گزارش جلسه عمومی روز پنجشنبه 98/9/28
پنجشنبه 28 آذر 1398 ساعت 21:30 | نویسنده این مطلب : همسفر محمدجواد | ( نظرات )

جلسه سیزدهم از دوره بیست و یکم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی، با استادی مسافر پژمان، نگهبانی مسافر هادی و دبیری مسافر حسن با دستور جلسه «گلریزان» روز پنجشنبه 28 آذر ماه 1398 ساعت 17 برگزار شد.


کسی که در کنگره پولی می‌دهد، اول از همه دارد با خدای خودش معامله می‌کند و بعد برای کنگره می‌دهد. و این برگشتش در زندگی ۱۰۰درصد است. خداوند می‌فرمایند: "آن کیست که به خدا قرض نیکو دهد تا خداوند بر او چندین برابر گرداند و پاداشی با لطف و کرامت بر او اعطا فرماید."


سلام دوستان پژمان هستم مسافر. در کنگره ۶۰ ما هر هفته دستور جلسه داریم که این دستور جلسات نحوه آموزش‌ها و مشکلاتی است که ما مسافرها و همسفرها در خانواده‌هایمان با آن روبرو هستیم. و آقای مهندس این‌ها را گذاشته‌اند تا افراد از این جلسات استفاده بکنند. یکی از مهمترین این دستور جلسات آموزشی، هفته گلریزان است. هر شخص و هر سازمانی احتیاج به پایه‌های مالی دارد؛ که بتواند از طریق پایه‌های مالی کار انجام دهد. هر تشکیلاتی بر مبنای ۳ مولفه پایدار است که اضلاع یک مثلث را تشکیل می‌دهند؛ ۱نیروی انسانی متخصص ۲علم و دانش ۳پایه‌های مالی. و اگر هر کدام از این اضلاع لنگ بزند، آن تشکیلات دچار مشکل می‌شود. ما سازمان‌هایی داریم که با پول خودشان فعالیت می‌کنند و باری بر دوش دولت نیستند. البته خیلی سازمان‌ها هم به صورت پیمانکاری وارد عمل شدند با دولت و به جای این که باری از دوش دولت بردارند، یک باری هم اضافه کردند.

در مسئله اعتیاد ما با هزاران خانواده افراد مصرف کننده مواجه هستیم و دولت از نظر این که بخواهد کمک کند و این‌ها را تحت درمان قرار دهد، نمی‌تواند این کار را به تنهایی انجام دهد و احتیاج به یک سری ان‌جی‌او دارد. در کنگره ۶۰ این مشکل خوشبختانه به راحتی حل شده است و ما افراد متخصص داریم که کمک راهنما‌ها هستند و علم و دانش هم داریم. این علم و دانش هم به صورتی است که در دنیا به درمان قطعی اعتیاد دست نیافته‌اند ولی در کنگره ۶۰ توانسته‌ایم از طریق علم و دانش به درمان قطعی اعتیاد برسیم. و سوم پایه‌های مالی است که امروزه اگر کسی از لحاظ مالی ضعیف باشد، دچار مشکل می‌شود و آن قدرت و توان را ندارد که بتواند فعالیت انجام دهد. در کنگره ما این را یاد گرفته‌ایم که پول و مادیات معادل انرژی هستند.

در کنگره چه کسانی که تازه سفر اول را شروع می‌کنند و چه کسانی که وارد سفر دوم می‌شوند، احتیاج به یک سری آموزش‌هایی دارند که به آن حال خوش برسند. برای فراگیری این آموزش‌ها باید جایی باشد که ما دور هم جمع بشویم و بتوانیم آن‌ها را عملی کنیم؛ و این‌ها شعب هستند. این شعب برای این که بتوانند فعالیت داشته باشند، احتیاج دارند که از لحاظ مالی قوی باشند؛ چون ما به هیچ سازمانی وابسته نیستیم و تک تک افرادی که رها می‌شوند در واقع افرادی هستند که چراغ‌های این شعب را در سرتاسر ایران روشن نگه می‌دارند. ما در هفته گلریزان آموزش می‌بینیم که بتوانیم یکی از صفات و حس‌های خوبی که در درون انسان است که آن بخشندگی است را دوباره زنده کنیم. در افراد به دلیل مشکلات روزمره و ضدارزش‌ها این حس به حداقل خودش رسیده است. ولی ما در این هفته یاد می‌گیریم که این حس را چگونه شکوفا کنیم و آن را به حداکثر خودش برسانیم.


افرادی که در لژیون سردار هستند، همه این افراد وضعیت مالی عالی ندارند ولی این افراد به این درک بالا رسیده‌اند که این پولی که در هفته گلریزان جمع می‌شود، این پول برای افرادی که پشت درهای شعب هستن صرف می‌شود تا بیایند مشکلات خودشان را حل کنند. ما در لژیون سردار که بودیم افراد مشارک می‌کردند که بعضا یک سال پول پس انداز می‌کردند تا بتوانند در لژیون سردار شرکت کنند؛ چون از هدف این لژیون آگاه بودند و می‌دانستند این پول در کجا و صرف چه کاری می‌شود و چه افرادی از این پول بهره‌مند می‌شوند. این افراد خود ما هستیم. قبل از ما افرادی بودند که این خدمت را انجام داده‌اند که امروز من پژمان بتوانم روی این صندلی بنشینم و به حال خوش برسم. ما همه تاریکی‌ها را تجربه کرده‌ایم و الان خیلی باید بی‌وجدانی باشد که الان که من پژمان به رهائی رسیدم، مثل کسی که قبلا اینجا یک خشت بنا گذاشته من این کار را برای نفر بعدی نکنم. امروز من باید بذری بکارم که فردا بتوانم از آن محصول و میوه خوبی برداشت داشته باشم.

این هفته واقعا هفته مهمی است و اثرات این هفته در طول زندگی ما است. در قدیم ورزشکاران یا افراد بزرگ می‌خواستند کاری را انجام بدهند ولی از لحاظ مالی در توانشان نبوده است. این افراد دور هم جمع می‌شدند تا آن کار انجام بشود. این بخشش و بخشندگی از گذشتن از خودمان آغاز می‌شود؛ و مثلا در مرحله اول یک خدمت عملی را انجام بدهم و یا خدمت مالی که خدمت مالی هم خودش یک نوع خدمت عملی است. و اصل سیستم هستی و قانون طبیعت هم بر همین مبنا است. من نوعی هم باید یک چیزی بدهیم، تا یک چیز بهتری دریافت کنم. در این هفته است که ما می‌توانیم دانایی خودمان را بسنجیم. افرادی که پول دادند و خدمت کردند، این‌ها افراد بسیار باهوشی هستند؛ مثلا کسی که دنور شده است، فرد بسیار باهوشی است. در بیرون ما هر پولی که رد و بدل می‌کنیم، داریم یک معامله انجام می‌دهیم با یک شخص دیگر. کسی که اینجا پولی می‌دهد، اول از همه دارد با خدای خودش معامله می‌کند و بعد برای کنگره می‌دهد. و این برگشتش در زندگی ۱۰۰درصد است.

این بخشش و حس‌های خوبی که در این هفته هست دوباره برمی‌گردد به جسم و روان خودمان. ما با عملکرد خودمان می‌توانیم ترشحات سیستم ایکس خودمان را از حالت عادی کمتر یا بیشتر کنیم؛ یعنی سیستم ایکس بدن ما یک ارتباط با سیم دارد و یک ارتباط بی سیم. حال این سیستم ایکس برای کسانی که رها شده‌اند خیلی طعم شیرینی دارد و برای کسانی که دارند سفر می‌کنند، می‌بینند که روز به روز دارد حالشان بهتر می‌شود. این سیستم ایکس ما به صورت روزمره دارد ترشحات انجام می‌دهد و یک مقداری روزانه دارد از تولیدش کم می‌شود. حال ما چگونه می‌توانیم این تولید را به جای خودش برگردانیم؟ خداوند ۲ راه برای ما در نظر گرفته است؛ اول برای سیستم با سیم که از طریق خوردن غذا و نوشیدنی است روزه را می‌گذاریم،

و سیستم بی سیم ما که برگرفته از افکار و اندیشه و حس‌های ما می‌شود با نماز و عبادت. افرادی که دچار مشکلات افکار و اندیشه می‌شوند بعضی وقت‌ها می‌توانند با ۲ رکعت نماز به حال خوبی برسند. و حس هم برگرفته از افکار و اندیشه است که با عبادت کردن درست می‌شود. حال عبادت کردن چگونه است؟ عبادت کردن خدمت و کمک به خلق خدا است؛ و یکی از بهترین این کمک‌ها و خدمت‌ها، می‌تواند همان خدمت مالی باشد که اثرش را به وضوح می‌توانیم در زندگی افراد ببینیم. در هفته گلریزان ما با گذشتن از مال خودمان در مرحله اول به خودمان کمک می‌کنیم و باعث حال خوش در خودمان و اطرافیان‌مان می‌شویم. و طبق آیه ۱۱ سوره حدید در کلام الله خداوند می‌فرمایند: "آن کیست که به خدا قرض نیکو دهد تا خداوند بر او چندین برابر گرداند و پاداشی با لطف و کرامت بر او اعطا فرماید." ممنون.


قرائت آوای کنگرهگل و نشان رهائیمرزبان کشیک
عکاس: مسافر مجتبی

تایپ، ارسال تصاویر و تنظیم: همسفر محمدجواد
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد، رها یافتگان،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
داود ل20 شنبه 30 آذر 1398 11:09
با سلام و عرض ادب
ضمن تبریک و تهنیت خدمت آقا پژمان عزیز برای خدمت در جایگاه استادی برای ایشان و همه عزیزان از خداوند متعال موفقیت روز افزون مسالت می نمایم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic