گفتگویی با آقای مهدی صدیقی ایجنت محترم نمایندگی شیخ بهایی
یکشنبه 15 تیر 1399 ساعت 21:49 | نویسنده این مطلب : مسافر ابراهیم | ( نظرات )
گفتگویی با آقای مهدی صدیقی ایجنت محترم نمایندگی شیخ بهایی


 هر انسانی برای اینکه بتواند به حیات خود ادامه بدهد و در مسیری که قرار دارد به راحتی بتواند حرکت کند به نیاز به دو اصل و دو اساس دارد که یکی پایه های مالی و دیگری پایه های علمی می باشد که این دو ستون و این دو اصل انسان را در مسیر حفظ می‌کند و اگر نباشد هر انسانی که باشد مشکلات بسیار زیادی برخورد می‌کند
با تشکر از وقتی که در اختیارمان قرار دادید لطفاً خودتان را به سبک کنگره معرفی نمایید.
سلام دوستان من مهدی هستم یک مسافر آنتی ایکس  شیره و تریاک ۱۳ سال تخریب داشتم مدت ۱۳ ماه به راهنمایی خوبم آقای اعتباریان سفر کردم و در حال حاضر ۷سال و ۹ ماه است که آزاد و رها هستم.

 لطفاً از چگونگی آشنایی با کنگره ۶۰ و از آن روزهای ابتدایی برایمان صحبت نمایید.
من چند ماهی بود که در سقوط آزاد به سر می‌بردم و برادر من که از بچه‌های کنگره ۶۰ بود کنگره را به من معرفی کردند و من از قبل آشنایی با کنگره ۶۰ نداشتم و آن موقع در ارغوانیه و شعبه آقای کردگاری که اولین شعبه اصفهان بود وارد شدم و نزدیک ده راهنما بودند که در شعبه مشغول بودند و این ها همه به اصرار برادرم بود و من قبول نمی‌کردم زیرا در سقوط آزاد بودم و سختی بسیاری را متحمل شده بودم و نمی ‌توانستم قبول کنم که دوباره مصرف کنم و یک ترسی در وجودم بود و می‌گفت من دوباره مصرف‌کننده میشوم ولی این فکر همه غلط بود و من آشنایی با روش dst نداشتم. 
خداوند به راهنمای عزیزم آقای اعتباریان خیر بدهد که به من گفتند شما اصراری نیست به کنگره بیاید و همان ngoکه می‌روید را با کنگره ۶۰ مقایسه کنید و راهنما و چهره آن ها را با بقیه مقایسه کنید و فرمودند که اصلاً آیا شما اثری از اعتیاد در چهره ما مشاهده می کنید؟ و اگر به این نتیجه رسید که آن ها خوب هستند می توانید با آن ها مراجعه کنید ولی اگر خلاف این بود برگردید و در کنگره ۶۰ سفر خود را شروع کنید و من طبق گفته راهنما همین کار را انجام دادم و اساتید و علم کنگره را با آن ها مقایسه کردم و خدا را شکر که به نتیجه خیلی خوبی رسیدم و الان در خدمت شما هستم.

در کنگره در مورد پایه های علمی و مالی بسیار صحبت می‌شود لطفاً مختصری در این مورد توضیح دهید.
 هر انسانی برای اینکه بتواند به حیات خود ادامه بدهد و در مسیری که قرار دارد به راحتی بتواند حرکت کند به نیاز به دو اصل و دو اساس دارد که یکی پایه های مالی و دیگری پایه های علمی می باشد که این دو ستون و این دو اصل انسان را در مسیر حفظ می‌کند و اگر نباشد هر انسانی که باشد مشکلات بسیار زیادی برخورد می‌کند و برای همین است که وقتی سفر اول تمام می‌شود و وارد سفر دوم می شویم توصیه های بسیاری در مورد پایه های مالی و علمی می‌شود و اگر این دو اصل را در نظر بگیریم و در جهت قوی نمودن آن ها تلاش نماییم مطمئناً در ادامه مسیر بسیاری از مشکلاتمان کم خواهد شد و در زندگی کمتر به مشکلات برخورد می‌کنیم و هر دوی آن ها در زندگی لازم و ضروری است.

در مورد رابطه بین مادیات و معنویات کمی توضیح دهید.
خیلی ها معتقدند که مسائل مادی و معنوی از یکدیگر جدا می‌باشند و مسائل مادی راه جدایی دارد به مسائل معنوی نیز جدا می باشد. می‌گویند که کسی که به مسائل مادی بپردازد دیگر مسائل معنوی ندارد و اعتقاد به این دارند که ما باید بیشتر روی مسائل معنویات تمرکز کنیم و کمتر به مسائل مادی بپردازیم به اعتقاد خود من با توجه به آموزش هایی که در کنگره ۶۰ گرفته ام این است که مادیات و معنویات مکمل یکدیگر هستند و اگر مادیات نباشد معنویات نیست و معنویات به تنهایی به درد نمی‌خورد و این قضیه برمی گردد به همان بحث پایه های علمی و مالی که اگر ما به آن ها در کنگره می پردازیم به این خاطر است که این ها مکمل یکدیگر هستند اگر نباشد یک طرف قضیه لنگ می‌زند اگر من به مادیات در صراط مستقیم در راه صحیح اهمیت بدهیم مطمئناً به معنویات خیلی خوبی خواهم رسید.


در وادی پنجم از موضوع پس‌انداز صحبت می شود لطفاً در مورد پس انداز و اهمیت پس انداز صحبت کنید.
 استاد ما آقای مهندس خیلی زیبا می‌فرمایند که اگر روزانه درآمد شما یک نان است باید یک سوم آن را پس انداز کنید و پس انداز در زندگی بسیار مفید و دارای اهمیت است. (قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود)اگر من درصدی از درآمد ماهیانه خود را پس انداز کنم در آخر سال می توانم به چیزهایی که ندارم دست پیدا کنم. 
مهم تر از آن اگر روزی به مشکلی برخوردم که نتوانستم به کار کردن ادامه بدهم می توانم از پس انداز خود استفاده نمایم، به همین خاطر بسیار حائز اهمیت است و برای هر انسان با هر وضعیت مالی لازم است و توصیه آقای مهندس این است که همسفران باید طلا پس انداز کنند و نظر شخصی خود من  این است که مسافران نیز میتواند طلا پس‌انداز نماید ،کسانی که طلا پس انداز کرده بودند در طی این سال‌ها به چندین برابر افزایش یافته است و همین اهمیت پس انداز را نشان می‌دهد.

در کنگره در مورد مسائل مادی ما زیاد کلمه برکت را می‌شنویم لطفاً کمی توضیح دهید.
 پولی که در صراط مستقیم به دست می‌آید با پولی که در راه غیرمستقیم به دست می آید بسیار متفاوت است هر چند که پولی که در صراط  غیرمستقیم به دست می‌آید بیشتر باشد و من این را با تمام وجود حس کردم که هزار تومان اگر ما در صراط مستقیم به دست بیاوریم برکت و ماندگاری آن بیشتر از صد هزار تومان است که در راه غیرمستقیم به  دست می اوریم اگر به علت آن نگاه کنیم چون شخص در صراط مستقیم است مشکلات و سختی‌ها کمتر است اگر مشکل کمتر باشد مطمئنا نیاز مالی کمتری داریم و پولی که در صراط مستقیم به دست می‌آید همان پول تبدیل به انواع مشکلات می‌شود به انواع و اقسام مشکلات در زندگی تبدیل می‌شود ارزش این پول به زودی از دست می‌رود و چیزی از آن باقی نمی ماند و همان هزار تومان در صراط مستقیم باعث میشود و مشکلات شخص بسیار کم شود و  برکت همین است و این نور است و برعکس ۱۰۰ هزار تومان در راه غیرمستقیم آتش است و برای دیگران نیز باعث آتش‌سوزی می‌شود و این پول مشکلات و مسائل زیادی به وجود می‌آورد و باعث مریضی های زیادی می‌شود. برکت همین است که فقط در صراط مستقیم به دست آید.

در پایان اگر توصیه و یا صحبتی دارید برای خوانندگان این گفتگو بیان کنید.
 من کوچکتر از آن هستم که به کسی توصیه کنم زیرا هنوز خود را در این حد نمی دانم که بخواهم به کسی توصیه بکنم و من تنها چیزی که با تمام وجود حس و لمس کردم را می‌توانم برای شما بیان کنم. همانطور که استادمان آقای دژاکام فرمودند که من به واقع آن را تجربه کردم و حس و لمس کردم که بزرگترین دروغ راستی است و کوتاه ترین و بهترین راه صراط مستقیم می باشد و هیچ راه بهتری وجود ندارد و تمام راه ها به بیراهه ختم می شود و من به این نتیجه رسیده‌ام که بهترین و بالاترین عمل عملی استکه بچه‌های کنگره ۶۰ در حال انجام دادن هستند و احیای یک نفس بالاترین اعمال یک شخص میتواند باشد.
  من این را به تمام وجود دیده‌ام حس کردم که چقدر لذت بخش است که وقتی شاهد خارج شدن انسانی از تاریکی ها هستید و قابل مقایسه با هیچ چیز دیگری نیست و لذتی که وقتی به یک شخص کمک می کنید تا از تاریکی خارج شود انسان به دست می‌آورد قابل مقایسه با هیچ چیز دیگری نیست منم خواهش می کنم که کنگره را رها نکنیم و ما وقتی وارد کنگره می شویم باید ادامه مسیر دهیم و به همه ما اذن شده که به انسان های دردمند کمک کنیم.
آموزش‌ها را نباید ناقص بگذاریم و هرچه در کنگره بیشتر حرکت کنیم بیشتر دریافت خواهیم داشت فرقی نمی‌کند چه مادی و چه معنوی. زمانی که وارد صراط مستقیم شویم آیه قرآن است و کلام خداست که ولی و سرپرست مان میشود  مخصوصاً انسان هایی که از تاریکی خارج می‌شود.من از خداوند می خواهم که برای من و تمامی کسانی که مطلب را می خوانند کمک کند تا در کنگره بمانیم و همیشه تا لحظه آخر خدمت گذار باشیم مخصوصا در این زمان و در این جامعه امروزی که آمار بسیار زیاد است من گاهی به آمار نگاه می کنم وقتی به جرایم دقت می‌کنم چقدر تاریکی وجود دارد که چقدر انسان ها در تاریکی به سر می‌برند و چقدر ما در جامعه مصرف‌کننده داریم  و این را به خودم میگم که اگر این همه مصرف‌کننده است و این همه خانواده درگیر است به خاطر کوتاهی من مهدی می باشد و باید تلاشم را چند برابر کند تا بیشتر به انسان‌های کمک کنم و من از از همه می‌خواهم که تا جایی که در توان دارید تلاش کنید.
با تشکر از آقای مصطفی جعفری و از آقای امید مسعود که بسیار زحمت می کشند و از همه بچه‌های تشکر می کنم انشاالله خداوند توفیق بدهد در این مسیر ماندگار و موفق و پیروز باشید .

تهیه گزارش:مسافر امید مسعود
تایپ:مسافر ابراهیم
تنظیم:مسافر مصطفی
مرتبط با: مصاحبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرمحسن لژیون یکم پنجشنبه 19 تیر 1399 19:22
با سلام وعرض خداقوت به ایجنت محترم ودوست داشتنی جناب آقای صدیقی بسیاراز شما آموختم خداوند شما را حفظ وزندگیتان را سرشار از شادی وموفقیت نماید.
باتشکرازدوستان زحمت کش درسایت شعبه
مسافر مهدی لژیون دوم سه شنبه 17 تیر 1399 01:15
سلام خدمت ایجنت محترم و دوست داشتنی جناب آقای مهدی صدیقی از بیانات زیبا و شیوای شما بسیار لذت بردم و انشالله در پناه حق در صحت و سلامتی باشید .
Hassan دوشنبه 16 تیر 1399 23:49
سلام و خداقوت به آقا مهدی عزیز و دوست داشتنی
دوشنبه 16 تیر 1399 23:10
با سلام و خسته نباشید به خاطر این ابتکار عمل زیبا و بسیار کاربردی که راه اندازی وبلاگ هست که قابلیت بسیار بالایی برای آموزش کل اعضای نمایندگی شیخ بهایی دارد ، با تشکر از نویسندگان وبلاگ و سخنان آموزنده استاد عزیز آقا مهدی صدیقی .
مجید ترک پور دوشنبه 16 تیر 1399 18:47
سلام و خدا قوت خدمت راهنمای عزیزم آقا مهدی صدیقی
از خواندن این مصاحبه بسیار لذت بردم و آموزش گرفتم ،
امیدوارم همیشه در پناه خداوند متعال صحت و سلامتی داشته باشید
مسافر مجید
داود ل20 دوشنبه 16 تیر 1399 17:41
با سلام و درود
و با تشکر از اقای صدیقی عزیز که همیشه و همه وقت با اعمال و رفتارشون باعث آموزش و انگیزه ما شدند.
امیدوارم در پرتو الطاف الهی موفق و موید باشند.
یکشنبه 15 تیر 1399 23:48
سلام خدمت ایجنت محترم و دوست داشتنی جناب آقای مهدی صدیقی از بیانات زیبا و شیوای شما بسیار لذت بردم و انشالله در پناه حق باشید .
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic