کارگاه آموزشی خصوصی مسافران یکشنبه 98/12/4
یکشنبه 4 اسفند 1398 ساعت 21:05 | نویسنده این مطلب : همسفر محمدجواد | ( نظرات )

جلسه چهاردهم از دوره بیست و دوم کارگاه‌های آموزشی مسافران کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی، با استادی مسافر مجید، نگهبانی مسافر علی‌اکبر و دبیری مسافر داود با دستور جلسه  «درختکاری» روز یکشنبه 4 اسفند ماه 1398 ساعت 17 برگزار شد.درختان به منزله ریه‌های یک شهر تلقی می‌شود و این را یادمان باشد که ما به عنوان اشرف مخلوقات، هم در برابر خودمان و هم در برابر نسل‌های آینده مسئول هستیم و فراموش نکنیم که درختکاری یک وظیفه بعنوان جبران خسارت است.


زمین بخاطر روش غلط زندگی ما، روز به روز در حال تخریب است. گرمایش زمین و دیگر وضعیت‌ها، مثل یک انسانی است که دچار تب و لرز می‌شود. کره زمین هم یک موجود زنده است و مثل انسان می‌ماند و اتفاقی که برایش می‌افتد، مثل شخص مصرف کننده مواد مخدر است که شهر وجودی‌اش بهم ریخته است. ما می‌توانیم در این قضیه نقش ایفا کنیم، چون دانش آن را کسب کرده‌ایم. در کنگره ما معتقد هستیم که خوبی باید زیاد شود، تا بدی کم شود. فضای سبز باید گسترش پیدا کند و در ادامه می‌تواند نقش زیادی داشته باشد. درخت یگانه بجای تمام جهانیان زحمت تصفیه هوایی که آنها آلوده کرده‌اند را می‌کشد. درخت آلوده‌ترین چیزها را چه در هوا و چه در خاک می‌گیرد و پاکترین، زیباترین، مفیدترین و گواراترین‌ها را تقدیمشان می‌کند و ما بعضی وقت‌ها با این مخلوقات چه ها که نمی‌کنیم. بعد از این که ما در کنگره احیاء می‌شویم، چیزی که در همه ما مشترک است، این است که علاقه زیادی به طبیعت پیدا می‌کنیم و این عشق و علاقه باید یکجا خودش را نشان بدهد. وادی دوازدهم، با این حس و علاقه همخوانی دارد درختکاری موضوعی مهم است که در دل وادی دوازدهم قرارگرفته است. به خاطر اهمیت موضوع، دستور جلسه‌ای با نام درختکاری در جلسات گنجانده شده است. درختکاری فقط در فرهنگ و مکتب ما ارزش محسوب نمی‌شود، بلکه در میان بسیاری از ملل دنیا مقدس شمرده می‌شود؛ آن قدر که حتی بعنوان نماد خالق تکریم می‌گردد. درخت نشان می‌دهد که چطور از جزئی به کلی می‌رسیم و بالعکس.

درختکاری مصداق وادی دوازدهم است (در آخر امر، امر اول اجرا می‌شود) زمان و مراحل تغییر، تبدیل و ترخیص قابل مشاهده است. اگر خواسته من گندم باشد، با کاشت و نگهداری از آن بعد از هشت ماه زمان به گندم می‌رسم و همچنین اگر نیت اولیه من درمان اعتیاد باشد با گوش به فرمان راهنما بودن و رعایت قوانین و حرمت‌های کنگره 60 بعد از 10 تا 11 ماه به درمان قطعی اعتیاد می‌رسم. همانطور که همه می‌دانیم درخت فواید بسیار زیادی برای همه دارد. پس به پاس همه نعمت‌هایی که بدون هیچ چشم داشتی بر ما ارزانی داشته، به درخت و طبیعت احترام گذاشته و احترام گذاشتن به تمامی موجودات را از کودکی به فرزندانمان نیز یاد بدهیم. کنگره 60 به عنوان سازمان مردم نهاد که سرلوحه آن احیای انسان‌ها هست، در احیای طبیعت پیشگام بوده و خواهد بود. همه ساله در هفته درختکاری اقدام به کشت نهال می‌نماید و در طول سال جهت آبیاری و نگهداری از درختان کاشته شده، اقدامات لازم را انجام می‌دهد. درختان به منزله ریه‌های یک شهر تلقی می‌شود و این را یادمان باشد که ما به عنوان اشرف مخلوقات، هم در برابر خودمان و هم در برابر نسل‌های آینده مسئول هستیم و فراموش نکنیم که درختکاری یک وظیفه بعنوان جبران خسارت است.

خدمتگزاران

مرزبان کشیک


گل و نشان رهائی

در ضمن در این جلسه انتخابات نگهبانی دوره بیست و سوم روزهای یکشنبه برگزار شد که مسافر جواد با کسب اکثریت آرا برای 14 جلسه نگهبانی انتخاب شد.
جلسه هماهنگی کمک راهنمایانمرتبط با: گل و نشان رهایی، کارگاه آموزشی خصوصی مسافران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
داود ل20 چهارشنبه 7 اسفند 1398 10:42
با سلام و عرض ادب
با تشکر و سپاس فراوان از همه تلاشهای آقا علی اکبر عزیز و گرامی بخاطر خدمت در جایگاه نگهبانی امیدوارم همیشه و همه وقت موفق و پیروز باشند.
داود ل20 چهارشنبه 7 اسفند 1398 09:46
با سلام و درود
و با عرض تبریک و تشکر از آقا مجید بخاطر خدمت در جایگاه استادی و آموزش مفیدشان و با آرزوی بهترینها برای ایشان.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات