لژیون سردار نمایندگی شیخ بهایی
پنجشنبه 2 آبان 1398 ساعت 19:14 | نویسنده این مطلب : مسافر مصطفی | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق

روز پنج‌شنبه 98/8/2 نهمین جلسه از دور اول جلسات هماهنگی لژیون سردار با نگهبانی مسافر مصطفی، استادی ایجنت محترم مسافر مهدی و دبیری هم‌سفر فخری با دستور جلسه محبت (بخشش) را منتقل کن رأس ساعت 15 شروع به کار نمود

بذری که به دنور تبدیل شد

در نهمین جلسه از لژیون سردار نمایندگی شیخ بهایی استاد جلسه ایجنت محترم  مسافر مهدی فرمودند: تنها چیزی که به‌عنوان راهنما برای من و شما باقی می‌ماند ریشه‌ای است که از خودمان باقی می‌گذاریم بذری است که ما می‌کاریم و آن بذر به درخت تبدیل می‌شود  پارسال خداوند این جرئت را به من داد بلند شدم و به‌عنوان دنور خودم را معرفی کردم خیلی سخت است نفس نمی‌گذارد ولی خدا را شکر بذری که من کاشتم چهار، پنج نفر به آن اضافه شدند.

خیلی خوشحالم که همۀ شمارا در این جلسه می‌بینم، جلسه بسیار مهمی است و نیاز بوده و دستور آمده که همۀ کمک راهنماها در این جلسه حضورداشته باشند همان‌طور که می‌دانید جشن گل‌ریزان را پیش روداریم و به دلیل اهمیتی که این موضوع دارد واجب شده همۀ ما دست در دست هم بدهیم و جشن گل‌ریزان را به بهترین نحو برگزار کنیم.

 خدا را شکر می‌کنم که همه ما به این تفکر رسیدیم که در این جلسات شرکت کنیم و تمام تلاشمان را می‌کنیم که مجموعۀ کنگره 60 را حفظ کنیم. مطمئن باشید هیچ‌وقت از خدا پوشیده نیست که تک‌تک شماها زحمت می‌کشید و درراه حفظ این مجموعه تلاش می‌کنید. به شما تبریک می‌گویم و از شما کمک راهنماهای جدید می‌خواهم به راهی که قدم گذاشتید خیلی محکم و استوار قدم‌هایتان را بردارید و خدا کمک می‌کند.

مطمئن باشید هیچ موقع کار ما بابت چیزی لنگ نمی‌ماند تنها چیزی که به‌عنوان راهنما برای من و شما باقی می‌ماند ریشه‌ای است که از خودمان باقی می‌گذاریم، بذری است که ما می‌کاریم و آن بذر به درخت تبدیل می‌شود.

خدا را شکر می‌کنم که این جرئت را پیدا کردم و پارسال بلند شدم و به‌عنوان دنور خودم را معرفی کردم خیلی سخت است نفس نمی‌گذارد ولی خدا را شکر بذری که من کاشتم چهار، پنج نفر به آن اضافه شدند شاید اگر پارسال خداوند این جرئت را به من نداده بود و این کار را انجام نداده بودم  ما عقب می‌ماندیم شاید این مسئولیت گردن من و امثال من بود.

 خدا را شکر می‌کنم این مسئولیت را درست انجام دادم و چند نفر دیگر هم‌پشت سر من این کار را کردند مطمئن باشید این محور روزبه‌روز بزرگ‌تر خواهد شد و سال دیگر هم چند نفر دیگر به آن اضافه می‌شود این‌طوری ما باید بذر بکاریم.

 اینکه خداوند اجازه خدمت به ما داده مطمئن باشید مسئولیت خیلی سنگینی است اگر ساده و راحت از کنار مسائل رد شویم بدون اینکه خودمان متوجه شویم خدمت به خیانت تبدیل می‌شود.

 همان‌طوری که بار علمی در کنگره بسیار مهم است بار مالی هم کمتر از بار علمی نیست، به نظر من شاید چه‌بسا بار مالی برای کسی که انجام می‌دهد خیلی بزرگ‌تر از بار علمی باشد اگر بار مالی نباشد بار علمی انجام نمی‌شود.

 یک راهنما برای اینکه بتواند کمک کند نیاز به فضا دارد این فضا و مکان نیاز به پول دارد اگر پول نباشد این فضا و مکان هم نیست که یک راهنما بتواند در آن فضا کمک کند، کار بسیار بزرگی است و کار کوچکی نیست. اگر کار کوچکی بود مطمئن باشید اسم یکی از بزرگ‌ترین اساتید آقای مهندس را روی آن نمی‌گذاشتند لقبی که آقای مهندس به سردار می‌دهند، می‌گویند مراد من.

 وقتی آقای مهندس اسم سردار را روی لژیون مالی می‌گذارند و لژیون سردار می‌نامند نشان از اهمیت بسیار دارد، افرادی که عضو لژیون سردار هستند کار خیلی بزرگی انجام می‌دهند، خودمان واقف نیستیم ولی وقتی پشت فلسفه این کار تفکر کنم می‌بینم چقدر انسان‌ها بابت کاری که من انجام می‌دهم اینجا می‌آیند و درمان می‌شوند.

 چند وقت پیش مطلبی را از یک نویسنده ایرانی در مورد خدمتگزارانی مثل من و شما که در بحث اعتیاد خدمت می‌کنند می‌خواندم که نوشته بود کسانی که در داستان اعتیاد به مردم خدمت می‌کنند کمتر از پیامبران نیستند. این جمله، جمله خیلی بزرگی است وقتی تأمل می‌کنیم، می‌بینیم واقعاً همین است.

 وقتی تاریخ را بخوانیم و داستان تک‌تک پیامبران را بخوانیم، می‌بینیم همین کار را انجام می‌دادند و انسان‌هایی که در ظلمت و تاریکی بودند راهنمایی می‌کردند ما هیچ‌وقت در جایگاه پیامبران نیستیم ولی کاری که ما می‌کنیم مثل راهنمایی کردن پیامبران، کار بسیار بزرگی است.

فکر نکنیم مسئولیت ما راهنماها این است که شال کمک راهنمایی را بیندازیم گردنمان و چند تا شاگرد هم بگیریم و آموزش دهیم ما باید انسان پرورش دهیم ما باید عضو لژیون سردار پرورش دهیم ما باید انسان‌ها را از ظلمت و تاریکی بیرون بیاوریم به این راحتی از کنار مسائل نمی‌گذریم وقتی‌که این مسئولیت‌ها را می‌بینیم به خودمان می‌آییم و تلاشمان را باید چند برابر کنیم.

تک‌تک ما چه مسافر چه هم‌سفر می‌دانیم در لژیون کدام افراد تمکن مالی دارند. پول گرفتن از انسان‌ها کار سختی است من باید تفکر درونش را زنده کنم و این وظیفه من کمک راهنماست، این شخص را این‌قدر آموزش بدهم تا به این تفکر برسد و عضو لژیون سردار شود چون تمکن مالی دارد و آموزش‌دیده من باید راه را از چاه نشانش دهم و به او بگویم اینجا کجاست همان‌طوری که دیگران مرا آشنا کردند.

 الآن این مسئولیت را من و شما داریم که بقیه افراد را آشنا کنیم این مسئولیت را باید به نحو احسن انجام دهیم ما خودمان باید خودمان را تأمین کنیم هیچ‌کس به ما بودجه‌ای نمی‌دهد، بودجۀ ما در تفکرات ماست که من راهنما متوجه بشوم و به ره‌جو منتقل کنم و از ره‌جو بخواهم که این کار را انجام دهد بعضی از راهنماها ممکن است خودشان پول نداشته باشند نباید خیلی راحت از کنار مسئولیتی که دارند رد شوند قطعاً ره‌جوهایی دارند که می‌توانند این تفکر را درون او زنده کنند.

 باید لژیون سردار را برای ره‌جو موشکافی کنیم که چه‌کار عظیمی انجام می‌شود پول‌هایی که پرداخت می‌شود به سیستم کنگره 60 و چه انسان‌هایی که اینجا نجات پیدا می‌کنند و به آغوش خانواده و جامعه برمی‌گردند. واقعاً نجات یک انسان نجات یک قبیله، نجات یک کشور است این کلام من نیست کلام خداوند است و نشان‌دهنده عظمت این کار بزرگ است. حالا که خداوند به من این اجازه را داده کارمان را درست انجام دهیم وظیفه من به‌عنوان یک ایجنت این است که شمارا آگاه کنم که مسئولیت به گردن من و اسیستانت و کمک راهنمایان عزیز است، مسئولیت گردن اعضای لژیون سردار است.

 ازلحاظ حسی متوجه می‌شوم که مثلاً آقا یا خانم ایکس وضع مالی خوبی دارم اگر یک راهنما نتوانست تفکر را درون ره‌جو بیدار کند تک‌تک اعضای لژیون سردار وظیفه‌دارند تا او را توجیه کنند. تلاشتان را بکنید تا بتوانید یک‌گوشه‌ای از کار کنگره را درست انجام دهید، تلاشتان را بکنید که خیلی از انسان‌ها بیرون از کنگره و یا حتی بیرون از اصفهان نیاز به کمک ما دارند. بچه‌های اصفهان خیلی زود تفکرشان بیدار شد و این مسئولیت ما را سنگین‌تر می‌کند. حالا که شدیم پیش‌قراول، این سخت است باید این پرچم را همیشه برافراشته نگه‌داریم.

 سال گذشته شعبۀ ما نزدیک چهارصد و هشتاد میلیون تومان جمع‌آوری کنیم مطمئناً امسال دو برابر یا بیشتر خواهد شد این مبلغ در جیب کسی نمی‌رود و تمام این پول حساب‌وکتاب دارد من با چشم خودم دیدم که این پول کجا خرج می‌شود تمام این پول‌ها هزینه می‌شود برای تک‌تک افرادی مثل من و شما تا درمان شوند.

 به ره‌جوها یاد بدهید فقط برای اصفهان تلاش نکنند جهانی فکر کنیم ما قرار نیست فقط اصفهان را درست کنیم پس بقیه کشور و بقیه دنیا چه می‌شود، محبت این نیست که ما دستور جلسه را فقط به خودمان منتقل کنیم این می‌شود مرداب، محبت باید جاری باشد به رودخانه و دریا ریخته شود تا کل دنیا را بگیرد به ره‌جو یاد بدهید که این پول باید به‌صورت کلی سرتاسر کشور برای کنگره 60 خرج شود وقتی یاد گرفت دیگر طلبکار آن پول نمی‌شود.

بودجۀ ما باید خیلی زیاد باشد تا برای شعبات دیگر زمین خریداری شود. مطمئن باشید هر خواسته‌ای که داشته باشید با تفکر و آموزش درگذر زمان به آن خواسته می‌رسید.

 در پایان جلسه چهار نفر از اعضا برای دنور شدن اعلام آمادگی کردند.  

تایپ: هم‌سفر فخری از لژیون سردار  

تنظیم: مسافر مصطفی
مرتبط با: لژیون سردار،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر کریم چهارشنبه 15 آبان 1398 15:19
سلام.خداقوت میگویم به همه اعضای محترم و عزیز و همچنین به تهیه کنندگان این گزارش مبسوط و کامل
همسفر حورا (لژیون خانم فرزانه) شنبه 4 آبان 1398 10:30
باسلام وخداقوت خدمت اعضای محترم لژیون سردار
وهمچنین خداقوت عرض میکنم خدمت استاد ونگهبان ودبیر عزیز
انشاءا... ثمره زحماتتان را درزندگی خواهید دید.
همسفر سلاله (لژیون خانم سمیرا) شنبه 4 آبان 1398 10:26
عرض سلام وخداقوت خدمت اعضای محترم لژیون سردار
اقای صدیقی از صحبت های شما لذت بردم واموزش گرفتم .
بسیار سپاسگزارم بابت وجود مهربان شما اعضای لژیون سردار.
داود ل20 شنبه 4 آبان 1398 09:31
با سلام و عرض ادب خدمت اعضا لژیون سردار
صمیمانه از همه شما عزیزان تشکر و قدردانی مینمایم و امیدوارم خداوند این توفیق را هم نصیب ما کند تا چون شما از خدمتگزاران راستین کنگره شویم.
امیدوارم در پرتو الطاف الهی موفق و پایدار باشید.
همسفر سپیده از لژیون خانم خاطره جمعه 3 آبان 1398 13:05
سلام و خداقوت خدمت استاد جلسه مسافر آقا مهدی و نگهبان جلسه آقا مصطفی و دبیری همسفر فخری.
خداقوت خدمت اعضای لژیون سردار و کمک راهنمایان محترم شعبه شیخ بهایی.
موفق باشید.
آذر همسفر ابراهیم جمعه 3 آبان 1398 09:04
خدا قوت به همه عزیزان انشالا گلریزان ۳۲ آبان حماسه ای با شکوه در شعبه است .
همسفرزهراپن لژیون ۸ پنجشنبه 2 آبان 1398 22:47
سلام وخداقوت خدمت تمام بچه های لژیون سردار..شما عزیزان هستید که پایه هاوستون هارامحکم ومحکم تر می کنید..تمام اعضای کنگره ۶۰بایدخدمت گذاربودن راازشمابیاموزند.‌‌..
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic