کارگاه آموزشی خصوصی مسافران روز یکشنبه 15 تیر
دوشنبه 16 تیر 1399 ساعت 01:04 | نویسنده این مطلب : مسافر مصطفی | ( نظرات )
جلسه ششم از دوره بیست و سوم کارگاه‌های آموزشی مسافران کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی، با استادی مسافر علیرضا، نگهبانی مسافر جواد و دبیری مسافر اصغر با دستور جلسه  «تعطیلات تابستانی» روز یکشنبه 15 تیر ماه 1399 ساعت 17 برگزار شد.


 اگر قرار باشد یک هفته دوری از کنگره مسافر را از راه خوش دور کند همان بهتر که به همان مسیر تاریک خوش برگردد و آن مسیر را دنبال کند 
سخنان استاد
 من هم خداوند را شاکر هستم که یکباره دیگر در این جایگاه قرار گرفتم تا بتوانم آموزش و انرژی بگیرم و امیدوار هستم که قسمت همه مسافران سفر اول بشود که این جایگاه را لمس کنند . همانطور که دبیر جلسه فرمودند دستور جلسه این هفته ، تعطیلات تابستانی هست .برنامه هایی که در کنگره ۶۰ اجرا شد تمام و کمال از روی تفکر و برنامه ریزی دقیقی بود که کنگره به عنوان یک انجیوی قدرتمند و مردم نهاد راه و مسیر خودش را طی میکند تا بتواند بهترین بازده و به آن اهداف خود دست پیدا کند . 

اگر ما از این دیدگاه به تعطیلات نگاه کنیم که یک هفته تعطیلات تابستانی صرفا بخاطر این باشد که ما یک هفته از کنگره دور باشیم و فاصله بگیریم این یک چیز معمولی هست. ولی در کل یک سری آموزش هایی هست که به آن اشاره شده و تمام برنامه هایی که در کنگره انجام میشود تمام از روی عقل و تدبیر بوده و چرا ما با لباس سفید وارد کنگره می شویم و یا چرا جشن ها را برگزار می کنیم همه و همه طبق یک برنامه و آموزش هست . اگر ما در زندگی مان دچار مشکل می شویم و دچار بی هدفی و بی برنامگی و مصرف کننده شدیم همه بخاطر نبود آموزش بوده است . 
این یک هفته ای که به عنوان تعطیلات تابستانی جناب مهندس از آن یاد میکنند درون این تفکر ،آموزش هایی وجود دارد .حتی برنامه ریزی که مسافران سفر دومی می کنند برای مسافرت ،جناب مهندس به آن اشاره میکند که واقعا خود سفر از لحاظ مالی که با چه هزینه ای میخواهی سفر کنی و به کجا و چه مدتی میخواهی سفر کنی همه و همه بسیار مهم میباشد و همان طور که جناب مهندس فرمودند که من در طول دوران کاری بدون هدف کار میکردم و یک مسیری را بدون برنامه و هدف طی میکردم برای کار و اصلا به این فکر نمی‌کردم که این کاری که در طول روز انجام میدادم این چه اثرات و عواقبی برای من دارد و آیا من این آموزش را دیده ام که در طول سال یک قسمتی از آن را برای تفریحم و برای استراحت و آرامش و برای این که تفکر کنم در زندگی که چگونه زندگی کنم و با چه تدبیر و چه برنامه ریزی زندگی کنم. آیا تا بحال به این موضوع فکر کرده ام ؟ 


 تمام ما این بی برنامگی ها را در زندگی داشته ایم ،بدون برنامه ریزی به مسافرت میرفتیم و زمانی که باید بیدار می بودیم را خواب و زمانی که باید خواب می بودیم را بیدار بودیم و همه زندگی ما را کامل بی برنامگی در بر گرفته بود و نه ساعت کار مشخصی داشتیم و نه ساعت زندگی مشخصی داشتیم و نه برنامه منظمی داشتیم و موقعی که چشم خود را باز کردیم دیدیم که در زندگی فقط و فقط ضربه خوردیم و دیگران را مقصر کردیم و تمام زندگی خود را بی نظم آمدیم جلو .
 برای همین تعطیلات تابستانی ،راهنماهای عزیز و کسانی که در سفر دوم هستند در این هفته به مسافرت بروند و به آرامش لازم برسند و به گفته جناب مهندس منطقه ای که برای سفر خود انتخاب میکنید را باید از قبل انتخاب کنید و هزینه ای که برای سفر لازم است را باید برایش برنامه ریزی کنید که با چه هزینه و با چه هدفی این سفر را میروید که اگر سفری که میروید بخاطر خودتان باشد که به چه دلیل مسافرت میروید و چه برنامه ای برای مسافرت چیده اید.

 آن موقع هست که به نتیجه مثبت می رسید و در مورد سفر اولی ها به قول جناب مهندس اگر قرار باشد یک هفته دوری از کنگره مسافر را از راه خوش دور کند همان بهتر که به همان مسیر تاریک خوش برگردد و آن مسیر را دنبال کند و اما اگر قرار است که آموزش های کنگره را دنبال کند و به آن اهداف خود برسد بهتر است که ادامه سفر خودش را طی کند و سی دی های خود را گوش دهد تا به آن اهداف والای خودش برسد .

نشان و گل رهاییخدمتگزاران


مرزبان کشیک
تایپ:مسافر سعید لژیون 4

عکاس:مسافر مهدی

تنظیم:مسافر مصطفی
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
داود ل20 دوشنبه 16 تیر 1399 17:43
با سلام و احترام
عرض تبریک و تهنیت خدمت آقا علیرضای گرامی بخاطر خدمت در این جایگاه مقدس
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات