گزارش جلسه عمومی روز پنجشنبه 99/5/9
جمعه 10 مرداد 1399 ساعت 11:49 | نویسنده این مطلب : مسافر : مرتضی | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله
جلسه سوم از دور بیست و سوم سری کارگاه های آموزشی عمومی روزهای پنجشنبه در مورخه 99/05/9 با استادی مسافر جلال، نگهبانی مسافر هوشنگ و دبیری مسافر حسین با دستور جلسه اول از فرمانبرداری تا فرماندهی  و دستور جلسه دوم اولین سال رهایی مسافر سینا رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.


همه ما در قسمت هایی از زندگی باید فرماندهی کنیم و فرقی هم ندارد در چه جایگاهی باشیمممکن است در جایی پدر خانواده و در جای دیگر کارمند یک اداره باشیم.

سلام دوستان جلال هستم یک مسافر.
خداوند را شکر که امروز توفیقی حاصل شد تا در خدمت عزیزان باشم ، تشکر می کنم از آقای مهندس دژاکام بنیان محترم کنگره 60،بابت فراهم نمودن بستر امن و آرام جهت درمان و همچنین تشکر ویژه از ایجنت و اسیستانت و گروه مرزبانی شعبه شیخ بهایی بابت تمامی زحماتی که میکشند تا ما بتوانیم گرد هم جمع شویم و جلسات خوبی را برگزار نماییم.
همانطور که دبیر محترم جلسه اعلام نمودند ،امروز طبق روال هر هفته دو دستور جلسه در برنامه کار داریم که اولی آن مربوط به از فرمانبرداری تا فرماندهی می‌باشد و دستور جلسه دوم تولد یکسال رهایی سینای عزیز می باشد.
در مورد دستور جلسه اول همانطور که همه عزیزان اطلاع دارند به واسطه نیازی که در هر فرد وجود دارد آموزش های جهان‌بینی در رأس کار قرار دارد که یکی از پارامترهای اصلی  در درمان نیز به شمار می‌رود و هر هفته یک دستور جلسه مشخص می شود و در تمامی شعب به صورت یکپارچه به آن موضوع پرداخته میشود .


خود این دستور جلسه را از لحاظ کلی می شود به دو صورت مورد بررسی و آنالیز قرار داد.
دیدگاه اول از فرمانبرداری تا فرماندهی درونی میباشد و دیدگاه دومی از فرمانبرداری تا فرماندهی بیرونی می‌باشد که اگر به طور مثال بخواهیم این مباحث را مورد کاوش قرار دهیم باید بگوییم که فرماندهی درونی زمانی است که در طول سفر اول کاملا یک مسافر روی آن متمرکز میشود تا بتواند فرماندهی جسم خود را بدست بیاورد ،یعنی شخصی که تا قبل از ورود به کنگره 60 هیچگونه کنترلی روی جسم خود نداشته است اینک بتواند مسئولیت سلامتی و درمان خویش را به عهده بگیرد و تلاش کند تا فرماندهی خود را باز پس گیرد.زیرا تا زمانی که یک فرد دچار اعتیاد است هیچگونه تسلطی روی جسم خود ندارد و دائما در انزوای خودش به سر می‌برد و در کل تمام امورات زندگی را به دست فرماندهی دیکتاتور به نام مواد مخدر سپرده است ولی در کنگره 60 با سفر کردن میتواند این فرماندهی را بدست بگیرد .نکته دوم در مورد فرماندهی بیرونی میباشد که تمامی عزیزان به طور کامل مطلع هستند و در طول زندگی با آن سر و کار داشته اند .
همه ما در قسمت هایی از زندگی باید فرماندهی کنیم و فرقی هم ندارد در چه جایگاهی باشیمممکن است در جایی پدر خانواده و در جای دیگر کارمند یک اداره باشیم.گاهی ضرورت دارد که دستوری را صادر نماییم و برای اینکه بتوانیم فرمان های درستی را صادر نماییم باید از آگاهی و کافی برخوردار باشد و اگر این فرماندها درست صادر شود مطمئنا باعث رشد خانواده میشود .

در کنگره 60 هم این امر دیده میشود ،شخصی که می آید و فرماندهی خویش را بدست میگیرد و برای درمان خویش تلاش میکند در ادامه میتواند با طی مراحل و امتحاناتی که به خوبی توسط آقای مهندس دژاکام طراحی شده است به نقطه ای برسد که اطلاعات و آگاهی خوبی در مورد جسم روان و جهان بینی و همچنین شناخت مواد مخدر پیدا کند و در آزمون کمک راهنمایی شرکت کند و پس از دریافت شال مقدس کمک راهنمایی بتواند به کسانی که خواهان درمان هستند یاری برساند .

دستور جلسه دوم؛اولین سال رهایی مسافر سینا
در مورد دستور جلسه دوم همانطور که تمام دوستان مطلع شدید امروز اولین سال رهایی مسافر سینا میباشد و این باعث خوشحالی بنده است که در این جشن حضور دارم .به آقا سینا عزیز تبریک میگویم همچنین به همسفران عزیزشان که تاثیر زیادی در پیشرفت و رهایی ایشان داشتند.در مورد آقا سینا باید خدمتتان عرض کنم که ایشان هم مانند تک تک مسافران دیگر با وضعیت آشفته ای وارد کنگره شد و بسیار پریشان و خسته از اعتیاد شده بود.زمانی که وارد کنگره شد شاید کمتر کسی به این باور داشت که ایشان بتواند به این راه ادامه دهد .

از لحاظ ظاهری و جسمی وضعیتی بسیار آشفته داشتند ،دوستانی که در آن زمان مرزبان بودند به خوبی به یاد دارند و تا حدود دو سه ماهی که از سفر کردن ایشان میگذشت ،حتی زمان هم از دست داده بود و در دایره‌ای مجهول به دور خودش میگشت  و کاملا سر در گم بود و جلسات را بسیار نا منظم شرکت می‌نمود ولی مهم این بود که پس از مدت کوتاهی متوجه شد هدف کنگره 60 چیست و بسیار علاقه مند شد و شیفته دو جذب کنگره گردید.
جمله  بسیار زیبایی هست که دیده بان محترم آقای حکیمی میفرمایند و من هم همیشه سر لژیون برای رهجوها گفتم و آن است که:فرقی نمیکند چه کسی و با چه تخریبی وارد کنگره بشود مهم خواسته درونی افراد است که به رهایی و کیفیت درمانشان کمک میکند .
آیا فرد میخواهد واقعا از این دام رها شود یا خیر؟

در کنگره 60 میزان تخریب یا نوع آنتی ایکس مطرح نیست .اگر فردی خواسته رهایی داشته باشد قطعا به درمان میرسد.مثال دیگری که آقای حکیمی میفرمایند این است که وقتی یک راهنما به رهجوهایش نگاه میکند متوجه میشود که کدامیک از آنها واقعا طالب و مشتاق است و واقعا از مواد مخدر خسته شده است؟آیا واقعا برای درمان آمده است یا برای خلاصی از حرف دیگران؟

من هم این طالب بودن را و جوینده بودن را در رفتار آقا سینا مشاهده میکردم و دانستم که با کیفیت بالایی به رهایی خواهد رسید.
و الحمدلله به رهایی رسید و پس از بدست آوردن فرماندهی خویش باز هم تلاش نمود و در امتحان کمک راهنمایی قبول شد و افتخار دریافت شال مقدس کمک راهنمایی را پیدا کرد تا بتواند اکنون فرماندهی لژیون هم بدست آورد و بتواند به خواستاران درمان نیز کمک بنماید.از همسفران ایشان تشکر میکنم که با حمایت خود باعث شدند که به رهایی و موفقیت برسد.


 پس از سخنان استاد٬ مشارکت مسافران و همسفران و قرائت آوای کنگره اولین سالروز رهایی مسافر سینا را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم:


آرزوی مسافر سینا:

آرزو میکنم هر کسی هر آرزویی دارد برآورده شود.
سخنان مسافر سینا:
 
خیلی ممنون از همه عزیزان که در جشن ما شرکت کردند اول از همه از خداوند مهربان و بخشنده کمال تشکر را دارم که فرصت زندگی دوباره را به من اهدا کرد و من در کنگره ۶۰‌احیا شدم و زندگی کردن را آموختم. ما زمانی که وارد کنگره ۶۰‌ می شویم باید قدر این جایگاه که خداوند به ما داده است را بدانیم. من فکر می کنم جشن‌های رهایی به چند بخش تقسیم می شود یکی آن هایی که از گذشته میگویند و از کجا آمده اند چه مراحلی را طی کرده اند تا زمانی که در خدمت دیگران هستند ، بخش دوم کسانی که این مسیر را طی کرده اند و از تجارت خودشان برای آموزش به سفر اولی های عزیز می گویند .


من از سن خیلی پایین درگیر اعتیاد شدم از مصرف حشیش و الکل شروع کردم و وقتی به خودم آمدم دیدم پانزده سال است که مصرف کننده هستم بعد از حشیش درگیر تریاک و شیره داشتم و روزهای سختی را سپری کردم و خواستم رها شوم من آخر خط خودم را جایی را دیدم که کارم ، شغلم و خانواده ام را از دست دادم .

راه های زیادی را برای ترک اعتیاد سپری کردم ولی نمی شد و تنها کاری که با من کرد تخریب و ناامیدی من بیشتر شد و به جایی رسیدم که نزدیک ترین کسان من تحمل من را نداشتند به خاطر تخریب های زیادی که داشتم .پیامی برای همسفران دارم این است که همسفر من هیچ وقت من را تنها نگذاشت و همیشه به من  امید داشت و متوجه شد که من بیمار هستم.این علم را یاد بگیرید که مصرف کننده بیمار است و یک موادی جایگزین مواد شبه افیونی بدن است .


تا اینکه بعد همه  این سختی ها پیام کنگره به من داده شد و من با حال خراب وارد کنگره شدم و جذب محیط شدم و جذب مرزبان ها بعد جذب کمک راهنمای تازه واردین شدم و کار آن مشاور تازه وارد بزرگ ترین خدمت است از همه  این ها که بگذریم وارد لژیون آقا جلال شدم و تنها احساسی که داشتم این بود که اینجا نجات پیدا میکنم .

آقا جلال با آن عشقی که به من داد من را زنده کرد و حس بسیار زیبایی از آن گرفتم که تا به حال در زندگی ام را نداشتم 
من خیلی خوب سفر میکردم و خواسته  واقعی داشتم ولی گاهی کم می آوردم وقتی به آقا جلال گفتم ‌وضعیتم را گفت که خدمت کن.
 
چند چیز من را نجات داد :
سی دی گوش کردن و نوشتن معجزه میکند، خدمت کردن و حرف شنوی از استاد عزیزم ،ورزش هم خیلی به حال خوبم کمک کردو عملی کردن وادی پنجم دوری از ضد ارزش ها و قرار گرفتن در صراط مستقیم‌.


از استاد عزیزم آقا جلال تشکر می کنم ،  از آقای مهندس تشکر میکنم که من را نجات دادند از این نا امیدی ، از همسفرم تشکر میکنم و مادر بزرگ عزیزم که هیچ وقت من را تنها نگذاشت.

سخنان همسفر مهری:


 اول از همه از خدای بزرگ سپاسگزارم و از جناب مهندس تشکر میکنم و همچنین از آقای جلال تشکر میکنم و با تشکر از همه اعضای کنگره ۶۰‌.


گل رهایی


مرزبان کشیک و خدمتگزاران

تایپ : مسافر مرتضی لژیون 12 ، مسافر حسن

عکاس:مسافر مهدی

تنظیم:مسافر مصطفیمرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
داود ل20 یکشنبه 12 مرداد 1399 08:34
با سلام و احترام
و عرض تبریک و تهنیت خدمت آقا سینا عزیز و گرامی برای یکمین سال رهاییشان امیدوارم همیشه و همه وقت موفق و پیروز باشید.
امید شنبه 11 مرداد 1399 00:38
سینا جان بهت تبریک میگم مبارکت باشه عزیز دل
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات