کارگاه های آموزشی خصوصی مسافران شعبه شیخ بهایی اصفهان (سه شنبه)
چهارشنبه 30 بهمن 1398 ساعت 02:42 | نویسنده این مطلب : مسافر : مرتضی | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله
روز سه شنبه مورخ 98/11/29 جلسه هشتم از دور بیست و دوم از سری کارگاه های آموزشی خصوصی مسافران شعبه شیخ بهایی اصفهان با استادی کمک راهنما ی محترم  مسافر محمد حسین و نگهبانی مسافر محمد رضا و دبیری مسافر کریم با دستور جلسه هفتگی ( وظایف راهنما و رهجو ) رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.                  

  

بزرگان میگویند : پای دانش و علم را با نوشتن محکم کنید .زیرا تا زمانی که قلم روی کاغذ نبریم آن مطالب به ذهن ما وارد و ذخیره نمیشوند .
خلاصه سخنان استاد :
سلام دوستان من محمدحسین هستم یک مسافر......
خداوند را شاکرم که در این جایگاه قرار گرفتم تا بتوانم خدمت نمایم و آموزش بگیرم .  

      
در سفر اول یک سری سوابق و خاطراتی وجود دارد که هیچگاه تکرار شدنی نیست و در مورد این دستور جلسه دوستان می توانند مشارکت‌های خوبی داشته باشند .
و در مورد وظایف راهنما بنده به این دلیل که اساتید و پیشکسوتان زیادی در شعب وجود دارند و ما  به خوبی می دانیم که ایشان تماماً وظایف خود را به خوبی انجام می دهند و نیازی به یاد آوری نیست .
رهجویی که رأس ساعت مقرر در شعبه خود حضور میابد ،مشخص است که منظم است و سفر خوبی دارد و تمام مطالب را به خوبی درک کرده است .
بنده در مورد تجربه شخصی خودم باید به عرضتان برسانم که زمانی که به عنوان یک رهجو در سفر اول قرار گرفتم ، از ابتدا سعی بر آن داشتم که مطیع و فرمان بردار راهنمای خودم باشم .
بنده در جلسات عمومی هم که مشارکت مینمودم با تذکر و رفع اشکالهایی که راهنمای عزیزم از من رفع مینمود ،بیشتر آگاه میشدم و رشد مینمودم ،اگرچه به ظاهر این سختگیری های ایشان ناخوشایند بود .
به همین دلیل هیچگاه ناراحت نمیشدم زیرا میدانستم که اینجا آمده ام تا جبران تخریب های سابقم را بنمایم و باز هم به خوبی میدانستم که قطعا راهنمای من آگاه تر از من و امثال من میباشد و او این مسیر را پیموده است و تجربه کرده است و من باید مطیع وی باشم .
اکنون هم که در این جایگاه قرار دارم به این مسأله واقفم که فرمان برداری و نظم شخصی در سفر اول و دوم باعث گردید تا بتوانم به این خدمت مقدس نایل بشوم .
از روز اول راهنمای خودم آموختیم که در تمام مراحل باید مطیع باشم و تکالیفم را به درستی انجام دهم .
نکته دیگر اینکه در طول شبانه روز ما چیزی حدود بیست و دو ساعت در اختیار خودمان هستیم و تنها سه روز در هفته و هر دفعه دو ساعت را به امر آموزش در کنگره اختصاص میدهیم.
راهنما به تنهایی نمیتواند تمام مطالب را در این وقت کم آموزش دهد و این وظیفه یک رهجوست که با تلاش و جستجوگر باشد و برای کسب علم بیشتر گام بردارد .
یک رهجو باید تحقیق نماید و مطالبی را که یاد میگیرد با مشارکت در جلسات به اشتراک بگذارد.
اگر با دقت بنگریم خواهیم دید که تمامی این روزها و ساعات معجزه خداوند است که به ما ارزانی شده است تا از این اوقات و لحظات درس و بهره بگیریم .
اگر شخصی را میبینیم که پیشرفت و ترقی کرده است باید بدانیم اگر چه راهنما به وی راه را داده ولی گام های عملی را خود شخص برداشته است.
یک رهجو باید به نوشتن و گوش فرا دادن سی دی ها جدی بنگرد زیرا هر آنچه علم است را میتوان از این راه کسب نمود و تأثیر قلم بسیار زیاد می باشد .
بزرگان میگویند : پای دانش و علم را با نوشتن محکم کنید .زیرا تا زمانی که قلم روی کاغذ نبریم آن مطالب به ذهن ما وارد و ذخیره نمیشوند .


باید رهجو سعی کند که از اوقات خود به خوبی استفاده کند.
هر دستوری که از راهنما به وی داده میشود را ،بدون چون و چرا باید اجرا نماید .
و در آخر باید باید به کمک راهنمایان محترم عرض نمایم که باید رهجو را به استادی خوب تبدیل نمایید و او را عاشق خدمت نمایید .
با تازه واردین باید به خوبی و نرمی برخورد نماییم ،زیرا یک تازه وارد احساس نیاز عاطفی شدیدی دارد .
محبت کنگره را به تازه واردان و رهجوها بچشانیم .

مرزبان کشیک


خدمتگزاران


پله های آخر سفر

حضور مسئولین


تایپ مرتضی  لژیون 12
عکس مسافر محسن لژیون10
تنظیم و ارسال تصاویر مسافر مصطفی

مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
داود ل20 پنجشنبه 1 اسفند 1398 09:29
با سلام و عرض ادب
و با سپاس فراوان از آقای نایبی که آموزش مفید و سخنان زیبایی ارائه نمودند امیدوارم در پرتو الطاف الهی موفق و موید باشند.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic