گزارش جلسه سه شنبه 26 آذر 98
چهارشنبه 27 آذر 1398 ساعت 10:36 | نویسنده این مطلب : مسافر : مرتضی | ( نظرات )

جلسه پنجم از دور یکم جلسات گلریزان نمایندگی شیخ بهایی اصفهان ؛ با استادی ایجنت محترم مسافر مهدی ، نگهبانی مسافر مصطفی و  دبیر  مسافر احمد با دستور جلسه «جشن گلریزان» روزسه شنبه 26 آذر 1398 ساعت 17 برگزار شد.


 با کمک هایمان به این سیستم ،تازه توانسته ایم تخریب های خود را آباد کنیم ولی چون نمی دانیم و آگاهی نداریم در صدد پاسخ و بازگشت فیزیکی آن مال و پول هستیم غافل از آن که هزاران برابر به ما باز می گردد زیرا وعده خداوند دروغ نیست. تبریک فراوان برای هفته عزیز و همچنین تبریک ویژه خدمت اعضای دنور و لژیون سردار شعبه شیخ بهایی .
باید بدانیم اگر امروز بنده به عنوان ایجنت شعبه به شما میگویم که در این امر مهم شرکت نمایید یقیناً به یک سطحی از باور رسیده ام که شما از آن خبر ندارید و زمانی که از طریق بنده و یا راهنمای محترمتان به شما اعلام می شود که کمکی به کنگره نمایید و همین که شما وسع و توان مالی را دارید که در این امر شرکت نمایید باید بدانید که این فرمان از طرف قدرت مطلق صادر شده است و راهنما ها واسطه  این امر خیر می باشند.

خداوند به من و شما این لطف را عنایت فرموده است که بتوانیم بخش کوچک و سهم کوچکی در پیشبرد اهداف کنگره 60 داشته باشیم .خیلی راحت از کنار این کار گذر نکنید ،فرصت یا زمانی که ما انسان ها در اختیار داریم ،خیلی خیلی زود گذر است ،زودتر از آنی که فکرش را بکنیم و زمان همیشه در اختیار ما نیست ،این عمر ما مانند برق و باد در حال عبور است و هر چقدر دارایی که من و شما در این کره خاکی داریم ،همه را باید بگذاریم و برویم و هیچ چیزی را نمی توانیم با خود ببریم تنها چیزی که میتوانیم با خودمان از این دنیا ببریم همین کمک های ارزشمند میباشد ،همین مبالغی که ما برای بقای این چرخه کمک میکنیم ،مانا ترین دارایی ما خواهد بود . آخر و عاقبت ما اینجاست ، این پول که کمک میکنیم یا خدمتی که در اینجا میکنیم تمام دارایی ما خواهد بود ، این است که میماند حتی جسم ما هم در خاک باقی میماند.


به قول دیده بان محترم آقای زرکش: ما با این کار ، پس اندازی در بانک دنیای بعدی می نماییم و این وجوه به حساب آن طرف واریز میشود ، حساب های بانکی این دنیا مربوط به این دنیاست و به درد آن دنیا نمیخورد و اگر هم هزاران رقم باشد در اینجا  خواهد ماند و دیگران بعد از ما از آن استفاده خواهند کرد و به درد بعد بعدی ما نمیخوردو خوشا به حال آن انسانی که در طول حیاتش از مال خودش به نحو احسنت استفاده کند.


هیچ کدام از ما از لحظه بعدی خود خبر نداریم ،اکثرا بر این باور هستیم که میگوییم انشاالله سال آینده کمک خواهم کرد غافل از آنکه خبر از دقیقه ای دیگر نداریم و الان این فرصت فراهم شده است شاید فردایی نباشد ،فرصت را به راحتی از دست ندهید ،اتوبوس که حرکت کند دیگر به آن نمی رسیم .

در این هفته فرصتی داریم تا خود را به این غافله برسانیم ولی نباید با خدای خودمان حساب کنیم زیرا خداوند دقیق ترین حسابگران است .آن دسته از عزیزانی که کمک به این سیستم میکنند ،عمل قشنگ و پسندیده ای انجام میدهند اما باید بدانند هیچگاه حساب نکنند زیرا آن پاسخ خیر و مثبت قطعا مشاهده خواهد شد، کمی که عقل و دانایی خود را بالا ببریم متوجه میشویم که در همان لحظه به ما بازخوردی مثبت اعطا خواهد شد.

انقدر برخی از ما افکار و تخریب های زیادی داریم که با کمک هایمان به این سیستم ،تازه توانسته ایم تخریب های خود را آباد کنیم
ولی چون نمیدانیم و آگاهی نداریم در صدد پاسخ و بازگشت فیزیکی آن مال و پول هستیم غافل از آنکه هزاران برابر به ما باز میگردد زیرا وعده خداوند دروغ نیست .

آیه شریفه قرآن کریم که در تمام شعب نصب شده است حاکی از آن است که خداوند ولی و سرپرست کسانی است که از ظلمت به طرف نور حرکت نمایند.آنقدر قدرت مطلق و نظام هستی قدرتمند است که ما لحظه‌ای نمی توانیم تصور کنیم و ظرفیت و گنجایش درک آن را نداریم پس چرا بترسیم و شک کنیم ، وقتی خدای به این بزرگی داریم.


 در این حرکت به سمت نور ، شیطان ترفندی را به نام ترس به ما القا می کند که یکی از اضلاع مثلث جهالت می باشد و می گوید که ممکن است مال خود را از دست بدهی و دیگر به دست نیاوری، و با این ترس حجاب و پرده ای روبروی ما و قدرت مطلق می کشد ولی کسی که ایمان دارد پرده ها را کنار میزند و در راهی که قدم برداشته ، حاضر میشود حتی جان خود را هم عرضه نماید چون می داند اگر جانی هم بدهد خواسته خداوند بوده است .
 
در وادی چهاردهم میگوید :وقتی باورها با محبت واقعی عجین شوند آن وقت من و شما می توانیم معنای محبت را لمس کنیم اگر معنای محبت را لمس کنیم دائما در حال خدمت در کنگره هستیم و با هیچ چیز جایگزین نمیکنیم .

باور و ایمانتان را به کنگره قوی کنید تا بتوانید معنای محبت را بفهمید ، آن قدر زیباست که کسی که به این چرخه کمک کند و آن را خواهد دید .خداوند خیلی منت سر من و شما گذاشته است که شخص بزرگی مانند آقای مهندس دژاکام این سیستم را به این عظمت بنیان نهاده است و من و شما داریم از آن استفاده میکنیمو تک تک ما باید جواب این نعمت را با شکر گذاری ، خدمت و کمک بدهیم .


کسانی که خداوند به آنان لیاقت آن را می دهد که وارد کنگره بشوند و از ظلمت و سیاهی بیرون بیایند ، چرا نباید کمک کنند ؟
باید تمام تلاش خود را برای حفظ و بقای این سیستم بکار ببندیم تا برای آیندگان بماند ،قرار نیست که ما بیاییم با پول دیگران در این مکان درمان بشویم و برویم بلکه باید این سیستم حفظ بشود برای تمام انسان هایی که در بند اهریمن و تاریکی هستند و در اصل برای احیای انسانیت.

آنقدر باید تلاش کنیم و از جان و مالمان بگذریم و به این سیستم کمک کنیم زیرا کسی که از جان و مال و سرمایه خود میگذرد و به این سیستم کمک میکند معنای محبت واقعی را به درستی میچشد.امروز جشن گلریزان است و بر تک تک ما واجب است ، کمک کنیم البته شاید عده ای بگویند مگر سیستم درمان کنگره 60 رایگان نیست ؟چرا ؟درست است که رایگان است ولی آیا فکر کرده اید این مکانی که در آن با آرامش می نشینیم و به امر آموزش و درمان می پردازیم چگونه اداره میشود؟ این سیستم باید بچرخد ،این سیستم نیاز به هزینه کردن دارد .


همانطور که میدانید کنگره 60 از هیچ ارگان شخصی و یا دولتی ،هیچگونه کمکی دریافت نمیکند و اینجا به کمک و برکت یاری پیشکسوتان عزیز و همچنین تمام اعضاء اداره میشود .وظیفه من و شماست که از این سیستم حمایت کنیم و در چرخش و حرکت آن سهیم باشیم تا دیگران هم در این سیستم بیایند و درمان بشوند و به حال خوش برسند.

به یاد می آورم روزی در اصفهان از بهزیستی شروع کردیم تا اینکه پیشکسوت محترم آقای علی کردگاری و خانواده محترمشان پیشگام شدند و اولین سوله را در اختیار بچه های کنگره 60 قرار دادند و شاید اگر آن حرکت عظیم نبود ، امروزه من و شماها اینجا نبودیم. حمایت های راهنماهای عزیز آن دوران بود که این چرخش در اصفهان آغاز شد و دائما شعاع اضافه کرد .روز به روز به شعبه های اصفهان اضافه شد و حتی زمین خریداری و ساخته شد و این ها فقط برکت خداوند و کمک اعضا  بود و لاغیر...

زمانی که شعبه استیجاری شیخ بهایی توسط اعضاء بازسازی و آماده فعالیت شد ،تمامی اعضاء به سختی اجاره بهای آن را جمع آوری میکردند و می پرداختند تا اینکه مالک آن مکان طی مدت دوسال اجاره را سه برابر کرد تا جایی که توان پرداخت آن را نداشتیم ولیکن این سختی و فشار باعث گردید که تفکر عظیمی در ما شکل بگیرد و هم قسم بشویم و برای خرید یک مکان جدید آستین همت بالا بزنیم، این تفکر باعث شد در سال ۹۵شعبه شیخ بهایی جدید خریداری بشود و الانی که ما در اینجا با ـرامش نشسته ایم حاصل همیاری سبز و سخاوتمندانه تمام اعضاء می باشد پس باید شاکر و قدردان باشیم ولی از یاد نبریم که دوستان دیگرمان در شعبه های استیجاری دیگر با مشکلات عدیده ای مواجه هستند و امروز وظیفه ماست که به آن ها یاری برسانیم.


در جامعه ای که هنوز به چشم یک معتاد به ما نگاه می کنند ، وظیفه تک تک ماست که خودمان از خودمان حمایت کنیم و شخصیت از دست رفته مان را باز گردانیم .به قدری در شعبه شیخ بهایی پتانسیل برای کمک کردن زیاد است که اگر به خوبی حمایت نمایند میتوانیم به یاری خداوند تمام شعب اصفهان را خریداری نماییم و باید این کار را بکنیم زیرا مسئولیت بر عهده داریم.

دیگران کاشتند و ما خوردیم      ما بکاریم و دیگران بخورند

هر کسی باید در حد توانش کمک کند ، فکر نکنید که اگر کسی مبلغ کمی پرداخت کرد ، ایرادی دارد زیرا همین مبالغ کم خشت خشت کنگره 60 راتشکیل میدهد.بنده در سفر اخیرم به شعبه اردستان آن چنان احساس آرامشی در آن شعبه داشتم که گویی در شعبه خودمان بودم و این تفکر که یکی از خشت های این شعبه را هم من خریداری کرده ام مرا آرام مینمود و سرشار از انرژی می شدم.
آیه ای در قرآن کریم است که می فرماید: وَالسَّابِقُونَ السَّابِقُونَ، أُولئِک الْمُقَرَّبُونَ

و امروز شاهد آن هستیم که به واسطه مبالغ پرداختی در جشن های گلریزان شعب از یک تا ده رتبه بندی میشوند پس در کار خیر از یکدیگر سبقت بگیرید. انسان باید ببخشد تا به دست بیاورد ، تا بتواند صفت الرحمن الرحیم خداوند که همانا بخشندگی و مهربانی است را کسب نماید.


مرزبان کشیک


تایپ:مسافر مرتضی پ لژیون 12

عکاس:مسافر مهدی

ارسال تصاویر و تنظیم:مسافر مصطفی
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
داود ل20 شنبه 30 آذر 1398 11:06
با سلام و درود بی پایان به کلیه خدمتگزاران کنگره60
إِنَّ اللّه تَعالى جَمیلٌ یُحِبُّ الجَمالَ، سَخىٌّ یُحِبُّ السَّخاءَ،
خداوند زیباست و زیبایى را دوست دارد، بخشنده است و بخشش را دوست دارد،
و سپاس فراوان از همه عزیزان که به هر نحوی که در توانشان است در پیشبرد اهداف کنگره تلاش می کنند.
در نهایت از آقا مرتضی، آقا مهدی و آقا مصطفی عزیز که در سایت خدمت میکنند صمیمانه سپاسگزارم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic