گزارش جلسه عمومی روز پنجشنبه 98/05/17
جمعه 18 مرداد 1398 ساعت 23:38 | نویسنده این مطلب : همسفر محمدجواد | ( نظرات )
به نام خالق عشق
روز پنج‌شنبه 98/05/17 هشتمین جلسه  از دور بیستم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی با نگهبانی مسافر  مجید،  و استادی کمک راهنما محترم مسافر رضا و دبیری مسافر  هوشنگ بادستور جلسه: "از فرمانبرداری تا فرماندهیو دستور جلسه دوم :پنجمین سال رهایی مسافر رسول رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

وقتی انسان اسیر مواد شد اختیار زندگی خود را از دست میدهد و فرماندهی را به نیروهای اهریمنی واگذار میکند انسان تا فرمانبردار خوبی نباشد فرمانده خوبی نخواهد شد.حال چه ارتباطی این دستور جلسه با مسئله اعتیاد دارد؟بیماری اعتیاد سه بخش اصلی شهر وجودی راهدف قرار میدهد و فرد را از تعادل خارج میکند و این سه بخش جسم ، روان و جهانبینی است .  

یک مصرف کننده به جایی میرسد که مواد را مصرف میکند تا بتواند روی پا باشد و به امور روزمره خود برسد در حالی که دیگران فکر میکنند او برای سرخوشی و لذت بردن مواد مصرف میکند و قطعا این چنین نیست.  


وقتی انسان اسیر مواد شد اختیار زندگی خود را از دست میدهد و فرماندهی را به نیروهای اهریمنی واگذار میکند و از اختیار ساقت میشود تا جایی که کوچکترین امور مثل غذا خوردن هم دیگر دست خودش نیست و مصرف کننده بهترین نیرو برای نیروهای بازدارنده است و او را به راحتی رها نمیکنند و این دلیل سختی راه رهایی است و دلیل این که دنیا معتقد است اعتیاد درمان ندارد. 


ما باید از جناب مهندس متشکر باشیم و قدر این جایگاه و این صندلی را بدانیم و از اختیار خودمان برای رسیدن به جایگاه های بالاتر استفاده کنیم و نگذاریم حقه های نفس در راه به سراغ ما بیایند و سد راه ماشوند.  


دستور جلسه دوم پنجمین سال رهایی مسافر رسول


 پنجمین سالروز رهایی مسافر رسول را تبریک می گویم، من شاید یادم نیاید که یک ساعت پیش چه گفتم ولی تولد هر رهجو که می شود تمام طول سفر او از روز اول مانند یک فیلم از جلو چشمم میگذرد .

آقای رسول در تاریخ 92/10/14 با حالی خراب وتخریب بالا به کنگره آمدند و شروع به سفر کردند و با زحمات خودشان و یاری برادرشان با وجود مشکلاتی که گاهی روی حرکت ایشان اثر میگذاشت توانستند به رهایی برسند و امروز از خدمتگذاران کنگره باشند و در پست راهنمای تازه واردین خدمت کنند .

 برای ایشان آرزوی موفقیت میکنم وامیدوارم شال نارنجی را بر گردن ایشان ببینیم.اینجا جایی است که شما را به هرچه میخواهید میرساند وبه جایی میرسید که بتوانید به دیگران هم کمک کنید .


  پس از سخنان استاد٬ مشارکت مسافران و هم‌سفران و قرائت آوای کنگره 60 پنجمبن سالروز رهایی مسافر رسول را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم: 


سخنان مسافر رسول:


ای‌ که‌ می‌پرسی‌ نشان‌ عشق‌ چیست‌ 
عشق‌ چیزی‌ جز ظهور مهر نیست‌
عشق یعنی مشکلی آسان کنی
دردی از درمانده‌ای درمان کنی
در میان این همه غوغا و شر
عشق یعنی کاهش رنج بشر
عشق یعنی تشنه‌ای خود نیز اگر
واگذاری آب را بر تشنه تر
عشق یعنی دشت گل کاری شده
در کویری چشمه‌ای جاری شده
عشق یعنی ترش را شیرین کنی
عشق یعنی نیش را نوشین کنی
هرکجا عشق آید و ساکن شود 
هرچه ناممکن بود ممکن شود


 سلام دوستان رسول هستم مسافر. خیلی تشکر می‌کنم از همه عزیزان و دوستانی که زحمت کشیدند در این جشن شرکت کردند. خیلی خوشحال هستم که چهره‌های دوست داشتنی قدیمی خودم را می‌بینم. ورزشکاران عزیزی که به نام بودند در کشور و من خودم هم ورزشکار بودم و درگیر مواد مخدر شدم. 

تشکر و قدردانی می‌کنم از بنیانگذار کنگره ۶۰ که این بستر را محیا کردند تا امثال من و عزیزانی که در عمق تاریکی بودند، بیاید اینجا به درمان و روشنایی برسند. تشکر می‌کنم از راهنمای بزرگوارم که من هرچه آموختم از این مرد بزرگوار است و من درس دارم کنار ایشان پس می‌دهم و واقعا از صمیم قلب بهترین‌ها و آرزوی سلامتی برای ایشان دارم. تشکر می‌کنم از راهنمایان عزیز کنگره مخصوصاً شعبه شیخ بهایی که از هر کدام از این عزیزان به نحوی آموزش دیدم. 

تشکر می‌کنم از ایجنت شعبه، گروه مرزبانی، گروه مرزبانی خانواده و اسیستانت محترم که در کنار این بزرگواران من آموزش‌های زیادی دیدم.

 من خیلی دوست ندارم که برگردم به عقبه خودم ولی احساسم این است که چند تا نکته را اشاره کنم برای بچه‌هایی که ما در خدمتشان هستیم در قسمت تازه واردین و از دور رصدشان می‌کنیم که چقدر ناامید هستند و در ناامیدی به سر می‌برند و این که چه قدر تخریب زیاد است یا این که نمی‌دانند که آیا می‌شود یا نمی‌شود. 


من تخریبی که داشته‌ام را لازم می‌دانم بگویم برای آنان که باور ندارند که این مکان چه قدر مقدس است و درمان واقعی و قطعی در کنگره ۶۰ به وجود می‌آید و اینکه انسان می‌تواند به تعادل برسد. دیروز در بیمارستان بودم و یک شخصی را دیدم که خیلی دگرگون و ناراحت بود و گفت که آن قدر ناراحت هستم که زنگ زدم به راهنمایم که در فلان NGO است و گفتم که دکترها پسرم را جواب کردند و من می‌خواهم بروم بزنم. حدود ۱۰ دقیقه از آموزش‌هایی که در کنگره ۶۰ دیده بودم را به او گفتم. 


و بعدش آن شخص گریه افتاد و بغل کرد من را. و بعد شماره من را گرفت و بعد باز با هم صحبت کردیم و دستورالعمل‌های کنگره و درمان واقعی را برای او توضیح دادم؛ ترک نه! چون ترک یعنی مرخصی، یعنی یک مدت نمی‌کشی بعد دوباره می‌کشی. و بعد از داخل اتاق بیمارستان با من تماس گرفت و گفت که شما چیزی را به من گفتی که من هیچ جا آن را نیافته بودم. و من این را در کنگره ۶۰ آموختم و خودم درگیر آن بودم. و عذرخواهی می‌کنم از همسفرم که تخریب‌هایی به وجود آوردم.

 ولی الحمدالله آقای مهندس بستری را فراهم کردند که به واقع به این خانواده است. خانواده‌هایی که آسیب دیدند و جوان هایی که بر اثر روش‌های اشتباه از دست رفتند. و چه خانواده‌هایی که متلاشی شدند؛ چون شناخت و آگاهی نسبت به آن صورت مسئله اعتیاد نداشتند. ولی عزیزان قدر خودتان را بدانید، بستر محیا است و بدانید که کجا هستید. مشکلات هست ولی مشکلات رحمت است. من از داداشم تشکر می‌کنم که چراغ اول را او روشن کرد و من تغییر و تبدیل و ترخیص را در ایشان اول دیدم که پشت سر ایشان آمدم.

 تشکر می‌کنم از ایشان و کمک‌راهنما ایشان که این عزیزان بودند که راه را برای من باز کردند. و به این باور برسید که سخت نیست و خیلی راحت می‌شود مبارزه کرد و ناممکن‌ها را ممکن کرد می‌توانید به آن چیزی که می‌خواهید برسید. فقط کمی حرکت و آموزش نیاز است که آموزش‌های کنگره، ناب‌ترین آموزش‌ها است.

 از همه عزیزان تشکر می‌کنم از برادر عزیزم، خانم‌اش. تشکر می‌کنم از همسفرم که خیلی اذیتش کردم. برای همه شما عزیزان آرزوی موفقیت و سلامتی می‌کنم. امیدوارم که قدر خودتان و این جایگاه را بدانید. آن چیزی که راهنما می‌گوید را دقیق انجام بدهید و تابع، تسلیم و فرمانبردار خوبی باشید تا بتوانید فرمانده خوبی باشید.

گل رهایی


مرزبان کشیک

تایپ:مسافر مهدی ، همسفر محمد جواد

عکاس:مسافر مهدی

ارسال تصاویر : مسافر مصطفی
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
محمدحیدری ازاصفهان سه شنبه 22 مرداد 1398 23:26
باسلام وتبریک خدمت اقارسول عزیزودوست داشتنی
امیدوارم همواره سلامت باشید
حس زیبای تولدشما بسیارلذت بخش است
خدمت خانواده گرامی تبریک عرض می کنم
مرتضی پ 12 دوشنبه 21 مرداد 1398 11:09
اقا رسول عزیز آزاد مردیتان مبارک باد امیدوارم مانند چراغی در نور ،همراه با محبت روشنگر راهی شوید برای آیندگانی که در راهند.
داود ل20 شنبه 19 مرداد 1398 10:06
با سلام
بدینوسیله آزادمردی آقا رسول عزیز را خدمت ایشان ، خانواده محترمشان ، اعضای کنگره و در راس آن بنیان کنگره تبریک و تهنیت عرض می نمایم.
آقا رسول عزیز شما از معدود کسانی هستید که از بدو ورود مسافرین در درمان و پایبندی به اصول کنگره نقش بسزایی دارید.
امیدوارم در این امر خطیر موفق باشید و از خدای متعال بهترینها را برای شما خواستارم.
همسفر محمدجواد شنبه 19 مرداد 1398 01:15
تبریک به آقا رسول عزیز! این آزادمردی گوارای وجودشان!
انشاالله که همیشه سلامت و موفق باشید!

تشکر از همه خدمتگزاران شعبه!!!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو