گزارش جلسه عمومی روز پنجشنبه 98/8/23
جمعه 24 آبان 1398 ساعت 11:51 | نویسنده این مطلب : مسافر حسن | ( نظرات )

جلسه هشتم از دوره بیست و یکم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی، با استادی ایجنت محترم مسافر مهدی، نگهبانی مسافر هادی و دبیری همسفر محمدجواد با دستور جلسه اول «DST و تجربه من از سم زدایی و سایر روش ها» و دستور جلسه دوم «سومین سال رهایی مرزبان محترم مسافرحسن» روز پنجشنبه 23 آبان ماه 1398 ساعت 17 برگزار شد.


روش DST بهترین روش درمان است؛ نه تنها برای درمان اعتیاد بلکه برای تمام درد‌هایی که بشر با آن دست و پنجه نرم می‌کند.


به نام نامی عشق. سلام دوستان مهدی هستم مسافر. ابتدا خداوند را سپاس می‌گویم که این فرصت را به من داد که امروز در این جایگاه در خدمت شما عزیزان باشم. تشکر می‌کنم از همه اعضا شعبه شیخ بهایی و لذت می‌برم وقتی آن قدر به رشد و دانایی و آگاهی رسیدیم که وقتی یک انتخابات مثل انتخابات مرزبانی هست همه حمایت می‌کنیم و این نشان می‌دهد که ما در بحث آموزش پیشرفت کرده‌ایم. و آن‌هایی که رای داده‌اند مطمئنا به اصلح‌ترین کاندیداها رای داده‌اند. و من این را مطمئن هستم که افراد بهترین شخص را انتخاب می‌کنند برای مرزبانی شعبه؛ چرا که مرزبانی یک جایگاه بسیار بسیار خطیر و مهمی است. اشخاصی که انتخاب می‌کنید سعی کنید که دارای یک سری شرایط باشند؛ که شرط اول ادب است و دوم سواد است. و خوش آمد می‌گویم به آقای رضا کرمی که به همراه هیئت همراه از تهران تشریف آوردند برای انتخابات.


امروز ۳ دستور جلسه داریم. دستور جلسه اول "DST و تجربه من از سم زدایی و سایر روش‌ها" است. دستور جلسه دوم آقای مهندس دیروز گفتند که پنجشنبه در مورد گلریزان هم صحبت می‌کنیم. و دستور جلسه سوم هم تولد ۳ سال رهایی مرزبان بزرگوار آقای حسن نظیفی است. ایشان رهجوی علی آقا کاظمی هستند و در ابتدا به ایشان تبریک می‌گویم. روش‌های ترک و DST را همه خوانده‌اید. بعضی رهجوها می‌آیند پیش من و می‌گویند که کمی اذیت شدیم، و من می‌گویم اذیت چه بود؟ و می‌گویند مثلا درست نتوانستم بخوابم، و من در جواب می‌گویم که من متاسفم برای شما چون شما انگار روش‌های ترک دیگر را امتحان نکرده‌اید. یکی از بهترین و ناب‌ترین روش‌های درمان اعتیاد، روش DST است. من خودم تجربه‌ای که دارم در اواخر شیره مصرف می‌کردم و سقوط آزاد رفتم و حدود ۴۵ روز اصلا نخوابیدم و شب تا صبح درد خماری کشیدم. ندیده‌اید وگرنه در برابر این روش بزرگ سر تعظیم فرود می‌آوردید. روش DST بهترین روش درمان است نه تنها برای درمان اعتیاد بلکه برای تمام درد‌هایی که بشر با آن دست و پنجه نرم می‌کند.


در مورد گلریزان پیام بسیار قشنگی اینجا نوشته شده است و این‌ها پیام‌هایی هستند که ما نمی‌توانیم خیلی گذرا از کنار آن‌ها را رد شویم و خیلی باخته‌ایم اگر دقت نکنیم به این پیام‌ها. بهشتی که خداوند وعده داده است و ما می‌گوئیم که گوشه‌هایی از زمین بهشت است، و آرزو داریم که به آن بهشت برویم، اینجاست کنگره ۶۰. بهشتی که بنا شده است و به دست من و شما سپرده شده است، من و شما باید آبادتر کنیم آن را؛ این وظیفه تک تک ماست. باید دست به دست هم دهیم که چه بخش همسفران و چه بخش مسافران گلریزان خوبی را داشته باشیم. انشالله روزی پرچم کنگره را بر فراز بلندترین قله‌های دنیا می‌بینیم؛ چرا که ما چیزی جز صلح و آرامش برای بشریت نداریم. تمام ما وقتی که وارد کنگره می‌شویم احساس آرامش و لدت می‌کنیم. کنگره جزئی از خانواده تک‌تک ما است و جدا از ما نیست که بخواهیم فرقی بگذاریم بین کنگره و خانواده خودمان؛ چون کنگره خانواده بزرگتر است. و چقدر زیبا آقای مهندس در سی‌دی ماشین توضیح دادند که ما همه هم روح هستیم و همه ما یک هدف را دنبال می‌کنیم. و انشالله که روز گلریزان همه ما حمایت می‌کنیم.دستور جلسه دوم؛ سومین سال رهایی مرزبان محترم مسافر حسن:


خوب بنده در رابطه با حسن آقا در یک سالی که به عنوان ایجنت با ایشان بودم خیلی از ایشان آموزش گرفتم. بسیار بسیار انسان با ادبی هستند و ما همیشه باید خوبی‌های دیگران را بگوئیم که الگو بشوند برای بقیه؛ چون این راه ادامه دارد. من پیامی که همیشه برای بچه‌ها تفال می‌زنم به کتاب ۶۰ درجه، دقیقا منطبق با حس و حال آن فرد است. آیتم بسیار خوب و بارز حسن آقا خوش اخلاق و مودب بودن است. "گفت" همان اخلاق، صحبت کردن، طرز برخورد با دیگران و روابط عمومی است. خیلی سپاسگزاری می‌کنم از ایشان بابت زحماتی که برای شعبه کشیدند. انشالله که در راهی که پیش رو دارند و کمک راهنمایی است موفق باشند و قبل از جلسه من به حسن آقا گفتم که آقای ترابخانی گفتند: "ما بیش از ۸۰ هزار نفر عضو داریم ولی آدم ۶ دانگ خیلی کم داریم" و شما حسن آقا می‌توانید از این آدم‌ها باشید و این توان و ظرفیت را شما دارید. از طرف خودم و تمام اعضای شعبه شیخ بهایی در ابتدا به آقای مهندس و بعد راهنمای حسن آقا، جناب آقای علی کاظمی و خودشان و خانواده‌شان خیلی خیلی تبریک می‌گویم.


پس از سخنان استاد، مشارکت مسافران و همسفران و قرائت آوای کنگره 60 سومین سالروز رهایی مرزبان محترم مسافر حسن را با شوق و شور فراوان جشن گرفتیم:


آرزوی مسافر حسن:
 

آرزو می‌کنم که تمام انسان‌هایی که دربند هستند روی کره زمین با کنگره ۶۰ آشنا شوند و برای آن‌ها جشن بگیریم 
و دوم اینکه دانشگاهی که مدنظر جناب مهندس است ساخته شود و جهانی شود.

 
سخنان مسافر حسن:

از صمیم قلب خدا را شکر می‌کنم که من را در این جایگاه قرارداد تا بتوانم خدمت کنم و خدا را سپاس گذارم و  باعث افتخار من بوده است که عضوی از کنگره هستم.

 
آنچه برگ زرینی بر افتخاراتم افزوده شد این است که در خدمت ایجنت محترم باشم و در این جایگاه مرزبانی باشم و درس‌هایی از آقا مهدی بگیرم که پایه‌گذار زندگی من شد و آموزش‌های ایشان را تا ابد عملی خواهم کرد و تشکر می‌کنم از کمک راهنمای محترم علی آقا ، راهنما سفر اول بنده و اگر اجازه بدهید شعری برای ایشان بخوانم:


من زاهد بودم ترانه‌گویم کردی       سر حلقه  بزم و باده جویم کردی 

سجادیه نشین باوقاری بودم          اما بازیچه کودکان کویم کردی

 

افتخار می‌کنم به خودم که ره‌جوی شما بودم و من آموزش‌های بسیار زیادی از شما گرفتم ، روزی به من علی آقا گفتند سپاس گذاری و تشکر از من روزی است که راهنما شوی و امیدوارم که ذره‌ای از زحمات شمارا بتوانم باراهنما شدن جبران کنم و من خودم را مدیون شما می‌دانم. 

ایشان به ما درس می‌دادند که شما که وارد کنگره که شده‌اید ، در لشکر خداوند قرارگرفته‌اید و من ، خودم را مداوم در لشکر خداوند حس می‌کردم و با لشکر شیطان می‌جنگیدم که همان نفس اماره بود. در پله‌های آخر پنج‌دهم بودم که ساعت ۱۰شب دارو مصرف می‌کردم و  می‌خوابیدم و ساعت یک نصف شب مرا بیدار می‌کرد و آن‌چنان سیم‌پیچی در بدنم بود که فکر می‌کردم می‌خواهم سکته کنم و کافی بود پنج‌دهم دیگر اوتی بخورم و راحت بخوابم اما همان لحظه فرمایشات جناب آقای علی کاظمی یادم می‌آمد که می‌گفتند تو در لشکر خداوند هستی مبادا برگردی در جبهه  دشمن قرار بگیری و  بلند می‌شدم لباس می‌پوشیدم و تا ساعت چهار صبح در پارک پیاده‌روی می‌کردم و زمزمه  من این بود که من در لشکر خداوند هستم و باید قوی باشم. 

 این تربیت علی آقا بود که به ره‌جو این‌چنین نیرو می‌داد و هر چه می‌خواست ضعف بر من غلبه کند یاد این سخن می‌افتادم که می‌گفت ما در جبهه خداوند هستیم و باید محکم و استوار بایستیم.

 دوازده الی چهارده روز طول کشید که هرروز من ساعت یک نصف شب از خواب بیدار می‌شدم و در بدنم سیم‌پیچی می‌شد اما درس‌ها و آموزش‌های ایشان به من یاد داده بود که باید صبر و مقاومت کنم و من هم صبر و مقاومت کردم و روزبه‌روز بهتر شدم. 

 سی‌دی‌هایی که ایشان به من می‌گفتند بنویس را می‌نوشتم و می‌گفتند نه اما من  بهتر می‌نوشتم و بعد تایپ می‌کردم و به‌صورت یک کتاب درآوردم. 

 اگر راهنماها سخت‌گیری می‌کنند برای خودتان است ، امیدوارم که هیچ مصرف‌کننده‌ای در دنیا نباشد که هم‌چین چیزی امکان ندارد ما در جای خیلی خوبی قرار گرفتیم وزندگی با آرامش داریم.

 

مرزبان کشیک

تایپ: مسافر حسن، هم‌سفر محمدجواد

عکاس: مسافر مهدی

ارسال تصاویر و تنظیم: مسافر مصطفی


مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
پژمان اصلحی پنجشنبه 7 آذر 1398 12:59
تبریک بسیار خدمت جناب نظیفی بزرگوار و خانواده ی محترمشون و همچنین اساتید عزیز جنای اقای علی آقا و آقا مهدی عزیز.
یکشنبه 3 آذر 1398 11:07
خدا قوت و تشکر از ایجنت محترم آقا مهدی صدیقی، استاد عزیزم که در مورد دستور جلسه بسیار عالی صحبت فرمودند و زحمات بسیار زیادی برای شعبه می‌کشند! سپاس فراوان!

و تبریک ویژه به حسن آقا بابت تولد سومین سال رهایی‌شان و آرزوی موفقیت در جایگاه کمک راهنمایی و جایگاه‌های بالاتر برای ایشان دارم.

سپاس از همه خدمتگزاران شعبه
داود ل20 شنبه 25 آبان 1398 08:08
با سلام و درود بی پایان
عرض تبریک و تهنیت خدمت حسن آقا عزیز و کمک راهنمای گرامیشان علی آقا و با تشکر از ایجنت محترم بخاطر آموزش شیوایشان و نیز خدمتگزاران سایت کنگره با آرزوی موفقیت همه این عزیزان در تمامی مراحل زندگی
وبلاگ نمایندگی شهرکرد جمعه 24 آبان 1398 23:22
باسلام و درود خدمت همه همسفران و مسافران راه حق.این جشن با شکوه را خدمت همه شما عزیزان تبریک عرض می نماییم.
به مناسبت هفته گلریزان، مصاحبه ویدئویی زیبایی با حضور دیدبان و خدمتگزاران کنگره 60 تهیه شده که میتوانید آنرا در وبلاگ نمایندگی عمان سامانی تماشا بفرمایید.
http://omanesamani.congress60.org/
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic