بدهکار تر از دیروز
چهارشنبه 8 آبان 1398 ساعت 20:20 | نویسنده این مطلب : مسافر ابراهیم | ( نظرات )
بدهکار تر از دیروز ؛ گفت و گو با مسافر علی یکی از اعضاء لژیون سردار


 کسانی که در لژیون سردار هستند به نظر من انسان‌های باهوشی هستند چون با خداوند معامله می‌کنند و  چه از این بهتر که انسان باکسی معامله کند که وعده‌اش حق است و زیر قولش نمی‌زند.


کنگره 06، تشکیلات تحقیقاتی مستقلی است که به‌منظور رهایی مصرف‌کنندگانی که همواره خواستار رهایی از دام اعتیاد بوده و راه‌حل منطقی برای درمان خود پیدا نکرده‌اند، تشکیل گردیده است.

در کنگره 60 به مصرف‌کننده‌ای که خواستار رهایی است، مسافر گفته می‌شود و به یکی از اعضاء خانواده و آشنایان مسافر که در طی مسیر درمان او را همراهی می‌کند هم‌سفر گفته می‌شود که سابقه هیچ‌گونه مصرف مواد مخدری را ندارد. در کنگره 60 مصرف‌کننده‌ای (مسافر) که به رهایی برسد می‌تواند با هم‌سفرش در کنگره به خدمت کردن بپردازد که یکی از خدمت‌هایی که در کنگره 60 وجود دارد، شرکت و عضویت در لژیون سردار است.

هر ارگان یا موسسه‌ای برای این‌که تداوم و بقا داشته باشد به درآمد نیاز دارد که مربوط به بخش مالی آن موسسه می‌باشد بنابراین جناب مهندس (بنیان کنگره 60) برای مستحکم کردن پایه‌های مالی کنگره، لژیون سردار را تشکیل دادند. برای عضو شدن در لژیون سردار باید مبلغ شش میلیون تومان را به‌حساب زمین کنگره 60 واریز کنیم.

در کنگره 60 به کسانی که مبلغی بیش از پنجاه میلیون تومان به‌حساب کنگره 60 واریز کنند دنور (DENOR) که به معنی بخشنده است، گفته می‌شود.

در خدمت مسافر علی هستیم که به‌تازگی در آزمون کمک راهنمایی قبول‌شده‌اند، ایشان بیست سال تخریب تریاک، متادون و قرض داشته‌اند. به راهنمایی مسافر حسین به مدت پانزده ماه سفر کردند و در حال حاضر دو سال است که رهاشده‌اند.

مسافر علی با پدرشان که هم‌سفر ایشان است به کنگره می‌آیند و هر دو عضو لژیون سردار هستند و مفتخر به نشان دنور می‌باشند.

به‌طور مختصر از روزهای پایانی بودن در وادی اعتیاد و چگونگی آشنایی با کنگره ۶۰ برایمان بگویید. 

من هشت‌ساله آخر به‌طور عجیبی دربند شیطان اسیرشده بودم، به‌گونه‌ای که دیگر توان انجام کوچک‌ترین کارها و تصمیم‌گیری‌ها را نداشتم و ماه‌ها از خانه بیرون نمی‌آمدم و فقط برای خرید غذا بیرون می‌آمدم و شاید یک پرس غذا را تا چند روز می‌خوردم و همیشه در حال خواب و حالت‌هایی که غیرقابل وصف است بودم. 

 تا این‌که یکی از دوستان و اقوام که خودمصرف شیشه و تزریق هروئین داشت به کنگره آمده و درمان شده بود،  به سراغ من آمد و گفت من می‌خواهم تو را به‌جایی ببرم برای افطار چون آن موقع ماه مبارک رمضان بود و من به‌سختی از رختخواب بلند شدم و به‌جایی رفتم که دیدم پر از جمعیت سفیدپوش است و افطاری می‌دهند آنجا بود که متوجه شدم آن مکان کنگره ۶۰ است و درمان اعتیاد انجام می‌دهد.

 من بسیار ناامید بودم و با خود گفتم من که همه راه‌ها را امتحان کرده‌ام بگذار این‌یک راه را هم امتحان کنم و به خودم ثابت کنم که برای من گریزگاهی دیگر وجود ندارد و من تا آخر عمر باید درگیر باشم تا مرگم فرابرسد ولی وقتی یک مدت به کنگره آمدم متوجه شدم اینجا غیرممکن‌ها ممکن می‌شود و معجزه را به چشم دیدم.

 

با توجه به اینکه شما عضو لژیون سردار شده‌اید برای ما بگویید که چه اندیشه‌هایی شمارا به این کار وا‌داشت. 

من حدود یک هفته از سفرم مانده بود که گل‌ریزان شروع شد، وقتی دیدم که خودم از چه جهنمی نجات پیداکرده‌ام و بهشت و آرامش را پیداکرده‌ام و توانسته بودم به کارم کمی سروسامان بدهم،  گفتم زکات این رهایی این است که  اول کمک راهنما شوم و دوم اینکه بتوانم در لژیون سردار عضو شوم تا کسانی که مثل من در چنگ شیطان و نادانی خود هستند این راه را پیدا کنند و رهایی یابند و طعم زندگی، آزادگی و آرامش را بچشند

 

 شما امسال مفتخر به دریافت نشان دنور می‌شوید اگر ممکن است کمی در مورد این واژه و اینکه چه کسانی این نشان را دریافت می‌کنند توضیح دهید. 

المنه الله ز پیکار رهیدیم         زین وادی خم در خم پرخار رهیدیم 

بله با یاری خداوند من امسال خواهم توانست این نشان را از آقای مهندس دریافت کنم، یک کلمه فرانسوی است که یعنی نشان بخشندگی و پارسال جناب مهندس اعلام کردند که کسانی که مبلغ ۵۰ میلیون تومان بدهند،  می‌توانند این نشان را دریافت نمایند.

 

بزرگ‌ترین آموزشی که با حضور در لژیون سردار دریافت کرده‌اید چه بود؟ و کمی از حس و حال خود هنگام حضور در لژیون برای ما بگویید. 

چیزی که من از لژیون سردار دریافت کردم این بود که باید بدهید تا به دست بیاورید و  تا از چیزی نگذرید چیز بهتری به دست نمی‌آوریم. آموختم که دل کندن سخت است مخصوصاً از مال ولی باید بدهید تا چیز بهتری را به دست بیاوریم.‌  

یک روز آقای زرکش صحبت جالبی می‌کردند و این بود که می‌گفتند اینکه می‌گویند ما مال را با خود نمی‌توانیم به دنیای دیگر ببریم حرف اشتباهی است، درست است که خودمان نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم ولی می‌توانیم این مال را به بقیه بدهیم تا برای ما حمل کنند تا در دنیایی دیگر برای ما گره‌گشا باشد. 

 اگر بخواهم در مورد حس و حال در لژیون سردار بگویم وقتی در لژیون سردار حاضر می‌شوم اول خداوند را شکر می‌کنم که به من اجازه داد و این توانایی را داد که بتوانم اینجا باشم و بعد در دلم از آقای مهندس تشکر می‌کنم که به این بستر را آماده کردند که بتوانم یک قسمت خیلی کوچکی از بدهی خودم را به کنگره پرداخت کنم هرچند که من هرروز مشغول آموزش دیدن در کنگره هستم و هرروز بدهکارتر می‌شوم. 

 کسانی که در لژیون سردار هستند به نظر من انسان‌های باهوشی هستند چون با خداوند معامله می‌کنند و  چه از این بهتر که انسان باکسی معامله کند که وعده‌اش حق است و زیر قولش نمی‌زند.

 

برای ما بگویید که حضور در این لژیون در این مدت چه تأثیری بر زندگی شخصی و اجتماعی شما داشته است. 

دو  تأثیر عمده داشته است یکی اینکه ازنظر درونی من به آرامش غیرقابل وصفی رسیده‌ام و خودم هم نمی‌دانم چطور شد که انسانی که فوق‌العاده به‌هم‌ریخته و زودرنج بود و از دست همه گلایه داشت،  امروز این‌قدر آرام شده‌ و می‌تواند مسائل را با تفکر و صبر حل کند. 

دوم اینکه یاد گرفتم چطور مسائل مالی را پیش ببرم تا بتوانم بهترین بهره را بگیرم و خدا را شکر من که یک روزی منتظر این بودم که کسی کار و پولی به من بدهد اما امروز این‌قدر توانمند شده‌ام که می‌توانم مسائل جاری خود را ازنظر مالی حل کنم و حتی می‌توانم پول بیشتری داشته باشم تا بتوانم بیشتر ببخشم. 

 وقتی از کلمه برکت صحبت می‌شد معنای آن را نمی‌فهمیدم ولی امروز می‌فهمم، من با برنامه‌ریزی کار انجام می‌دهم، درست تصمیم می‌گیرم و مبلغی را که به دست می‌آورم خرج بیهوده نمی‌کنم  و  این معنی برکت است و این را مدیون آموزش‌های کنگره ۶۰ و جناب آقای مهندس هستم. 

 وقتی در لژیون سردار قرار گرفتم، یاد گرفتم که باید داشته باشم تا ببخشم و وقتی به دنبال داشتن رفتم خب قاعدتاً خیروبرکت لژیون سردار باعث شد که در زندگی اجتماعی من هم کار به‌خوبی پیش برود و از جاهایی که حتی فکر نمی‌کردم ، بهترین کار برایم تأمین می‌شد و مشکلات برایم حل می‌شد به‌طوری‌که بعضی وقت‌ها خودمم متعجب می‌ماندم و آن موقع به خودم یادآور می‌شدم که وعده خداوند حق است و خداوند گفته است اگر یک تخم گندم بکاری هفتاد تخم برداشت خواهی کرد و من با چشمانم شاهدِ این بودم.

 

در آخر به‌عنوان یکی از اعضای لژیون سردار اگر پیام یا صحبت خاصی برای  مسافران و هم‌سفران دارید بفرمایید 

وقتی انسان چیزی را به دست می‌آورد که برایش سودمند بوده است، دوست دارد به دیگران هم بگوید تا آن‌ها هم از این راه استفاده کنند و از این سود بهره‌مند شوند. 

 من روزی که می‌خواستم ۵ میلیون برای عضویت لژیون سردار بدهم کمی برایم سخت بود ولی الآن توانستم ۵۰ میلیون ببخشم چون خداوند این توانایی را درون من ایجاد کرد، دوستان فراموش نکنیم که شیطان دشمن آشکار ماست و  وقتی می‌خواهیم از مالمان ببخشیم ما را وعده به فقر می‌دهد.

همان‌طور که می‌دانید پیام کنگره 60 عشق و محبت است و من هم تمامی عزیزان را مثل برادران و خواهران خود دوست دارم و می‌خواهم آن‌ها هم به دست بیاوردند. عزیزان جدایی از اینکه ما بدهکار کنگره 60 هستیم ولی فکر می‌کنید اگر تخمی که من کاشتم در لژیون سردار الآن 70 برابر نشده بود حاضر بودم الآن دوباره شرکت کنم و پنجاه میلیون بدهم؟ پس حتی اگر بخواهیم از صور آشکار هم ببینیم به دست آورده‌ام. 

روزی آقای مهندس حرف خیلی جالبی زدند و می‌فرمودند در بعضی مواقع قرار است پولی را از دست بدهی یا مقداری از آن را ببخشی و خرج وکیل و مسائل دیگر بشود و بعضی مواقع ما باید یک مقدار پول را برایمان بماند و تقدیر ما این است ولی بقیه آن را می‌توانیم ببخشیم تا درجایی دیگر دستگیرمان شود و مورد دیگری که ما می‌توانیم با برنامه‌ریزی و زمان هرکدام در لژیون سردار عضو شویم نیازی نیست که حتماً ثروت زیادی داشته باشیم تا بتوانیم عضو لژیون سردار شویم به این صورت که ما ماهیانه مبلغی را کنار بگذاریم و برای لژیون سردار آماده شویم. 

 کنگره ۶۰ به ما آموزش داد که برای انجام هر کاری باید به پارامتر زمان توجه کنیم و با این روش می‌توانیم به‌آرامی به خواسته‌هایمان برسیم، امیدوارم سال آینده بتوانیم با مبالغ بیشتری شرکت کنیم و در پایان از راهنمای عزیزم آقای حسین ایوبی و از همه اعضای سایت تشکر می‌کنم.  

از اینکه به صحبت‌های من گوش دادید از شما متشکرم و همه شمارا به خداوند می‌سپارم

 

تهیه گزارش: مسافر امید

تایپ: مسافر ابراهیم

تنظیم: مسافر مصطفی

نمایندگی شیخ بهایی اصفهان


 

مرتبط با: لژیون سردار، مصاحبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
اسماعیل پنجشنبه 16 آبان 1398 08:14
تو نیکی میکن و در دجله انداز
که ایزد بازد دهد در بیابان
با سپاس از اندیشه ژرف دوستان لژیون سردار
همسفر سپیده از لژیون خانم خاطره دوشنبه 13 آبان 1398 01:38
سلام و درود خدمت مسافر علی.چه حرکت عظیم و بزرگی انجام دادی و تبریک بابت نشان دنور.
انشالله که شما را در جایگاه های بالاتری بینیم.
موفق و پیروز باشید.
داود ل20 شنبه 11 آبان 1398 12:53
با سلام وعرض ادب و احترام خدمت کلیه خدمتگزاران کنگره 60
عرض تبریک و تهنیت از علی آقا عزیز بخاطر تلاش ارزشی که انجام دادند با دیدن صحبتهای ایشان از صمیم قلبم خوشحال شدم و انگیزه و تفکر در وجودم جرقه زد با تشکر از ایشان آقا امید ، آقا ابراهیم و خصوصا آقا مصطفی عزیز و دوست داشتنی .
برای تمام این عزیزان بهترینها را آرزومندم.
مسافر جلیل جمعه 10 آبان 1398 00:34
سلام و خدا قوت خدمت دوستان عزیز ابراهیم امید و آقای مصطفی و تشکر از علی آقا بابت مصاحبه آموزنده و خوبشون
همسفر پنجشنبه 9 آبان 1398 21:33
سلام و تبریک خدمت علی آقای عزیز بابت دریافت نشان دنور واقعا صحبتاتون دلنشین بود
خدا قوت به خدمت گذاران وبلاگ به ویژه ابراهیم عزیز
مهدی لژیون سوم پنجشنبه 9 آبان 1398 16:33
سلام امیدوارم که بتوانم در لژیون سردار شرکت کنم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو