کارگاه آموزش خصوصی مسافران سه شنبه
سه شنبه 7 آبان 1398 ساعت 19:12 | نویسنده این مطلب : مسافر : مرتضی | ( نظرات )

جلسه هفتم از دوره بیست و یکم کارگاه‌های آموزشی مسافران نمایندگی شیخ بهایی؛ با استادی مسافر آریا، نگهبانی مسافر محمد رضا و دبیری مسافر مرتضی با دستور جلسه «وادی دوم و تأثیر آن روی من» روز سه شنبه 7 آبان ماه 1398 ساعت 17 برگزار شد.خیلی اوقات وقتی انسان در تاریکی ها فرو میرود ،دچار ناامیدی میشود و این وادی دقیقاً نقطه ای در مقابل ناامیدی است که به ما متذکر میشود که حتی اگر گمان کنیم که به هیچ کار نمی آییم ،باز هم راهی برای ادامه حیات وجود خواهد داشت.


سلام دوستان من آریا هستم یک مسافر.
خداوند را شاکرم که در این جایگاه میباشم تا بتوانم خدمت کنم.دستور جلسه امروز در مورد وادی دوم و تاثیر آن روی من میباشد ،در این وادی گفته میشود که هیچ مخلوقی به جهت بیهودگی قدم به حیات نمی نهد، هیچکدام از ما به هیچ نیستیم حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم.

مفهوم این پیام این است که هیچ مخلوقی بیهوده خلق نگردیده است منظور از موجود تنها انسان و حیوان نیست ،بلکه تمام جامدات ،مایعات و گازها و حتی چیزهایی که در فهم و دید بشری نمی آید ،جزئی از موجودات این هستی و کائنات میباشد ، تمام گیاهان و حیوانات و.... بیهوده آفریده نشده اند و همه آن ها در هستی نقشی دارند و بی فایده نیستند .


اگر شخصی هم موجودی را ببیند و گمان کند که آن چیز بیهوده و بی ثمر است قطعا از خواص و فواید آن در هستی بی اطلاع است 
همانگونه که ما بسیاری از ناشناخته ها را به جهت کم بودن اطلاعات و آگاهی خود رد میکنیم و نادیده میگیریم .هر موجودی که خلق شده است در هستی وظیفه ای و کاری دارد.

ما انسان ها به عنوان بنده و کارگر های این هستی هستیم و باید بدانیم که هر کدام از ما باید نقشی را ایفا کنیم.جناب مهندس دژاکام در فرمایشات اخیر خود در این مقوله فرمودند که برخی از انسان ها مصرف کنندگان بی مصرف هستند و دائما از حاصل زحمات دیگران استفاده میکنند و خودشان هیچ تولید و خدمتی نمیکنند ، برخی افراد هم هستند که به میزان مصرف و برداشت خودشان از هستی ، همانقدر هم تولید و زایش دارند.

در زندگی انسان ها باید هم مصرف کننده باشند و هم تولید کننده ،تا هستی به تعادل و نظم کافی برسد و چرخشی بس مفید داشته باشد که برای همه  انسان ها سودمند باشد.باید بدانیم که تمام مخلوقات و موجودات در کنار هم معنا و مفهوم پیدا میکنند و برای همدیگر مفید می‌باشند.

به طور مثال اگر در اکوسیستم حیات وحش ،حیوانات درنده ای مانند ،گرگ ،ببر ،و ... را حذف کنیم ، تمام منطقه زندگی جانوران و حتی انسان ها دچار مشکل می شود و حیوانات گیاهخوار مانند گوزن ها و آهوها و ... بسیار بیمار میشوند و حتی آن قدر میچرند که تمام مراتع و سبزه زارها هم رو به خشک شدن و زوال میروند.

یا مثلاً در کویرها اگر درختچه ها و خارها وجود نداشته باشند ،طوفان شن و انواع آسیب ها برای مناطق کویری بوجود می آید.کل کائنات و این هستی مانند یک کارخانه میباشد و هر چیز بایستی در جای خودش و به وقت مشخص به کار و وظیفه خود بپردازد.


ما انسانها و مخصوصاً تمام اعضای کنگره 60 باید در جایی که هستیم بایستیم و تفکر کنیم که آیا وظیفه ما در این هستی چیست؟
چه کارهایی را باید به عهده بگیریم؟در کجای کار قرار داریم؟و به کجا میخواهیم برویم و مسئولیت ما چیست؟


هیچکدام از ما به هیچ نیستیم حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم.خیلی اوقات وقتی انسان در تاریکی ها فرو میرود ،دچار ناامیدی میشود و این وادی دقیقاً نقطه ای در مقابل ناامیدی است که به ما متذکر میشود که حتی اگر گمان کنیم که به هیچ کار نمی آییم ،باز هم راهی برای ادامه حیات وجود خواهد داشت.

بنده اگر در مورد تجربه شخصی خودم بخواهم بگویم ،این است که در مورد مقوله  ترک اعتیاد اکثر ما و خصوصا من به راه های زیادی برای ترک مواد مخدر متوسل شدم و به نقطه ای رسیده بودم که دیگر امیدی به اینکه روزی بتوانم از این مساله خلاصی بیابم نداشتم و فقط به این فکر میکردم که به مصرف ادامه بدهم و زندگی را سپری کنم و این روند با داروهای نگهدارنده  مختلف چند سالی ادامه پیدا کرد ولی هیچگاه قطع مصرف نمیتوانستم بکنم تا اینکه یک روز در جستجوی راهی برای رهایی از این دام ،دست به دامان اینترنت و فضای مجازی شدم و اینگونه بود که با کنگره 60 آشنا شدم و با مرور زمان و ذره ذره و با حرکت در مسیر کنگره و تحت آموزش های کنگره متوجه شدم که نقطه کور درمان اعتیاد ،همین مباحث جهان بینی و وادی ها بود که هیچ گاه به  آن نمی پرداختند.


نکته ای که میخواستم خدمت تمام عزیزان سفر اولی عرض کنم این است که ،درست است تیپر کردن و کاهش دارو کمی سخت است و لیکن کوله باری با ارزش و پر از تجربه و آگاهی در طول سفر اول نصیبمان میکند که در سفر دوم میتواند توشه ای بسیار ارزشمند باشد .

گل رهایی و نشان رهایی

مسافرانی که در آزمون داخلی نمره قابل قبولی گرفته اند.


اعلام سفر


خدمتگزارانمرزبان کشیکتایپ: مرتضی پیشیار لژیون 12

عکاس:مسافر مهدی

تنظیم:مسافر مصطفی
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر آریا لژیون ۸ چهارشنبه 22 آبان 1398 10:14
سلام و خدا قوت به تمامی خدمتگزاران کنگره مرتضی جان برادر عزیز من هیچگاه امیدها و تشویقها و راهنمایی های که در اوایل سفرم به من میکردی را از یاد نخواهم برد من حتی فکرش را هم نمیکردم که یک روز در جایگاه استادی بنشینم و برای هم دردان خودم از امید بگوییم بسیار از تو دوست عزیز سپاسگزادم که بعد از راهنمای خوبم جناب آرندیان باعث شدی که همسفرم را به کنگره بیاورم.
مسافر شاپور پنجشنبه 9 آبان 1398 15:29
تبریک به آریاجان برادر هم لژیونی عزیزم.بسیار صحبت‌های عالی و جامعی بود و براین بهترین ها را خواستارم و انشالله کمک راهنمایی ات را ببینم⚘⚘⚘
مسافر آریا لژیون ۸ پنجشنبه 9 آبان 1398 11:11
سلام و خدا قوت به تمام خدمتگزاران صدیق کنگره مخصوصا دوستان در سایت کنگره که زحمات بسیاری در جهت آموزش تمامی افراد هم در کنگره و هم خارج از کنگره را بر عهده گرفته اند من خداوند را شاکرم و به خودم میبالم که چنین دوستان سخاوتمندی در کنگره پیدا کردم.
از همه دوستان بابت این پیامهای زیبا بسیار سپاسگذارم و بهترینها را برایتان آرزو دارم.
مسافر:آریا
چهارشنبه 8 آبان 1398 21:24
تبریک جایگاه استادی به آقا آریااز استادی خوبدون لذت بردم به امید دیدن شما در جایگاههای بالاتر و تبریک به راهنمای بزرگوارجناب آرندیان و خدا قوت به تمام زحمتکشان کنگره
داود ل20 چهارشنبه 8 آبان 1398 19:04
با سلام و احترام
عرض تبریک خدمت آقا آریا عزیز در جایگاه استادی و تشکر از آموزش شیوای ایشان و تشکر و قدردانی از زحمات این دوست گرامی و آقا مهدی ، آقا مرتضی و آقا مصطفی عزیز و گرامی یخاطر تلاشهای بی وقفه در سایت برای همه عزیزان از خداوند متعال سلامتی و سعادت مسالت مینمایم.
همسفر سپیده از لژیون ۱۴ خانم خاطره چهارشنبه 8 آبان 1398 18:57
سپاس از مسافر مصطفی مسافر مهدی و مسافر مرتضی بابت خدمت در سایت شعبه.
مسافر مرتضی لژیون 12 چهارشنبه 8 آبان 1398 18:47
آریا جان صمیمانه ترین تبریک هایم را تقدیمت میکنم ،بسیار استادی پر انرژی داشتید
خداقوت خدمت نگهبان محترم و دبیر ارجمند و تمام اعضای شعبه شیخ بهایی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic