گزارش عملکرد لژیون ششم نمایندگی شیخ بهایی
شنبه 26 مرداد 1398 ساعت 14:41 | نویسنده این مطلب : مسافر مصطفی | ( نظرات )

به نام خالق عشق

گزارش عملکرد لژیون ششم نمایندگی شیخ بهایی

موضوع لژیون : کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر

کمک راهنمای محترم مسافر علیرضا مشکلانی


چیزهایی که محسوس باشد و حسی باشد را نمی توان بیان کرد و فقط حس را می توان منتقل نمود مثلا من حس خوب و حس بد خود را نمی توانم بیان کنم ولی می توانم حس خوبم را به شما منتقل کنم و باعث شوم شما هم حال خوبی داشته باشید و برعکس میتوانم حس بد خود را به شما منتقل کنم.
دستور جلسه درمورد عبور از منطقه ۶۰درجه می باشد که مربوط به صفحه ۶۹کتاب ۶۰درجه است و یک صفحه قبل یعنی صفحه ۶۸ آیه ای از سوره بلد کتاب آسمانی توسط آقای مهندس بیان شده است تحت عنوان(فلا اقتحم العقبه و ما ادراک مالعقبه فک رقبه)که ترجمه این آیه اینگونه است:پس نگذشته است بر گذرگاه سخت و چه چیز تو را دانا کرد که چیست گذرگاه سخت رهانیدن گردنی است(ازاد کردن انسانی).

در ادامه استاد می فرمایند که همه ما مصرف کننده ها با گذرگاه سخت سر و کار داشتیم و این گذرگاه سخت همان اعتیاد است.این آیه که آقای مهندس درکتابشان از آن یاد کرده اند اولین آیه در کتاب ۶۰ درجه و درکنگره می باشد و بعد از آن اولین تصویر را در این کتاب به نمایش گذاشته اند که تصویر ماشین قرمز در یخبندان می باشد که در ابنجا مصرف کننده را به ماشین تشبیه کرده و مسیر حرکتش را به یخبندان تشبیه کرده اند تا بعد از پیمودن مسیر به رهایی برسند.



 اگر بخواهم درمورد این آیه صحبت کنم که در مورد آزاد کردن انسان و گذرگاه سخت صحبت میکند می توانم بگوییم که اعتیاد واقعا یک گذرگاه سخت می باشد که هرکسی نمی توانست آن را درمان کند و زمانی که آقای مهندس این بیماری را درمان کردند قبل از ایشان کسی نمی توانست این کار را انجام بدهد و قبل از ایشان همه از ترک صحبت می کردند و کسی نمیتوانست به این خوبی این بیماری را درمان کند.
 طبق آیه قرآنی که میگویید و تو چه می دانی که چیست این گذر گاه سخت به این دلیل است که خیلی ها نمی دانند و تجربه ندارند ولی آقای مهندس خود یک مصرف کننده بودند وتجربه داشتند و توانستند این کار را انجام دهند.حال دلیل اینکه در تصویر اول کتاب آقای مهندس از مصرف کننده به عنوان ماشین قرمز یاد میکند این است که فرد مصرف کننده در همه جا تابلو می شود و به چشم می آید و همه تخریب او را را می بینند.

سرمای  یخبندان که آقای مهندس در تصویر کتاب از آن یاد کرده است می خواهد به ما بگویید که وقتی گرمایی نباشد همه چیز یخ می زند وقتی هم نوری نباشد همه چیز تاریک است و در این مرحله شخص مصرف کننده به دلیل اینکه درتاریکی به سر می برد هیچ نوری را نمی بیند.

دراین مرحله تمام حس هایش یخ زده است به همین دلیل آقای مهندس مصرف کننده را به سرمای یخ بندان تشبیه کرده است. در این قسمت کتاب فرد مصرف کننده را به غول های یخ زده تشبیه کرده است زیرا که در این مرحله طبق تجربه ای که همه ما داشتیم تمام حس هایمان یخ زده بود و هیچ محبتی به اطرافیان ،خانواده،دوست و آشنایان نداشتیم.

 یک موضوع دیگر هم در مورد این دستور جلسه بگوییم چیزهایی که محسوس باشد و حسی باشد را نمی توان بیان کرد و فقط حس را می توان منتقل نمود مثلا من حس خوب و حس بد خود را نمی توانم بیان کنم ولی می توانم حس خوبم را به شما منتقل کنم و باعث شوم شما هم حال خوبی داشته باشید و برعکس میتوانم حس بد خود را به شما منتقل کنم.

 مواد مخدر در حس ما تخریب ایجاد می کند جایگزین مواد شبه افیونی بدن می شود و باعث تخریب آن ها می شود به همین دلیل است که مصرف کننده مصرف می کند تا سر پا باشد بتواند حرکت کند و حتی بتواند به خانواده خود محبت نماید.

تایپ:مسافر ابراهیم

تنظیم:مسافر مصطفی
مرتبط با: گزارش لژیون های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
Hassan یکشنبه 27 مرداد 1398 23:41
سلام و خدا قوت به مسافر ابراهیم عزیز ممنون بابت گزارشتون
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic