گزارش جلسه عمومی روز پنجشنبه 98/8/30
جمعه 1 آذر 1398 ساعت 19:18 | نویسنده این مطلب : مسافر مصطفی | ( نظرات )

جلسه نهم از دوره بیست و یکم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی، با استادی کمک راهنما محترم مسافر سالار، نگهبانی مسافر هادی و دبیری مسافر حسن با دستور جلسه اول «توان مالی» و دستور جلسه دوم «اولین سال رهایی مسافر علی» روز پنجشنبه 30 آبان ماه 1398 ساعت 17 برگزار شد.


همانطور که درخت نیاز به هرس کردن دارد و سپس پربارتر می‌شود، مال ما هم نیاز به بخشیدن دارد تا بیشتر بشود.


سلام دوستان سالار هستم مسافر. دستور جلسه اول توان مالی است. اگر به خود عنوان دستور جلسه نگاه کنید، توان از کلمه توانایی می‌آید که یکسری از توانایی‌ها در ما به صورت بالقوه وجود دارد که ما باید آن‌ها را بالفعل کنیم؛ که یا مواد بر روی آن‌ها سرپوش گذاشته است یا ما هنوز قدرت بالفعل کردن آن‌ها را بدست نیاوردیم. با بالارفتن نقطه تحمل و تمرین و تکرار ما می‌توانیم از این توانایی‌ها استفاده کنیم. مهم‌ترین این توانایی‌ها ۳ چیز است. اول توانایی بدنی است که با تغذیه، ورزش و خواب بدن را سالم نگه داریم. دوم توانایی زبانی است که ما باید بتوانیم در زمان مناسب و با کلام مناسب از آن استفاده کنیم. و سوم توانایی مالی است که به زبان ساده یعنی پول درآوردن.

چون در طبیعت همیشه ضعیف پایمال است و اگر قدرتمند نشویم، ما هم پایمال می‌شویم؛ که یکی از ابزار قدرتمند شدن توانایی مالی است. در کنگره الگوی ما آقای مهندس هستند و ما باید مثل ایشان روز به روز توانایی مالی خودمان را افزایش بدهیم. آقای مهندس همیشه می‌فرمایند که برای پولدار شدن باید اول بذر آن را بکاریم؛ یعنی من بذر را می‌کارم و به آن رسیدگی می‌کنم و شاید بعد از ۱۰-۱۵ سال من به مرحله برداشت برسم. و نمی‌توان یک شبه به توانایی مالی برسیم. همانطور که درخت نیاز به هرس کردن دارد و سپس پربارتر می‌شود، مال ما هم نیاز به بخشیدن دارد تا بیشتر بشود. و من به این اعتقاد دارم که خداوند یک مالی را به ما می‌دهد و بواسطه ما این مال را می‌خواهد در اختیار دیگران قرار بدهد؛ و اگر ما این کار را انجام ندهیم، این لیاقت را در ما نمی‌بیند و آن مال مطمئنا دیگر به من داده نمی‌شود. پس سعی کنیم که به دست بیاوریم و ببخشیم که توانایی مالی‌مان افزایش پیدا کند.


هر کدام از ما یک درآمدی داریم و یک هزینه‌ای. ابتدا باید فکر کنیم که روشی وجود دارد که درآمدمان را افزایش بدهیم. اگر این کار را می‌توانیم انجام دهیم، انجام بدهیم؛ و در نقطه مقابل خیلی از ما هزینه‌هایی داریم که روزانه مبلغ کمی دارد ولی در ماه که حساب می‌کنیم هزینه بالایی دارد و می‌توانیم این‌ها را مدیریت کنیم. آقای مهندس در سی‌دی طلا فرموده بودند که خانم‌ها باید طلا دوست داشته باشند و طلا بخرند. و دیروز هم آقای مهندس فرمودند که پس اندازی که از کم کردن هزینه‌هایتان می‌ماند را نگذارید بلا استفاده بماند و اگر مقدار آن کم است طلا بخرید و اگر مقدار آن زیاد است زمین بخرید.


دستور جلسه دوم؛ اولین سال رهایی مسافر علی:


دستور جلسه دوم تولد اولین سال رهایی علی عزیز است. همانطور که می‌دانید افرادی که به اعتیاد روی می‌آورند یک مشکل یا گره‌ای در زندگی‌شان داشتند که به اعتیاد پناه آوردند. با مصرف مواد آن مشکل که حل نشد، یکسری مشکلات دیگر و تخریب هم اضافه شد. یکسری از افراد این مشکل یا تخریب در ظاهرشان معلوم است؛ ولی یکسری افراد این معلوم نیست و اتفاقا سختتر می‌توانند این گره یا مشکل را حل کنند. و علی عزیز هم از دسته دوم بود و ظاهرش فقط قبلا کمی تیره‌تر بود به دلیل مصرف مواد و یکی از دلایل بد نشدن ظاهر مصرف نکردن سیگار بود. و عقیده من این است که سرخورده بود و احساس می‌کرد که حقی که باید به او داده می‌شده، داده نشده است و جایگاهی که باید می‌داشته را نداشته است. و به همین دلیل روی آورده بود به مواد مخدر که کمتر به آن فکر کند. و مشکل که حل نشده بود تازه به واسطه مواد جایگاهش پایین‌تر آمده بود و دیگر کسی روی او حساب نمی‌کرد. و وقتی آمد کنگره فهمید که مشکل کار در کجاست. به موقع دارو می‌خورد، سروقت آمد و رفت و خدمت کرد، و سرانجام رهائی با کیفیتی داشت. و در سفر دوم خدمت کرد و دبیر جلسه بود و کمک مالی هم کرد. روز اولی که آمد کنگره من می‌دانستم که این شخص رها می‌شود و من یک روزی در این جایگاه می‌نشینم برای تولدش؛ که این حسی بود که به من گفته شد و الان رخ داده است. ولی هنوز گره‌هایی وجود دارد که علی باید آن‌ها را پیدا کند و حل‌شان کند. این تولد میمون و مبارک را به خود علی عزیز، همسفر محترمش و خانواده‌اش، به جناب آقای مهندس و تمامی اعضا کنگره ۶۰ تبریک می‌گویم. امیدوارم که علی را در جایگاه‌های بالاتر ببینیم و پیام من برای علی این است که همانطور که گفتم ما ۳تا توانایی داریم و روی توانایی بدنی، زبانی و مالی باید دقت کند و سعی کند که این توانایی‌ها را روز به روز بالاتر ببرد که بتواند در زندگی آن حقی که فکر می‌کند باید بگیرد را بگیرد و جایگاهی که باید داشته باشد را داشته باشد. و امیدوارم روزی تولد ۳ و ۵ سالگی او را اینجا جشن بگیریم.


پس از سخنان استاد، مشارکت مسافران و همسفران و قرائت آوای کنگره 60 اولین سالروز رهایی مسافر علی را با شوق و شور فراوان جشن گرفتیم:

آرزو مسافر علی:
آرزو می‌کنم که هر کسی که راه کنگره را پیدا نکرده است و مصرف کننده است، انشاالله به امید خدا راه کنگره را پیدا کنند و به درمان برسند.
آرزو همسفر زهرا:
من هم آرزو می‌کنم سفر اولی‌های عزیز به رهایی برسند و تولد آن‌ها را جشن بگیریم.آرزو همسفر بهنام:
من هم آرزو می‌کنم تمام کسانی که اینجا هستند و کسانی که بیرون از کنگره هستند، راه خودشان را پیدا کنند و به رهایی برسند.
سخنان مسافر علی:
خیلی تشکر می‌کنم از دوستانی که در جشن ما شرکت کردند. به کمک راهنمای عزیزم آقا سالار هم تبریک می‌گویم به خاطر گرفتن گل رهایی سیگار. من در طول درمان اعتیادم مصرف زیادی داشتم و من هر چقدر که می‌کشیدم هیچ موقع نشد که بگویم نشئه شدم‌. یادم می‌آید که می‌خواستم به سفر مکه بروم این قدر تریاک کشیدم خانمم به من گفت که برو حمام که پدرتان صدایتان می‌زند که برویم فرودگاه. و من یادم می‌آید که ساعت ۴ صبح باید می‌رفتیم فرودگاه چون ساعت ۷ صبح پرواز داشتیم و من دوباره نشستم پای منقل. من آن سال خیلی اذیت شدم. پیش چندتا کرمانی رفتم و گفتم من تریاک مصرف می‌کنم اگر به من تریاک بدهید به شما صد دلار می‌دهم. آن‌ها فکر می‌کردند که من مامور هستم و از کنارم می‌رفتند. خلاصه من آنجا سرگردان بودم و قرص می‌خوردم ولی بدنم جواب نمی‌داد. وقتی برگشتیم در فرودگاه برادرم داخل شکلات برایم شیره گذاشته بود و من خوردم. من همراه برادرم برگشتم به خانه. خودم را در ماشین به کمردرد زدم. وقتی رسیدیم به خانه، رفتم در اتاق و نشستم پای منقل به بهانه استراحت کردن برای بهبود یافتن کمرم. خانمم آمد گفت می‌خواهند شام بدهند و گفتم برو بگو خواب است. آن روز تا ۴ صبح مصرف کردم.


خدا رو شکر می‌کنم که کنگره را پیدا کردم و جا دارد از پسر عمه‌ام تشکر کنم که باعث آمدن من به کنگره شد. بچه‌های کنگره کمک زیادی به من کردند و از همان ابتدا مرا جذب کردند. تشکر می‌کنم از کمک راهنمای خوبم. همه راهنماها خیلی خوب هستند واقعا و من دست بوس همه آن‌ها هستم. از همسفرم هم تشکر می‌کنم همیشه پشت من بود. از پسرای عزیزم تشکر می‌کنم. همه مرا تشویق و حمایت کردند. از راهنمای همسفرم تشکر می‌کنم، خیلی زحمت کشیدند. از خدا سپاسگزارم که به من اجازه ورود به کنگره را داد. اگر یک روز در شعبه نیایم دلم تنگ می‌شود. من اصلا آرامشی نداشتم ولی بعد از ورود به کنگره به آرامش زیادی رسیدم. از آقا سالار بسیار تشکر می‌کنم، البته نمی‌شود در این مدت کوتاه از خوبی‌های ایشان صحبت کنم. و از همه خدمتگذاران هم تشکر می‌کنم.


سخنان کمک راهنما محترم همسفر شهلا:
در ابتدا خدا را شاکرم که به من توفیق داد در این جشن زیبا شرکت کنم. همچنین از مسافر عزیزم تشکر می‌کنم که به من اجازه داد در این جایگاه باشم. جا دارد از صحبت‌های کمک راهنما محترم آقا سالار تشکر کنم که بسیار آموزنده بود. از خانم زهرا عزیز هم تشکر می‌کنم که با حرکت محکم خودشان باعث شدند که امروز در این جایگاه قرار بگیریم. من این جشن را به همه اعضا کنگره تبریک می‌گویم. همینطور که می‌دانید جشن تولدها برای ما حاوی پیام‌های مختلفی هستند. خدا رو شکر می‌کنم خانم زهرا عزیز هم با ورودشان به کنگره بسیار قوی حرکت کردند. من هیچ وقت ندیدم که در کنگره گله داشته باشند و همیشه گوش به فرمان بودند. خدا را شکر سفر خیلی خوبی را داشتند و خدمت می‌کردند. همیشه در کنگره آموزش کنگره را به خوبی به عمل درآوردند. امیدوارم که بتوانند جایگاه‌های بالاتر را تجربه کنند. جا دارد به آقا سالار هم تبریک بگویم.سخنان همسفر زهرا:
من هم خدا را شاکرم که در این جایگاه قرار گرفتم. اصلا فکرش را نمی‌کردم که در این جایگاه قرار بگیرم. امیدوارم که همه لذت این جایگاه را لمس کنند. تمام پنجشنبه‌ها که جشن تولد بود باورم نمی‌شد که در این جایگاه قرار بگیرم. از مسافرم تشکر می‌کنم که خیلی خوب سفر کردند؛ من کنار ایشان اصلا اذیت نشدم و بسیار منظم و فرمانبردار بودند. ما هم فرش سوخته زمان مصرف را داریم و گاهی به مسافرم می‌گویم باید این‌ها را یادگاری نگه داریم که بدانیم کجا بودیم و به کجا رسیدیم. از خانم شهلا عزیزم بسیار تشکر می‌کنم که آرامش را به زندگی ما بخشید. من واقعا مدیون کنگره هستم. من طالب علم بودم ولی نمی‌دانستم دست به دامان چه کسی بشوم. بسیار خوشحالم که با کنگره آشنا شدم. از آقا سالار ممنونم که بسیار زحمت کشیدند. از پسرهای گلم ممنونم که بسیار مرا حمایت کردند. از همه شما عزیزان که در جشن ما شرکت کردید ممنونم.سخنان همسفر بهنام:
پدر من یکسری خاطرات خیلی شیرین تعریف کردند. هر کسی یکسری خاطراتی در زندگی دارد. همین خاطراتی که از سفرشان تعریف کردند قبل رفتن من برایشان نگران بودم و از عمویم راهنمائی می‌گرفتم و ایشان به من امید می‌دادند که مشکلی برایشان پیش نمی‌آید. تشکر و قدردانی ویژه دارم از آقا سالار که واقعا زحمت کشیدند و همچنین خانم شهلا.

مرزبان کشیکتایپ: مسافر حسن، همسفر محمدجواد

عکاس: مسافر مسعود

ارسال تصاویر: مسافر مصطفی

تنظیم: همسفر محمدجواد

مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
دوشنبه 4 آذر 1398 12:42
با سلام و عرض ادب
ضمن تشکر از آقا سالار عزیز عرض تبریک و تهنیت خدمت علی آقا و خانواده محترمشان امیدوارم در پرتو الطاف الهی موفق و موید باشند.
یکشنبه 3 آذر 1398 23:24
تبریک میگم به علی اقا و همسفر عزیزشون با ارزوی بهترین ها
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic