کارگاه های آموزشی خصوصی مسافران روزهای سه شنبه
سه شنبه 6 خرداد 1399 ساعت 20:00 | نویسنده این مطلب : مسافر مصطفی | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله
روز سه شنبه مورخ 99/3/6  جلسه نهم از دور بیست و دوم از سری کارگاه های آموزشی خصوصی مسافران شعبه شیخ بهایی اصفهان با استادی کمک راهنما ی محترم  مسافر  حسین و نگهبانی مسافر محمد رضا و دبیری مسافر کریم با دستور جلسه هفتگی ( وادی دهم و تاثیر آن روی من) رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


به ادامه مطلب مراجعه کنید...

 استاد در ابتدا بابت تشکیل مجدد جلسات عمومی پس از وقفه چند ماهه ، ابراز خوشحالی و خرسندی نمود و بیان داشت که پیام وادی دهم یکی از زیباترین و کاربردی ترین پیام های کنگره است که راه حل هرگونه ایراد واشکال را می توان در آن یافت و پس از قرائت کامل متن پیام در ادامه با اشاره به عنوان وادی دهم بیان داشت : صفت گذشته در انسان صادق نیست چون جاریست ، برای فعل جاری فاعل مشخص نشده چون هرآنچه وجود دارد اعم از جماد ، نبات ، حیوان و انسان همه جاری هستند و هیچ چیز ساکنی نداریم و به همین دلیل تغییر نیز وجود دارد پس قانون خداوند این است که سکون برای انسان وجود ندارد یعنی جایگاهی نیست که پس از رسیدن به آن بتوان متوقف شد. 

در وادی چهاردهم آمده است برای کسانی که حال خوشی ندارند دو راه بیشتر وجود ندارد ، یکی اینکه به نیروهای الهی بپیوندند دیگری اینکه در جای خود متوقف شوند تا نیروهای شیطانی آن ها را با خود به عمق تاریکی ببرند . پس سمت خدا رفتنی و سمت شیطان ایستادنی است و همین که شما کاری انجام ندهید مجبور به برگشت به عقب هستید .


 نفس انسان در سه مرحله قرار میگیرد ، اماره ، لوامه و مطمئنه که نفس لوامه در اصل نفس سکون است ولی زمان زیادی نمیشود ساکن ماند و باید حرکت نمود این را برای سفر اولی ها میگویم در کنگره حرکت تعریف شده است باید به وقت بیایی ، مشارکت کنی ، سی دی بنویسی و سایر کارهایی که راهنماها میگویند . 

مسلما کسی که به کنگره می آید ، میخواهد صفتش را تغییر بدهد ، در وادی از حسد ، شرک و کفر تحت عنوان صفت صحبت میکند نه ذات ،یعنی قابل تغییر است و برای تغییر باید حرکت کرد . این وادی هم بیم است و هم امید ، به سان شمشیر دو لبه یعنی این تغییر صفت هم به سمت خوبی ها و هم به سمت زشتی ها وجود دارد مثلا کسی که در کنگره خیلی خوب تغییر میکند باید مواظب باشد دچار کبر نشود چون درست است که الان صفت خوب را دارد ولی همین صفت خوب میتواند تغییر کند یعنی انسان هم میتواند از نفس اماره وارد نفس مطمئنه شود هم از نفس مطمئنه وارد نفس اماره که این اتفاق در یک لحظه میتواند بیافتد ولی زمینه سازی آن مدت ها طول میکشد .

 من در تمام مدتی که در کنگره هستم ندیدم کسی که تمام کارهایش را درست انجام میدهد لغزش کند یعنی اعمال ما ، ما را میرساند به آن آنی که لغزش میکنیم . به  عنوان مثال رهجویی به من میگفت من مشکل زیادی ندارم که بخواهم بخاطرش سی دی بنویسم و سایر کارها را انجام بدهم فقط هر چند ماهی یکبار وسوسه سراغم میاید ، گفتم اصلا ما چند ماه سی دی مینویسیم برای همین یک لحظه که سراغمان می آید آنجا نجاتمان دهد. یک جراح سال ها زحمت میکشد برای آن لحظه ای که تیغ دستش است. ما باید بدانیم که اعمالی که انجام میدهیم در آن لحظات نمیگذارد که تغییر صفات خوب به بد انجام شود و برعکس آن هم صادق است. اولین شرط تغییر صفت ، شناخت است . ما همگی قبول کردیم که معتادیم و میخواهیم صفت اعتیاد را تغییر دهیم ، سایر صفات هم همینطور است . من وقتی به کنگره آمدم تنها صفتی که فکر میکردم اصلا ندارم منیت بود ولی بعد متوجه شدم که صفت منیت در زندگی بیشترین آزار را به من میداد. 


بزرگترین حربه ای که شیطان میتواند استفاده کند تا انسان ها را به سمت تاریکی ببرد ، توجیه کردن است و بعد از گذرگاه توجیه مطمئنا گذرگاه گناه است . کسی که مدتی بعد از آمدن به کنگره ، یک بار میرود مصرف کند یا شربتش را یکبار بیشتر مصرف کند مطمئن باشید چند روز است که دارد خودش را توجیه میکند . بهترین زمان برای جلوگیری از گناه زمانی است که جرقه اولیه خورده میشود ، انشااله همه ما بتوانیم اینکار را انجام دهیم ، در کره خاکی همه در تلاش برای تغییر صفت اند . 

در کنگره همه ما باید سپاسگزار هم باشیم یک سفر اولی که امروز هرویین زده و آمده سر لژیون من نشسته ، من باید با تمام وجود سپاسگزارش باشم که او به من اجازه تغییر صفت میدهد و او هم از من . مدام سپاسگزاری کنید از کسانیکه اطرافتان هستند ، می روید بیرون ، ازکسی که در نشریات است تشکر کنید ، از مرزبان ، از ایجنت ، از OT ، از آبدارخانه از هرکس که زحمت میکشد ، این سپاسگزاری باعث میشود که تغییر صفت بد به خوب زودتر اتفاق بیافتد . سپاسگزارم که به صحبت هایم گوش دادید .                    

تایپ مسافر محسن لژیون 10
ارسال تصاویر مسافر مصطفی

مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: