کارگاه آموزش خصوصی مسافران سه شنبه
چهارشنبه 17 مهر 1398 ساعت 01:03 | نویسنده این مطلب : مسافر : مرتضی | ( نظرات )
 به نام قدرت مطلق الله

روز سه شنبه مورخ 98/07/16 جلسه چهارم از دور بیست و یکم از سری کارگاه های آموزشی خصوصی مسافران شعبه شیخ بهایی اصفهان با نگهبانی مسافر محمدرضا،استادی ایجنت محترم مسافر مهدی و دبیری مسافر مرتضی ،با دستور جلسه هفته ایجنت ، اسیستانت و مرزبان راس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

وقتی وارد کنگره می‌شویم مانند آن است که تک‌تک ما در دریایی طوفانی گیر افتاده‌ایم و در حال غرق شدن هستیم که ناگهان کور سویی از نور یک فانوس دریایی به ما می‌رسد .

بنده این هفته و این جشن را خدمت تمام مرزبانان و ایجنت های کلیه شعب کنگره 60تبریک عرض می‌نمایم.

در طی سال ما چهار جشن داریم که یکی از بزرگ‌ترین کلاس‌های آموزشی  برای اعضاء کنگره می‌باشد و در آن‌ها می‌توانند جهان‌بینی را که آموخته‌اند ،عملی نمایند و یکی از این درس‌ها ،سپاسگزاری و قدردانی می‌باشد که متأسفانه در فرهنگ و جامعه ما بسیار کمرنگ است.

 این آموزش غلط و دیدگاه اشتباه درگذشته باعث می‌شد که ما از سپاسگزاری و قدردانی دوری‌کنیم اما باید دانست که هر کسی که برای ما زحمتی می کشد ، وظیفه متقابل ماست که از وی تشکر نماییم.

.روی صحبت بنده با تمام عزیزان است با آن عزیز تازه‌واردی که امروز وارد کنگره شده است تا خودم که در جایگاه ایجنت هستم

باید همیشه قدردان عزیزانی که برای رسیدن ما به حال خوش‌خدمت می‌کنند ، باشیم و جا دارد از ایجنت های قبلی آقایان حکیمی ،شوشتری و امینی هم تشکر ویژه‌ای داشته باشم که اگر امروز بنده اینجا و در این جایگاه می‌باشم ،نتیجه  زحمات این عزیزان است. 

این عزیزان هم درزمانی که مسئولیت ایجنتی شعبه را داشتند، زحمات زیادی را کشیدند علی‌الخصوص آقای جلال امینی که زمان خدمت ایجنتی ایشان مصادف گردید با ساخت‌وساز نمایندگی جدید که با توجه به مشغله زیادی که ایشان داشتند حتی لحظه‌ای هم از تلاش و کوشش برای نمایندگی و کنگره بازننشستند که امیدوارم که اجر و پاداش تمامی زحمات خود را از قدرت مطلق دریافت نموده باشند و ادامه‌دار باشد.

 

باید بدانیم که شروع حرکت هر انسانی از یک نقطه آغاز می‌شود و زمانی هم که انسان‌ها شروع به حرکت می‌کنند اگر به سمت نور بروند موردحمایت قدرت مطلق قرار خواهند گرفت. مسافری هم که حرکت خود را آغاز می‌نماید از سمت تاریکی به سمت نور در حال حرکت می‌باشد و قطعاً موردحمایت نیروهای الهی قرار می‌گیرد  ولی این حرکت ادامه‌دار خواهد بود و هیچ قرار و سکونی نیست زیرا سفر در هستی پایان ندارد.

وقتی وارد کنگره می‌شویم مانند آن است که تک‌تک ما در دریایی طوفانی گیر افتاده‌ایم و در حال غرق شدن هستیم که ناگهان کور سویی از نور یک فانوس دریایی به ما می‌رسد که می‌توان این فانوس دریایی را به کنگره 60تمثیل نمود ، کنگره هم حکم همان فانوس دریایی را دارد که راه نجات و سلامتی را به ما نشان می‌دهد.

 اعضای کنگره زمانی که در سفر اول هستند مانند قایق شکسته‌ای هستند که درون یک طوفان هستند که لحظه‌به‌لحظه موج‌های سهمگین آن در حال افزایش و فروپاشی می‌باشند و تنها امیدی که در وجود آن شخص جرقه‌ای ایجاد می‌نماید همین کنگره 60می‌باشد پس باید به نور این فانوس توجه نماییم.

لازم است که خدمت تمام عزیزان تازه‌وارد و سفر اول به عرض برسانم که باید ایمان درونی خود را قوی نمایند زیرا در آن طوفان می‌تواند به ایشان کمک نماید اگر ذره‌ای ایمان در درون شخص باشد قطعاً به ساحل آرامش خواهد رسید.

ایمان داشته باشید و بدانید پس‌ازآن خداوند از شما حمایت خواهد نمود و این را در آیه شریفه قرآن به‌صراحت می‌بینیم:

الله ولی الذین امنوا یخرجهم من الظلمات الی النور

(خداوند ولی و سرپرست کسانی است که از ظلمت خارج‌شده و به سمت نور درحرکت‌اند)

 

هرچقدر ایمانمان بیشتر باشد ما می‌توانیم با موج‌های طوفان مشکلات مواجه شویم و اگر ایمان خود را از دست بدهیم در امواج غرق خواهیم شد و این مشکلات در زندگی تمام ما وجود دارد و هیچ‌کس مستثنا نیست. انسان‌ها باید دائماً در حال حرکت باشند و هیچ‌گاه قرار و آسایشی دائمی در کار نخواهد بود زیرا ما در کنگره آموخته‌ایم که پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است.

 

بزرگ‌ترین دانشگاه‌های دنیا را وقتی با علم کنگره مواجه می‌کنیم ،می‌بینیم که هیچ حرفی برای گفتن در مقابل معلومات ناب کنگره نخواهند داشت زیرا که علم کنگره ، علم زندگی کردن و احیای انسانیت است.

از ابتدا تا انتها درحرکتیم و حتی نمی‌دانیم انتهای کار چیست؟ همه ما همیشه باید در حال خدمت و آموزش باشیم و رسیدن به این جایگاه و این ساحل آرامش باید با آموزش و خدمت ادامه‌دار باشد. 

زمانی که فردی وارد سفر دوم می‌شود نباید گمان کند که پایان کار اینجاست و اکنون مانند همان قایق شکسته‌ای است که به ساحل رسیده است ولی همه‌چیزتمام شده نیست و باید ادامه حرکت را در خشکی بدهد.

 

 سفر دوم هم قطعاً در مسیر مشکلات عدیده‌ای وجود دارد که باید با آن‌ها روبرو شویم ،هر خوانی را که طی می‌کنیم خوان بعدی بر سر راه ما نهاده می‌شود زیرا پایانی در کار نیست. 

این نیست که شخصی بگوید دیگر چون از دام مواد ، سیگار و .... آزادشده‌ام ،کار تمام است و  باید خودمان را با امواج کنگره هم‌جهت کنیم زیرا هرگاه امواج و فرکانس‌های ما با کنگره مغایرت داشته باشد قطعاً جذب سیگنال‌ها و موج‌های منفی خواهیم شد و آن‌وقت است که دیگر نمی‌توانیم  در برابر نیروهای منفی مقاومت کنیم .

برای تک‌تک ما واجب‌ترین مکان برای حضور داشتن و یادگیری کنگره است. مشکلات ،خانواده ،دوستان،بیماری و .....تماماً بهانه هستند زیرا هرکدام از ما بهر مأموریتی وارد کنگره شده‌ایم و این نظام دلیل خاص خود را دارد. 

شاید در ظاهر توکل کنیم و از خداوند مدد بطلبیم ولی برخی مواقع با ترس از دست دادن روبرو می‌شویم و ترس یکی از مهم‌ترین اضلاع مثلث جهالت می‌باشد.

شخصی که ایمان قوی به یاری خداوند داشته باشد ثابت قدم رو به جلو حرکت می کند ، کوتاهی نمی کند و همیشه بزرگ فکر می کند زیار افکار بزرگ باعث به وجود آمدن اتفاق های بزرگ می شود و روح انسان را هم بزرگ می کند. 

شاید برخی از ما گمان کنیم که دیگران برای خدمت حضور دارند پس چه نیازی به حضور من هست؟ یا بگوییم اینان از سر بیکاری و عدم مشکلات و داشتن وقت آزاد دائماً در حال خدمت هستند ولی این کاملاً یک تصور غلط است و باید بدانیم که تمام انسان‌ها دارای مشکلات هستند و سختی‌ها کشیده‌اند ولی برخی حس و حال‌ها را در خدمت کسب نموده‌اند که با هیچ پول و مقامی قابل‌مقایسه نمی‌باشد

باید حرکتی را که آغاز نموده‌ایم ادامه بدهیم زیرا هر کس در هر جایگاهی وجود دارد اگر توقف نماید دچار زوال می‌شود.

مرزبانان عزیزی هم که به پایان خدمت خود می‌رسند باید بازهم در جایگاه‌های دیگر به‌صورت پررنگ خدمت نمایند زیرا در خدمت کردن و آموزش گرفتن است که به حال خوش می‌رسیم وزندگی ما روبه‌پیشرفت می‌رود.

آموزش و خدمت در کنار یکدیگر انسان را به کمال سوق می‌دهد.

خدمتگزارانتایپ:مسافر مرتضی پ

عکاس:مسافر مهدی

تنظیم وارسال تصاویر :مسافر مصطفی

 

 

 

مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
پنجشنبه 18 مهر 1398 20:45
ایجنت محترم و مرزبانان گرامی
باسلام
با نام و یاد ایزد دانا آغاز به سخن که می‌کنید از لابه‌لای کلماتتان طنین صدای انبیاء به گوش می‌رسد. تبار این کلمه‌ها به اندیشه‌هایی می‌رسند که خزانه‌دارشان لقمان حکیم بود. شما میراث‌دار گنجینه‌های حکمت هستید. آغاز به سخن که می‌کنید، کلمه‌ها به پرواز درمی‌آیند و بالا می‌روند و می‌پیوندند با کانون هرچه «کلمه طیبه» است.
سخن بگویید تا چشم‌ها، از خواب ندانستن برخیزند، تا قدم‌های خشکیده توانی تازه بگیرند، تا حرف‌ها و گفته‌ها، مهمان‌مان کنند در لحظاتی چند.
سخن بگویید تا حروف الفبا دانه دانه بر زمین باران‌ندیده جانمان ببارند و خوشه خوشه حدیث زندگی از وجودمان بروید.
نیست بر لوح دلم جز الف قامت یار
چه کنم حرف دگر یاد نداد استادم
به پاس اینکه عاشقانه به رویشمان کمر بسته‌اید مقامتان را ارج می‌نهیم و سلامتی و طول عمر از خداوند متعال برایتان آرزومندیم.
همسفر سجاد
مظاهر پنجشنبه 18 مهر 1398 17:31
عرض ادب و خدا قوت خدمت همه عزیزان و خادمین کنگره۶۰ هفته ی ایجنت و مرزبانان را تبریک میگم.ایشالا در همه مراحله زنگی موفق و معید باشید.باتشکر
حسین لژیون۱۸ چهارشنبه 17 مهر 1398 22:44
خداقوت به تمام خدمتگزاران سایت بخصوص خدمتگزران سایت
مسافر مهدی از لژبون 23 چهارشنبه 17 مهر 1398 20:53
با عرض سلام وادب خدمت ایجنت محترم اقای صدیقی. ازبیانات شما بسیاراموختم وازخدمات خالصانه ی شما قدردانی. می کنم. اقامهدی دوستت دارم.
ارجکی لژیون 22 همایی چهارشنبه 17 مهر 1398 20:49
با عرض سلام و خدا قوت خدمت استاد گرامی و ایجنت عزیز و دوست داشتنی و مرزبانان گرامی خدا قوت به همگی شما جشن با شکوهی بود از وجود با شما بودن لذت و انرژی گرفتیم
چهارشنبه 17 مهر 1398 18:04
ضمن عرض سلام و خداقوت خدمت تمام اعضای کنگره 60علی الخصوص ،ایجنت محترم شعبه شیخ بهایی جنای آقای صدیقی و همچنین گروه محترم مرزبانان که خالصانه و با عشق در حال خدمت میباشند ،برایتان سعادت و کامیابی روز افزون را از خداوند متعال خواستارم.
هفته اسیستنت ،ایجنت و مرزبانان فرخنده باد،،
داود ل20 شعبه شیخ بهایی چهارشنبه 17 مهر 1398 16:57
با سلام و عرض ادب
تشکر ویژه از آقا مهدی عزیز و دوست داشتنی ایجنت محترم بابت زحمات خالصانه و آموزش های سازنده اشان
از خداوند متعال برای ایشان توفیق روز افزون مسالت مینمایم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic