گزارش بازدید مسئولین از لژیون گلپایگان
جمعه 18 بهمن 1398 ساعت 09:34 | نویسنده این مطلب : مسافر مصطفی | ( نظرات )
روز چهارشنبه 16 بهمن 1398 لژیون گلپایگان میزبان دیده بان محترم مسافر مجید سلامی ،دکتر یار محمدی فرماندار گلپایگان ، خانم قائمی از بهزیستی ، آقای سیادتی معاون آموزش و پروش و آقای اکرمی از اطلاعات بود.

 کنگره 60 از لحاظ مالی روی پاهای خودش ایستاده است و هیچ کمک مالی از دولت نمی خواهد و تمام هزینه های کنگره60 توسط خود افراد تامین می شود و تنها کمکی که از شما می خواهیم کمک معنوی است

 سخنان مسافر منصور:

قبل از اینکه کنگره 60 و روش دی اس تی ابدا شود هیچ درمانی در هیچ کجای دنیا صورت نمی گرفت و تمام روش های موجود هم یا نگهدارنده هستند یا ترک است اما کنگره 60 مبدا و صورت مسئله اعتیاد را کشف کردند که یک مصرف کننده به جسم ، روان و جهانبینی خود ضربه زده است و طول درمان آن هم 11 ماه است و داروی درمان آن هم اوتی است.

با این روش تا به حال 60000 نفر درمان شده اند و در استان اصفهان 7000 نفر درمان شده اند و در همین نمایندگی گلپایگان هم تا به حال 50 نفر شربت اوتی مصرف می کنند و 80 نفر عضو داریم.ما در این چند ساله در کنگره 60 مشکلی برای دریافت داروی اوتی نداشته ایم اما در گلپایگان دچار مشکل شده ایم و هیچ کس با ما اینجا همکاری نمی کند اما امیدواریم این مشکل حل بشود از طرف مسئولین. از شما مسئولین هم که این مکان را در اختیار ما گذاشتید سپاسگزارم.

یکی دیگر از موضوعاتی که کنگره به آن اهمیت می دهد حضور همسفر در کنار مسافر است که با همدیگر آموزش های کنگره 60 را بگیرند و آن را در زندگی خود کاربردی کنند.

ما در تمام عرصه های فرهنگی اجتماعی فعالیت می کنیم از جمله درختکاری و ... . ما در زمینه ورزش هم فعالیت های چشمگیری داریم مانند راگبی کنگره 60 که چند هفته پیش هم قهرمان شدند و بیشتر بازیکنان راگبی کنگره 60 افرادی بوده اند که شیشه مصرف می کردند و کنگره 60 شیشه را که همه می گویند درمان ندارد را درمان می کند و همان افراد قهرمان ایران می شوند.

من امروز به این خاطر شما مسئولین عزیز را دعوت کردم که کنگره 60 رابشناسید و بدانید که نه تنها کنگره 60 درمان اعتیاد است بلکه از صفر تا صد زندگی را آموزش می دهد و آن ها را به تعادل می رسانند و همه این ها به واسطه آموزش های کنگره 60 است.

ما در کنگره 60 دخالتی در سیاست نداریم و در امور سیاسی در کنگره 60 نظری نمی دهد و عضو هیچ حزبی و نهادی نیستیم. کنگره 60 از لحاظ مالی روی پاهای خودش ایستاده است و هیچ کمک مالی از دولت نمی خواهد و تمام هزینه های کنگره60 توسط خود افراد تامین می شود و تنها کمکی که از شما می خواهیم کمک معنوی است و اینکه مشکل اوتی را برای ما حل کنید.

 دستور جلسه این هفته اوتی است و این هفته را خدمت تمامی خدمتگزاران اوتی تبریک عرض می کنم. زمانی که ما وارد کنگره شدیم با تریاک سفر می کردیم و آن موقع شربت تریاک نبود و مجبور بودیم برای خریدن مواد به در خانه ساقی برویم و بعضی اوقات کیفیت مواد خوب نبودو خیلی سختی های بیشتری را تحمل کردیم اما خداراشکر این شربت اوتی به وجود آمد و این شربت اوتی یک معجزه است.

در شربت اوتی تمام ترکیبات دارویی در آن است و چقدر الان ما با شخصیت و احترام  می رویم و داروی اوتی می گیریم.

چند روز پیش آقای خدامی در شعبه اردستان بودند و خیلی زیبا گفتند که اگر همسفر خود را نیاورید موفق نمی شوید و شما هم باید همسفران خود را به کنگره بیاورید. اگر یک نفر یک هفته به کنگره بیاید می فهمد که کنگره 60 فقط درمان اعتیاد نیست و در کنار آن آموزش های دیگری را هم می دهد.همسفر بال پرواز مسافر است و این آموزش هایی که همسفر می گیرد موجب حال خوش آن و حال خوش مسافرش می شود.

درمان زمانی صورت می گیرد که آموزش ها را کاربردی کنید و به آن عمل کنید ، اگر درمان شوید اما هنوز ضد ارزش انجام دهید یعنی درمان کامل نشده اید.

بیشتر مشکلات ما از جهل و نادانی ما است و آن را تقصیر شیطان و بقیه می گذاریم و باید آموزش های کنگره 60 را بگیریم تا بتوانیم این جهل و نادانی را از بین ببریم.

سخنان فرماندار گلپایگان:عرض سلام دارم خدمت تک تک شما.کنگره60 به عنوان یک نهاد غیر دولتی از همه دستگاه های ما بهتر عمل کرده است و دلیل آن هم این است که در نهاد های غیر دولتی بدون عشق این کار ها را انجام می دهند اما کنگره 60 کارهایشان را با عشق انجام می دهند.

ما در کل کشور درگیر اعتیاد هستیم و خداراشکر کنگره 60 این افراد را درمان کرده است و من به نوبه خودم از آقای منصوری تشکر می کنم. ما در عرض دو هفته مجوزکنگره را صادر کردیم و مکان را در اختیار آن ها قرار دادیم و از آقای مهدیان که مکان را در اختیار کنگره60 قرار دادند تشکر می کنم.

بنده این قول را می دهم به عنوان رئیس شورای آموزش پروش این قول را می دهم که این مکان را سه الی چهار ساله قرارداد ببندد . و امیدوارم که شبکه بهداشت این مورد را پیگیری کنند چون به نظم من هیچ نهادی نمی تواند مشکل اعتیاد را حل بکند و الان که کنگره دارد این اکار را انجام می دهد بهتر است که به آن ها کمک کنیم.

این مسئله را من مطمعن هستم که کنگره 60 در چند سال آینده خودش مکان را می سازد و در ملک خود این کارگاه ها را برگزار می کند.


سخنان آقای مجید سلامی:سلام دوستان مجید هستم یک مسافر

خوشحالم که امروز در خدمت شما عزیزان هستم.خوشحالم که لژیون گلپایگان به این شکل راه اندازی شده است و خیلی تلاش کردیم که لژیون گلپایگان دایر شود.من بیست سال است که در کنگره 60 هستم و تا چند سال پیش اکثر شعب را خودم راه اندازی می کردم اما هر کاری می کردم گلپایگان را نمی توانستیم راه اندازی کنیم و یک روز به آقای مهندس گفتم چرا نه کرمان را توانستیم راه اندازی کنیم که خودتان اهل کرمان هستید و همین طور گلپایگان که خودم اهل آن جا هستم را نتوانستیم راه اندازی کنیم و ایشان گفتند هنوز وقت آن نرسیده است که آن را راه اندازی کنیم و الحمد الله با همت بچه های اصفهان توانستیم کنگره گلپایگان را راه اندازی کنیم.

قدر این سقف را بدانید. من چند روز پیش رفتم  فرحزاد که مرکز کسایی است که کارتن خواب و بی خانمان هستند و وضعیت اسفناکی بود و چقدر وضعیت حتی در کمپ ها هم بد است  و شما باید قدر این فرصتی که کنگره در اختیار شما قرار داده است را بدانید که چقدر همه چیز مرتب و منظم است.

امروز که داشتم با آقای خدامی که مسئول لژیون های کنگره هست داشتم صحبت می کردم که ایشان گفتند من تمام لژیون های کشور را رفته ام سر زده ام که دو لژیون خیلی عالی و خوب است که یکی اردستان و دیگری گلپایگان است و فکر می کردند سرعت آن برای نمایندگی شدن بسیار بالا است.

و گلپایگان هر چه زودتر باید از خود گلپایگان شکل بگیرد شاید ما در ابتدا برای راه اندازی از افرادی دیگری استفاده کنیم اما حتما باید خیلی سریع تحویل خود افراد آن جا داده شود. شاید یک گلپایگانی نتواند برود شمال و یک شعبه راه اندازی کند.

در اوایل کنگره60 سال 79 فقط پنج الی شش نفر بودیم و هیچ کدام از این امکانات موجود نبود و زمانی که می خواستیم افطاری بدهیم با دردسر و سختی این کار را انجام می دادیم اما الان که این راه هموار شده یک زمانی سخت های خودش را داشت. در سال 81 ، 82 آقای مهندس را به جرم مواد فروشی گرفتند و این ها تمام سختی هایی بود که آقای مهندس کشیدند.

اصفهان هم در ابتدا از پارک شروع شدبعد به کتابخانه رفتند و باز هم از آن جا بیرونشان کردند ولی هیچ کس دلسرد نشد زیرا ما راهی را شروع کردیم که پایانش دست ما نیست ، من نباشم یک نفر دیگر است. این مشعلی که روشن شده است خاموش نمی شود زیرا جلو دار آن الله است. ما می گوییم راه مستقیم پیشرو ندارد چون پیشرو آن الله است.

شهرداری به دفتر مرکزی آمده بود و وقتی چند دقیقه از کنگره برای آن ها تعریف کردم به من گفتند آیا این هایی که گفتید واقعی است؟ با اینکه من با عکس و مدرک صحبت می کردم آن را باور نمی کرد.اما به این بسنده نکنید که این راه روتین شده است وما هنوز کارهای زیادی داریم که به وسیله شما باید آن ها را انجام دهیم. ما در کل کشور 70 شعبه داریم اما این عدد تعدادی نیست در مقابل اعتیاد در کشور ما.

بحث اعتیاد شاید یک خط قرمزی است که هیچگاه دولت مردان نمی خواهند آن را باز کنند و آمار و ارقامی هم که می دهند قابل قبول نیست و بیشتر از این آمار ها ما مصرف کننده داریم و این تازه اول راه است و از دید ما هنوز شروع نکردیم و ما باید به جایی برسیم که کنگره به آن وسعت برسد که برویم خارج از ایران فعالیت کنیم.

طبق یکی از مثل های کنگره 60 که می گوید کسی فرمانده خوبی می شود که فرمانبردار خوبی باشد ، اگر این جا راهنما به شما چیزی می گوید جهت بهبود شما و تاثیر گذای آموزش ها روی شما است. این جایی که الان مهیا شده است بابت آن بسیار تلاش شده است و هفته ای یک روز صد الی صد پنجاه کیلومتر را از اصفهان تا اینجا می آیند و هیچ منتی نمی گذارند ، من اگر  از تهران آمده ام هیچ منتی نمی گذارم و خوشحال هستم که فرصتی مهیا شد در خدمت کسایی باشم که نیاز به کمک کردن دارند و به قول آقای مهندس حساب ما با بچه های کنگره صفر است.

ما در کنگره 60 به آموزش های جهانبینی نیاز داریم.مثلث درمان ما جسم ، روان و جهان بینی است.آقای مهندس می فرمایند 5 درصد جسم ، 95 در صد جهان بینی سهم در درمان ما دارد و آقای مهندس چند وقت پیش می گفتند اشتباه شده و تاثیر جسم در درمان فقط 2 درصد است.

کارما در کنگره 60 مثل دو امدادی است در دو امدادی یک نفر یک چوب دستش می گیرد و می دود و به نفر بعدی چوب را می دهد و این چرخه ادامه دارد و کنگره 60 هم همین گونه است و الان بچه های اصفهان دارند می دوند تا این چوب را به دست بچه های گلپایگان برسانند و وقتی رسید بچه های گلپایگان باید این کار را انجام دهند.اگر آقای مهندس زمانی که درمان شدند می گفتند که من درمان دم و کاری با بقیه ندارم الان ما شاهد این مقدار رهایی نبودیم و آقای مهندس زکات رهایی خود را در رهایی رساندن بقیه دیده است. من وقتی وارد کنگره شدم گفتم این ها دروغ می گویند و اگر می شود بیایند کار کنند و بروند و به خانمم گفتم اینجا کلاه برداری است بیا برویم و ایشان گفتند زده است رایگان و اگر ما کلاهی داریم که آن را بردارند. و این توجیه اعتیادم بود و می خواستم آن را مخفی کنم.

چند وقت پیش از طریق وزارت ورزش به نمایندگی ایران برای مسابقات جام جهانی راگبی به ژاپن می رفتم یکی به مشوخی به من گفت وقتی رفتی ژاپن دیگر بر نگرد و برو ، که من به آن گفم اگر هبترین خانه و بهترین امکانات را به من بدهد و بگویند دیگر به کنگره نیا ، من نمی مانم و بر می گردم چون راه ، روش و هدف کنگره را می دانم و حاضر نیستم با هیچ چیزی عوض کنم.

در کنگره 60 افراد برای جایگاه ها نمی دوند بلکه این جایگاه ها هستند که افراد را انتخاب می کنند. در کنگره 60 همه خدمت می کنند و کاری ندارد که آیا باید مرزبان ، ایجنت و .. بشوند و برای آن جایگاه نمی دوند بلکه می دوند که در کار خیر از هم سبقت بگیرنند و این مسئله باعث رشد و پیشرفت ما در کشور شده است.

تقدیر و تشکر از مسئولین اوتی

تایپ و تنظیم گزارش :مسافر مصطفی
مرتبط با: گزارش تصویری مراسم ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
داود ل20 دوشنبه 21 بهمن 1398 09:02
با سلام و عرض ادب
و عرض تشکر و سپاس فراوان از آقای منصوری عزیز و دیگر خدمتگزاران کنگره که همیشه و همه وقت در پیشبرد اهداف کنگره خدمت میکنند. با آرزوی موفقیت روزافزون برای همه این عزیزان.
مسافر محسن ب شنبه 19 بهمن 1398 08:39
با سلام و تشکر از همه خدمت گزاران لژیون گلپایگان و ممنون از گزارش و تصاویر زیبا.
مسافر. مسعود عموشاهی ل یکم سلمان فارسی جمعه 18 بهمن 1398 13:26
سلام وخدا قوت به تمام عزیزانی که در سایت شعبه شیخ بهائی
زحمت می کشنده تشکر بخاطر گزارش زیبا و عکس های زیبا شما. خداراشکر
مسافر. مسعود عموشاهی ل یکم سلمان فارسی جمعه 18 بهمن 1398 13:26
سلام وخدا قوت به تمام عزیزانی که در سایت شعبه شیخ بهائی
زحمت می کشنده تشکر بخاطر گزارش زیبا و عکس های زیبا شما. خداراشکر
مسافر.مسعودعموشاهی.ل یکم سلمان فارسی جمعه 18 بهمن 1398 13:19
سلام وخدا قوت به تمام عزیزان که در گلپایگان زحمت می کشند
ویک تشکر از آقای اصغر منصوری که باعشق ومحبت درخانواده بزرگ کنگره60خدمت می کنند و خیر مقدم به آقای مجید سلامی
امیدوارم همیشه پایدار وسربلند باشند. خداراشکر
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic