گزارش جلسه عمومی روز پنجشنبه 99/4/12
جمعه 13 تیر 1399 ساعت 07:19 | نویسنده این مطلب : مسافر : مجید ت | ( نظرات )
جلسه سیزدهم از دوره بیست و دوم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی، با استادی کمک راهنما محترم مسافر امین، نگهبانی مسافر بهزاد و دبیری مسافر علیرضا با دستور جلسه اول «حرمت کنگره 60، چرا رابطه کاری و مالی در کنگره ممنوع است؟» و دستور جلسه دوم «اولین سال رهایی مسافر کریم» روز پنجشنبه12 تیرماه 1399 ساعت 17 برگزار شد.


یکی از حرمت ها که فکر می کنیم ظاهر امر می باشد ، پوشیدن لباس سفید می باشد که در حین ظاهر زیبا و در باطن هم مسائلی دارد  که ما باید به همهٔ این حرمت ها احترام بگذاریم.


خدا را شاکرم که امروز باز هم در خدمت شما عزیزان هستم و در این مکان مقدس حضور پیدا کنم من خیلی راحت میتوانم کسب انرژی را احساس کنم .
من باید  هفتمین سال رهایی خودم راجشن میگرفتم ولی بخاطر مسئله کرونا به تعویق افتاد ، ولی خیلی خوشحالم که امروز اولین سال رهایی مسافر کریم را جشن میگیریم ، شاید برای شما عزیزان این سوال پیش بیاد که کسی که رها شده گرفتن جشن اولین سال ، سومین ، پنجمین و هفتمین سال رهایی چه سودی دارد و افرادی که چنین تفکری دارند در مورد حرمت ها هم همین نظر را دارند و تجربهٔ من در این مورد افراد این است که افرادی که به ظواهر امر درمان اعتیاد بی اعتنا هستند به باطن این مسئله هم بی اعتنا میباشند .


 مثل این است که بگوییم مسئله مهم مغز یک انسان است و بقیه اعضا خیلی مهم نیست ، در صورتی که مغز یک انسان در عین اهمیت بالا اگر پوستهٔ محکمی نداشت خیلی زود از بین رفته بود و در هستی هم همین اتفاق می افتد و باطن هر چیزی توسط ظاهر حفظ میشود ، یعنی هسته توسط پوسته میتواند به بقای خود ادامه دهد ، کسانی که رها می شوند مثل آقا کریم که اولین سال رهاییشان هست علاوه بر این که به باطن امر توجه کرده به ظاهر امر هم توجه نموده است .

یکی از حرمت ها که فکر می کنیم ظاهر امر می باشد ، پوشیدن لباس سفید می باشد که در حین ظاهر زیبا و در باطن هم مسائلی دارد  که ما باید به همهٔ این حرمت ها احترام بگذاریم.

دستور جلسه دوم؛ اولین سال رهایی مسافر کریم آقا کریم که امروز اولین سال رهاییشان هست تبریک عرض می کنم  ایشان در لژیون دبیر بودند و یکی از بهترین دبیر های من بوده اند و در لژیون به عنوان کمک خودم گذاشته بودم و  این جشن ها و این افراد الگوهایی می شوند برای بخصوص تازه واردین و افرادی که در سفر اول می باشند.

در آخر من از دو اسم خیلی خوشم می آید یکی کریم و یکی رحمان، و آقا کریم هم بخشنده و هم مهربان هستند به همین خاطر عضو لژیون سردار شدند ، چون بخشندگی و گذشت در وجود ایشان هست .


سخنان مسافر کریم


اولین باری که من مصرف کردم جایی حضور داشتم که از مقامات شهر و استان هم حضور داشتند این را گفتم که بدانید که اگر دیدید کسی که رویش خیلی حساب باز می کنید اینکار را میکند تعجب نکنید توجیهش اشتباه است من جایی قرار گرفتم که نتوانستم نه بگویم و این نه نگفتن من باعث شد که شروع به مصرف کنم من از دفعه  اول که مصرف کردم خیلی ناراحت شدم اما دوباره در مجلس دیگری قرار گرفتم و همچنان مصرف کردم هر هفته به بهانه هایی بساط جور میشد که این مصرف ادامه دار شود.

 من با عده ای وارد مصرف شدم که طیفی از روشن فکران بودند و فکر کردم این کار هم ارزش است چون این ها آدم های رده بالایی هستند ولی بعد کم کم متوجه شدم که نه ذات و اصل کار اشتباه است سپس منتقل شدم به شهرستان دیگر و دوباره همین برنامه برای من پیش آمد و هیچ لذتی برای من نداشت اما این کار خیلی کشش و جاذبه داشت به راحتی میتوانستم ترک یابویی کنم اما دوباره که چشم میکردم داشتم مصرف میکردم چون به درمان نرسیده بوده و فقط قطع مصرف میکردم.


 تا زمانی که با کنگره آشنا شدم و خدمت آقای گلی رسیدم و خیلی با ایشان هم حس بودم و هرچه تجربه های مثبت پیدا کردم مدیون آقای گلی هستم و فراموش نمیکنم که با آن حالی که به کنگره آمدم اصلا در چهره ام پیدا نبود اما تخریب زیادی داشتم و خسته شدم و فرزندانم به کنایه به من میگفتند با اینکه حرمتم را نگه می داشتند و این ها باعث شد که به کنگره آمدم سفر کردم ورها شدم من همیشه سعی کردم که طبق قوانین و حرمت کنگره عمل کنم خیلی از قوانین کنگره نانوشته است اما میدانید که باید رعایت کنید من همیشه سعی کردم رابطه ام را با کنگره حفظ کنم اقای گلی خیلی خیلی به من لطف داشتند و من هرجا که باشم شاگرد آقای گلی هستم وبه ایشان افتخار کنم 


گل رهایی
مرزبان کشیک
تایپ:مسافر مجید ت ،مسافر حسن

عکاس:مسافر مهدی

تنظیم:مسافر مصطفی
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرزهرا.م یکشنبه 15 تیر 1399 09:01
خداقوت به همه ی خدمتگزاران کنگره 60،موفق باشید...
داود ل20 یکشنبه 15 تیر 1399 08:11
با سلام و احترام
و عرض تبریک و تهنیت خدمت آقا کریم عزیز بخاطر اولین سال رهاییشان .
امیدوارم در تمامی مراحل زندگی موفق و موید باشند
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic