لژیون سردار نمایندگی شیخ بهایی
چهارشنبه 21 اسفند 1398 ساعت 12:40 | نویسنده این مطلب : مسافر مصطفی | ( نظرات )

اولین جلسه مجازی کارگاه های آموزشی لژیون سردار نمایندگی شیخ بهایی با استادی اسیستانت محترم همسفر نگین،نگهبانیمسافر مصطفی و دبیری همسفر فخری با دستور جلسه: نقش راهنما در لژیون سردار(رشد و توسعه کنگره60) در روز سه شنبه 20/12/98رآس ساعت18:30در فضای مجازی تشکیل گردید 

Image result for لژیون سردار

 پس یک قسمت از کار کمک راهنما برای رسیدن به نتیجه مورد نظرش آموزش است و تغییر جهانبینی رهجو و یک قسمت دیگر عملکرد خود راهنماست....


سخنان استاد

بسیار خوشحالم که در جمع شما عزیزان در لژیون مجازی سردار نمایندگی شیخ بهایی قرار دارم و خداوند را شاکرم که باز هم به ما فرصت آموزش داده شده. از دیده بان محترم جناب آقای زرکش سپاسگزارم و همچنین از نگهبان محترم که به بنده هم اجازه خدمت دادند.

 دستور جلسه امروز نقش راهنما در لژیون سردار هست ما به خوبی می دانیم که بار آموزشی کنگره بر دوش راهنماست و کمک راهنما تآثیر بسیار زیادی دارد بر روند حرکت و رشد یک رهجو،به خاطر اینکه رهجو راهنمای خودش را یک الگوی بی نقص می داند و تمام تلاشش را می کند تا خودش را به عملکرد راهنما و آموزش های راهنما نزدیک کند برای اینکه من کمک راهنما بتوانم رهجوی خودم را تربیت کنم تا بتواند ورود پیدا کند در لژیون سردار باید به واسطه آموزش های کنگره60جهانبینی رهجو را بتوانم تغییر دهم.

 من فکر می کنم برای نتیجه گرفتن نیاز است که من کمک راهنما پله هایی را با رهجوی خودم طی کنم تا به آن مرحله مورد نظر دست پیدا کنم حالا این پله ها چه چیزهایی هست ؟ این پله ها در واقع یکسری پارامترهایی هست که من باید در لژیون پارامترها را با رهجو کار کنم به طوری که پارامترها درون رهجو نهادینه شود و رهجو بتواند پارامترها را کاملاً بپذیرد و رعایت کند این پارامترها چه چیزهایی هست؟ 

از قبیل قدردان بودن از قبیل بخشیدن که بخشیدن به نظر من پله های خاص خودش را دارد یعنی مراتب خاص خودش را دارد تا برسد به بخششی که بزرگ ترین و سخت ترین آن بخشش مال است. برای اینکه بتواند قدردان بودن را به رهجویش یاد بدهد باید 

مدام در مورد عملکرد کنگره و آموزش های کنگره صحبت کند و اینکه  یادآوری کند آموزش های کنگره رایگان نیست  و آن رایگانی که اول ورود به کنگره ما استفاده می کنیم به معنای این نیست که ما در قبال چیزی که دریافت می کنیم نباید هزینه آن را پرداخت کنیم پس یک قسمت از کار کمک راهنما برای رسیدن به نتیجه مورد نظرش آموزش است و تغییر جهانبینی رهجو و یک قسمت دیگر عملکرد خود راهنماست همانطور که گفتم رهجو راهنمای خودش را یک الگوی بی نقص تصور می کند و فکر می کند که راهنما هر کاری که انجام می دهد کار بسیار درست و اصولی هست و تمام  تلاشش را می کند که در واقع خودش را به عملکرد راهنما نزدیک کند.

 حالا وقتی من راهنما خودم را موظف می کنم که هر ماه کمک به زمین را انجام بدهم شاید من راهنما توان مالی چندانی ندارم که ورود پیدا کنم به لژیون سردار ولی دارم به رهجویم یاد می دهم که هر ماه باید به زمین کمک داشته باشم باید بدانم که آموزش هایی که کنگره به ما می دهد به صورت رایگان نیست این حرکت من در روند تکامل رهجو بسیار تآثیرگذار خواهد بود و رهجو هم تلاش می کند که همان حرکت را انجام بدهد و تکرار کند در نهایت با جمع آدم ها به آموزش های جهانبینی و جمع عملکرد من کمک راهنما رهجو خود به خود بدون اینکه من کمک راهنما بخواهم فشاری را ایجاد کنم یا بخواهم زور و اجباری به خرج بدهم می بینم خود رهجو داوطلب می شود برای ورود به لژیون سردار و این قدر مشتاق می شود برای ورود به لژیون سردار و خدمت کردن در لژیون سردار که بعضی مواقع خود کمک راهنما تعجب می کند که چه قدر خوب توانسته این رهجو را در لژیون پرورش دهد و آماده کند برای خدمت کردن در کنگره

مشارکت دیده بان محترم لژیون سردار جناب آقای زرکش

سلام دوستان علیرضا هستم مسافر،خیلی خوشحالم که در بین شما اعضای لژیون سردار شیخ بهایی حضور دارم .

من فکر کنم راهنماها وظایف اصلی انتقال آموزش را دارند یعنی راهنما نوک پیکان حرکت رو به جلوی کنگره است سربازهای کنگره را آموزش می دهند و آن چیزی را که آموخته اند به سفر اولی ها آموزش می دهند و خیلی وظیفه مهمی دارند . من خودم یک راهنما هستم بچه هایی هم که در لژیون سردار شیخ بهایی هستند حکم راهنما را دارند و خدمت می کنند. من خودم خیلی دوست دارم که رهجوهایم چه در سفر اول و چه در سفر دوم موفق باشند و تمام تلاشم را می کنم که هر آنچه آموزش دیدم و هر آنچه فکر می کنم باعث می شود که رهجوهای سفر اولم و رهجوهای سفر دومم به موفقیت نزدیک شوند ، انتقال می دهم.

 بحث خدمت مالی هم یکی از ارکانی هست که ما می توانیم به رهجوها آموزش دهیم یعنی من فکر می کنم اگر من راهنما به رهجو بخشش و گذشت را آموزش ندهم در سفر دوم به مشکل می خورد یعنی به اندازه کمال خودش نمی رسد آغاز سفر دوم و حرکت کردن در سفر دوم همه اش بخشش است یک راهنما وقتی از زمانش می گذرد از علمش می گذرد و از عشقش می گذرد و تلاش می کند تا رهجویش پیشرفت کند.

 بحث،بحث محبت است بحث گذشت است شاید یکی از بزرگ ترین چیزهایی که بخشش را تجلی می دهد گذشتن ازمادیات است گذشتن از پول است گذشتن از انرژی است من فکر می کنم اگر یک سفر دومی در سفر دوم به مشکلات عدیده برخورد می کند علتش این است که من راهنما نتوانستم بخشش را در سفر اول به او آموزش دهم . گذشتن از پول کار بسیار سختی است همۀ ما این کار را کردیم ولی وقتی جلوتر می رویم و این بخشش صورت می گیرد یک اتفاقات قشنگی در زندگی ما می افتد برای همین است که تمام ما که در کنگره هستیم تلاش می کنیم که هر سال در لژیون سردار مشارکت کنیم در گلریزان مشارکت کنبم هر زمانی که توانستیم خدمت مالی بکنیم راهنماهای کنگره قطعاً این کار را می کنند .

من علیرضا قطعاً به این درک رسیده ام که به رهجو در سفر اول باید آموزش بدهم چون در سفر دوم تغییر کردن خیلی سخت است ولی در سفر اول تغییر کردن خیلی آسان است من برای همۀ راهنمایان کنگره آرزوی موفقیت می کنم برای کسانی که از زمانشان و از علمشان می گذرند از خیلی چیزها می گذرند هر چند این گذشت برای خودمان است و باعث می شوند کنگره و خودمان پیشرفت کنیم و به نتایج خوبی برسیم برای تک تک شما آرزوی موفقیت می کنم.

مشارکت ایجنت محترم جناب آقای صدیقی

سلام دوستان مهدی هستم مسافر، خداوند را شکر می کنم که توفیق حضور در جمع شما عزیزان لژیون سردار را به من دادند تا از نوشتارها و صداهای شما در مورد دستور جلسه استفاده کنم و آموزش بگیرم  از دیده بان لژیون سردار جناب آقای زرکش تشکر می کنم که اجازه تشکیل این لژیون را به نمایندگی شیخ بهایی دادند. از استاد بزرگوار اسیستانت شعبه خانم نگین تشکر می کنم از صحبت هایشان خیلی استفاده کردم از نگهبان لژیون و دبیر لژیون تشکر می کنم خیلی خوب و عالیه! من از حضور در لژیون سردار در فضای مجازی لذت می برم.

 در مورد دستور جلسه نقش راهنما در رشد و توسعه لژیون سردار که نقش بسیار بسیار بسزایی دارد و خواهد داشت در کنگره جایگاه هایی که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است فرد وقتی به آن جایگاه می رسد باید حتماً پیمان ببندد بستن پیمان به دلیل اهمیت بسیار بالای آن جایگاه دارد. فلسفه خیلی خیلی عمیقی دارد شخصی که در جایگاه کمک راهنمایی قرار می گیرد پیمان می بندد در محضر خداوند و بندگان خداوند که در خدمت اهداف کنگره باشد یکی از مهمترین آیتم هایی که می تواند در خدمت کنگره باشد برای پیشبرد اهداف کنگره لژیون سردار است.

 من راهنما اگر از تمکین مالی خوبی برخوردار هستم حتماً باید در لژیون سردار شرکت کنم و با شرکت کردنم در لژیون سردار می توانم حس خودم را به رهجو های خودم  منتقل کنم تا هر کدام که تمکین مالی دارند بتوانند وارد لژیون سردار شوند  جهت پیشبرد اهداف کنگره60در کنگره60هر کاری که ما بخواهیم انجام دهیم از لژیون انجام می شود اگر لژیون خوب عمل کند ما در کنگره زودتر به هدفمان می رسیم اگر لژیون ضعیف عمل کند مطمئناً دیرتر به هدفمان می رسیم.

 در نمودارهایی که در لژیون سردار در دفتر تهران می زنند نگاه می کنیم لژیون هایی که تقسیم بندی کردند هر کدام که جزو بهترین ها هستند بر می گردد به هشتاد درصد توانایی که آن شعبه دارد برمی گردد به راهنماهای آن شعبه،راهنماها آن جایگاه راهنمایی خودشان را فهمیدند آن راهنماها متوجه شدند چه قدر اهمیت دارد جایگاهی که دارند .

وظیفه سنگینی که به دوش راهنماها گذاشته شده این وظیفه را وقتی راهنما به نحو احسن انجام می دهد آن شعبه چه از لحاظ علمی و چه از لحاظ لژیون سردار یک شعبه پویایی می شود . من خودم شکر می کنم که خداوند این توفیق را به من داد که بتوانم در شعبه شیخ بهایی خدمت کنم و می بینم که خدا را شکر ما در کنگره راهنماهای بسیار بسیار پویایی داریم هم در قسمت همسفران و هم در قسمت مسافران همه متوجه جایگاه و اهمیت جایگاه کمک راهنمایی شدند و همۀ راهنماها متوجه اهمیت لژیون سردار شدند و به بهترین نحو در جهت رشد و توسعه کنگره قدم برمی دارند یک پیام هم برای آقای زرکش دارم جناب آقای زرکش لژیون سردار شعبه شیخ بهایی با تمام توان و با تمام ظرقیت در خدمت شما و اهداف کنگره 60می باشد.

در این جلسه اعضای لژیون سردار از خدمت های خالصانه و عاشقانه راهنماهای صبور و مهربان مسافران و همسفران شعبه سیخ بهایی تشکر و قدردانی نمودند و در آخرجلسه لژیون سردار در فضای مجازی با دعای کنگره60به پایان رسید.

تایپ:همسفر فخری

تنظیم:مسافر مصطفی

مرتبط با: لژیون سردار،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: