لژیون سردار نمایندگی شیخ بهایی
جمعه 11 بهمن 1398 ساعت 17:29 | نویسنده این مطلب : مسافر مصطفی | ( نظرات )

به نام خالق زیبایی ها

دوازدهمین جلسه از دور اول سری جلسات هماهنگی لژیون سردار با استادی مسافر امید، نگهبانی مسافر مصطفی و دبیری همسفر فخری با دستور جلسه: تعهد، وفای به عهد و تآثیر آن روی من در روز پنج شنبه 98/11/10 رآس ساعت 15 شروع به کار نمود:

صداقت در پیمان قطعاً در زندگی ما بازتاب دارد، چون ادامه آن در مورد تاثیر وفای به عهد روی من است. بزرگترین بازتاب آن این است که اگر انسان شک و تردیدی داشته باشد شک و تردید به کنار می‌رود چون در صراط مستقیم و راهی که قدم گذاشته نه تنها چیزی را از دست نمی‌دهد، بلکه هر آن چیزی را که از دست داده، نیازمند این است که تا پایان سال تلاش کند تا به او برگردد.دستور جلسه امروز و این جایگاه استادی برای من یک جایگاه تازه است، از این لحاظ که بحث ما بیشتر بحث مادی است ما در مورد معنویات خیلی صحبت کردیم ولی دستور جلسه امروز کامل و جامع در مورد مادیات است و ریشه‌های خود کلمات دستور جلسه را برای ما مشخص کرده است. انسان یک موجود فراموشکار است شاید در لفظ بگوییم فراموشکار است ولی هیچ وقت در عمل به فراموشکاری خودمان توجه نمی‌کنیم. بهتر است یک نیم نگاهی به گذشته خودمان بیندازیم و ببینیم کجا بودیم، چه جایگاهی در اجتماع داشتیم و امروز چه جایگاهی داریم. من وقتی به گذشته خودم نگاه کردم دیدم در اعتیاد خودم به نقطه‌ای رسیدم که نیازمند دستگیری و کمک بودم حتی در مادیات و دستم را دراز کردم به سوی انسان‌هایی که مرا به مدد برسانند. این لطف خداوند است که انسان وقتی پیمان می‌بندد جهتش را عوض کند وعده خداوند را که دروغ نیست در زندگیش با تمام وجود احساس می‌کند و امروز به جایگاهی می‌رسی که می‌توانی دستگیری کنی. انسان اگر به همین نکته توجه کند می‌فهمد که چه اتفاق بزرگی در کنگره 60 طبق همان آموزش‌ها برایش افتاده است. به بچه‌ها در لژیونم گفتم من انسانی بودم که 10 تا کارت بانکی خالی داشتم و هیچ پولی نداشتم ولی امروز به جایگاهی رسیدم که می دانم هر کدام از کارت هایم مقدار مشخصی موجودی دارد که بتوانم به دیگران کمک کنم و این به خاطر اتفاقات و آموزش‌هایی است که در کنگره فرا گرفتم. 


دستور جلسه امروز در مورد تعهد، وفاداری و تآثیر آن روی من است. تعهد به معنای عهده دار شدن، به عهده گرفتن و زیباترین واژه همان پیمان است. این دستور جلسه به خاطر این است که فرمی به ما داده شده که پول پرداخت کنیم یکسری از واریزی‌ها نقدی بود و یکسری واریزی‌ها وعده‌ای بود. هر مبلغی که تفکر کردیم و نوشتیم نباید زیر پیمانمان بزنیم انسان اگر ایمان داشته باشد می‌داند هر چه قدر ببخشد بازتاب آن در زندگی‌اش برمی‌گردد. پس این تعهد ما یک پیمانی است که بسته‌ایم اگر راهنما هستیم یا رهجو هستیم و در لژیونی هستیم که این پیمان بسته شده حتماً باید صحبت شود که عهد و پیمانمان را فراموش نکنیم چون ما داریم اینجا احیا می‌شویم و اگر این بستر امروز برای ما فراهم شده به خاطر پیمانی است که انسان‌های قبل از ما بستند و توانستند به پیمانشان درست وفا کنند. پس یک کاری نکنیم که انسان‌هایی همچون آقای منصوری که جانشین دیده‌بان محترم آقای حکیمی هستند و صادقانه دوست دارند به ما خدمت کنند و باعث رشد شعبات هستند زیر سوال بروند، چون او هم یک مسؤل است و باید جوابگو باشد. ریشه وفا هم یعنی به کسی و یا گروهی در خدمت کردن صادق باشیم، پس یک تعهدی بستیم یک پیمانی بستیم و باید در پیمان خودمان صادق باشیم. صداقت در پیمان قطعاً در زندگی ما بازتاب دارد، چون ادامه آن در مورد تاثیر وفای به عهد روی من است. بزرگترین بازتاب آن این است که اگر انسان شک و تردیدی داشته باشد شک و تردید به کنار می‌رود چون در صراط مستقیم و راهی که قدم گذاشته نه تنها چیزی را از دست نمی‌دهد بلکه هر آن چیزی را که از دست داده و نیازمند این است که تا پایان سال تلاش کند تا به او برگردد. خداوند در کوتاهترین زمان بسترش را برای او فراهم می‌کند و کمکش می‌کند. مشکل ما این است که فکر می‌کنیم همیشه همه چیز خودمان هستیم، قدرت خودمان است، پول خودمان است؛ ولی اینگونه نیست من یک زمانی 10 برابر الان کار می‌کردم و یک صدم الان درآمد داشتم. خداوند از طریق القا و الهام انسان‌ها را در مسیر زندگی قرار می‌دهد و آن‌ها را مورد حمایت و یاری خودش قرار می‌دهد. وقتی انسان تصمیم می‌گیرد کمک کند حقه‌های نفس نداشته هایش را به یادش می‌آورد و شیطان با تمام وجود از شک انسان استفاده می‌کند تا شک تبدیل به یقین نشود پس یادمان نرود کجا بودیم و به کجا داریم می‌رویم چه پیمانی بستیم و به پیمان خودمان صادق باشیم و به دوستان و تمام کسانی که این پیمان را بسته‌اند یادآوری کنیم که صداقت در پیمان قطعاً در زندگی بازتاب دارد ما هر آنچه می کاریم درو می کنیم آقای مهندس فرمودند: همه می گویند دنیا مزرعه آخرت است آخرت هم مزرعه دنیاست تو داری در آخرت چیزی می سازی که محصول آن را در این دنیا هم می بینی پس قطعاً روی زندگی ما تآثیر دارد و نباید فراموش کنیم.


مشارکت ایجنت محترم مسافر مهدی
دستور جلسه امروز بیشتر شامل رهجویان سفر دوم است تعهد یعنی همان پیمان، ما در جمعی  تعهد می بندیم بقیه حضور دارند خداوند هم حضور دارد بدی آن این است که ما تعهدی را قبول کنیم حالا یا تعهد مالی باشد یا بخواهیم کاری را انجام بدهیم ولی به تعهدمان پایبند نباشیم در کنگره کسی این کار را انجام نمی دهد ولی باید بدانیم ما پیمان بسته ایم و نقض پیمان تاوان سنگینی دارد خداوند می گوید شما یک بدهید خداوند صد به تو بر می گرداند مطمئن باشید برعکس آن هم اتفاق می افتد اگر توانش را داشته باشیم و تعهدی را قبول کردیم در برابر خداوند و بندگان خداوند وقتی تعهد کردیم دیگر این پول مال ما نیست و باید به تعهدی که کردیم وفا کنیم ولی اگر آن تعهد را انجام ندهیم و دچار شک شویم نیروهای بازدارنده به سراغ ما می آیند من با چشمان خودم دیدم کسی که تعهد داد و انجام نداد ضرر سنگینی داد اینها همه برای ما آموزش است.


مشارکت اسیستانت محترم خانم نگین

خداوند در قرآن می فرمایند:وای بر پیمان شکنان کسانی که پیمان را می بندد و در واقع زیر پا می گذارند این مساوی است با خود نقض فرمان که در کتگره یاد گرفتیم اینکه چگونه به این مرحله رسیدیم که بتوانیم  از مالمان ببخشیم و تعهد داشته باشیم نسبت به کنگره، تک تک ما زمانی که وارد کنگره شدیم کمک راهنماها معنی تعهد را اول به خودمان یاد دادند متعهد شدیم به کنگره و متعهد شدیم به اینکه در مسیر صراط مستقیم حرکت کنیم این خیلی مهم است که اول تعهد را در زندگی فردی خودم نسبت به خودم اجرا کنم کسی بودم که در عمق تاریکی ها داشتم دست و پا می زدم وقتی به کنگره آمدم و خداوند در کنگره را به روی من باز کرد متعهد شدم که در مسیر ارزش ها حرکت کنم اولین کاری که کردم همین بود که به تعهدم نسبت به خودم پای بند بمانم من همیشه وقتی قدم بر می دارم قدم هایم را پله پله بالا می روم مثلاً اگر توانستم از مالم ببخشم دو تا پله قبلی را سپری کرده باشم اول بخشش خودم بود که در کنگره یاد گرفتم و بعد بخشش اطرافیانم بود که من فکر می کردم به من آسیب زده اند یگ پروسه ای را طی کردم تا رسیدم به بخشش مالی در مورد وفای به عهد هم به نظر من همین طور است باید یک پروسه ای را طی کنیم ما همه اینجا متعهد شده ایم که در جهت اهداف کنگره60قدم برداریم هر کسی به نوبۀ خودش، یک نفر با مالش تعهد می کند یک نفر با علمش یک نفر با عملش و خدمتی که می تواند انجام دهد متعهد می شود که در جهت اهداف کنگره60کمک کند نتیجه تعهد و اتفاقی که می افتد، ما در کنگره خیلی خوب یاد گرفته ایم وقتی نقض فرمان نمی کنیم و شرک برای ما اتفاق نمی افتد نیروهای از دست رفته به ما برگردانده می شود پس کسانی که وفای به عهد می کنند در واقع تمام  نیروهایشان به مرور زمان در اختیار خودشان قرار می گیرد وقتی نیروها به ما برگردانده می شود از کارم و ازعملم به نحو احسن بهره برداری می کنم چرا بعضی از ما ثروتمند هستیم و پول داریم ولی همیشه نگران از دست دادن مالمان هستیم؟ چون حس هایمان بسته است و می ترسیم چون خیلی نیروهایمان هنوز به ما برگردانده نشده وقتی در سفر دوم پیمان وادی هشتم را می بندیم متعهد می شویم در مسیر ارزش ها حرکت کنیم وقتی به تعهدم در پیمان وادی هشتم باقی بمانم در تمام ابعاد زندگیم وفای به عهد را می توانم به نحو احسن اجرا کنم کسی که در امر مادی می تواند وفای به عهد داشته باشد قبل از آن در امور معنوی وفای به عهد را تمرین کرده تا بتواند در امور مالیش هم وفای به عهد داشته باشد.

تایپ : همسفر فخری دبیر جلسه

مرتبط با: لژیون سردار،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فاطمه ف جمعه 11 بهمن 1398 23:46
تشکر از استاد محترم آقا امید بسیار از سخنانتان آموختم.تشکر از مشارکت زیبا و آموزنده ی ایجنت و اسیستنت محترم خانم نگین عزیزم.
خداقوت خدمت خانم فخری و آقا مصطفی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو