گزارش جلسه عمومی روز پنجشنبه 99/4/5
شنبه 7 تیر 1399 ساعت 01:00 | نویسنده این مطلب : همسفر محمدجواد | ( نظرات )

جلسه دوازدهم از دوره بیست و دوم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی، با استادی کمک راهنما محترم مسافر احمدرضا، نگهبانی مسافر بهزاد و دبیری مسافر علیرضا با دستور جلسه اول «آداب معاشرت، ادب و بی‌ادبی، تعادل و بی‌تعادلی» و دستور جلسه دوم «اولین سال رهایی مسافر حسن» روز پنجشنبه 5 تیرماه 1399 ساعت 17 برگزار شد.


با آموزش‌های کنگره و رشد جهان‌بینی کم کم به دانایی‌هایی دست پیدا می‌کنیم که بتوانیم شروع بکنیم مشکلات کوچک را حل کنیم و تمرین بکنیم مشکلات بزرگ را حل کنیم.


سلام دوستان احمدرضا هستم مسافر. همانطور که دبیر عزیز فرمودند امروز ۲ دستور جلسه داریم. دستور جلسه اول، دستور جلسه هفتگی کنگره هست. و دستور جلسه دوم هم یکمین سال رهائی مسافر حسن است. در جایی که ما الان قرار گرفتیم و در حال درمان هستیم و خیلی از ما هم درمان شدیم، جمعیت احیای انسانی است. احیای انسان فقط احیای جسم نمی‌تواند باشد؛ چون اگر انسان را درست نگاه کنیم ۲ وجه دارد. در نوشتارهای کنگره ۶۰، ۲ مثلث هست که به اعتقاد من این ۲ مثلث اعجاز مهندسی هستند. اولین مثلث را که برخورد می‌کنیم با آن مثلث دانایی است؛ آموزش، تجربه و تفکر. و مثلث دوم مثلث درمان هست. همه چیز در این مثلث درمان خلاصه شده است. اگر به همین مثلث درمان توجه کنیم که جسم، جهان‌بینی و روان هست. این مثلث چقدر قدرتمند تنظیم و چقدر درست مهندسی شده است. تمام افرادی که به هر دلیلی مواد مخدر مصرف می‌کنند، در یک بی‌نظمی خاص، بی آدابی و سردرگمی و تشخیص ندادن موقعیت‌ها به سر می‌برند. کنگره ۶۰ با توجه به مثلث درمان از درمان عبور کرد؛ چیزی بالاتر از درمان لازم است. اصلا کنگره اعتقادی به ترک ندارد. ترک یک موضوعی است که رایج است بین مصرف‌کنندگان. پس چیزی در مرحله دوم دوستان به آن توجه می‌کنند، درمان است. ولی در سی‌دی‌های مختلف، استاد راهنما همه ما آقای مهندس اعلام می‌کنند که امروز مسئله درمان در کنگره ۶۰ مثل آب خوردن است. کنگره ۶۰ از درمان عبور می‌کند و به تعادل می‌خواهد برسد. یک مصرف‌کننده در مراحل درمانش نتواند به درمان برسد، برایش مشکل پیش خواهد آمد.


با آموزش‌های کنگره و رشد جهان‌بینی کم کم به دانایی‌هایی دست پیدا می‌کنیم که بتوانیم شروع بکنیم مشکلات کوچک را حل کنیم و تمرین بکنیم مشکلات بزرگ را حل کنیم. روش DST اولین چیزی که به من یاد داد، مصرف به موقع داروی OT بود. اولین چیزی که یاد داد نظم بود. انسانی که می‌خواهد به تعادل برسد بر اساس اهداف کنگره ۶۰، باید از یک انسان تک قطبی خارج بشود، به انسان دو قطبی برسد. انسان تک تک قطبی عاجز است از حل مشکلات. ولی انسان دو قطبی می‌تواند با تفکر ساختار بسازد، و با این ساختارهایی که می‌سازد، از جایگاه خودش حفاظت بکند. نگهداری از جایگاه تا رسیدن به جایگاه بسیار تا بسیار مهمتر است. عرض کردم که من مصرف‌کننده در ابتدا در بی‌نظمی و بی‌آدابی بودم و کم کم از این حالت خارج شدم. انسان یک موجود اجتماعی است و باید با هم نوع خودش زندگی بکند. بی‌آدابی در کلام و محاوره، لباس پوشیدن و وقت شناسی، همه از جهاز بیماری اعتیاد است. با رشد جهان‌بینی و رسیدن انسان به تعادل، انسان برمی‌گردد تا نیروهایش را در درون و بیرون درست تقسیم بکند. حتی محبت را درست تقسیم بکند؛ یعنی افرادی که در کنار ما هستند، هر کدام بنابر اندازه و ظرفیتشان یک اندازه محبت می‌خواهند. ما به همه نمی‌توانیم به اندازه مساوی خدمت و محبت بکنیم. آن مساوات است، عدالت نیست. عدالت این است که ما نیروهای خودمان را به اندازه بین افراد تقسیم بکنیم.

دستور جلسه دوم؛ اولین سال رهایی مسافر حسن:


دستور جلسه دوم، تولد یکمین سالگرد رهائی مسافر حسن می‌باشد. من در درجه نخست این تولد را به بنیان کنگره ۶۰ جناب آقای مهندس تبریک می‌گویم. به مسافران و همسفران حاضر در جلسه تبریک می‌گویم. یک تبریک ویژه خدمت استاد و راهنمای خودم آقای علی کاظمی. حسن با تخریب شیره وارد لژیون ۲۲ شد. و مثل همه ما حال مساعدی نداشت؛ اما خواسته عجیبی در درونش بود، و این خواسته بسیار تا بسیار کمکش کرد که بتواند درست حرکت بکند و در مسیر درمان و تعادل قرار بگیرد. حسن عزیز تلاش‌های زیادی کرده بود برای ترک‌های زیاد ولی موفق نشده بود. ۲ بار هم اقدام به سقوط آزاد کرده بود. در نتیجه وقتی این کارها را می‌کنیم و موفق نمی‌شویم، آن پارامتر ناامیدی در ما شکل می‌گیرد. حسن این تصور را در ذهنش داشت که با این اعتیاد باید بسازد و تا آخر عمر گریبان گیرش هست. تا این که همسفرش از طریقی با کنگره آشنا می‌شود و ۲-۳ ماه می‌آید کنگره و با برنامه‌های کنگره آشنا می‌شود و حسن را تشویق می‌کند که به کنگره بیاید. حسن خیلی خوب سفر کرد. در مجموع سفر خیلی خوبی داشت، منظم و مرتب بود. در این مدت ۱۳ ماه و ۶ روزی که سفرش به طول انجامید، هیچ موقع غیبتی نکرد. در بیشتر این هفته‌ها سی‌دی‌های هفتگی را نوشت و سی‌دی‌های کمکی که پیشنهاد می‌شد را گوش می‌کرد. حدود ۷۰ سی‌دی نوشت و اکثر سی‌دی‌ها را کنفرانس می‌داد در لژیون. دو ضلع ترس و ناامیدی به شدت در حسن نمایان بود. و با دیدن دوستان سفر دومی و یا عزیزان کمک راهنما آرام آرام از ناامیدی خارج شد. و به قطع انسان وقتی از ناامیدی خارج شود به قطع می‌تواند از ترس عبور کند. حسن درست حرکت می‌کرد و تازه‌واردین را امید می‌داد. در لژیون به عنوان دبیر خدمت کرد. و سه ماه پس از ورود بود که حسن آمد و گفت که رفته‌ام برای لژیون ویلیام و راهنما انتخاب کردم و مشغول درمان سیگار است، در حالی که من اصلا به او پیشنهاد این کار را نداده بودم. به راحتی هر دو موضوع را در سفر اول به اتمام رساند. بعد از رهائی جلسات را رها نکرد. در لژیون مجازی فعال عمل کرد. در امتحان کمک راهنمایی شرکت کرد نمره بالایی را آورد ولی خوب این امتحان مثل یک مسابقه است؛ و با توجه به پیامی که برای او نوشتم، در امتحانات آتی با قوت بیشتر شرکت می‌کند و قبول بشود و بتواند خدمت بکند. من مجدد این تولد را به حسن عزیز و خانواده محترمش تبریک می‌گویم.

پس از سخنان استاد، مشارکت مسافران و همسفران و قرائت آوای کنگره 60 اولین سالروز رهایی مسافر حسن را با شوق و شور فراوان جشن گرفتیم:
آرزو مسافر حسن:
آرزو می‌کنم تمام سفر اولی ها وارد سفر دوم شوند و این جایگاه را لمس کنند.


آرزو همسفر شهربانو:
آرزوی من هم این است که آرامش تو زندگی همه جاری بشود.سخنان مسافر حسن:
من در ابتدا شاکر خداوند بزرگ هستم که لطفش شامل حال ما شد و آرامش را دوباره به زندگی ما بازگرداند و شاکر بزرگ مردی هستم که از خودگذشتگی کرد و این بستر را فراهم کرد. من واقعا از ایشان سپاسگزارم خواسته یا ناخواسته درمسیری پا گذاشته بودم که از اول تا آخرش تاریکی بود. همانطور که در کتاب ۶۰ درجه هم آماده لحظه دشواری در آن لحظه احساس نمی‌شود. اما نکته بسیار مهم و کلیدی هست که باید من مسافر و هر انسان دیگر باید توانسته باشیم از گذشته های سخت و دشوار کسب کرده باشیم و همیشه داشته باشیم تا چراغ راهی باشد برای ساختن آینده‌مان و جلوگیری کند از خطا و لغزش و تکرار تاریخ در انسان. من از همان ابتدای ورودم به کنگره با تمام وجود عشق و محبت را حس کردم و در همان ابتدا جذب شدم. من دوتا آیه از کلام الله همیشه سر لوحه راهم هست اولی اینکه پس از هر تاریکی روشنایی است و دوم نیست برای انسان جز آنچه خودش بخواهد و تلاش کند. خوب من از آنجایی که در خدمت کمک راهنمای محترمم آقای همایی بودم و خیلی حسم به ایشان نزدیک بود، خیلی سفر اول را خوب پشت سر گذاشتم و حدود سه ماه بود وارد سفر دوم شدم که سر کله مشکلات پیدا شد. در واقع نقش همسفر چه در سفر اول و چه در سفر دوم بسیار موثر است. درگیر مشکلات بودم و بیش از حد توانم بود و سر کله حقه های نفس پیدا شد و به این فکر به ذهنم رسید که مصرف کنم اما عقل و منطقم گفت اگر یک بار رفتی همه چیز تمام است. اما حقه های نفس از من زور شدند و تصمیم گرفتم که بروم اما همان لحظه همسفرم توی ذهنم آمد. همسفری که پابه‌پای من آمده حتی زودتر از من سفرش را شروع کرده است و همه چیز را با جان و دل قبول کرده نباید به آن خیانت کنم. در واقع وقتی مسافر و همسفر سفر خودشان را با هم شروع کنند بسیار بسیار به هم نزدیک می‌شوند بسیار هم حس و هم هدف میشوند و به حال خوش میرسند و به تمام خواسته های خودشان میرسند خیلی خیلی خدا را شکر می‌کنم به خاطر همسفرم به نظر من جهان بینی هر شخص با وجود همسفر تکمیل می‌شود و خیلی موثر است.


انشاالله که همه ی عزیزان با همسفران خودشان بیایند و من تشکر می‌کنم از تمام همسفران شعبه که واقعا انسان های بزرگی هستند واقعا روح بزرگی دارند آنقدر بزرگ هستند که در مشارکت های خودشان می‌گویند من هیچ منتی سر مسافرم ندارم و فقط و فقط برای خوب شدن حال خودم سفر می‌کنم ولی اگر همسفری بیاید و سفر خوبی نداشته باشد قطعا حال همسفر خوب نمی‌شود و انشاالله که همه ما مسافران دل همسفران خودمان را نشکنیم و به سرانجام برسیم. انسان نمی‌تواند در کشتی که خودش در آن نشسته را سوراخ کند اما من مصرف کننده این کار را کردم قایقی که نه تنها خودم سوار بودم بلکه خانواده ام نیز سوار بودند سوراخ کردم و روز به روز به عمق فاجعه نزدیک تر می‌شدم تا این که الان لطف خداوند شامل حال من شد و با متد و روش و آموزش های کنگره من و خانواده‌ام را تبدیل به پرنده ای کرده که بدون هیچ ترسی روی هر شاخه‌ای می‌نشینیم و ترس از افتادن نداریم زیرا که متکی به بال های خودمان هستیم که همان نیروهای الهی خفته ی درون خودمان است من بر خودم واجب می‌دانم که تشکر کنم از راهنمای بزرگوارم آقا احمدرضا که اگر من امروز با تعادل و آرامش در این جایگاه نشستم به خاطر زحمت های ایشان است. تشکر می‌کنم از راهنمای ویلیامم آقا حسین نامداری که واقعا کمک راهنمای متین و باوقاری هستند. تشکر می‌کنم از کمک راهنمای همسفر خانم جابرزاده که آرامش را به خانه ی ما برگرداندند و مدیون ایشان هستیم. تشکر می‌کنم از همسفرم که خیلی زحمت کشید. تشکر می‌کنم از ایجنت مرزبانی که این جایگاه را برای ما آماده می‌کنند. تشکر می‌کنم از هم لژیونی های عزیزم تشکر می‌کنم از همه شما عزیزان که در جشن ما حضور داشتید تشکر می‌کنم از بچه های گلم. از این که به صحبت های من گوش دادید تشکر میکنم.

سخنان کمک راهنما محترم همسفر زهرا:
هرچیزی که در جستن آنی آنی واقعا تولد امروز گوارای وجود این دو نفر تبریک می‌گویم به ایجنت و اسیستانت بزرگوار شعبه به راهنمای محترم آقای همایی تبریک می‌گویم. اگر بخواهم از خانم شهربانو عزیز بگم‌ که واقعا خیلی خوب حرکت می‌کردند و از من خواسته آموزش داشتند و من خیلی از ایشان آموزش گرفتم. امیدوارم که در جایگاه کمک راهنمایی قرار بگیرند تمام آنچه که در لژیون گفته می‌شد ایشون عمل میکردند بهشون باز هم تبریک میگم خیلی خوشحالم بابت امروز روز تولد واقعا بهترین روزی است که هم برای خود مسافر و همسفر و هم برای تک تک شما عزیزان آموزش دارد و پیام دارد برای سفر اولی های عزیز که متوجه شوند کنگره کجاست و چه چیزی میخواهد به ما بگوید ما همیشه میگوییم اعتیاد بهانه است و ما خیلی چیزها دریافت میکنیم از اقای مهندس واقعا تشکر میکنم که به من اجازه ی خدمت دادند و آرامش را به زندگی ما برگرداندند از این که به صحبت های من گوش دادید واقعا ممنونم


سخنان همسفر شهربانو:
من جا داره که از خداوند سپاسگزاری کنم که اجازه ی حضور در این مکان مقدس را به من داده از آقای مهندس و خانواده ی محترمشان تشکر میکنم که با آموزش های ناب ایشان توانستیم به تعادل و آرامش برسیم از راهنمای مسافرم تشکر میکنم که تونستند مسافر من را به درمان برسانند و خیلی زحمت کشیدند از راهنمای عزیز خودم تشکر میکنم و واقعا سپاسگزارم که با همه ی بدی هایم من را تحمل کردند همیشه با آن تدبیر و لبخندی که داشتند وقتی باهاشون حرف میزدم خیلی به آرامش میرسیدم از مسافرم تشکر میکنم که به اجازه دادند به کنگره بیایم و آموزش هارا بگیرم و سفر خیلی خوبی داشتند از فرزندانم گلم خیلی تشکر میکنم که خیلی با من همکاری کردند همیشه همچنین از کمک راهنمای سیگار مسافرم تشکر میکنم از ایجنت ،اسیستانت و مرزبانی خیلی تشکر میکنم. من هم مثل خیلی از همسفران با خیلی از ضدارزش ها وارد کنگره شدم خداروشکر میکنم که به من اجازه داد که وارد کنگره بشم بتوانم از آموزش های کنگره استفاده کنم بتونم تاریکی های وجود خودم‌را بشناسم و بتونم به آرامش و تعادل برسم خیلی از کسانی که در جشن ما شرکت کردند تشکر میکنم خیلی ممنون که به صحبت های من گوش کردید 


سخنان همسفر مبین:
پیام محبت آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است من که میگویم کلام خود نیست بلکه فردی است در جمع بیکران که باورش کار هرکس نیست مگر معنای آن بدانند که چیست. ارابه هارا در بیکران به حرکت در آورید که نگهبانان ماورا در آنچه که در زمین میگذرند نیازمندند بشکافید آنچه که شکافتنی نیست در دل سنگ بروید و ترکیب ها را از هم جدانمایید و در آخر هم تشکر میکنم از آقای مهندس و راهنمای پدر و مادرم که ما را به آرامش دوباره رساندند خیلی ممنونم 


مرزبان کشیک

گل رهائی

خدمتگزاران
تایپ:مسافر حسن ، همسفر محمد جواد

عکاس:مسافر مهدی
تنظیم : مسافر مصطفی

مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
داود ل20 یکشنبه 8 تیر 1399 16:41
با سلام و احترام
عرض تبریک و تهنیت خدمت حسن آقای عزیز یکمین سال رهاییشان از دام اعتیاد و خانواده محترم ایشان و نیز کمک راهنمای گرامیشان و در راس بنیان کنگره
امیدوارم همه این عزیزان در پرتو الطاف الهی موفق و موید باشند..
داود ل20 شنبه 7 تیر 1399 10:10
با سلام و عرض ادب
چه زیباس دیدن چنین لحظاتی که دوستان عزیزم پس از مدتی سعی و تلاش فراوان در این جایگاه قرار بگیرند. امیدوارم این رهاییها مستدام و شادی برقرار باشد.
شنبه 7 تیر 1399 10:08
با سلام و احترام
عرض تبریک و تهنیت خدمت حسن آقای عزیز یکمین سال رهاییشان از دام اعتیاد و خانواده محترم ایشان و نیز کمک راهنمای گرامیشان و در راس بنیان کنگره
امیدوارم همه این عزیزان در پرتو الطاف الهی موفق و موید باشند.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات