گزارش جلسه عمومی روز پنجشنبه 98/10/12
جمعه 13 دی 1398 ساعت 18:28 | نویسنده این مطلب : مسافر : مجید ت | ( نظرات )
جلسه اول از دوره بیست و دوم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی، با استادی کمک راهنما محترم مسافر مجید، نگهبانی مسافر بهزاد و دبیری مسافر محمد با دستور جلسه اول «جهان بینی ورزش» و دستور جلسه دوم «پنجمین سال رهایی کمک راهنما محترم مسافر هادی» روز پنجشنبه 12 دی ماه 1398 ساعت 17 برگزار شد.


در این ورزش هم صمیمیتمان بیشتر می شد و هم چیزهایی که در کنگره آموخته بودیم را می توانستیم  در ورزش به اجرا بگذاریم 

دستور جلسهٔ اول که از اهمیت ویژه ای برخوردار میباشد و برای به تعادل رسیدن روان ، سلامت ، فیزیولوژی جسم و برای بیشتر تولید شدن مواد شبه افیونی در بدن ما لازم است  ،  ورزش میباشد. ابتدا کنگره اعتقادی به ورزش نداشت ولی بعد از یک نقطه ای شروع شد ، از همان اردوهای سالیانه و بعد در اصفهان که چند نفر بودیم در سفر اول که می رفتیم در کوچه محمد طاهر فوتبال بازی می کردیم کم کم شکل گرفت و دیدیم در این ورزش هم صمیمیتمان بیشتر می شد و هم چیزهایی که در کنگره آموخته بودیم را می توانستیم  در ورزش به اجرا بگذاریم و این سر آغازی بود برای ورزش و کم کم ورزش در اصفهان و بقیهٔ شهر ها شکل گرفت.


افرادی که در کنگره برای درمان و به خصوص درمان سیگار می آیند ، اگر ورزش را چاشنی درمان قرار ندهند نتیجه مطلوبی نمیگیرند. اسناد و مدارکی که از رها یافتگان موجود است نشان دهندهٔ همین مطلب می باشد که افرادی که ورزش را همراه درمان خود قرار داده بودند موفق تر بودند.  الان هم هر مسافری باید یک رشتهٔ ورزشی در کنگره داشته باشد البته پیاده روی ورزش نیست اما شنا ، کوه نوردی ، دارت ، والیبال ، فوتبال و بدمینتون از این ورزش هایی که رشتهٔ ورزشی دارند باید استفاده شود. 
علم ممکن است خودش را رد کند ولی تجربه سندی است بدون نقص  و تجربه نشان داده که  ورزش  مکمل  درمان است .
رمزی در ورزش وجود دارد ،  قبل از ورزش باید خودتان را با حرکات کششی  گرم کنید ، بعد از ورزش خودتان را سرد کنید تا بدنتان آسیب نبیند.


دستور جلسه دوم: پنجمین سال رهایی مسافر هادی
 آقا هادی هم از همان اوایل که وارد کنگره  شد از این امر مستثنی نبود و مرتب او را در زمین ورزش می دیدم. او در زمین والیبال به خوبی ورزش میکرد و این امر به ایشان  کمک کرد که بهتر درمان بشوند ، در ضمن همسفرشان هم یکی از ورزشکاران حرفه ای و منظم هستند.
 الان هم که آقا هادی در جایگاه کمک راهنمایی مشغول خدمت می باشند و در صدد انتقال هر آنچه که آموخته برآمده و او را مرتب در پارک میبینیم. من این روز عزیز را به آقا هادی و خانوادهٔ محترمشان تبریک عرض میکنم و امیدوارم شال کمک راهنمایی را به گردن همسر محترمشان ببینیم.


 پس از سخنان استاد٬ مشارکت مسافران و همسفران و قرائت آوای کنگره پنجمین سالروز رهایی مسافر هادی را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم: 


آرزو مسافر هادی:

آرزو می کنم از صمیم قلب هر آرزویی دارید به آن برسید. 

آرزو همسفر پریسا:

من هم آرزو میکنم که همیشه خدمت گذار کنگره باقی بمانم.

آرزو همسفر هما:

من آرزو می کنم آقای مهندس و خانواده  ایشان همیشه سالم و سلامت باشند.


سخنان مسافر هادی:

خیر مقدم می گویم به آقای سلامی باعث افتخار است که در جشن تولد من حضور دارید. سعی میکنم امروز از قسمت های خوب بگویم. همه ما تاریکی ها را تجربه کرده ایم و از آن قسمتی شروع می کنم که رها شدم و هیچ وقت دیر به کنگره نیامدم و همیشه فرمانبردار بودم و مزدشم این بود که به راحتی سفر کردم و بعد سفر نیکوتین را شروع کردم  و تقریبا با چهار  ماه اختلاف توانستم رهایی سیگارم را  هم بگیرم و برای همین همیشه به رهجو های خودم توصیه می کنم که همزمان با سفر ایکس سفر نیکوتین هم شروع کنند چون که وقتی سفر ایکس تمام می شود آن انگیزه لازم یا به عبارتی آن فرمانبرداری دیگر ظاهرا نیست و دیگر شخص در سفر اول هر کاری کرد می تواند راحت تر انجام دهد و این نظر شخصی بنده است.
 
واقعا ، واقعا ، واقعا از ته قلبم از همسفرم تشکر میکنم به خاطر اینکه حضور من در اینجا به خاطر همسفرم هست و من مدتی جدا شدم و  واقعا ورزش من را به کنگره وصل نگه داشت. من 5 سال رهاییم هست ولی دو ماه هست که لژیون تحویل گرفتم شاید من زودتر می توانستم کمک راهنما بشوم ولی من یکی دو سال کنگره را رها کردم و فقط ورزش من را متصل به کنگره نگه داشت.

 یک روز آقای مهدی صدیقی به من گفتند میخوای خدمت کنی؟ منم گفتم می شود زنگ بزنم و گفتند بله. منم زنگ زدم به همسفرم و گفتم به من پیشنهاد دادند در نشریات خدمت کنم و شما هم میتوانی قسمت همسفر ها خدمت کنی؟ و ایشان هم قبول کرد و استارت کار از همین جا شروع شد و من از زمانی که وارد نشریات شدم فقط سی دی نوشتم.

 من دو سال هست که هر سی دی آقای مهندس داده  است را  نوشتم و آن سی دی ها باعث شد که من بتوانم کمک راهنما بشوم . به غیر از سی دی های هفتگی سی دی های مرتبط با سی دی های هفتگی بود را نوشتم و همین ها بود که باعث شد به کنگره متصل بشوم. بچه های لژیون خودم می دانند که من همیشه سفارش میکنم که سی دی نوشتن جزء کارهای روزانه شان بشود. 

 من تشکر میکنم از بنیان کنگره آقای مهندس دژاکام و خانم آنی ،کمک راهنمای خوب خودم از ایجنت شعبه آقای صدیقی از آقای سلامی دیده بان عزیز و کلیه دوستانی که خدمت میکنند و از تمام شما مسافرها و همسفرها کمال تشکر را دارم .

سخنان کمک راهنما محترم همسفر زهره:

 خداوند را شاکرم که به من توفیق داد در این جایگاه خدمت کنم از مسافرم تشکر میکنم که به من اجازه داد در این سفر همراهشان باشم و در کنگره باشم. خیلی خوشحالم که امروز در کنار دیده بان محترم آقای سلامی هستم خیلی خیلی خوش آمد میگویم به پریسای عزیز تبریک می گویم. پنج سال رهایی آقا هادی را تبریک می گویم. به ایجنت محترم و اسیستانت محترم خانم مهین تبریک می گویم. تبریک میگم به کمک راهنمای محترم آقای اعتباریان و خدا قوت می گویم به ایشان برای تربیت چنین رهجویی.

 خوشحالم تولد پنج سال رهایی شان را با شال کمک راهنمایی می گیرند. یک تبریک ویژه خدمت هما عزیزم دارم که نقش بسیار بزرگی در همراهی پدر و مادرش در کنگره ایفا می کنند. یک تبریک خیلی خیلی ویژه خدمت پریسای عزیزم دارم خیلی از دوستان مشارکت کردند و راجع ایشان گفتند و واقعا دستور جلسه امروز با زحماتی که می کشند در زمینه ورزش که مربی شنا هستند و همین طور که دوستان گفتند امسال موفق شدند مدال کسب کنند در این رشته  که خیلی به ایشان تبریک می گویم. انشاالله روز دوشنبه شال مقدس کمک راهنمای تازه واردین را می گیرند و خیلی باید به ایشان تبریک می گویم.

ایشان بخاطر جایگاه خدمتی که داشتند خیلی در لژیون حضور نداشتند ولی غافل نبودند از آموزش های کنگره و مرتب سی دی می نوشتند و اطلاعات را از لژیون می گرفتند و اجرا میکردند. چهل تا سی دی شان را نوشتند و موقعی که برای گرفتن شال کمک راهنمایی مسافرشان رفته بودند امضاء را دریافت کردند.خیلی برایشان خوشحالم و آرزو میکنم در جایگاه خدمتی بالاتری خدمت بکنند و برای این زوج خوشبخت و خدمت گزار در کنگره بهترین ها را آرزو می کنم.

سخنان همسفر هما:

من از آقای مهندس و خانوادیشان و از کمک راهنمای پدر و مادرم تشکر میکنم و به راهنمای خودم خانم مینا عزیز تشکر میکنم.  مچکرم که به صحبت های من گوش کردید

سخنان همسفر پریسا:


خیر مقدم میگویم به آقای سلامی و باعث افتخار هست که در جشن ما حضور پیدا کردند و عرض تبریک دارم خدمت آقای مهندس و خانوادیشان و عرض تبریک دارم به کمک راهنمای مسافرم آقای اعتباریان که برای مسافرمخیلی زحمت کشیدند و در قالب زبان نمی گنجد و امیدوارم زحماتی که ایشان کشیدند به زندگیشان برگردد. از اسیستانت محترم خانم مهین و ایجنت محترم آقای صدیقی تشکر میکنم. خانم مهین به من اجازه خدمت دادند با اینکه شاغل بودم که از ایشان خیلی ممنونم. از راهنمای سفر اولم خانم نسیم تشکر میکنم که اذیتشان کردم و یک جاهایی خیلی بد آمدم و امیدوارم من را ببخشند و خیلی ازایشان ممنونم و می دانم که سختشان بود ولی در جشن ما شرکت کردند. از راهنمای سفر دومم خانم زهره ممنونم و همیشه از ایشان آموزش گرفتم. از شما دوستان که با کامنت های خوبتان انرژی دادید و به خاطر حضورتان در جشن ما ممنونم و حظورتان باعث دلگرمی ماست.

همین جور که مسافرم گفت خیلی خوشایند نیست رفتن به گذشته ولی خوب بعضی وقت ها لازم است چون یک پیام هایی درونش هست برای خودم. من از مصرف مسافرم خبر نداشتم چون نه از چهرش مشخص بود و نه از رفتارش حتی جلوی ما هم نمی کشید ولی خودش خواسته اش را داشت و پایش به کنگره باز شد و سفر کرد و سفر خوبی داشت ولی من خبر نداشتم تا اینکه یک روز به من گفت که جایی دارم می روم که درمان سیگارم را انجام دهم و شما هم بیا که من رفتم و بعد از یک مدت متوجه شدم که مصرف کننده بودند و آن لحظه حال خیلی بدی داشتم چون توقع آن را نداشتم اما آمدم و سفر اولشان تمام شد و همانطور که خانم نسیم گفتند تهران رفتیم و خدمت هم میکردم ولی آن درکی که از کنگره باید داشتم را نداشتم و بعد وقتی که سی دی آقای امین را گوش کردم متوجه شدم که وقتی یک راه درستی پیش پای یک نفر قرار بگیرد ، لازم است به یک جاهای خوبی برسیم و باید محروم شده باشیم به یکسری از چیزها ولی خوب این محرومیت برای من اتفاق نیافتاده بود و  من از مصرف کردنش خبر نداشتم و خیلی چیزها را شاید  داشتم ولی خوب در سفر دوم بیشتر اذیت شدیم و این محرومیت برای من اتفاق افتاد.

  الان خداراشکر میکنم و آن موقع خداروشکر نمی کردم و ناسزا می گفتم ولی خوب خداراشکر این محرومیت ها اتفاق افتاد و باید می افتاد که من برای بار دوم که آمدم کنگره درک بکنم و قدر صندلی مان را داشته باشم و قدر آموزش هایی که میگیرم را داشته باشم. اگر فرصت خدمت گزاری داده می شد قدرش را داشته باشم و خدارا شکر همه این اتفاق ها افتاد.

 از دخترم هما جان خیلی ممنونم وجودش باعث شد تقدیر زندگی ما عوض بشود و سرنوشت هایمان عوض بشود و از مسافرم خیلی ممنونم که یک زمانی اینجا می آمدم و بقیه می گفتند که خداراشکر که مصرف کننده داریم خیلی مسخره بود و می گفتم چی میگویند این ها ولی الان وجود مسافرم را شاکر و سپاسگزارم.  از مسافرم خیلی ممنونم ، همیشه از ایشان یاد گرفتم و یک راهنما در کنگره و یک راهنما در خانه مسافرم بود که هر جایی که به مشکل بر خوردم راهنمایی شان خیلی کمکم کرد و باز هم از ایشان ممنونم.
حضور دیده بان محترم آقای مجید سلامی در نمایندگی شیخ بهایی اصفهانخدمتگزاران
مرزبان کشیک
تایپ:مسافر مجید ، مسافر حسن

عکاس:مسافر مهدی

تنظیم:مسافر مصطفی

مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
داود ل20 شعبه شیخ بهایی شنبه 14 دی 1398 08:15
با سلام و احترام
ضمن تبریک به آقا بهزاد و آقا محمد عزیز بخاطر خدمت در جایگاه نگهبانی و دبیری و تشکر از اقا مجید گرامی به خاطر آموزش جامعشان به آقا هادی عزیز سالروز آزادمردیشان را تبریک عرض نموده و از خداوند متعال برای همه این عزیزان سلامتی و سعادت روزافزون مسالت مینمایم.
همسفر زهراق لژیون‌خانم زهره ت شیخ بهایی شنبه 14 دی 1398 01:33
خدایا بخاطره تمام داده ها و نداده هایت شکر‌‌‌..تبریک ویژه بابت این تولد فرخنده به مسلفر هادی د همسفر و دوست عزیزم خانم‌پریسا و همای نازنینم..از این خانواده مهربان باید درس مهربانی و محبت آموخت و برایتان رسیدن به جایگاههای بالاتر را خواستارم و‌تبریک خدمت ایجنت و اسیسانت و کمک راهننایان محترم آقای اعتباربان و خانم زهره
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic