گزارش جلسه خصوصی شنبه مورخه94/8/23 با دستور جلسه:وادی سوم و تاثیر آن روی من
شنبه 23 آبان 1394 ساعت 20:50 | نویسنده این مطلب : مسافر مصطفی | ( نظرات )

به نام خالق هستی بخش

روز شنبه 94/8/23جلسه  چهاردهم از دورهفتم کارگاههای آموزشی خصوصی شعبه شیخ بهایی با نگهبانی موقت مسافر مهدی و استادی مسافر محمد امین و دبیری موقت مسافر احمد رضا با دستور جلسه "وادی سوم و تاثیر آن روی من"راس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


وادی سوم خیال مصرف کننده مواد مخدر را راحت می کند  که هیچ کس به اندازه خود تو به فکر تو نیست ، هیچ کس به اندازه خود تو  دلسوز تو نیست، آنکس که باید به تو کمک کند خود تو هستی نه دیگران ، از هیچ کس توقع کمک نداشته باش ، هیچ کس بار اعتیاد تو را نمی تواند حمل کند ، این بار روی دوش توست خودت باید آنرا حمل و در نهایت بر زمین بگذاری....


سخنان استاد :

خدا را شاکرم که در این جایگاه قرار گرفتم از نگهبان جلسه تشکر می کنم که استادی و مسئولیت جلسه را به من واگذار نمودند تا خدمت کنم. همان طور که دبیر محترم فرمودند دستور جلسه این هفته وادی سوم و تاثیر آن روی من است.

باید دانست هیچ موجودی به میزان خود انسان برای خویشتن خویش فکر نمی کند کنگره 60 معتقد است برای رسین به درمان قطعی ، باید سه ضلع جسم،روان و جهانبینی را به تعادل و سلامتی برسانیم ، تا شهر وجودی ما از سلامت و تعادل بر خوردار شود. برای کسب تعادل در جهانبینی، باید آیتم های متعددی از جمله: تعادل جسم، تعادل روان و از همه مهمتر یادگیری و آموزش و کسب اطلاعات و آگاهی سالم از قوانین زندگی است . زمانی که جهان بینی ما از تعادل برخوردار است ،نگاه ما به خودمان ،زندگی و همین طور هستی زیبا است .

در این صورت برداشت و ادراک ما از زندگی ، درست و صحیحی می باشد و همه چیز را آنطور که هست و در جای خود و با ارزش حقیقی خودش است می بینیم ،البته زمانی تعادل جهان بینی ما مفهوم و ارزش پیدا می کند که به صورت عملی و کاربردی ،نتایج آن را در زندگی خود ببینیم .به قول اساتید و بزرگان کنگره 60،قدرت و توانایی در دانستن تنها نیست عمل باید  بکنیم . در کنگره 60 چهارده فصل آموزشی را در قالب چهارده وادی یا قانون و یا راه مطرح کرده است که در واقع علوم پایه و مبانی آموزش کنگره 60 در بخش جهان بینی است نگهبان کنگره معتقد هستند که وادی ها،ستون ها و پایه های آموزش و جهان بینی است و اگر رهجو سه وادی اول را حقیقتا بیاموزد و عمل کند به درمان کامل خواهد رسید.

از اول مهر ماه تا کنون دو وادی را پشت سر گذاشتیم ، در وادی اول با موضوع بسیار مهم تفکر آشنا شدیم و آموختیم برای ساختن یک زندگی سالم و رهایی از اعتیاد باید فکر کنیم ،درست فکر کردن را قبل از هر انجامی سر لوحه کارهایمان قرار دهیم. در وادی دوم آموختیم که ما به هیچ نیستیم حتی اگر خودمان ارزشی برای خودمان قائل نباشیم هر کدام از ما ارزش و جایگاه خاص خودمان را داریم،هر کدام از ما پتانسیل و استعداد های منحصر به فردی داریم که برای شکوفایی آنها باید در صراط مستقیم گام نهیم.با گذر از وادی دوم ،مصرف کننده مواد مخدر بعد از تفکر و خارج شدن نسبی از احساس پوچی و ناامیدی ،خود را برای حرکت آماده می کند،حرکت برای درمان اعتیاد و خروج از تاریکی ها .

در وادی سوم از کلمه باید استفاده شده است نمی گوید خوب است یا شایسته است یا بهتر است ،می گوید باید دانست . این تاکید قطعی نشان از قانونی محکم و خلل ناپذیر است این قانون در تمام سطوح زندگی ما حکم فرمااست و یکی از قوانینی است که دنیای ما بر پایه آن اداره می شود .

وادی سوم خیال مصرف کننده مواد مخدر را راحت می کند  که هیچ کس به اندازه خود تو به فکر تو نیست ، هیچ کس به اندازه خود تو  دلسوز تو نیست، آنکس که باید به تو کمک کند خود تو هستی نه دیگران ، از هیچ کس توقع کمک نداشته باش ، هیچ کس بار اعتیاد تو را نمی تواند حمل کند ، این بار روی دوش توست خودت باید آنرا حمل و در نهایت بر زمین بگذاری ، حتی نزدیک ترین افراد ، مثل پدر و مادر ، خواهر ، برادر ، همسر ، فرزند و همینطور صمیمی ترین دوستان ،  نمی توانند به جای تو برای مشکل تو فکر کنند و آن را حل کنند . خودت باید فکر کنی تصمیم بگیری ، حرکت کنی و به مقصد برسی ، در غیر اینصورت هرگز به مقصد نخواهی رسید .

استاد در ادامه فرمودند:
اعتیاد درمانگر ندارد ، درمانگر اعتیاد ، خود فرد مصرف کننده است . اعتیاد راهنما دارد و راهنما فقط راهنمایی می کند . نه راهنما و نه هیچ کس دیگری نمی تواند مشکلات مصرف کننده را بر دوش بگیرد . نه راهنما و نه هیچ کس دیگری نمی تواند بار خماری را از روی دوش مصرف کننده بردارد . این بار را فقط خودش باید حمل کند و در نهایت و به تدریج زمین بگذارد . این تاوان باید پرداخته شود
 

ما نیک می دانیم که انسان اگر خود جستجو نکند ، اگر با همه کاوشگران ماهر همنشین باشد ، به موضوع واقعی نمی رسد .
در این تشبیه زیبا ، گفته می شود که انسان اگر خود تلاش و کوشش نکند و اگر خود جستجو و تفکر نکند ، اگر با همه جستجو گران ماهر همنشین باشد به جایی نمی رسد . هر کسی برای درمان خود ، بایستی خودش حرکت کند ، تلاش کند ، جستجو کند تا راه رهایی را بیابد
.


از مطلب فوق چنین استنباط می شود و عملا“ ما هم به این نتیجه رسیده ایم كه در حل مشكل اعتیاد بالاترین نقش به عهده خود ما می باشد و اگر تصور كنیم اعتیاد یك بیماری است و دیگران بایستی آن را برای ما معالجه نمایند , بسیار در اشتباه هستیم . برای حل مشكل اعتیاد , بیشترین بار حل این مسئله بر دوش خود ما می باشد و خود ما بایستی بیشترین تفكر را برای حل این مسئله بنمائیم
.


در پایان این وادی نتیجه گرفته شده است که:

  :1 كلیه مسئولیت كار را , خود بپذیریم.
  :2 كلیه سختی ها را بعنوان بازپرداخت بدهی خود به اعتیاد تحمل كنیم.
 :3  سعی كنیم خودمان مسئله را با تفكر حل نمائیم.

در آخر کلامی زیبا از آقای خدامی که می فرمایند :

خوش به حال کسانی که از آموزگار می آموزند،زیرا اگر آموختیم که آموختیم در غیر این صورت از روزگار می آموزیم و روزگار معلم بی رحمی است.

نویسنده:مسافر سید مصطفی

تصویرگر :مسافر نیما

مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران،


لینک های مرتبط: کنگره 60،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سید مصطفی دوشنبه 25 آبان 1394 10:07

جایگاه نگهبانی را خدمت آقا مهدی وجایگاه استادی را خدمت آقامحمد امین تبریک،همجنین خدمت آقا احمد رضا جایگاه دبیری را تبریک مگویم.

آقا نیما شما هم خسته نباشید.
مسافر مجتبی دوشنبه 25 آبان 1394 00:09
عرض سلام وخدا قوت خدمت هر سه بزرگوار
تبریک جایگاه خدمت استاد عزیز
خدا قوت خدمت اقا مصطفی و اقا نیما
انرژی خدمت گوارای وجودتان
یکشنبه 24 آبان 1394 22:59
خداقوت.سیدمصطفی
گل یکشنبه 24 آبان 1394 21:06
یک شاخه گل تقدیم شما
همسفر فاطمه ج یکشنبه 24 آبان 1394 18:47
خداقوت خدمت نگهبان و دبیر جلسه
خسته نباشی خدمت استاد جلسه از بیانات شما استفاده بردم
سپاس خدمت نویسنده عزیز پدر گلم آقا مصطفی
خداقوت خدمت تصویرگر محترم
مسافر شکرالله یکشنبه 24 آبان 1394 17:47
تبریک به آقا محمد انشاالله جایگاههای بالاتر
خدا قوت به نگهبان و دبیر جلسه
خدا قوت به نویسنده و تصویرگر محترم
مسافر جمال یکشنبه 24 آبان 1394 14:18
خدا قوت خدمت نگهبان , دبیر و استاد گرامی
مطالب پرمحتوا و کامل بود استفاده کردم
تشکر از دوستان خوبم تصویربردار آقا نیما و نگارنده محترم آقا سید مصطفی
پایدار باشید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو