به نام خالق زیبایی ها

پانزدهمین جلسه از دور اول سری جلسات هماهنگی لژیون سردار با استادی مسافراحمد، نگهبانی مسافر مصطفی و دبیری مسافر سعید با دستور جلسه:(رمضان معلم بخشش)(قدر و تقدیر) در روزسه شنبه 99/2/30 رآس ساعت 18 شروع به کار نمود:


رمضان نوری است که راه را مشخص کرد و یک فرصتی برای ما شد برای احیای دوباره هم در صوره پنهان و هم در صوره اشکار و این ماه معلم خوبی برای یاد گیری ،خوب فهمیدن ،تزکیه و پالایش و از بین بردنه ناخالصی هاست

خلاصه سخنان استاد :
ان چیزی که ما امروز در کنگره رویت میکنیم همه دستاورده حرکتی بوده که در ماه رمضان شکل گرفته و ماه رمضان بستری بوده که کنگره در ان متولد شده .

رمضان نوری است که راه را مشخص کرد و یک فرصتی برای ما شد برای احیای دوباره هم در صوره پنهان و هم در صوره اشکار و این ماه معلم خوبی برای یاد گیری ،خوب فهمیدن ،تزکیه و پالایش و از بین بردنه ناخالصی هاست.


رمضان اتشی است برای سوزاندن ناخالصی ها و پختن خامیها ودر این ماه فرصتی برای ما ایجاد میشود که از ضد ارزشها دور باشیم و با مهرمان ،عشقمان،پول ووقتمان در خدمت انسانهای گمگشته در راه باشیم و با دادن عشق بلاعوض منتظره برگشت نباشیم ،و همانند خورشید که بی منت میبخشد و همان طور که رمضان میبخشد و معلم ما انسانهاست ،ما هم ببخشیم چون ما هم عضوی از این هستی هستیم .


من تلاش خودم را میکنم و همان گونه که در قران یاد شده انسان چیزی نیست مگر سعی و تلاش خودش ،در ادامه فرمان و تقدیر هم در ان اثر میگذارد و قانون عمل و عکس العمل هم جاری است .
اقای مهندس فرمودند :تقدیر مثل تیری است که از کمان رها شده ،کارهایی که قبل انجام داده ایم ،تیر را رها کردیم و حالا باید منتظر عکس العمل ان باشیم ،موقعی که وارد صراط مستقیم میشویم دو اتفاق رخ میدهد ،یکی باز پرداخت بدهی ها و دیگری ثابت کردن برادری به نیروهای راستین .


بخشش واقعی یعنی من از ان چیزی که نیاز دارم ببخشم و این ارزشمند است این مدله بخشش من را به خودشناسی میرساند ودر ادامه میتوانم به خود سازی برسم و مشکله اصلی در نبخشیدن ،ندیدن ها و بی حسی هاست و بی تفاوت بودن است بنابراین ،متوجه نمیشوم و حس نمیکنم و درک نمیکنم که خداوند چه راهی را برای من باز کرده و تمام این حسها و صحبت ها بستگی به تصفیه و پالایش درونی ما دارد که بتوانیم حس بخشندگی را در درون خود حس کنیم که در نهایت خودمان راضی باشیم و خداوند هم راضی باشد .
تایپ:مسافر سعید دبیر جلسه

ارسال تصاویر:مسافر مصطفی
مرتبط با: لژیون سردار،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر معصومه شنبه 24 خرداد 1399 09:22
تشکر از استاد گرامی . خدا قوت خدمت نویسنده و عکاس محترم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات