانی شعبه شیخ بهایی را به عهده داشته .معجزه های بزرگی برای شخص در کنگره اتفاق می افتد تا یک شخص به یک چنین جایگاهی برسد اینها را شاید ما به زبان ساده می گیریم و ساده می انگاریم .من نزدیک 5 سال است محمد را می شناسم زمانی که وارد لژیون شد مشکلات زیادی داشت که من نمی خواهم بیان کنم .من می دانم که همین مشکلی که محمد داشت می تواند یک توجیه بزرگی باشد برای مصرف کردن مواد.توجیهی که مو لای درزش نرود وبا این مشکلاتی که داشت من بعید می دانستم که بتواند قرار بگیرد و بتواند در لژیون حضور داشته باشد و دست از مواد مصرفی خودش بردارد.


اما همانطور که می دانید جهان بینی کنگره اگر در جان و تفکر یک انسان رسوخ کند به اعتقاد من مرده را زنده می کند و این اتفاق دارد در کنگره می افتد.

یک ضلع اصلی درمان در کنگره جهان بینی است و محمد آن چیزی  که گرفت و احیایش کرد و آن نور را در دلش تاباند جهان بینی کنگره بود .جهان بینی کنگره به محمد فرصت داد تا خودش را پیدا کند .جهان بینی کنگره به محمد فرصت داد تا با آن نیمه گم شده خودش آشنا شود،به سبب همان نوری که در دلش تابیده شد و در ادامه اتفاقات بزرگی افتاد.سختی سفر همین جاست ،سخت مال آن کسی است که اجازه تابیدن این نور را ندهد،سخت مال کسی است که خودش را پنهان کند،سخت مال کسی است که خودش را نبیند،سخت مال کسی است که در تاریکی خود زندگی کند.اما به محض اینکه نور تابیده شود و انسان با آن قسمت زیبای درونش روبرو شود طبیعی است که دیگر نخواهد در جایگاه قبلی خود بماند.

در جاده ای که یک طرفش لجنزار است و یک طرفش باغی پر از میوه ها و شکوفه های رنگارنگ ،کدام یک از ما حاضریم در لجنزار برویم.آیا اگر ما آن باغ (نیمه روشن خود ) را ببینیم باز هم در قسمت لجنزار قدم بر خواهیم داشت؟!!! منتها این مال کسی است که در بیداری و هوشیاری سفر می کند ،مال کسی است که آن قسمت تاریک خود راببیند و با زیباییهای درونش آشنا شود.محمد این اتفاق برایش افتاد اگر این اتفاق برایش نیفتاده بود محمد دست به خدمت نمی زد،محمد فهمید جایگاهش آن جایی که قرار گرفته بود نیست .

جایگاه همه انسانها جایگاه بسیار بلند و عظیمی است و این جایگاه را باید به دست آورد و باید برایش جنگید.برای این جایگاه باید از خیلی از آرامش ها و حتی خواسته های معقولمان بگذریم تا به آن جایگاه نزدیک شویم و یک بویی از آن حس کنیم تا مزه مزه اش کنیم ،وقتی این اتفاق افتاد آن سختی سفر شروع می شود .درد لذت است ،وصال لذت است هر چه باشد لذت است آن موقع دیگر هیچ دلیلی برای ماندن در یک نقطه وجود نخواهد داشت.

من به محمد عزیز تبریک می گویم امروز در امتحان شرکت کرد و امیدوارم که در امتحان قبول شود، آرزوی هر استادی است که شاگردش این شال نارنجی را به گردنش داشته باشد .به عقیده من هر کدام از ما که وارد کنگره شویم و به دنبال این شال نباشیم ارزان فروختیم .به اقای مهندس تبریک می گویم که از بابت آموزشهایش ما اینچنین بستری را داریم و به همه شما عزیزان و به خانواده محترمش تبریک عرض می کنم و امیدوارم به آنچه در دل دارد برسد.

بعد از مشارکتهای زیبای مسافران و همسفران جشن سومین سال رهایی آقای محمد مرزبان محترم شعبه را جشن گرفتیم.

 


اعلام سفر مسافر محمد:

آخرین آنتی ایکس مصرفی:هروئین،شیشه،متادون

مدت سفر اول:11 ماه و 11 روز

نام راهنما :آقای کامران شریفیان

مدت رهایی از دام اعتیاد:3 سال و 32 روز

 

آرزوی مسافر محمد:

آرزو می کنم که آنهایی که در حین مصرف مواد هستند و راه کنگره را پیدا نکردند ،راه کنگره را پیدا کنند.
آرزوی همسفر غزل:

آرزو می کنم سال دیگر آقا محمد در جایگاه کمک راهنمایی باشد.

سخنان مسافر محمد:

خداوند را شکر می کنم و از آقا کامران تشکر می کنم همچنین از مرزبانان  و ایجنت محترم شعبه و همه کسانی که در این راه من محمد را یاری کردند بسیار سپاسگزارم.افراد زیادی زحمت کشیدند تا من به این جایگاه برسم.

من قبل از کنگره دروغگوی ماهری بودم و طوری دروغ می گفتم که خودم هم باور می کردم آن اتفاق افتاده .یک روز به آقا کامران گفتم من در دروغگویی استادم و نمی توانم دروغم را کنار بگذارم .ایشان گفتند همانطوری که مواد را تیپر می کنی باید دروغ را هم تیپر کنی و از آن روز سعی کردم دیگر دروغ نگویم .شاید سرمنشا چیزی که ما را به این منجلاب اعتیاد کشاند همین دروغگویی است .وقتی که من راست گویی را تجربه کردم و دیگر صادقانه رفتار کردم از آنجایی که باید برای من روزی می رسید و ارامش به زندگی ام برگشت و زمانی رسید که محمد واقعا آرامش را در زندگی حس کرد و همه و همه به خاطر آموزشهای کنگره و استفاده کردن از سی دی ها و مطالب کنگره بود.همین که جلسه ای یک جمله یاد می گرفتم برای من بس بود.

اکنون که در جایگاه مرزبانی هستم بعضی وقت ها سر لژیون ها می روم و با خود می گویم کاش من هم دوباره سفر اولی بودم!خیلی قدر این موقعیت ها را بدانید چرا که آن بهره هایی که انسان در سفر اول می برد خیلی زیاد است چون حرف کمک راهنما برایش سند است .

من امیدوارم که بتوانم در کنگره فرد مفیدی باشم ،بتوانم اگر کاری انجام می دهم از صدق دل باشد.امیدوارم که همه شما تک تک جایگاه ها را در کنگره لمس کنید و آن جایگاه ها مال همه شما هاست به شرطی که عملی که انجام می دهیم از صدق دل باشد ،چون عملی که انسان برای خودش و دلش انجام می دهد بعد از ان آرامش است.از تک تک شما سپاسگزارم و امیدوارم که جشن تولد همه شما را ببینم.

سخنان همسفر غزل:

خیر مقدم عرض می کنم خدمت آقا کامران و خانم مرجان عزیز.تبریک می گویم  به آقا محمد این تولد را و از آقای مهندس و خانواده محترمشان سپاسگزارم و آقا محمد تلاش خودش بوده که به این جایگاه رسیده به ایشان تبریک می گویم.


ضمنا در این روز موجی از رهایی را در شعبه شیخ بهایی اصفهان داشتیم و مسافرانی که گل رهایی از دستان پر مهر آقای مهندس دریافت کرده بودند اعلام سفر نمودند.

مسافر: احمدرضا _ نام راهنما : آقای محمد داودی_ آنتی ایکس : سیگار _ مدت سفر: 13ماه _ داروی درمان : آدامس نیکولایف _ نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان.


مسافر علی _ نام راهنما : آقای سعید صلواتی _ آنتی ایکس : شیره و تریاک _ مدت سفر: 20ماه و 10روز _ داروی درمان : OT _ نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان.


مسافر بهروز _ نام راهنما : اقای علی جمالی _ آنتی ایکس : شیره و تریاک _ مدت سفر: 11ماه و 5روز _ داروی درمان : OT _ نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان.آقای : رسول _ نام راهنما : آقای مهدی پوستی_ آنتی ایکس : سیگار _ مدت سفر: 11ماه و 10روز _ داروی درمان : آدامس نیکولایف _ نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان.

آقای: یدالله _ نام راهنما : آقای مهدی پوستی _ آنتی ایکس : شیره _ مدت سفر: 11ماه و 24روز _ داروی درمان : OT _ نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان.


آقای: عیسی _ نام راهنما : آقای مهدی پوستی _ آنتی ایکس : تریاک _ مدت سفر: 11ماه و 26روز _ داروی درمان : OT _ نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان.


آقای: محمد رضا_ نام راهنما : آقای مهدی پوستی _ آنتی ایکس : شیره و تریاک و الکل _ مدت سفر: 10ماه و 12روز _ داروی درمان : OT _ نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان.


 

آقای: احسان _ نام راهنما : آقای مهدی پوستی _ آنتی ایکس : شیره _ مدت سفر: 11ماه و 3روز _ داروی درمان : OT _ نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان.


آقای: حسین _ نام راهنما : آقای مهدی پوستی _ آنتی ایکس : تریاک _ مدت سفر: 10ماه و 12روز _ داروی درمان : OT _ نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان.


آقای: غلامرضا _ نام راهنما : آقای مهدی پوستی _ آنتی ایکس : شیره و تریاک _ مدت سفر: 11ماه و 3روز _ داروی درمان : OT _ نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان.


آقای: پرویز _ نام راهنما : آقای مهدی پوستی _ آنتی ایکس : شیره _ مدت سفر: 11ماه و 3روز _ داروی درمان : OT _ نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان.


آقای: شاکر _ نام راهنما : آقای مهدی پوستی_ آنتی ایکس : شیره _ مدت سفر: 13ماه و 3روز _ داروی درمان : OT _ نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان.


آقای: سید آیت اله_ نام راهنما : آقای مهدی پوستی_ آنتی ایکس : شیره _ مدت سفر: 10ماه و 20روز _ داروی درمان : OT _ نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان.


آقای: حجت اله _ نام راهنما :آقای  مهدی پوستی_ آنتی ایکس : شیره و تریاک _ مدت سفر: 12ماه و 10روز _ داروی درمان : OT _ نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان.


از طرف مسئولین و اعضای كنگره 60 اصفهان شعبه شیخ بهایی، رهایی این مسافران عزیز را به راهنمایان و همسفران و خانواده های محترمشان تبریك و تهنیت عرض مینماییم و از درگاه خداوند متعال، پیروزی روزافزون برایشان مسئلت می نماییم.

نویسنده: همسفر زهره

عکاس: مسافر حسین

تنظیم: مدیر وبلاگ

 

 

مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: