کارگاه آموزش خصوصی مسافران سه شنبه
چهارشنبه 6 آذر 1398 ساعت 14:00 | نویسنده این مطلب : مسافر : مرتضی | ( نظرات )
جلسه یازدهم از دوره بیست و یکم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی، با استادی مسافر علی ، نگهبانی  مسافر محمدرضاو دبیری مسافر ایمان با دستور جلسه «وادی سوم و تاثیر آن روی من » روز سه‌شنبه 5 آذر ماه 1398 ساعت 17 برگزار شد.


 زمانی که هر کسی بپذیرد که خودش باعث بروز این مشکلات است و اعتراف به اشتباه خود نماید ،خداوند هم فرمان و اذن خود را صادر مینماید

همانطور که دبیر عزیز فرمودند و مستحضر هستید،دستور جلسه امروز وادی سوم و تاثیر آن بر روی من است.وادی به ما چه میگوید؟

باید دانست که هیچ موجودی به میزان انسان به خویشتن خویش فکر نمیکند.

اگر در گذشته به دانایی و آگاهی رسیده بودیم و به این وادی عمل میکردیم بسیاری از مشکلات برایمان پیش نمی آمد .
اما به هر دلیل و از روی جهل و نا آگاهی ،خواسته یا نا خواسته و تحت تاثیر شرایط پیرامون دچار دام اعتیاد شدیم ولی اکنون برای رهانیدن ما از دام شوم اعتیاد بستری را فراهم نموده اند که با توجه به بازدهی و راندمان بالایی که در رهایی و ماندگاری افراد دارد در تمام مجامع و محافل بین المللی حرفی برای گفتن دارد و الگوی مناسبی برای درمان اعتیاد می باشد.

آقای مهندس دژاکام در یکی از سمینارها خطاب به حضار که اکثر آن ها داعیه درمانگری داشتند فرمودند،:که هر گاه بخواهید کنگره 60 و متد درمان ما را و خط مشی ما را بشناسید می‌با یست در جلسات ما شرکت مداوم داشته باشید.
در ابتدا این سخن برای آن ها شک و تکانه بزرگی بود ولی در ادامه متوجه شدند که تنها مصرف مواد مخدر و خماری مشکل معتادین نیست بلکه نوع نگرش و  جهان‌بینی و علم چگونه زیستن مهم ترین نقش در ایجاد تعادل روحی و روانی آن ها دارد و اینگونه بود که امروزه عده کثیری از پزشکان و روانپزشکان محترم با کنگره 60 همکاری خوبی دارند.

از آن جا که آقای مهندس دژاکام لحظه به لحظه و با تمام وجودشان فرایند اعتیاد و همچنین مسیر تکامل و درمان را به خوبی درک و احساس نمودند پس از آموزش هایی که در ابتدای کار خودشان و به واسطه یاری اساتید و الهامات الهی توانستند پله پله و ذره ذره مشکلات را تبدیل به سکوهای پرتاب و پله های ترقی کنند.

خیلی از افراد جامعه هستند که بسیار زیبا سخنرانی میکنند ولیکن در عمل و اجرا عاجزند ولی آقای مهندس دژاکام هر فعلی را که دستور می دهند ابتدا خودشان عمل نموده اند و به نتیجه رسانده اند.اگر شخصی بخواهد در کارهای خود موفق باشد و به بهبودی و سلامت برسد می بایست قبول کند که مشکلات امروز حاصل بذرهای اشتباهات گذشته خود اوست و مسئولیت بر طرف نمودن آن ها را به عهده بگیرد و هیچ توقعی از هیچکس برای کمک رسانی و یاری نداشته باشد .


البته فراموش نشود که هر گاه انسان در مسیر الهی قدم بگذارد و بخواهد کهالبته فقط دعا کردن و خواستن تنها برای رسیدن به اهداف کافی نیست ،بلکه باید در راستای آن ها گام بردارد و مشکلاتش را حل نماید ،نیروهای الهی و اطرافیان هم به طور خودکار به یاری او میشتابند و هر چیزی را که میخواهیم بدست بیاوریم باید برای آن تلاش کنیم.

کسانی که انتظار دارند مسیری را که سالیان دراز اشتباه رفته اند را یک شبه برگردند و هرگز موفق نمیشوند.در میان ما اشخاص زیادی هستند که میخواستند مشکل اعتیاد خود را که طی چندین سال گریبان گیرشان بود را توسط تبلیغات شبکه های ماهواره ،دارو ،دعا ،جادو و .....درمان کنند ولی موفق نشدند و غافل از آن که راه اشتباه را باید با قرار گرفتن در مسیر و حرکت به سمت روشنایی و خودشناسی جبران نمایند.

اکثر انسان ها زمانی که با مشکلی مواجه می شوند ،اولین فکری که به ذهنشان خطور میکند این است که تمام مشکلات را اطرافیان به وجود آورده اند و خودشان بدون عیب عمل کرده اند .در وادی سوم بیان شده است که زمانی که هر کسی بپذیرد که خودش باعث بروز این مشکلات است و اعتراف به اشتباه خود نماید ،خداوند هم فرمان و اذن خود را صادر مینماید.حال ممکن است عده ای بگویند زمانی که ما عزم درمان و سفر کردیم و خواست حل مشکلات را داشتیم مسائل و مشکلات بیشتری برایمان پیش آمد. چرا؟

باید در پاسخ گفت که ما سالیان متمادی در ساختمان و سازمان نیروهای اهریمنی کار میکردیم و تحت فرامین آن ها بودیم ،حال که میخواهیم به سمت نور حرکت کنیم ، واضح است که آن ها هم به راحتی از ما دست نمیکشند و برای باز داشتن ما از ادامه حرکت تلاش مضاعف مینمایند.

نشان رهایی
خدمتگزاران


مرزبان کشیک
تایپ:مسافر مرتضی

عکاس:مسافر مهدی

تنظیم :مسافر مصطفی

مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
پنجشنبه 7 آذر 1398 11:57
با سلام و عرض ادب
از علی آقا عزیز که استادی شایسته ای به اجرا گذاشتند و از آموزش و زحمات وافر ایشان در کنگره صمیمانه سپاسگذارم و از آقا مهدی ، آقا مرتضی آقا مصطفی دوست داشتنی که در سایت خدمت میکنند تشکر و قدردانی مینمایم.
بهترینها را برای این عزیزان از خداوند منان خواستارم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic