لژیون سردار نمایندگی شیخ بهایی
پنجشنبه 5 تیر 1399 ساعت 22:05 | نویسنده این مطلب : مسافر مصطفی | ( نظرات )

به نام خالق زیبایی ها

شانزدهمین جلسه از دور اول سری جلسات هماهنگی لژیون سردار با استادی کمک راهنما مسافر مهدی، نگهبانی مسافر مصطفی و دبیری مسافر سعید با دستور جلسه: چگونه قدر دانی کنیم (تواضع یا تفاخر)  در روز پنجشنبه 99/4/5 رآس ساعت 15 شروع به کار نمود.


فاصله بین صراط مستقیم و راه شیطان به اندازه یک مو می باشد اینجا ما میتوانیم احساسش کنیم که تک تک ما میتوانیم خود را آزمایش کنیم.

سخنان استاد
 دستور جلسه این ماه در لژیون سردار در کنگره ۶۰ چگونه قدر دانی کنیم (تواضع یا تفاخر) من باید در مورد خودم فکر کنم که، چگونه می توانم از کنگره قدر دانی کنم .موقعی که ما خوب فکر کنیم که، کارهایی که کنگره برای من انجام داده بی شمار است و گره هایی که در زندگی تک تک ماها توسط کنگره باز شده خیلی زیاد است و داشته هایی که کنگره به من داده را با هیچ کاری نمی توانم جبران کنم و اندازه این داشته ها اینقدر وسعت دارد که به نظر من اگر تمام وقت خود را هم صرف کنگره کنم و نیمی از ثروت خود را هم پرداخت کنم ، فکر نمی کنم اندازه و قدر دهمی درصد از خوبی هایی که کنگره به من داده را بتوانم جبران کنم و این یک واقعیت است .


به قول جناب مهندس که فرمودند اگر من بخواهم حسابم را با کنگره تسویه کنم من به کنگره خیلی بدهکارم . موقعی که شخص جناب مهندس که بنیانگذار کنگره هستند چنین حرفی را بزنند پس بنابراین تک تک ما به همین گونه بدهکار کنگره هستیم و هر چقدر ما در کنگره جلو می رویم بدهکاریمان بیشتر میشود .
 وقتی به دوران قبل خود نگاه می کنم می بینم که کمک هایی که قبلا انجام می دادم فقط به خاطر فخر فروختن بوده یا بخاطر منافع شخصی و آیا الان که در خدمت کنگره این کمک را می گذارم آیا به خاطر فخر فروختن است یا می خواهیم متواضع باشیم؟


 ما با یک کمکی که در کنگره انجام میدهیم میتوانیم به بالاترین نقطه تفاخر برسیم یا به بالاترین نقطه تواضع بستگی به این دارد که ما چه بخواهیم و بستگی به تفکر و اندیشه ما دارد . فاصله بین صراط مستقیم و راه شیطان به اندازه یک مو می باشد اینجا ما میتوانیم احساسش کنیم که تک تک ما میتوانیم خود را آزمایش کنیم. اگر به من گفتند که می خواهند جایگاهی که در کنگره داری را از تو بگیرند و به من برخورد ،مطمئن باشید که من راه گذشته را آمده ام و کمک من فقط بخاطر فخر فروشی است و اگر کسی کمک و نییتش برای فخر فروختن نباشد اگر فردا صبح هم به او بگویند که خدمتت تمام شده و دیگر نمیتوانی خدمت کنی ناراحت نمیشود و از هر جایگاهی هم که باشد به شخص بر نمی خورد چرا که میفهمد ،کمکی که در کنگره کرده چقدر در صور پنهانش تاثیر گذاشته و یا دریافت کرده و خیلی از ما متوجه شده ایم که در صور آشکار هم با کمکی که داده ایم چندین برابرش را دریافت نموده ایم ،همه ما میدانیم که اگر آموزش های کنگره نبود هیچکدام از ما اینجا نبودیم و همه ما این ساعت را در حال مصرف مواد خود بوده ایم و یا اگر کنگره نبود هیچکدام از ما زندگی و کاری نداشتیم و کارتن خوابی بیش نبودیم و کاری که کنگره برای من انجام می دهد در برابر کمک های من قابل قیاس نیست . 


مشارکت کمک راهنما امید معتمدی (دنور):
 ماباید واقعا خدا را شکر کنیم که کنگره با وجود تک تک لژیون ها به ما آموزش می دهد و کنگره ما را در ابعاد مختلف به فهم می رساند .وقتی از قدر دانی صحبت میشود به دو صورت بیان میشود تفاخر یا تواضع . یکی این که وقتی من قدردانی میکنم با چه حسی قدردانی میکنم برای همین آمده و در این دستور جلسه از تفاخر و تواضع استفاده کرده  و کمکی که من میکنم آیا به خاطر دیده شدن است یا که تواضع انجام می دهم در مقابل کاری که کنگره برای من انجام می دهد و اگر آن قدردانی که انسان می کند با تواضع نباشد بازتاب آن در صور پنهان نمی تواند آن کیفیت را داشته باشد تا شخص از نظر تصفیه و پالایش در جایگاه بالاتری قرار گیرد یعنی شخص ظرفیتش رشد نمیکند . 

 مشارکت کمک راهنما هوشنگ (دنور):
 من هم خیلی خوشحال هستم که در بین شما عزیزان قرار گرفتم و خدا را از این بابت شکر میکنم در مورد قدردانی باید ببینم اگر امروز در کنگره هستم چه چیزی را به من داده و اگر بخواهم که کمکی که کنگره به من کرده مسلما من توان جبران آن را نخواهم داشت اما تا آنجایی که میتوانم هم از نظر مالی و هم از نظر خدمتی و هم از نظر زبانی باید تشکر کنم و امیدوارم که من به جایی برسم که قدردان بیشتره کنگره باشم .

تایپ:مسافر سعید

عکاس:مسافر مهدی

تنظیم:مسافر مصطفی
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران، لژیون سردار،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
شنبه 7 تیر 1399 09:59
با سلام و احترام
عرض تشکر و سپاس فراوان از اعضا محترم لژیون سردار و قدردانی از آقای صدیقی عزیز بخاطر آموزش گرانبهای ایشان و نیز آقا مصطفی و آقا سعید برای خدمت در این جایگاههای مقدس
جمعه 6 تیر 1399 19:32
با سلام و احترام
عرض تشکر و سپاس فراوان از اعضا محترم لژیون سردار و قدردانی از آقای صدیقی عزیز بخاطر آموزش گرانبهای ایشان و نیز آقا مصطفی و آقا سعید برای خدمت در این جایگاههای مقدس
الهام همسفر پژمان از لژیون ۱۴ شیخ بهایی جمعه 6 تیر 1399 08:16
با ادب و احترام خدمت اعضا لژیون سردار
با تشکر از استاد محترم جلسه جناب اقای صدیقی از سخنان شما بسیار آموختم و استفاده کردم
و خدا قوت به نگهبان لژیون سردار اقای جعفری و دبیر جلسه
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic