گفت وگو با زوج مرزبان؛ به مناسبت هفته ایجنت، اسیستنت و مرزبان
دوشنبه 15 مهر 1398 ساعت 18:45 | نویسنده این مطلب : مسافر مصطفی | ( نظرات )

به نام خالق زیبایی ها

خدمت بک موهبت و نعمت ارزشمند

گفت وگو با زوج مرزبان در باب دستورجلسه؛ هفته ایجنت، اسیستنت و مرزبان

 وجود مسافر در کنار هم‌سفر همدلی، همراهی، ارزش قائل شدن برای همدیگر و دوست داشتن و عشق را هزاران برابر می‌کند؛ و هر دو قطعاً به تکامل همدیگر کمک می‌کنند...

آقای محسن و خانم رؤیای عزیز زوج مرزبان شعبه شیخ بهایی هستند که با توجه به مسئولیت‌های زندگی‌شان و داشتن دو فرزند کوچک در خدمت مرزبانی انجام‌وظیفه می‌کنند و به لطف الهی آقای محسن در جایگاه کمک راهنمای تازه‌واردین و خانم رؤیای عزیز در جایگاه کمک راهنمایی قبول شدند که برای هردو این بزرگواران بهترین‌ها را از قدرت مطلق مسئلت داریم و در ادامه توجه شما عزیزان را به این مصاحبه خواندنی جلب می‌کنیم.


لطفاً به‌رسم کنگره خودتان را معرفی کنید؟

 مسافر محسن: سلام دوستان محسن هستم یک مسافر. آنتی ایکس مصرفی تریاک و الکل. مدت تخریب ۱۰ سال. روش درمان دی اس تی با شربت شفابخش اوتی، کمک راهنما خوبم آقای علی جمالی ورزش والیبال.

دلیل شما بر حضور در کنگره و خدمت کردن در آن چیست؟


مسافر محسن:
 در ابتدا هفته ایجنت، اسیستانت و مرزبان را خدمت همه همکارانم در همه نمایندگی‌ها تبریک عرض می‌کنم. من‌بعد از رهایی بلافاصله توفیق یافتم در واحد نشریات خدمت کنم و بعد از آن‌هم کاندید خدمت در جایگاه مرزبانی شدم و همه این‌ها به دلیل آموزش‌ها و تشویق‌های راهنمای بزرگوارم آقای جمالی بود که دیدگاه و تفکر من را نسبت به ماندن و خدمت در کنگره تغییر داد.


هم‌سفر رؤیا: ابتدا به خاطر همراهی با مسافرم و درمان ایشان آمدم. ولی با ورود به کنگره وقتی دیدم دانسته‌هایم هیچ به دردم نخورده، حضور پیدا کردم تا باوجدان بیدار دانسته‌هایم را عملی کنم.


 از اینکه اکنون با همدیگر و در کنار هم در حال خدمت مرزبانی هستید چه حس و حالی دارید؟


هم‌سفر رؤیا: هرچند خیلی از حس‌ها بیان کردنی نیست اما وجود مسافر در کنار هم‌سفر همدلی، همراهی، ارزش قائل شدن برای همدیگر و دوست داشتن و عشق را هزاران برابر می‌کند؛ و هر دو قطعاً به تکامل همدیگر کمک می‌کنند.


 مسافر محسن: وجود هم‌سفر نه‌تنها در این دوره خدمت بلکه از ابتدای سفر اول بسیار به من کمک کرد و باعث شد خیلی راحت‌تر سفر کنم و در ادامه این همراهی باعث حضور پررنگ‌تر و کاندید شدن برای خدمت مرزبانی بود چراکه در این صورت مسیر و هدف مشترکی پیش روی هر دو قرار می‌گیرد و با همدلی بیشتر برای رسیدن به این هدف مشترک تلاش می‌کنند.


آیا با توجه به داشتن دو فرزند کوچک و مشغله‌های زندگی، مشکلاتی بر سر راهتان برای ادامه خدمت قرار نگرفت؟


هم‌سفر رؤیا: این‌یک اشتباه است که باید همه‌چیز در آسایش و آرامش باشد تا بتوانیم خدمت کنیم همه خوشی‌ها فقط در راحت بودن و خوش بودن خودمان نیست. دلواپسی فرزندان، سپردن آن‌ها به دیگران و مسائل زیاد زندگی روزمره، دغدغه‌های شغلی زیاد، این‌ها همه هست؛ اما وقتی این مسائل را از دریچه‌ای دیگر نگاه کنیم راه‌حل‌هایی سر راهمان قرار می‌گیرد؛ احساس همدلی‌هایی را می‌بینیم که شاید به ذهنمان هم خطور نمی‌کرده. اینکه گفته می‌شود با حرکت راه نمایان می‌شود را هرکسی باید تجربه کند خودش شاهد قشنگی این جمله زیبا خواهد شد؛ و باید به تک‌تک جملات آقای مهندس ایمان داشته باشیم.


مسافر محسن: اصولاً انسان پا به هستی می‌گذارد برای رویایی با مشکلات و حل آن‌ها و این اتفاق نمی‌افتد مگر با آموزش و خدمت؛ و تا زمانی که این تفکر را داشته باشیم که باید همه مشکلات من حل بشود تا بتوانم خدمت کنم هیچ پیشرفت و ارتقایی نخواهیم داشت و در همان سطح می‌مانیم. اگر انسان در مسیر درست قدم بردارد و هدف او خدمت باشد در ادامه راه مشکلات کم‌رنگ‌تر خواهند شد. البته برای من راهنمایی‌های ایجنت محترم نمایندگی، جناب آقای صدیقی و همچنین همراهمی و هماهنگی و کمک همکارانم در گروه مرزبانی بسیار در حل مسائل به من کمک کرد که همین‌جا وظیفه خود میدانم صمیمانه از آن‌ها تشکر کنم.

 بهترین درسی که از مرزبانی گرفته‌اید چه بوده؟

هم‌سفر رؤیا: اگر بتوانم فرمانبردارخوبی باشم مواظب کردار و گفتار و پندارم باشم و مسئولیت‌هایم را به نحو احسن انجام دهم خودبه‌خود مسیر برایم باز می‌شود.

 مسافر محسن: خدمت مرزبانی از همان لحظه انتخابات تاکنون برای من هرلحظه و دقیقه‌اش آموزش بوده و درس گرفتم و خداوند را به خاطر این موهبت و نعمت ارزشمند سپاسگزارم. اما اگر مصداقی و موردی بخواهم بگویم بهترین درسی که گرفتم و به‌طور ملموس آن را تجربه کردم این بود که از محبت خارها گل می‌شود.


 ضمن تبریک به خاطر قبولی هردو عزیز در آزمون کمک راهنمایی،  چه حسی دارید که ضمن خدمت مرزبانی در این آزمون قبول شدید؟

 همسفررؤیا: وقتی در کنگره با توجه به خدمت‌ها، جایگاه‌ها تغییر می‌کنند باعث اعتمادبه‌نفس می‌شود و ایمان و باور قلبی من به راه و روش درمان کنگره 60 برای درمان مصرف‌کنندگان محکم‌تر می‌شود و باید بدانم در آزمون بزرگ‌تری قرار دارم. انشالله قدرش را بدانم.

مسافر محسن: خیلی خوشحالم و خداوند را شاکرم که فرصت خدمتگزاری و لیاقت ماندن در کنگره را یک‌بار دیگر به من عطا کرد.

 فکر می‌کنید خدمت‌های شما در قبولی آزمون چقدر تأثیر داشته است؟

همسفررؤیا:  وقتی شخص در جایگاه‌های خدمتی قرار می‌گیرد قطعاً باید به‌روزتر و قوی‌تر از قبل عمل کند باید سعی کند سی دی، کتب و جزوات کنگره را بهتر و مسلط‌ تر باشد و قطعاً در کنار امتیاز خدمتی که آقای مهندس می‌دهند و دانسته‌های علمی شخص و ایمان و اعتقاد به مسیر و خدمتی که انجام می‌دهد موفق می‌شود؛ اما خدمت بدون دریافت دانش و آگاهی قطعاً کفایت نمی‌کند. خدمت مکمل آموزشی است که می‌بینیم. خدمت قدرت تغییر را در فرد زیاد می‌کند و کمک می‌کند که علم کنگره را اجرایی کنیم.


 شیرین‌ترین خاطره شما در دوران خدمت مرزبانی چه بوده؟

هم‌سفر رؤیا: شیرین‌ترین خاطره لحظه‌هایی که با مسافرم برای مراسم‌ها و جشن‌ها در حال تدارک بودیم و پنج‌شنبه‌هایی که جلوتر از بقیه می‌آییم و کارها را انجام می‌دهیم و در کنار هم لذت و شادی دیگران را می‌بینیم.

 مسافر محسن: برای من شیرین‌ترین لحظات، لحظاتی است که دوستان سفر اول روزهای پنجشنبه اعلام رهایی می‌کنند و گل رهایی را دریافت می‌کنند. وقتی می‌بینیم که یک نفر دیگر از بند اعتیاد رهاشده خداوند را شکر می‌کنم و از صمیم قلب خوشحال می‌شوم.


زندگی‌تان را قبل از آمدن به کنگره با الآن مقایسه کنید و در یک جمله توصیف کنید؟

هم‌سفر رؤیا: زندگی با باورهای و اندیشه‌های غلط، حس طلبکاری حس مبادله کردن زندگی پر از تنش، اضطراب و بعد از کنگره باور و اعتقاد به‌اشتباه بودن باورهایم، اصلاح روش زندگی با تفکرات صحیح. زندگی شاد و مثبت با باورهای مثبت و حرکت به سمت آن‌ها.

 مسافر محسن: قبل از کنگره هر چه بود جهل و نادانی بود. دروغ بود و فریب و زشتی و حماقت و یک زندگی بی‌هدف اما بعد از ورود به کنگره حس همدلی و حرکت به سمت یک هدف مشترک و برقراری آرامش در زندگی.


 یک مرزبان با گذراندن دوره مرزبانی چه حس و چه تجربیاتی کسب می‌کند؟

هم‌سفر رؤیا: حس احترام و اعتماد بین افراد، مسئولیت‌پذیر بودن، قانون‌مند بودن، درراستای قوانین و حرمت‌ها حرکت کردن و ...اما یاد گرفتم برای اجرایی کردن مسئولیت‌هایم بامتانت و احترام باشم. در عین اینکه باید قاطع و مقتدر و مجری قوانین باشم با زبان عشق و محبت با دیگران برخورد کنم.

 مسافر محسن: به نظر من مرزبانی یک دوره و کلاس آموزشی بسیار باارزش است. اگر یک مرزبان درست حرکت کند و در انجام خدمت کوتاهی نکند بعد از پایان دوران مرزبانی به‌راحتی می‌تواند حتی یک گروه را مدیریت و برنامه‌ریزی کند. در زندگی روزمره و مسائل خانوادگی و کاری و همین‌طور مسائل اجتماعی، تجربه دوره مرزبانی بسیار می‌تواند به افراد در حل مسائل کمک کند.


 با توجه به اینکه انتخابات مرزبانی را در پیش داریم بعضی افراد از کاندید شدن ترس دارند چه توصیه‌ای دارید؟

 هم‌سفر رؤیا:اکثر افرادی که به کنگره می‌آیند گذشته سخت وزندگی مشقت باری داشته‌اند و ازلحاظ زندگی کردن، مالی، جسمی، روحی هرکسی شاید در آرامش کامل نبوده و اما با ورود به کنگره و قرار گرفتن در پروسه درمان همه به طریقی تغییر را احساس می‌کنند و تغییری که باعث بهبودی زندگی‌شان شده و حال اگر شخص فکر کند در قبال این‌همه حال خوب و خوشی که کنگره به ما داد ما چه کردیم لااقل با خدمت کردن کمی جبران این‌همه حال خوش را داشته باشیم، قطعاً از یک سری خواسته می‌گذریم. کنگره یک مکانی است برای درمان، تکامل و آموزش و رسیدن به تعادل اگر باور کنیم که هر چه خدمت کنیم لذت بیشتری کسب خواهیم کرد هیچ موقع بهانه نمی‌آوریم و محکم و توانمند به مسیرمان ادامه می‌دهیم؛ و من فکر می‌کنم بعضی به علت بی‌توجهی به اینکه ما چه به دست آوردیم فقط می‌آیند و می‌روند. یک سری هم به علت اینکه از پیش قضاوت می‌کنند و حس می‌کنند که مثلاً مرزبانی کار سختی است و بسیار مشکلات برایش به وجود می‌آید؛ اما بدانید که مرزبانی شاید سخت باشد اما لذت‌بخش است. برای اینکه به هدفمان برسیم برای تکامل و آموزش، باید سختی‌هایی را بپذیریم.


 سخن آخر:

 مسافر محسن: خدمت در کنگره یک موهبت و یک فرصت بسیار ارزشمندی برای پیشرفت و حرکت روبه‌جلو هست؛ بنابراین همه افراد در هر جایگاهی که خدمت کنند باز این کنگره است که به آن‌ها خدمت کرده و چیزی که به دست می‌آورند بسیار باارزش‌تر از چیزی است که خدمت گذاران به کنگره می‌دهند از جناب آقای مهندس و خانواده محترمشان به خاطر مسیر روشنی که پیش روی ما باز کردند سپاسگزارم.

این هفته را به شما خدمت گزاران عاشق تبریک عرض می کنیم و سپاس گزاریم که وقت خود را در اختیار ما قرار دادید.

 تهیه گزارش: همسفر زهرا ق

مرتبط با: مصاحبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر میترا پنجشنبه 18 مهر 1398 17:26
خدمت آقای محسن وخانم رویای عزیز خداقوت عرض مینمایم واز خداوند براشون جایگاه های بالاتر را آرزومندم
همسفر مهری از کرمان پنجشنبه 18 مهر 1398 07:38
سلام وخداقوت به آقا محسن وخانم رویا.خیلی نکته هااز صحبتهای شما اموختم.پر از اموزش بود برای من.
من هم تبریک میگم این هفته رو به شما زوج پرانرژی و شاد.
امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق باشید.
مهدی لژیون سوم سه شنبه 16 مهر 1398 22:03
انشالله همیشه شاد و در حال پیشرفت و در صراط المستقیم قدم بردارید و در جایگاههای بالاتر ببینیمتون آقا محسن
همسفر دوشنبه 15 مهر 1398 23:56
سلام و خدا قوت به خانم زهرای عزیز واقعا از مصاحبتون با مرزبانای عزیزمون لذت بردم
داود ل20 شعبه شیخ بهایی دوشنبه 15 مهر 1398 18:47

با سلام و درود بی پایان خدمت کلیه خدمتگزاران کنگره60
بدینوسیله مراتب سپاس خودرا ازتلاش و زحمات ارزشمند و صادقانه شما مرزبانان محترم درزمینه پیش بردن اهداف کنگره تقدیم می‌دارم. از درگاه ایزد منان دوام عزت وسلامت، تداوم حضور و تاثیر شما بزرگواران را در کنگره 60 مسئلت دارم.
مسافر ولی الله بخشیان دوشنبه 15 مهر 1398 18:05
باسلام و عرض ادب خدمت اقا محسن عزیز و سرکار خانم رویا مزبانهای محترم شعبه مصاحبه بسیار زیبا و آموزنده ای بود. نخست هفته مرزبان ایجنت واسیستنت را خدمتون شاد باش میگویم و برای شما سلامتی و موفقیت روز افزون از خداوند مسئلت مینمایم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic