گزارش جلسه عمومی روز پنجشنبه 98/9/21
جمعه 22 آذر 1398 ساعت 17:13 | نویسنده این مطلب : مسافر حسن | ( نظرات )

جلسه دوازدم از دوره بیست و یکم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی، با استادی کمک راهنما محترم مسافر مجید، نگهبانی مسافر هادی و دبیری مسافر حسن با دستور جلسه اول «بنیان کنگره 60» و دستور جلسه دوم «سومین سال رهایی مسافر علی» روز پنجشنبه 21 آذر ماه 1398 ساعت 17 برگزار شد.


نقطه عطف آغازین کنگره ۶۰، بنیان کنگره ۶۰ هستند و از یک تفکر و اندیشه مثبت و الهی، بنیان کنگره نهاده شد. استاد رعد می‌فرمایند: شروع یک تفکر از سیاهی تا رنگین کمان ادامه دارد. منظور این است که یک فکر مثبت شاید آغاز یک کاری باشد که ما را به جایگاه رفیع انسانی می‌برد.


سلام دوستان مجید هستم مسافر. دستور جلسه اول "بنیان کنگره ۶۰" است. دستور جلسه دوم "سومین سالروز رهائی علی عزیز" است. و طبق گفته آقای مهندس دژاکام ما یک گریزی هم می‌توانیم به هفته گلریزان بزنیم. هفته بنیان کنگره ۶۰ یکی از هفته‌هایی است که همه افراد حس عجیبی در آن‌ها به وجود می‌آید از این جهت که ما مسافران و همسفرها را به گذشته خودمان می‌برد؛ و بعضی مواقع هست که انسان توجه خودش را از جهان ذهنی و درون خودش به بیرون خودش معطوف می‌کند و از آن روزمرگی خارج بشود و تفکر بکند. دقیقا راهنما هم در لژیون رهجو را وادار می‌کند به تفکر کردن، که نسبت به یک سری از مجهولات که در درونش هست اشراف پیدا کند و انسان را با خودش آشنا می‌کند.

دقیقا نقطه عطف آغازین کنگره ۶۰ هم، بنیان کنگره ۶۰ هستند و از یک جرقه، تفکر و اندیشه مثبت و الهی، بنیان کنگره نهاده شد. در دین و آئین ما یک ماه از سال را روزه می‌گیریم و جناب دژاکام تصمیم گرفتند که هرچند مواد مخدر و مشروبات الکلی استفاده می‌کردند، مشروبات را قطع کنند و روزه‌هایشان را بگیرند. این نقطه آغازین بود به دلیل آن اندیشه پاک و الهی که در وجود تک تک انسان‌ها هست. ما اینجا بحث دینی و مذهبی نمی‌کنیم چون کار ما نیست؛ ولی همیشه طبق گفته استاد رعد، شروع یک تفکر از سیاهی تا رنگین کمان ادامه دارد. منظور این است که یک فکر مثبت شاید آغاز یک کاری باشد که ما را به جایگاه رفیع انسانی می‌برد؛ البته یک فکر منفی هم چنین قدرتی دارد.

در این هفته باید در مورد گلریزان بیشتر صحبت کنیم چرا که زمانی که من مسافر و همسفر که از همه جا رانده شده‌ایم، یک سیستمی می‌آید من را کمک و حمایت می‌کند به جهت بهبودی وضع فیزیولوژی و روحی و روانی ما. از هر جنبه که حساب کنیم کنگره دارد به ما سرویس می‌دهد و خدمت می‌کند. در کلام الله هم داریم که خداوند می‌فرمایند "آیا شما به رحمت خداوند آگاه نیستید. آیا نمی‌بینید که چقدر خداوند نعمت‌های گوناگون را برای شما فراهم کرده است. آیا ایمان نمی‌آورید." آیا نمی‌بینید کنگره چقدر از لحاظ مالی به شما کمک کرده است. آیا نمی‌بینید کنگره باعث شد که شما مواد مصرف نکنید. آیا نمی‌بینید که ترک سیگار بیرون از کنگره و بدون روش DST چقدر سخت و محال است. آیا نمی‌دانید که چقدر خداوند برای انسان سرمایه‌گذاری کرده است. آیا کافرید به رحمت خداوند. رحمت خداوند بر کسانی نازل می‌شود که خواهان آن رحمت هستند. و بر تمامی کسانی که در پروسه درمان قرار می‌گیرند رحمت نازل می‌شود؛ مگر عده کمی که خواسته ندارند.

ما موقعیت‌های مختلفی را در کنگره داریم که این هفته هم یکی از آن‌ها است. نقطه‌ای هست که ما باید به سیستمی کمک کنیم که تمام این نکات را به ما یاد می‌دهد. مثلا کدام یک از ما به همسرمان کادو می‌دادیم؛ از این جهت که ما درک بکنیم خانواده‌مان را. هیچ کدام از ما متوجه نبودیم و در قهقرا مواد مخدر و اعتیاد دست و پنجه می‌دهیم. و خانواده ما را کمک کرد. و در نهایت شخص به نقطه‌ای می‌رسد که بهبودی برای او حاصل می‌شود. و ما باید منتظر باشیم تا این هفته بیاید و مراتب تشکر و سپاسگزاری خودمان را از این سیستم که این قدر انرژی می‌گذارد و افراد زیادی را جذب کرده است؛ راهنماها، مرزبان‌ها، ایجنت‌ها و... . فردی بوده است که در تهران آموزش دیده، آمده اصفهان شعبه زده است و الان ۷-۸ شعبه داریم. یا فردی هست که آمده درمان شده و دارد به من مسافر سفر اول کمک می‌کند. پس من چه سهمی دارم از این سیستم؟ چون هیچ کدام از ما مهمان نیستیم و همه ما متعلق به کنگره هستیم و کنگره ۶۰ متعلق به ماست. و هیچ وقت کنگره ۶۰ از بین نمی‌رود چون کنگره در وجود ما است؛ هرجایی که یک مسافر سفر دومی باشد کنگره هم همانجا است. جا دارد در این هفته لحظه شماری بکنیم که در جشن گلریزان شرکت بکنیم و مراتب تشکر و سپاسگزاری خودمان را به جا بیاوریم. هر کسی به هر شکل و نحوی، یک موقع یک نفر از نظر مالی اصلا می‌تواند شعبه بزند. و این نه تنها برای دنیای ما، بلکه تا ابد هر ثواب یا بار مثبت به ما برمی‌گردد؛ چون ما قانون بازگشت و بخشندگی را یاد گرفتیم و می‌دانیم که تا نبخشیم بخشیده نمی‌شویم. خیلی وقت‌ها سفر بچه‌ها که گیر می‌کرد و به مشکلات عدیده‌ای برمی‌خوردند، من پیشنهاد می‌دادم پس از سی‌دی نوشتن زیاد آخرین راهکار کمک به زمین کنگره ۶۰ بود. و اصلا کمک کردن به کنگره را دست کم نگیرید.


دستور جلسه دوم؛ سومین سال رهایی مسافر علی:


من هفته بنیان کنگره را به واسطه رهائی علی عزیز تبریک عرض می.کنم خدمت مهندس حسین دژاکام و خانواده محترم‌شان که کل خانواده وقف کنگره هستند. خدمت همسفر علی عزیز و راهنمای ایشان تبریک عرض می‌کنم. بهترین آرزوها را دارم برایشان. پیام علی به نکته‌ای اشاره شده است که کار به سخن برنمی‌آید، چون ۳-۴ سالی که آمد کنگره و در حال درمان بود، جزو مشارکت‌کنندگان اول کنگره بود. خیلی وقت‌ها که استاد بودم به او مشارکت نمی‌دادم و قصدم این بود که بداند مشارکت کردن، حرف زدن و گفتن خیلی از چیزها آسان است اما عمل کردن به آن حرف برای ما مهم است. خیلی تلاش کرد که به رهائی برسد ولی موانعی سر راه او بود مثلا روضه خوانی می‌گرفت و باعث می‌شد که خسته بشود. و خوشبختانه آمد بعد و دیگر نتوانست روضه بگیرد و تمرکزش را گذاشت بر روی کنگره و یک مبلغ زیادی را به عنوان جریمه پرداخت کرد. آقای مهندس اولین بار سال ۹۰ آمدند اصفهان و اولین گلریزان را در اصفهان برگزار کردند و اولین چراغ ۵ میلیون تومان را علی عزیز روشن کردند.

ولی باز هم چون آن موقع حجاب نورانی جلوی چشمش بود، نتیجه نگرفتند و رفتند و دوباره آمدند. در شعبه سلمان که بودیم حجم رهجو‌ها و راهنماها خیلی زیاد بود و طبق دستور مهندس دژاکام قرار شد یک شعبه اضافه بکنیم و علی عزیز یکی از هم لژیونی‌های علی هر کدام ۶ ماه از اجاره شعبه شیخ بهایی را پرداخت کردند. و این عامل باعث شد که کنگره را از خودش تصور بکند و بعد آمدند درمان شدند و نتیجه گرفتند. و بعد در ساخت و ساز و ترمیم این شعبه بسیار کمک کرد. سپس سفر سیگار را انجام داد و به نتیجه رسید. و ما امروز تولد گرفتیم و همه در مورد علی و کارهایی که انجام داده است و تجربه‌ای که کسب کرده در کنگره ۶۰ صحبت می‌کنیم تا برای همه ما یکبار دیگر تکرار بشود که خواستن توانستن است؛ و هم در سخن و هم در عمل این را نشان بدهد. و خداوند هم قطعا کمک می‌کند. و قسمت آخر پروسه درمان و تکمیل درمان این است که سعی کند کمک راهنما بشود. و دید علی کمکی که کرد چه قدر ارزش داشت. یک دوره مرزبانی را پشت سر گذاشته است و قطعا او را آماده‌اش کرده است که بنشیند درس بخواند و تبدیل بشود به یک کمک راهنما و الگوی افرادی باشد که پول دارند ولی خرج نمی‌کنند. چون تا وقتی نبخشی بخشیده نمی‌شوی‌. بهترین‌ها را برای علی عزیز و خانواده محترمش از خداوند می‌خواهم.


پس از سخنان استاد، مشارکت مسافران و همسفران و قرائت آوای کنگره 60 سومین سالروز رهایی مسافر علی را با شوق و شور فراوان جشن گرفتیم:

آرزو مسافر علی:
امیدوارم که هیچ خانواده‌ای طعم اعتیاد را نچشد؛ اما اگر گرفتار شد درمان فقط و فقط در کنگره انجام بگیرد.آرزو همسفر زهره:
آرزو می‌کنم همه همسفران حال خوش این جایگاه را لمس کنند.
سخنان مسافر علی:
دوره اعتیاد را هر کدام از ما چشیده‌ایم. ازدواج انسان با مواد مخدر یک فرزند ناخلف به نام اعتیاد به دنیا می‌آورد که این فرزند ناخلف هزاران سر داشت که از آن هر مشکلی زائیده می‌شد. یکی از مشکلاتی که من را به درمان واداشت دوست داشتن مردم بود. من کاسب بودم و دوست داشتم با مردم خوب باشم. در مقابل مردم هم با من مهربان بودند؛ اما اعتیاد با من کاری کرد که دیگر نمی‌توانستم محبت کنم یعنی اصلا زیاد مرا نمی‌دیدند. یک فرد تهی شده بودم و ناامید شده بودم و هیچ چیز برایم ارزش نداشت و مشکلات پشت سر هم برایم می‌آمد. اگر شخصی را خدا دوست داشته باشد او را متوجه اشتباهاتش می‌کند. در اعتیاد راه الهام بسته می‌شود و ضدارزش‌ها غلبه می‌کند من یک فرمانبردار خوبی برای آن‌ها می‌شوم. من خانواده‌ام را دوست داشتم چیزی هم کم نمی‌گذاشتم، اما آن اصل محبت و عشق نبود. دوست داشتم عشق و محبت کنم اما نمی‌توانستم و زندگی نباتی داشتم و هیچ گرمایی نداشت و به این نتیجه رسیدم که باید روی کارم تفکر کنم. انواع راه‌های درمانی را انجام دادم و همه جا همسفرم من را همراهی کرد.


گذشت که یکی از دوستانم که با هم مصرف می‌کردیم آمد کنگره و من هم به واسطه او آمدم. من شعبات مختلف نرفتم چیزی که تجربه خوبی برای من بود، نیروی شیطانی شاید چون من یک آدمی مذهبی بودم و یک انسانی بودم که اطلاعاتی از قرآن داشتم به بهترین نحو وارد میدان شد و سفر اولم را خراب کردم. اگر کسی چند سال کارگر جایی باشد و خوب کار کند، اگر بخواهد از آن کارگاه برود کارفرما نمی‌گذارد و مزایای آن را اضافه می‌کند. من هم برای شیطان کارگر خوبی بودم و شرایط به نهایت رساندن ضدارزش‌ها را داشتم اما زمانی که می‌خواستم رها شوم از دامش به سراغم آمد و از راه خودم استفاده کرد و سفرم را خراب کردم. همینطور که سفرم خراب شد ولی رابطه‌ام با کنگره قطع نشد. اگر کاری بود از دستم بر می‌آمد، می‌آمدم انجام می‌دادم و همین برقراری ارتباط باعث شد که دوباره سفر کنم و سفر خوبی داشتم. با این که مدت سفرم به خاطر قرص‌های آرامش بخشی که مصرف می‌کردم اضافه شد ولی به رهایی رسیدم. آقا مجید واقعا برای من زحمت کشیدند و خدا را شکر می‌کنم که در این هفته بنیان این جشن برگذار شد. اتفاقی بود و تشکر می‌کنم از جناب مهندس که واقعا برای ما سنگ تمام گذاشتند و هیچ چیز باقی نگذاشته‌اند و تشکر می‌کنم از خانواده محترمشان. تشکر می‌کنم از کمک راهنمای محترمم که واقعا زندگی و هستی خودم را مدیون ایشان هستم. تشکر می کنم از ایجنت‌های محترم فعلی و گذشته، مرزبان گذشته و مرزبانان فعلی، تشکر می‌کنم از خانم شهبازی که واقعا زحمت کشیدند و آرامش را به زندگی ما بخشیدند که راهنمای سفر اول همسفرم بودند و از خانم حکمت کمک راهنمای فعلی ایشان. تشکر می‌کنم که شاید زبانی نشود از ایشان تشکر کنم همسفرم که خیلی با من در طول زندگی همراه بودند و اذیت شدند و در پایان تشکر می‌کنم از همه شما عزیزان.


سخنان کمک راهنما محترم همسفر حکمت:
خدا را شاکرم که برای اولین بار این جایگاه را لمس می‌کنم و در کنار این خانواده عزیز قرار گرفتم تا در شادی آنها سهیم باشم. تبریک عرض می‌کنم در ابتدا بیست و دومین سال بنیان کنگره را تبریک می‌گویم و از خداوند برای جناب مهندس طول عمر با عزت از خداوند خواستارم. به علی آقا سومین سال رهایی را تبریک می‌گویم. همچین به آقا مجید تبریک می‌گویم و به ایشان خدا قوت می‌گویم. و جا دارد از آقا علی برای دوره مرزبانی خوبی که داشتند تشکر کنم. قطعا کسی که در این جایگاه قرار می‌گیرد باید یک همسفری داشته باشد که آن را یاری کند و خانم زهره عزیز همیشه ایشان را همراهی می‌کردند و هیچ وقت گله‌ای از مسافرشان نداشتند. جا دارد به خانم فخری عزیز کمک راهنمای سفر اولشان تبریک بگویم. به خانم زهره تبریک می‌گویم و امیدوارم از خدمتگزاران همیشگی شعبه باشند و همچنین این جشن را به همه اعضای کنگره تبریک می‌گویم. آقای مهندس فرمودند این هفته راجع به جشن گلریزان هم صحبت کنید و من خواستم یک نکته‌ای بگویم ما این جا بخشندگی را یاد می‌گیریم و باید در حد توانمان در جشن گلریزان کمک کنیم. جا دارد که از کمک راهنمای محترم خودم تشکر کنم که اگر امروز اینجا هستم‌ به خاطر زحمات ایشان است و همچنین تشکر می‌کنم از مسافر عزیرم که من را با خودشان همراه کردند و به من اجازه خدمت کردن دادند. ممنون.سخنان همسفر زهرا:
خداوند را شکر می‌کنم که این مکان عزیز را پیش راه ما قرار داد و ما عشق و محبت و دوستی را در این مکان یاد گرفتیم. از آقای مهندس تشکر می‌کنم و تبریک ویژه به ایشان و خانواده ایشان می‌گویم و بهترین‌ها را برای ایشان از خداوند خواستارم. از همه همسفران خواهش می‌کنم که همراه مسافرانشان باشند. سفر اول مسافرم که خراب شد به خاطر این بود که من ایشان را همراهی نکردم و من مقصر خراب شدن سفر ایشان بودم. خدا را شکر که ماندگار شدند و من هم به دنبال ایشان آمدم. با گذشت زمان آموزش گرفتم و از تجسس کردن در کارهای ایشان دست برداشتم و یاد گرفتم که به ایشان عشق و محبت داشته باشم. خدا را شکر موفق شد و بسیار خوشحالم و خیلی از ایشان تشکر می‌کنم. خیلی از ایشان آموزش گرفتم، عشق و محبت واقعی را از ایشان یاد گرفتم. از آقای مهندس خیلی تشکر می‌کنم از راهنماهای خودم خانم فخری و خانم حکمت تشکر می‌کنم. از آقا مجید و آقا سالار و آقا امید تشکر می‌کنم. از ایجنت و اسیتانت تشکر می‌کنم و همینطور از مرزبانان محترم. و شکرگزار خداوند هستم که خدمت‌های ایشان در زندگی ما جاری شد و به چشم دیدیم. تشکر می‌کنم از همه شما عزیزان و امیدوارم همه این جایگاه را لمس کنند.

حگل رهائی

مرزبان کشیک
تایپ: همسفر مینا، همسفر محمدجواد

عکاس: مسافر مهدی

ارسال تصاویر: مسافر مصطفی

تنظیم: همسفر محمدجواد
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد، رها یافتگان،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
داود ل20 سه شنبه 26 آذر 1398 09:58
با سلام و عرض ادب
علی آقا عزیز مثل همیشه باعث تجربه و آموزش گرفتن من شدید. سومین سال رهاییتان را تبریک و تهنیت عرض نموده و از خداوند متعال برای شما و خانواده محترمتان سلامتی و سعادت مسالت می نمایم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic