گزارش جلسه خصوصی مسافران شنبه مورخ۹۴/۰۸/۳۰ با دستور جلسه هفته همسفر
یکشنبه 1 آذر 1394 ساعت 13:43 | نویسنده این مطلب : مسافر نیما | ( نظرات )
به نام خالق هستی بخش

روز شنبه 94/08/30  جلسه  اول از دورهشتم کارگاههای آموزشی خصوصی شعبه شیخ بهایی با نگهبانی  مسافر احمدرضا و استادی همسفر مهدی سلیمانی و دبیری مسافر مجتبی با دستور جلسه "نفش همسفردر درمان اعتیاد "راس ساعت 17 آغاز به کار نمود.
جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ با آموزش هایی که به مسافر و همسفر می دهد، باعث می شود که آنها هم زبان و هم حس شوند ، دیدگاهشان مثل هم بشود. زیرا که این آموزش ها در کنگره ۶۰ ، آموزش های صحیح و درستی است و واقعا کمک کننده است و مسافر و همسفری که این آموزش هارا می بینند و به کار می بندند .....
سخنان استاد :دستور جلسه  امروز در مورد نقش همسفر و خانواده در درمان اعتیاد است.
روز پنج شنبه جشن همسفر توسط همسفران، بسیار با شکوه و پر انرژی برگزار شد و دوستانی که حضور داشتند از این فضا ، انرژی بسیار خوبی دریافت نمودند.
امروز بنده از یک زاویه دیگر بحث را در مورد نقش همسفر آغاز می نمایم، که از همان روز الست که همهء انسان ها با قدرت مطلق پیمان بستند و آنچه خواسته و سونوشت خودشان بود را به اراده خودشان برگزیدند و زمانی که به این دنیای مادی قدم نهادند و مشکلات آنها را احاطه کرد ، فراموش کردند که این شرایط را خودشان انتخاب نمودند و هیچ اجباری در کار نبوده است. حال وظیفهء من که دراین شرایط قرار گرفته ام و مشکلات زندگی ما را در برگرفته است چیست؟
آیا باید دست روی دست بگذارم تا مشکلات بر من غلبه پیدا کنند و سطح انرژی من را پایین بیاورند و از اولویت هایی که باید در زندگی به آنها بپردازم من را دور کنند و بین من و هدف اصلی خلقت فاصله اندازند. اگر اینگونه فکر کنم قطعأ بجز تخریب و نابودی چیزی برای من به ارمغان نمی آورد.
وظیفه من این است که در برابر مشکلات و نگرانی ها و افکار منفی تسلیم نشوم . حال که می خواهم تسلیم نشوم چه کار باید انجام دهم؟ اگر بخواهم همینطور بدون آگاهی و دانش لازم به نبرد مشکلات بروم امکان دارد که تخریب و مشکلات بیشتر و بزرگتر شوند.پس نیاز به آگاهی و شناخت دارم ، آن آگاهی و شناختی ،که مرا به سر منزل مقصود می رساند و بتواند در راه از بین بردن مشکلات و تخریب ها به من کمک نماید.
کنگره ۶۰ این بستر را برای من فراهم می کند که بتوانم از آموزش های مفید و اثر گذار استفاده کنم  و به آن شناخت و آگاهی که برای زندگی لازم است و از آنها دور بودم و به همین دلیل برای خود و دیگران مشکل ایجاد نمودم ، برسم.

استاد در ادامه فرمودند:شناختی که کنگره ۶۰ به من می دهد ، کمک می کند که خودم را بشناسم که اگر انسان خودش را بشناسد ،.سد ها و موانعی که سر راهش قرار می گیرد، خیلی راحت از آنها عبور می کند. زیرا که در می یابد که این مشکل مخصوص اوست و اگر از این مشکل بتواند عبور نماید ، به رشد و تعالی می رسد.
وظیفه دیگر ما در این دنیا و در برابر شرایط دنیا این است که شکر گزار باشیم . شکر گزار بودن در همه حال ، در سختی  و در بحران هایی که در زندگی بوجود می آید . شکر گزاری وسیله ای است که به ما کمک می کند و دست ما را می گیرد و باعث می شود که نیرو های الهی بیایند و در اختیار ما قرار بگیرند و وسیله بشوند که مارا به هدف اصلی مان برسانند.
استاد فرمودند : سیستم جسم به ۲ صورت تخریب می شود .
۱_ بی سیم: که همان افکار و اندیشه ها که نگرانی هایی هستند که باعث تخریب می شوند .
۲_ با سیم : که همان مصرف قرص و انواع مواد مخدر می باشد.

(مسافر _همسفر _اعتیاد) یک مثلث را تشکیل می دهند که ضلع سوم آن یعنی اعتیاد ، یک ارتباط بین مسافر و همسفر ایجاد می کند. مسافر تخریب های مصرف را دارد و همسفر نیز بخاطر ارتباط مستقیم با مسافر و آزار و اذیت های دوران مصرف دچار تخریب شده است.
وقتی که جسم ما بیمار باشد ، روان ما نیز به هم می ریزد . وقتی که آدرنالین و سروتونین و ... به میزان کافی در جسم ترشح نشود، تعادل روانی انسان را بهم می زند و باعث بی خوابی و مشکلات روانی می شود . 
جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ با آموزش هایی که به مسافر و همسفر می دهد، باعث می شود که آنها هم زبان و هم حس شوند ، دیدگاهشان مثل هم بشود. زیرا که این آموزش ها در کنگره ۶۰ ، آموزش های صحیح و درستی است و واقعا کمک کننده است و مسافر و همسفری که این آموزش هارا می بینند و به کار می بندند ، کمک می کند که حرکت نمایند و چراغی در درونشان روشن می شود و انرژی بسیاری به آنها می دهد. عمل کردن به آموزش های کنگره ۶۰ ایمان بوجود می آورد.
استاد در پایان فرمودند : یکی از مواردی که در کنگره ۶۰  بسیار به آن اشاره شده است و بخشی از پروسه درمان نیز هست ، همین موضوع تشکر کردن است. تشکر از همه کسانی که به هر نحوی برای درمان ما در کنگره خدمت می کنند.
تشکر از همسفر بخاطر آزار و اذیتی که در زمان تخریب و مصرف مواد  به او رسیده است واقعأ لازم و ضروری می باشد و آقای مهندس دژاکام نیز بر تشکر مادی و معنوی از همسفر در این هفته تأکید بسیار نموده اند . در پایان از اولین همسفر کنگره ۶۰ سرکار خانم آنی مهربان و خانواده محترمشان و همه همسفران کنگره 60 تقدیر و تشکر فراوان می نمایم.

در ادامه جلسه 3 نفر از مسافرانی که تازه وارد سفر دوم شده بودند اعلام سفر نمودند و گل دریافت کردند:

مسافر: مهدی _ نام راهنما :آقای حسین ایوبی_ آنتی ایکس : شیره و تریاک _ مدت سفر: 12ماه _ داروی درمان : OT _ نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان.
مسافر: جواد _ نام راهنما :آقای حسین ایوبی_ آنتی ایکس : کراک و حشیش و الکل _ مدت سفر: 12ماه _ داروی درمان : OT _ نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان.

مسافر: حمید _ نام راهنما : آقای رسول صادقیان_ آنتی ایکس : شیره و تریاک و شیشه و متادون _ مدت سفر: 10ماه و 5 روز _ داروی درمان : OT _ نمایندگی: شیخ بهائی اصفهان.


از طرف مسئولین و اعضای كنگره 60 اصفهان شعبه شیخ بهایی، رهایی این مسافران عزیز را به راهنمایان و همسفران و خانواده های محترمشان تبریك و تهنیت عرض مینماییم و از درگاه خداوند متعال، پیروزی روزافزون برایشان مسئلت می نماییم.

ضمنا در این جلسه به اعضاء لژیون مالی شعبه لوح تقدیر اهدا گردید:


نویسنده و تصویرگر : مسافر نیما
تکمیل ویرایش: مدیر وبلاگ
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران،

برچسب‌ها: جشن همسفر،

لینک های مرتبط: کنگره 60،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر جمال دوشنبه 2 آذر 1394 07:41
خداقوت خدمت استاد,دبیر و نگهبان جلسه
هفته همسفر بر کلیه زحمتکشان کنگره مبارک باد
سپساس مضاعف از دوست عزیزم آقا نیما که روز شلوغی داشت
خداقوت به مدیر محترم وبلاگ
پیروز و سرفراز باشبد
مسافر مجتبی (رهجوی اقای صلواتی) یکشنبه 1 آذر 1394 22:47
عرض سلام وتبریک جایگاه خدمت استاد نگهبان ودبیر
تبریک خدمت عزیزان رها یافته و راهنمایان معززشان
تبریک هفته همسفر خدمت اقای سلیمانی عزیز
خداقوت خدمت اعضای خدوم لژیون مالی
خداقوت خدمت اقا نیما عزیز نویسنده و تصویر گر و
مدیر عزیز وبلاگ علی اقا جمالی
پیروز و سربلند باشید
مسافر شکرالله یکشنبه 1 آذر 1394 22:00
تبریک به آقا احمد رضا و آقا مجتبی
خدا قوت به استاد محترم
خدا قوت به نگهبان و دبیر دوره قبل
خدا قوت به نویسنده،تصویرگرو مدیر وب
شاد باشید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو