گزارش جلسه عمومی روز پنجشنبه 98/11/17
جمعه 18 بهمن 1398 ساعت 21:58 | نویسنده این مطلب : مسافر مصطفی | ( نظرات )

جلسه پنجم از دوره بیست و دوم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی، با استادی کمک راهنما محترم مسافر منصور، نگهبانی مسافر بهزاد و دبیری مسافر محمد با دستور جلسه اول «اوتی OT» و دستور جلسه دوم «دهمین سال رهایی کمک راهنما محترم مسافر عباس» روز پنجشنبه 17 بهمن ماه 1398 ساعت 17 برگزار شد.


OT تلخ است ولی کام خیلی خانواده‌ها را شیرین کرد. و این چیزی نیست جز کشف بزرگی که آقای مهندس انجام دادند.


قسمت شد که امروز در شیخ بهایی حضور پیدا کنم و لحظه به لحظه حضورمان در کنگره شکر خداوند را دارد. امروز ۲ دستور جلسه داریم. دستور جلسه اول "OT" است که در طول هفته دوستان مشارکت کردند و بزرگان OT در شعب مختلف صحبت کردند. دستور جلسه دوم تولد دهمین سال رهایی خدمتگزار محترم جناب آقای عباس خورسندی است که توفیقی پیدا شد که من در این جایگاه حضور پیدا کنم. در اصل راهنمای جناب آقای عباس، آقا شاپور هستند که الان آمریکا حضور دارند و خود آقا شاپور تنظیم کردند پیام عباس عزیز را که پیام خیلی زیبایی است.

همیشه طبق صحبت آقای مهندس در مورد OT می‌گویند که ما نمی‌خواستیم کاری را انجام دهیم ولی خداوند این مسیر را مشخص کرد. ما می‌بینیم که چه مسئله DST، چه پروتکل و همه مسائل کنگره ۶۰ واقعا خداوند راه را نمایان کرد برای ما. آقای مهندس می‌گویند که اگر خداوند نمی‌خواست OT الان در چرخه درمان نبود. اگر من بخواهم یک گریز کوچکی بزنم، من خودم با اپیوم سفر کردم و آن موقع خیلی سخت بود و واقعا نعمت خیلی بزرگی است این OT و ما باید قدرشناس این OT باشیم و واقعا لحظه به لحظه شکر خداوند را بکنیم در مورد OT. در جریان هستید که حدود ۱۰۰۰ نفر برای پایلوت اولیه حضور پیدا کردند و به نظر من در هر نبردی یکسری خط شکن هست و آن‌ها خط شکن‌های اثبات OT بودند که این مسیر را رفتند به اثبات رساندند. و چه قدر زیبا گفتند آقای خدامی که موقعی به آقای مهندس اعلام کردند که OT می‌تواند در چرخه درمان در کنگره ۶۰ قرار بگیرد، ایشان سجده کردند و شاید ۳ دقیقه در سجده بودند.


خیلی‌ها نمی‌دانند که ۵۰ سال آینده مشخص می‌شود که چقدر بیماری‌ها با این درمان می‌شود و چه ‌سر مهمی بوده است. جناب آقای مهندس طاهری دبیر ستاد وقت آن سال گفت آقای مهندس و شاگردانش کاری کردند که ما دهان‌مان بسته شد و این اتفاق بزرگ را انجام دادند. آقای مهندس می‌گویند که OT شریان‌های اصلی هر شعبه است، روش DST و شربت OT و نشریات شریان‌های اصلی هر شعبه است. چون من در سیستم پزشکی من دارم کار می‌کنم، داشتم به این فکر می‌کردم که متادون آمد برای درمان اعتیاد، شیرین هم هست ولی چقدر خانواده‌ها را کامشان را تلخ کرد. OT آمد، تلخ است ولی کام خیلی خانواده‌ها را شیرین کرد. و این چیزی نیست جز کشف بزرگی که آقای مهندس انجام دادند. و انشاالله خداوند توفیق بدهد که حرمت و توفیق OT را بیشتر درک کنم. من دارم می‌بینم که متاسفانه علمی که ندارند بعضی افراد و جلسات نمی‌آیند و لژیون نمی‌آیند رهجو‌ها این OT را به اشتباه مصرف می‌کنند و موادشان را هم مصرف می‌کنند یک مدتی و بعد هم از چرخه خارج می‌شوند. انشاالله خداوند توفیق بدهد قدر همه این‌ها را بدانیم چون در اصفهان ۳ هزار نفر در حال درمان هستند در حالی شاید ۱۰۰ هزار نفر در جستجوی درمان هستند.

دستور جلسه دوم؛ دهمین سال رهایی کمک راهنما محترم مسافر عباس:
دستور جلسه دوم تولد دهمین سال رهایی کمک راهنما محترم مسافر عباس است. در تمام این ۱۰ سال سفر دوم و ۱ سال سفر اول من و عباس عزیز در کنار هم بودیم و واقعا هم حس هستیم. عباس از روزی که وارد کنگره شد، در حال خدمت بود با همسفرشان. من امروز یک کلیپی دیدم که ایشان با همسفرشان یک دوره مرزبان بودند. یک دوره کمک راهنما بود و همسفرشان کمک راهنما هستند. و خیلی زیباست که من ۲-۳ سال پیش می‌خواستم اردو زودتر بروم و متوجه شدم که استاد امین چقدر عباس را دوست دارد. من به یکی از دوستان اردوبان گفتم می‌خواهم اردو زودتر بروم گفت فقط عباس، عباس با استاد امین صحبت بکند شما زودتر عازم اردو هستی. و ایشان مستقیم به استاد امین تلفن کردند و ایشان گفتند مشکلی ندارد. و این نشان می‌دهد که بزرگان کنگره متوجه می‌شوند که چه کسی خدمت می‌کنند. ایشان جزو یکی از پیشکسوتان کنگره است و الان هم من می‌گویم پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است. الان هم در یک کلینیک دارند آن رسالت کمک راهنمایی را دارند انجام می‌دهند. جناب آقای حکیمی می‌گفتند عظمت کار خیلی بالا است. و این توفیق نصیب هر دو نفر ما شده است و در کلینیک داریم خدمت می‌کنیم و ایشان در یک مرکز و من هم در یک مرکز دیگر. ایشان در اردو در جایگاه اردوبانی در بخش عمران چند سالی است که دارند خدمت می‌کنند. من این روز زیبا را در راس به آقای مهندس دژاکام و سپس راهنمای عباس عزیز آقا شاپور تبریک می‌گویم. من به این فکر می‌کردم که یک شب بود در شعبه سلمان فارسی، آقای شاپور گفت برویم یک زمین است ببینم و بعد من گفتم که اینجا کسی نمی‌آید و بیابان است و آقا شاپور گفت که هزاران نفر اینجا درمان می‌شوند. و واقعا دوراندیشی خیلی بالایی داشت آقا شاپور عطارد. هر جایی هستند، خداوند توفیق به ایشان بدهد و ایشان وصل هستند به کنگره و فاصله‌ها مهم نیست. من این روز زیبا را به همسفرشان، به کمک راهنمای همسفرشان خانم قاسمی و به پسران‌شان محمد و مهدی و رضا تبریک می‌گویم. و به همه مسافران و همسفران تبریک می‌گویم و جا دارد از مهمان‌هایی که از شعب دیگر آمدند تشکر کنم.


پس از سخنان استاد، مشارکت مسافران و همسفران و قرائت آوای کنگره، دهمین سالروز رهایی کمک راهنما محترم مسافر عباس را با شوق و شور فراوان جشن گرفتیم:




آرزو کمک راهنما محترم مسافر عباس:
امیدوارم هر کسی که در هر شعبه‌ای از در وارد می‌شود به آن آرزوی خود برسد و دست خالی از اینجا بیرون نرود.

آرزو کمک راهنما محترم همسفر عفت:
من هم آرزو می‌کنم که همه سفر اولی‌های عزیز به آن صورتی که مد نظرشان است به رهایی و آرامش برسند.



سخنان کمک راهنما محترم مسافر عباس:
دست آقای مهندس درد نکند که به ما تا آخر عمر سلامتی دادند. تشکر می‌کنم از دوستانی که مشارکت کردند و لطف داشتند. تشکر می‌کنم از دوستانی که از شعبه‌های دیگر آمدند. من همیشه گفتم این تولدها یک نماد تولد من نیست، شاید یک شخصی با همین تولد یک تکانی بخورد و ماندگار شود و درمان شود. پس ما باید از همه این‌ها در کنگره استفاده کنیم. من نمیخواهم از سفر اولم یا زمان مصرفم بگویم و چیزی که می‌توانم بگویم و پیام باشد برای دوستان در طول مدتی که آمدم به سفر دوم یک عده‌ای آمدند و رفتند من همیشه دوست داشتم که درکنگره باشم و یک روز به این نتیجه رسیدم که بودن خالی فایده‌ای ندارد و باید بازیگر شوم و جای خودم را باز کنم. اگر در امتحانات شرکت نکنیم و به درجه کمک راهنمایی نرسیم و خدمت‌های دیگر در این موقع اگر بمانیم و خدمت کنیم انرژی می‌گیریم و در زمان مناسب جایگاه خودمان را پیدا می‌کنیم و به تعادل می‌رسیم. در انتخابات مرزبانی دو دوره شرکت کردم و رای نیاوردم و بعد به آن نتیجه رسیدم که زمانش نرسیده است. بعضی‌ها هم که رای نیاوردند رفتند و دیگر نیامد ولی من همیشه دوست داشتم ماندگار شوم و همین ماندن برای من نتیجه داشت. آموزش‌های کنگره باعث شد که طرز تفکرم تغییر کنم و این را مدیون کنگره، آقای مهندس و راهنمایم هستم که من را صبورانه راهنمایی کردند. انسان دوران خودش را با عملکردش و تفکر خودش برنامه ریزی می‌کند. هر کسی در این دوران اشتباهاتی دارد و من هم مبرا نبودم ولی همیشه فکر می‌کردم اشتباهم کجا بوده و جلوگیری می‌کردم.


اگر کسی گوش بدهد و فرمانبردار و بازیگر خوبی بشود به فرماندهی می‌رسد. فرماندهی کنگره این نیست که پایمان را روی کسی بگذاریم و برویم بالا؛ درخت هرچه پربارتر شود، سربه زیرتر می‌شود. باید بیشتر احترام بگذاریم و همیشه با محبتتر برخورد کنیم. زمان می‌گذرد و آن مردم داری می‌ماند و به اصطلاح یک خاطره می‌ماند در ذهن دیگران و این خیلی مهم است. ما می‌توانیم موفق باشیم در کنگره آن‌هایی که در سفر اول هستند می‌توانند موفق باشند و رهایی حق آنهاست. و آن‌هایی که به سفر دوم می‌آیند می‌توانند حس و حال خوبی داشته باشند و فقط باید صبر و تحمل کنند چون به قول آقای مهندس باید وقت و زمان آن برسد. من وقتی به کنگره و پارک می‌آیم حس و حال خوبی پیدا می‌کنم. چیزی که مهم است این است که آیا توانسته‌ام آموزش‌های کنگره را عملی کنم، آیا توانسته‌ام در جامعه کاربردی کنم، آیا دیگران نسبت به من دیدگاهشان تغییر کرده است؟ چه فامیل، مردم هر کسی من امروز از همه دوستان انرژی گرفتم. اگر روزی کسی را مسخره کنیم همان بلا به سرمان می‌آید. با دیگران بخندیم اما به دیگران نخندیم. ما باید خودمان را بسازیم، جسممان را بسازیم این نیست که نقاب بزنیم ما باید سطح انرژی و سطح آموزش‌هایمان بالا ببریم و خودمان را گم نکنیم. همیشه احترام بگذاریم همیشه قدردان دیگران باشیم. من برای راهنمای خودم آقا شاپور آرزوی موفقیت می‌کنم در هر جایی که هستند. از آقای ولیخانی تشکر می‌کنم. از کمک راهنمای همسفرم تشکر می‌کنم. از کمک راهنمای سفر اولشان خانم حشمت تشکر می‌کنم. از راهنمای درمان سیگارم آقای اعتباری تشکر می‌کنم. از آقای صدیقی و مرزبانان تشکر می‌کنم از بچه هایم تشکر می‌کنم که صبوری کردند و همراهی کردند. من از خداوند می‌خواهم که بتوانم صادقاته خدمت کنم و دست دیگران را بگیرم. انشاالله هر کسی به هر جایگاهی که دوست دارد برسد. ممنون که به صحبت های من گوش دادید.

سخنان کمک راهنما محترم همسفر فاطمه:
خیلی خوشحالم بابت این که امروز در شعبه شیخ بهایی هستم و بابت این قضیه خدا را شکر می‌کنم. حقیقتا دلتنگ بودم برای این شعبه و این جایگاه خیلی سپاسگذار خداوند هستم. بابت تمام چیزهایی که به من عطا کرده است، برای این که هنوز جزو کنگره ۶۰ هستم و در ارتباط با کنگره ۶۰ هستم لازم می‌دانم ابتدا تبریک بگویم این تولد را خدمت جناب آقای مهندس دژاکام. چرا که ما هر چیزی که داریم هر حال خوشی که داریم این حس‌های خوبی که تجربه می‌کنیم را مدیون آقای مهندس و خانواده محترمشان هستیم. مدیون همه زحمت‌هایی که کشیدند برای ابداع روش DST شاید حالا حالا متوجه نشویم که کار آقای مهندس چقدر بزرگ بوده است. درمان اعتیاد در جامعه‌ای که هنوز بعد از گذشت سال‌ها از ابداع روش DST و درمان در کنگره ۶۰ قشری عظیمی از جامعه مخصوصا قشر تحصیل کرده فکر می‌کنند که نبودن مصرف کننده‌ها بسیار بهتر است و با این دیدی که نسبت به مصرف کنندگان در جامعه هست، آقای مهندس کار بسیار بزرگی انجام دادند و خدمت بزرگی به جامعه بشری کردند و به ما سلامتی و صحت دادند. در ابتدا به اسیستانت محترم خانم نگین تبریک می‌گویم و برای ایشان آرزوی موفقیت می‌کنم. خدمت خانم مهین اسیستانت قبلی خدا قوت عرض می‌کنم. آرزوی موفقیت برای ایشان دارم. خدمت آقای صدیقی تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم که همیشه حالشان خوب باشد و همیشه حس‌های خوبی را تبریک عرض می‌کنم. خدمت آقای ولیخانی تبریک عرض می‌کنم و همچنین خدمت آقاشاپور. من افتخار و توفیق این را دارم که با آقای ولیخانی همکار هستم؛ همیشه استاد من بودند و از ایشان آموزش گرفتم و هنوز هم این یاد گرفتن ادامه دارد و از تجربه‌های خوب و نظرات ایشان استفاده می‌کنم و از ایشان ممنون و سپاسگذارم. خدمت آقای عباس و خانم عفت عزیزم تبریک می‌گویم.


حرکت و تفکری که این دو عزیز انجام دادند 10 سال پیش باعث این شده که ما امروز دور هم جمع شویم و جشن بگیریم. در اصل کار مهم و اساسی را این دو بزرگوار انجام دادند. به ایشان تبریک می‌گویم. ده سال پیش رهایی گرفتند می‌توانستند بعد از رهایی یا دوسال بعد از رهایی از کنگره بروند ولی ماندند و خدمت کردند در جایگاه‌های مختلف. همه به خاطر این است که درک کردند و باور کردند که آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است. این را متوجه شدند که بزرگترین سرمایه هر انسانی همان عشق و محبتی است که می‌توانی به دیگران بدهی. ماندند چون درک کرده بودند هیچ چیز قشنگتر از این نیست که در بسته‌ای را روی کسی باز کنند. هیچ چیزی ارزشمندتر از این نیست که یک حس خوبی از خودت به جا بزارید و دردی از دردمندی را کم کنی. برایشان آرزوی موفقیت دارم. در مورد خانم عفت اگر بخواهم بگویم من در سفر اول با ایشان نبودم با خانم‌ حشمت بودند که جا دارد اینجا به ایشان هم تبریک و خداقوت بگویم. خانم عفت بسیار مهربان، خوش برخورد هستند و اگر در اوج مشکلات هم باشند همیشه لبخند بر لبشان است. و ویژگی دوم ایشان این بود که همیشه خواهان یادگیری بودند و هنوز هم هستند. و همیشه سعی کردند آموزش‌ها را به بهترین شکل دریافت کنند و به رهجوهای خوشان انتقال دهند. همیشه سعی می‌کردند سعی، تلاش، عشق صبر و مهربانی را به رهجوهای خودشان آموزش دهند. امیدوارم خداوند به این خانواده برکت دهد و همیشه شاد، سلامت و تندرست باشند. سپاسگذارم که به صحبت‌هایم گوش کردید.

سخنان کمک راهنما محترم همسفر عفت:
خداوند را بسیار سپاسگذارم که امروز در این جایگاه هستم. امروز به این فکر می‌کردم که چقدر زمان سریع می‌گذرد. یک روزی بود که می‌گفتم دیگر هیچ راه نجاتی نیست ولی به یک چشم به هم زدن الان می‌بینیم که داریم تولد ده سال رهایی را جشن می‌گیریم و این را مدیون کنگره هستم. مدیون آقای مهندس و خدا را شکر می‌کنم که در برهه‌ای از زمان قرار گرفتم که با کنگره آشنا شوم. خداوند انسان‌های بزرگی جلوی راه ما قرار داد و به خودم می‌بالم که اینجا هستم. دوستانی مثل شما دارم من کوچکتر از آن هستم که بخواهم پیامی بدهم اما تجربه خودم در این چند سال این بود که وعده خداوند دروغ نیست چون ناممکن‌ها ممکن می‌شود وقتی که خودت خواسته و تلاش داشته باشی. درکتاب‌های کنگره می‌خوانیم که صفت گذشته در انسان صادق نیست چون جاری است. من همسفر باید گذشته را فراموش کنم، صبر داشته باشم و مطمئن باشم که جواب این صبر کردن‌ها را با خدمت کردن هایم می‌گیرم. اگر بخواهم در کنگره به حال خوش برسم، فقط با خدمت کردن می‌توانم به حال خوش برسم. یک روزی وقتی به کنگره می‌آمدم به راهنمایم که نگاه می‌کردم خیلی دوس داشتم جای کمک راهنمایم باشم. به مرزبانان که نگاه می‌کردم خیلی دوس داشتم جای آن‌ها باشم و خداوند قسمتم کرد که این جایگاه‌ها را لمس کنم. از ایشان سپاسگذارم و امیدوارم بتوانم قدر این جایی که هستم را بدانم.


همسفر وقتی می‌آید به کنگره اگر برای خودش بیاید موفق می‌شود. نباید کاری به کار مسافرش داشته باشد که الان مسافر کجاست چکار می‌کند. مسافر در کنار همسفر است که می‌تواند به درمان برسد این آموزش‌ها را باید با هم بگیرند. برای همه عزیزان آرزوی موفقیت می‌کنم. از جناب مهندس تشکر می‌کنم از مسافرم تشکر می‌کنم که توانست این آتش ویرانگر را مهار کند و آرامش را به زندگی ما برگرداند. برای فرزندانم عاقبت بخیری آرزو می‌کنم. از دو عزیزی تشکر می‌کنم که برایشان بهترین‌ها را آرزو می‌کنم. آقا شاپور و خانم کبری عزیز که در سفر اول ما را همراهی کردند. آقای مهندس می‌فرمایند آن آرامشی که سفر اول دارد، سفر دوم ندارد. انشاالله که مسافرها در کنار همسفرشان این لذت را درک کنند. از خانم قاسمی سپاسگذارم که به من آموزش دادند و برایشان بهترین‌ها را آرزو می‌کنم. از آقای ولیخانی تشکر می‌کنم. از همه عزیزان تشکر می‌کنم که با مشارکت‌ها و نظرهایشان به من انرژی دادند. انشاالله هر خواسته‌ای دارید اگر صلاح شما در آن هست برسید. سپاسگذارم که به صحبت‌های من گوش کردید.












گل رهائی


مرزبان کشیک




خدمتگزاران



تایپ: مسافر حسن، همسفر مینا، همسفر محمدجواد

عکاس: مسافر مهدی

ارسال تصاویر: مسافر مصطفی

تنظیم: همسفر محمدجواد

مرتبط با: گل و نشان رهایی، کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
داود ل20 دوشنبه 21 بهمن 1398 09:05
با سلام و احترام
عرض تبریک و تهنیت خدمت عباس آقا عزیز و خانواده محترمشان و تشکر و سپاس فراوان از آقای ولی خانی.
از خداوند متعال برای همه این عزیزان سلامتی و سعادت روزافزون مسالت می نمایم.
محمدحیدری ازاصفهان یکشنبه 20 بهمن 1398 22:32
باسلام وخسته نباشیدخدمت خدمتگزاران وبلاک
تبریک وشادباش خدمت اقا عباس خورسندی
باعشق بااخلاق مبارکتون باشه
تبریک خدمت همسفرشان
تبریک خدمت هرپنج فرزند گرامیشان
مسافر مرتضی شنبه 19 بهمن 1398 23:20
من درشعبه ی وحبد سفر میکنم.امیدوارم روزی بیایم و شعبه ی زیبای شمارا ببینم ممنونم از تمام خدمتگزاران شعبه شیخ بهایی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic