گزارش جلسه عمومی روز پنجشنبه 99/3/22
جمعه 23 خرداد 1399 ساعت 18:08 | نویسنده این مطلب : مسافر حسن | ( نظرات )
جلسه دهم از دوره بیست و دوم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی، با استادی مسافر علیرضا، نگهبان موقت مسافر علیرضا و دبیری مسافر مهدی با دستور جلسه «در کنگره 60 چگونه قدردانی می کنیم؟» روز پنجشنبه 22 خرداد ماه 1399 ساعت 17 برگزار شد.


این دستور جلسه به ما یادآور می‌شود که ما از آن انسان طلبکار و ناامید باید بیائیم به سمت تکامل و یکی از ویژگی ما باید بشود قدردان بودن. وقتی انسان قدردان می‌شود و تشکر می‌کند، درونش زیبا می‌شود!


به نام قدرت مطلق الله. خداوند را شاکر و سپاسگزارم که بار دیگر این توفیق نسیب تک تک ما شد و توانستیم بیائیم کنگره. تشکر می‌کنم از نگهبان عزیز که این خدمت را به من دادند و خوش حال هستم که امروز اولین جلسه‌ای هست که بعد از ویروس کرونا همسفران هم حضور دارند. جا دارد از خداوند باز هم تشکر کنم.

خوب همینطور که دبیر عزیز فرمودند دستور جلسه این است که در کنگره ۶۰ چگونه قدردانی می‌کنند. خوب خود کلمه قدردانی به معنی تشکر کردن و سپاسگزاری است. تک تک ما تجربه کردیم در زمان مصرف و زمانی که گره می‌خورد با ضدارزش‌ها و ناامیدی انسان را می‌گیرد ذره ذره صفات انسان تغییر می‌کند. تک تک ما مسافران تجربه این را داریم به دلیل این که شاکر و سپاسگزارم نبودیم باعث شد سلامتی خودمان را از دست بدیم و صفات در ما تغییر کرد و بعضی از انسان ها یکسری موجوداتی شده بودیم که از عالم و آدم طلبکار بودیم و به یک نوعی اصلا تشکر کردن را بلد نبودیم. اگر هم کسی برای ما کاری انجام می‌داد می‌گفتیم حتما دارد وظیفه خودش را انجام می‌دهد در صورتی که یاد نگرفته بودیم که از دیگران قدردان باشیم؛ تا این که آمدیم کنگره دیدم به نوعی همه آشنا هستند به خاطر آن عشق و محبت که بود و حس خیلی خوبی به من دست داد و همین امر باعث شد بیام کنگره و راهم را پیدا کنم. تازه وارد وقتی وارد کنگره می‌شود گویی همه آشنا هستند و با یک آغوش باز از او استقبال می‌کنند بدون هیچ چشم داشتی همه را پذیرا است و خدمات خودش را به صورت رایگان در اختیار فرد قرار می دهد تا به درمان برسد. انسان واقعا موجود عجیبی است؛ یکی از ویژگی‌های بارز که در انسان‌ها هست این است که نسبت به رب خودش ناسپاس یا حقیقت را می‌پوشاند. در کنگره طی یک سال دستوراتی مقرر شده است و هر هفته مربوط به یک دستور جلسه‌ای گفتگو و بحث می‌شود و به نوعی یادآوری و تکرار است که ما کجا بودیم چه کسی بودیم. من در زمان مصرف هرگز مشکل بی‌پولی و بی‌موادی را تجربه نکردم ولی جالب که از مصرف کننده‌ای که همه چیزش را از دست داده است حالم خیلی خرابتر بود. کار به جایی رسیده بود که گریه می‌کردم و ناامید ناامید بودم. راه‌های زیادی برای رهایی امتحان کردم ولی هیچ کدام جواب نداد. چون مسیر راه غلط بود اما در کنگره با توجه به تخریب‌هایی که داشتم من را پذیرفتن و هیچ احساس قربتی به من دست نداد. خوب خدمات زیادی برای ما در کنگره انجام دادند و دیگران کاشتند و ما خوردیم، حالا نوبت ما رسیده است.  این دستور جلسه به ما یادآور می‌شود که ما از آن انسان طلبکار و ناامید باید بیائیم به سمت تکامل و یکی از ویژگی ما باید بشود قدردان بودن. وقتی انسان قدردان می‌شود و تشکر می‌کند، درونش زیبا می‌شود.

در کنگره چهار مراسم برگزار می‌شود برای این که یاد بگیریم تشکر کردن را و همچنین تشکر از خالق خودمان. ما باید شاکر از مخلوقات باشیم و فقط لفظی نیست و باید عملی باشد و باید از خدمتگزاران کنگره به خوبی تشکر کنیم که به این خوبی خدمت رسانی می‌کنند بدون هیچ چشم داشتی. چطوری از کنگره تشکر کنیم؟ باز هفته‌ای هست به اسم گلریزان که این فرصت را به ما می‌دهد که تشکر کنیم و چنانچه لیاقت داشته باشیم می‌توانیم تشکر کنیم. یکی از ملزومات کنگره بحث پایه‌های مالی است و اگر قرار باشد مکان هایی باشد و همانطور که ما استفاده کردیم، دیگران هم بتوانند استفاده کنند و به درمان برسند باید پول باشد. اگر دارای وسعت مالی هستید در لژیون سردار شرکت کنید و اگر وسعت مالی آنقدر نیست که دنور شویم و یا عضو لژیون سردار شرکت کنیم به اندازه توان خودمان می‌توانیم جبران کنیم. تشکر کنیم از بنیان کنگره ۶۰ که از صفر تا صد توسط ایشان صادر شده است. یکی از مواقعی که ما می‌توانیم از بنیان کنگره تشکر کنیم زمان گرفتن گل رهایی است و برای ما واجب است که از ایشان قدردانی کنیم و بچه‌های سفر اولی نباید این فرصت را از دست بدهند. ما با آموزش‌های کنگره تبدیل شدیم به انسان های شاکر و قدردان و باید گذشته خودمان را فراموش نکنیم.

خدمتگزاران
مرزبان کشیکعکس مسافر مهدی 
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
داود ل20 سه شنبه 27 خرداد 1399 08:05
با سلام و احترام
و با تشکر از آقای صادقی عزیز بخاطر برگزاری جلسه خوب و پربارشون و عرض تبریک به همسفران گرامی برای شروع جلساتشان
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic