گزارش جلسه سه شنبه 17 دی 98
چهارشنبه 18 دی 1398 ساعت 09:02 | نویسنده این مطلب : مسافر : مرتضی | ( نظرات )
جلسه دوم از دوره بیست و دوم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی، با استادی مسافر اسماعیل ، نگهبانی  مسافر محمدرضا و دبیری مسافر حسن با دستور جلسه «کمک کنگره به من و کمک من به کنگره» روز سه‌شنبه 17 دی  ماه 1398 ساعت 17 برگزار شد.


 انسان اگر سپاسگذار نباشد و از نعمت هایی که خداوند در اختیار او قرار داده قدردانی ننماید ، آرام آرام به حقه فراموشی دچار میشود و از یاد میبرد که در گذشته چه زجرهایی را کشیده است تا اکنون در آرامش بتواند زندگی کند.

دستور جلسه امروز در مورد این است که به این تفکر کنیم که کنگره 60 برای من مسافر چه کرده است و اکنون وظیفه من در مقابل کنگره چیست ؟
برای روشن شدن این مسأله باید اول به این موضوع فکر کنیم که در گذشته کجا بودیم ،اکنون کجا هستیم و در آینده میخواهیم چکار کنیم و چه وضعیتی داشته باشیم .
بنده زمانی را به یاد می آورم که چیزهایی بسیار پیش پا افتاده برایم در گذشته آرزو بود.
مثلاً آرزو داشتم صبح زود از خواب بیدار بشوم .ولی همیشه زمانی فعالیت روزانه ام را شروع میکردم که تمام اقشار مردم یک یا چند قدم و ساعتها از من جلوتر بودند و به همین جهت دایما با مشکل مواجه میشدم .
هر چقدر تلاش میکردم همیشه از دیگران عقب بودم و باعث هدر رفتن انرژی و زمان می شد.
دوم آنکه هرگاه صبح از خواب بیدار میشدم بدلیل عدم استراحت کافی قادر به فعالیت نبودم و دایما خستگی در جسم و روانم موج میزد .


با ورود به کنگره 60 و درمان به روش DST و تحت آموزش قرار گرفتن کم کم نظمی خاص در زندگی من حاکم گردید و این نظم شامل ساعات خواب و بیداری و انجام فعالیت های روزانه به نحو مطلوب هم شد.
پس از مدتی به توصیه راهنمای عریزم در جلسات ورزشی پارک شرکت نمودم و با کمال تعجب دیدم که هر روزی که میگذرد تغییرات در وجودم احساس میشود و این خود باعث ایجاد حال خوش برای من میشد.
و این نخستین گام من برای بهبودی و درمان بود.
در ادامه سعی کردم که کارهای امروزم را به فردا موکول ننمایم و این پیشرفت چشمگیری بود که حاصل گردید.
قبل از ورودم به کنگره بدلیل مصرف مواد مخدر و بخاطر اینکه نمیتوانستم از خودم و حقوق اجتماعی خودم دفاع کنم بارها متضرر گردیدم و حقوقم ضایع میشد .
حال اگر در مورد کمک من به کنگره بخواهیم صحبت کنیم باید عرض نمایم که انسان اگر سپاسگذار نباشد و از نعمت هایی که خداوند در اختیار او قرار داده قدردانی ننماید ، آرام آرام به حقه فراموشی دچار میشود و از یاد میبرد که در گذشته چه زجرهایی را کشیده است تا اکنون در آرامش بتواند زندگی کند.
و سپاسگزاری میسر نیست مگر اینکه با جبران خسارت ،شاکر خداوند باشیم و قدردان کسانی باشیم که به ما خدمت میکنند تا حالمان خوش شود و به درمان برسیم و بتوانیم کارهایی را که در حسرت آن بودیم را به راحتی انجام دهیم.
کمک من به کنگره میتواند مالی باشد ،میتواند خدمت بلاعوض به انسانهای در بند اعتیاد باشد.
زمانی بود که ما برای فرو بردن خودمان در تاریکی ها هزینه میپرداختیم ،پس چرا اکنون برای سفر به سمت نور هرینه ننماییم  و یاری رسان کسانی باشیم که در آینده به این مکان مقدس گام میگذارند.


خدمتگزاران


مرزبان کشیک


گل و نشان رهایی
تایپ: مسافر مرتضی لژیون 12

عکاس:مسافر مهدی

تنظیم:مسافر مصطفی

مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
داود ل20 شنبه 21 دی 1398 10:16
با سلام و درود
همانطور که پیوند زدن باعث به ثمر رسیدن و محصول مرغوب درخت میشود ما نیز باید برای پیشبرد اهداف کنگره و کمک به یکدیگر با کنگره پیوند برقرار کنیم.
ضمن تبریک به آقا اسماعیل عزیز بخاطر استادی و اداره شیوای جلسه از دوستان در سایت کمال تشکر و قدردانی را دارم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic