به نام نامی اولین عاشق که اوست..

روزپنجشنبه مورخه 94/08/28  کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 شعبه ی شیخ بهائی اصفهان،با نگهبانی همسفر اعظم ، استادی همسفر فاطمه و دبیری همسفر فرخنده با دستور جلسه ی
"نقش همسفر در درمان اعتیاد و برگزاری جشن همسفر و جشن "
راس ساعت 17 آغاز به کار نمود.اما این همسفر که این همه به آن بها داده شده و یک روز به نامش نام گذاری شده ، در درمان اعتیاد چه نقشی می تواند داشته باشد؟ مگر نه اینکه نقش اصلی بر عهده خود مسافر است پس نقش همسفر چیست ؟پس برای چه وقتی مسافری به کنگره می آید از او می خواهند که همسفرش هم را با خود به کنگره بیاورد؟
در ادامه ،این جشن، با شکوه هرچه تمامتر برگزار گردید و تمامی مسافران با مشارکتهای زیبایشان این روز را برای همسفرانشان بیادماندنی کردند البته هدیه ها این جشن را شیرین تر کرده بود.......


 

استاد محترم اینچنین فرمودند:

قبل از هر چیز خداوند مهربان را سپاسگزارم به خاطر همه نعمت هایی که به من حقیر عطا کرده به خاطر وجود کنگره 60،به خاطر وجود آقای مهندس ،به خاطر وجود سرکار خانم آنی و همه همراهانی که در کنگره 60 با من و مسافرم بودند تا بتوانم امروزاین جایگاه را احساس کنم.

کنگره 60 اعتقاد دارد که اعتیاد یک بیماری است که باید در طول یازده ماه در سه بخش جسم و روان و جهان بینی درمان شود.بیمار ابتدا باید جسمش به درمان برسد ودر ادامه همراه با جسم ،روان شخص به تعادل میرسد و با حضور در جلسات کنگره 60 جهان بینی درست می شود و باورها و تفکرات درست جایگزین باورها و تفکرات غلط می شود .

کنگره 60 اعتقاد دارد که برای درمان اعتیاد اولین و مهمترین عامل خود مصرف کننده است و خواست قوی که باید داشته باشد .دیگران در زندگی فرد مصرف کننده فقط می توانند به عنوان یک راهنما باشند می توانند همراهش باشند و کار اصلی را خود فرد باید انجام دهد.

از لحظه ای که یک فرد مصرف کننده وارد کنگره می شود و حرکت خود را آغاز می کند به آن مسافر گفته می شود و به کسی که در این سفر همراهیش می کند همسفر گفته می شود.

و امروز جشن همسفر است و این جشن به خاطر این است که ما ببینیم نعمتهای خداوند را و قدردانی کنیم چرا که تشکر کردن از نعمتهای خداوند ،تشکر کردن از خداوند است .به پاس تلاشهایی که همسفران برای تعالی اهداف کنگره 60 کردند بنیان کنگره 60 این هفته را هفته همسفر نام گذاری کردند و مسافران در این روز از همسفران خودشان با اهدا هدیه قدردانی می کنند.

اما این همسفر که این همه به آن بها داده شده و یک روز به نامش نام گذاری شده ، در درمان اعتیاد چه نقشی می تواند داشته باشد؟ مگر نه اینکه نقش اصلی بر عهده خود مسافر است پس نقش همسفر چیست ؟پس برای چه وقتی مسافری به کنگره می آید از او می خواهند که همسفرش هم را با خود به کنگره بیاورد؟قطعا در دوران تاریک اعتیاد همسفر هم در کنار مسافرش دچار آسیب های زیادی شده است و از نظر جهان بینی ،از نطر روان و حتی از نظر جسمی هم ممکن است دچار مشکلاتی شده باشد .خب حالا در حالی که مسافر و همسفر هر دو در تاریکی هستند و وارد کنگره می شوند چطوری همسفر می تواند به مسافرش کمک کند ؟همسفر زمانی می تواند به مسافر کمک کند که علم اعتیاد را یاد بگیرد .بداند که اعتیاد با جسم، روان و جهان بینی فرد مصرف کننده چه کار کرده ،بداند که خودش هم در تاریکیست اگر بتواند خودش را از تاریکی بالا بکشد و بتواند نور را ببیند به واسطه آموزشهای کنگره می تواند با محبتی که به مسافرش می کند نور و انرژی مثبت را به او القا کند.

پس وظیفه یک همسفر این نیست که مدام مثل یک بازرس و یک کارگاه مسافر را کنترل کند بلکه مفهوم همسفر بودن به معنای اعتماد کردن است از طریق اعتماد است که یک رابطه درست بین مسافر و همسفر به وجود می آید.ما وقتی می گوییم مسافر را رها کن یعنی هم در ظاهر و هم در باطن آرامش داشته باش .وظیفه همسفر امید دادن به مسافر است ،همراهی و همدلی کردن با مسافر است .

نقش همسفر نقش بازیگر مکمل است همسفر هم می تواند طوری رفتار کند که مسافری را که لب پرتگاه است به اعماق تاریکی ها ببرد و هم می تواند طوری عمل کند که با خواسته خود مسافر به او کمک کند تا از تاریکی ها بیرون بیاید.

آقای مهندس می فرمایند همسفر بال پرواز است برای پرواز مسافر،حال این بال پرواز می تواند چهار تا حالت داشته باشد.

1-   اگر مسافر حرکتش خوب باشد اما همسفر حرکتش بد باشد،سفر موفقیت آمیز خواهد بود اما سخت.

2-   اگر حرکت مسافر و همسفر هر دو خوب باشد ،سفر استاندارد و خیلی خوب خواهد شد.

3-   اگر مسافر بد سفر کند و همسفر خوب باشد ،سفر طولانی و سخت خواهد بود اما موفقیت آمیز.

4-   اگر همسفر و مسافر هر دو بد حرکت کنند ،بهتر است هر دو بروند و بزنند چون این کاره نیستند.

پس انشاا.. که همسفران بدانند که برای خودشان به کنگره می آیند آرزوی هر همسفری است که مسافرش را شاد ببیند ولی بدانید که اول باید برای خودش بیاید تا بعد بتواند در زندگی برای مسافر موثر باشد.

همسفر کسی است که از کوچک ترین چیزها لذت می برد ،محو طبیعت می شود ،کمتر سخت می گیرد،می بخشد،صبور است،مدارا می کند،با همه بغضش لبخند می زند ،می خندد و با خودش در یک صلح درونی است ،او طوفان های هولناکی را در زندگی پشت سر گذاشته و قدر آنچه امروز دارد را می داند ،او یاد گرفته است که لحظه لحظه زندگی را در آغوش بگیرد ،او می داند که عشق ،از خودخواهی ها و خودپرستی ها گذشتن است.....در آخر هم تبریک عرض می کنم روز همسفر را به سرکار خانم آنی عزیز مهربانترین همسفر کنگره 60 به راهنمایان عزیزم خانم مرجان و خانم قصه و همه همسفران خوب و صمیمی شعبه شیخ بهایی و برایشان روزهای شاد و پر از مهر و پر از عشق آرزو می کنم.

استاد محترم سخنان خود را با خواندن متنی زیبا در مورد خلقت زن به پایان رسانید.

 ************************************

در ادامه جشن با شکوه هرچه تمامتر برگزار گردید و تمامی مسافران با مشارکتهای زیبایشان این روز را برای همسفرانشان بیادماندنی کردند البته هدیه ها این جشن را شیرین تر کرده بود...چه زیباست وقتی می بینی پدری که روزی فرزندش را از یاد برده بود امروز با تمام وجودش کمر خم می کند و از فرزندش قدردانی می کند !

 

چه زیباست دین این همه تغییر ! زندگی هایی که تا دیروز خالی از عشق و محبت شده بودند امروز امواج عشق و محبت از آنها لبریز شده ...


ما همسفران امروز در جایگاهی هستیم که خدا را شکر می کنیم که محکم تر و استوارتر از گذشته ایستاده ایم ،چون آنقدر زمین خورده ایم که ایستادن را آموخته ایم....

 

نمی دانم تو می دانی سکوت بی صدایم را که می گوید بدون تو بدون مهربانی های بی حد تو من هیچم...!

 

امروز چه روز قشنگیست !روزی که مسافر و همسفر با هم بال می زنند ،با هم پرواز می کنند و با هم اوج می گیرند...

 

تصاویری از همسفران کوچکی که در اوج تاریکی ،نقطه امید زندگی ما بودند.


به امید آنکه دیگر نه تنها شاهد شکسته شدن بلکه شاهد زخمی شدن بالهایت هم نباشیم همسفر.

 خدا را شاکریم به خاطر این همه لطف و عنایت.

ضمنا در این روز زیبا یکی از مسافران که روز چهارشنبه گل رهایی از دستان پر مهر آقای مهندس دریافت کرده بودند به همراه همسفرانش ورودشان را به سفر دوم اعلام نمودند. 

به خاطر انجام این عمل عظیم شکر شکر شکر...

در پایان از طرف کلیه مسافران و همسفران شعبه شیخ بهایی  از گروه مرزبانی و همه خدمتگزارانی که در برگزار کردن این جشن بسیار باشکوه تلاش زیادی کرده بودند کمال سپاسگزاری را داریم.

 

نویسنده: همسفر زهره

عکاس ها همسفر خاطره و همسفر فاطمه

ارسال تصاویر مسافر حسین


تنظیم: مدیر وبلاگ

مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،

برچسب‌ها: جشن همسفر،

لینک های مرتبط: کنگره 60،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرخاطره پنجشنبه 5 آذر 1394 09:44
همسفر سارا دوشنبه 2 آذر 1394 14:22
خدا قوت خدمت خانم زهره عزیز، واقعا خیلی زحمت کشیدی
خدا قوت خدمت استاد عزیز، نگهبان محترم و دبیر گرامی
فاطمه جان و خاطره عزیزم خدا قوت
سپاس و خدا قوت خدمت مسافر حسین
همسفر لیلی دوشنبه 2 آذر 1394 04:39
با سلام و خدا قوت خدمت تک تک همسفران شعبه ی شیخ بهائی...
هفته ی همسفر را به تک تک شما عزیزان تبریک می گویم...
خدا قوت به زهره ی عزیزم که گزارش به این زیبایی تهیه کرده است... واقعاً از خواندنش لذت بردم...
و همچنین خدا قوت به تصویرگران عزیز خانم فاطمه و خانم خاطره
شنبه 30 آبان 1394 22:58
باعرض سلام وخداقوت به همه عزیزانخدمتگذارجشن همسفروتبریک به همه همسفران خصوصاکمک راهنمای همسفرانوتبریک به همسفران خودم خانم مهین وآقاصالح ودخترگلم زینب خانم وامیرحسین عزیزخسته نباشی به تصویرگران ومدیروبلاگ
همسفرخاطره شنبه 30 آبان 1394 21:06
خدا قوت و تبریک ویژه به همسفران کوچک که به این زیبایی در این جشن باما همکاری کردند و جشن مارو زیباتر نمودند. مثل همیشه قدمشان مبارک و با برکت است برای همه ما
محبت شنبه 30 آبان 1394 15:46
واااااااااااااااااااااااااااااااااای بازم زهره جان خدا قوت به این همه همت و هنر نویسندگی .بازم مثل همیشه نویسنده و عکاس ها گل کاشتن .هفته و روزتون مبارک. زهره جان و خاطره جان و فاطمه جان
محبت شنبه 30 آبان 1394 15:42
سلام تبریک تبریک تبریک خدمت همه همسفران شعبه شیخ بهایی ...جشن همسفر مبارک .
همسفر محبوبه جمعه 29 آبان 1394 15:53
باسلام وخدا قوت خدمت تمامی عزیزانی که برای برپایی این جشن زیبا زحمت کشیدند.دیروز نتوانستم در جشن حضور داشته باشم ولی با دیدن تصاویر لذت بردم.دست خانم خاطره وفاطمه هم درد نکنه.
جمعه 29 آبان 1394 15:53
خسته.نباشید.دست.همه.زهمتكشان.درد.نكند
جمعه 29 آبان 1394 15:51
درود و خداقوت به تمامی خدمت گزاران و زحمت کشان کنگره60بالاخص عزیزان در شعبه شیخ بهایی واقعا تصاویر گویای همدلی و شور و شوق وعشق درمیان اعضای کنگره میباشد....برتمامی همسفران این هفته مبارک باد.
امیدوارم تمامی مسافران و همسفران کنگره 60درکنار یکدیگر هر چه زودتر به سرمنزل مقصد خود دست پیدا کنند.
تشکر از تصویر گران محترم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو