گزارش جلسه عمومی روز پنجشنبه 98/04/20
جمعه 21 تیر 1398 ساعت 07:43 | نویسنده این مطلب : مسافر : مجید ت | ( نظرات )
به نام خالق عشق
روز پنج‌شنبه 98/04/20 پنجمین جلسه  از دور بیستم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی با نگهبانی مسافر  مجید،  و استادی کمک راهنما محترم مسافر علی و دبیری مسافر  پیمان بادستور جلسه: "تخریب های شیشه و درمان آن با متد DST و دستور جلسه دوم : سومین سال رهایی مسافر مجتبی رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


تمام دنیا براین باورند که شیشه درمان ندارد و میخواستند این افراد را با شوک درمان کنند یا داوهای روان گردان بسیار قوی و خواب آور و راه هایی از این قبیل که معمولا به نتیجه نمی رسید 

سخنان استاد:

در ابتدا خدا را شاکرم که بار دیگر در این جایگاه را قرار گرفته ام دستور جلسهٔ اول تخریب های شیشه و درمان آن به روش دی اس تی میباشد ، این دستور جلسات که به علت اهمیت فوق العاده بالا چند سالی هست که در دستور جلسات هفتگی قرار دارد، شیشه به صورت قرص اکستازی است.
 تاریخچهٔ  شیشه برمیگردد به جنگ جهانی دوم که میخواستند سربازان هم بیشتر بیدار بمانند و هم فعالیت بیشتری داشته باشند  در اروپا و ژاپن برای اولین بار ساخته شد و برای دوپینگ کردن استفاده میشد اما در ایران حدود سال ۷۶ بود که برای اولین بار شیشه در ایران باب شد که در آن سال از قیمت بالایی هم برخوردار بود  و افرادی که از وضعیت مالی خوبی برخوردار بودند مصرف میکردند اما به دلیل اینکه شیشه احتیاج به کشت ندارد و در لابراتوار تهیه میشود و افزودنی هایی هم به آن اضافه شد به سرعت زیاد شد و قیمت آن خیلی ارزان شد.

یکسری تبلیغات دروغین برای گرایش جوان ها به مصرف شیشه وجود داشت که دلیل گرایش افراد به شیشه بود:

 ۱-شیشه اعتیاد ندارد چون تست مرفین منفی است و تستی برای مثبت بودن شیشه وجود نداشت.
۲_بدون بو و رنگ است .
۳_عدم وجود قوانین جرم شیشه ، حتی مأمورین ابتدا شیشه را نمیشناختند .
۴_راحتی مصرف و سرعت بالا در زمان کم و بالا بودن ماندگاری شیشه .
۵_در خانم ها به دلیل لاغری و کم کردن اشتها و  زیبایی.


به سرعت شیشه  رواج یافت و تبلیغاتی از این قبیل باعث شد مصرف شیشه در کشور ما به سرعت بالا برود و به سونامی تبدیل بشود ولی با شناختن این مواد مصرف شیشه در کشور ما کم کم کاهش یافته است .
اما عوارض شیشه  که خیلی مخرب میباشد ، نعشه گی و عوارض فردی که شیشه مصرف میکند تا چند روز نمی تواند بخوابد و عوارض فردی که شیشه مصرف نمی کند و خمار هست این است که چند روز می خوابد و این بیدار ماندن و خوابیدن های چند روزه در جسم باعث تخریب بالایی می شود  از جمله پوکی استخوان ، بوی بد دهان و بدن ، کلیه ، قلب ، فشار خون ، سر درد ، تشنح میشود.

  در قسمت روان و روحی هم خشونت و پرخاشگری ، چت کردن و میخ شدن ، از بین رفتن سلول های عصبی مغز ، کابوس های شدید به دلیل تخریب های شدید ، توهم های واقعی و اشغالی کالبد ، شک و تردید به اطرافیان و ...میباشد .

روش های درمان ،  تمام دنیا براین باورند که شیشه درمان ندارد و میخواستند این افراد را با شوک درمان کنند یا داوهای روان گردان بسیار قوی و خواب آور و راه هایی از این قبیل که معمولا به نتیجه نمی رسید ولی در کنگره ۶۰ با متد دی اس تی و داروی اوتی در زمان لازم فرد مصرف کننده شیشه به درمان و تعادل خوبی می رسد و افراد زیادی مصرف کننده شیشه  را در کنگره داریم که چند سالی است رها شده اند و به تعادل رسیده اند.
 

دستور جلسه دوم؛ سومین سال رهایی مسافر مجتبی


سومین سال رهایی آقا مجتبی را به خودشان ، همسفر و خانوادهٔ محترمشان تبریک عرض میکنم ، مجتبی در ابتدا با تخریب تریاک و شیره وارد کنگره شد و مثل بیشتر ما از تخریب بالایی برخوردار بود.

 با یکی از دوستانش آمد که دوستش مدت کوتاهی بود و رفت ولی مجتبی چون خواستهٔ درمان داشت در کنگره ماند و در سفر اول خدمت را شروع کرد  و این خدمت بود که باعث شد مجتبی در کنگره ماندگار شود.


 در قسمت وبلاگ شعبه و در قسمت عکاسی فعالیت میکند خدمت هایی از جمله دبیری ، نگهبانی را تجربه کرده و جزء افراد مؤدب و پیرو قوانین کنگره میباشد ، امتحان کمک راهنمایی داده است و امیدوارم اگر قسمت و صلاحش باشد در جایگاه کمک راهنمایی قرار بگیرد و این روز زیبا را به خودشان و همسفر شان، جناب اقای مهندس ، خانواده محترمشان اعضای کنگره 60شعبه شیخ بهایی و اعضای  لژیون چهارم تبریک عرض میکنم و بهترین ها را برای این عزیزان از خداوند متعال خواستارم .


  پس از سخنان استاد٬ مشارکت مسافران و هم‌سفران و قرائت آوای کنگره 60 سومین سالروز رهایی مسافر مجتبی را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم: 


اعلام سفر مسافر مجتبی:
 سلام دوستان مجتبی هستم یک مسافر.
تخریب: 13 سال، انتی ایکس مصرفی: تریاک، شیره، متادون و مشروبات الکلی،با راهنمایی استاد گرانقدرم علی اقا جمالی 11ماه و 4روز سفر کردم ، روش درمانdst, داروی درمان اوتی، رشته ورزشی والیبال ، رهایی سه سال و سه ماه و سه روز.


آرزو مسافر مجتبی:

همیشه در زندگی‌ام دو نفر خیلی برایم زحمت کشیدند. اول استاد عزیزم آقای جمالی بعد از ورودم به کنگره و برادرم در دوران  تخریبم، من از خدا می‌خواهم که اذن صادر کند و برادر هم به کنگره بیاید و به رهایی برسد و
آرزوی دومم، صحت و سلامتی و طول عمر با عزت برای استاد عزیزم آقای جمالی است.

آرزو همسفر نگار:

من هم آرزو می‌کنم که همه تازه‌واردین این جایگاه را لمس کنند.سخنان مسافر مجتبی:سلام دوستان مجتبی هستم مسافر. 

قبل از هر چیز خدا را شکر می‌کنم که توفیق لمس این جایگاه را داد. از همه عزیزانی که زحمت کشیدند امروز در جشن ما شرکت کردند و همه بزرگوارانی که محبت داشتند با مشارکت‌هایشان، از همه صمیمانه تشکر می‌کنم. امیدوارم در تولد تک تک شما عزیزان جبران کنم.
 رسم این است که در تولدها همیشه از دوران سوء مصرف و تخریب ها می‌گویند؛ ولی آن قدر دوران تخریب و سوءمصرف من زیاد بود و سخت گذشت، که اگر بخواهم در مورد آن بگویم می‌توان کتاب‌ها در مورد آن نوشت. یادم هست که از آن موقعی که مصرف‌کننده شدم، یک سال مصرف‌کننده بودم، ترک کردم و شروع می‌کردم. پدرم همیشه می‌گفت: "من تا یادم هست، تو ترک می‌کنی و بقیه می‌گویند مجتبی ترک کرد، مجتبی شروع کرد". انواع و اقسام ترک‌هایی که هر کسی می‌گفت و یا هر جایی سراغ داشت من انجام می‌دادم؛ مثل پزشکی، داروهای ماهواره‌ای یا سم‌زدایی.

 یکبار شهرستان کار می‌کردم و خودم تنها 4 روز بستری بودم و سم‌زدایی کردم و هیچ اثری نداشت. بارها و بارها خودم سقوط آزاد رفتم و بعد ازچند ماه  باز برگشت می‌خوردم. در ۱۰ سالی که مواد مخدر مصرف می‌کردم شاید بالای ۲۰ بار ترک کردم. ولی آن راهی را که باید پیدا می‌کردم را پیدا نکردم. حدود سال ۸۷ بود که یک نفر پیام کنگره را به من داد و گفت: "از تهران آمده‌اند بهزیستی، و همانطور که تریاک مصرف کردی و اعتیاد پیدا کردی، همانطور از بدن می‌رود بیرون". گفتم چطوری؟ او گفت که با تریاک خوراکی یا کشیدنی همانطور کم می‌کند تا به صفر برسد. و من گفتم بیا خودمان این کار را می‌کنیم و دوستم گفت باشد. از فردا صبحش قرار شد که این کار را انجام بدهیم. گفتم با کشیدنی که نمی‌شود و او گفت بیا با خوراکی انجام بدهیم. روز اولی ۱ گرم تریاک خوراکی مصرف کردم و بعد از ۱ ساعت معده درد و دل درد و حالت تهوع شدید گرفتم.

 زنگ زدم به دوستم و او گفت که به تو نساخته تریاک و بیا شیره مصرف کنیم. و من آن روز برای اولین شیره را مصرف کردم. و جالب این بود که آمدم ترک کنم درمان بشوم، شیره‌ای شدم. و تا چند سال بعد از آن خیلی از راه‌ها را رفتم. هر دارویی که ماهواره تبلیغ می‌کرد یا  کسی می‌گفت هست می رفتم استفاده می‌کردم و آخرش هم به جواب نمی‌رسیدم. و آخرین بار یک دکتری بود که با هم دوست بودیم و کلینیک ترک اعتیاد زده بود و رفتم پیشش گفتم که به این صورت است جریان کار من. و گفت تو مثل یک بیماری هست که قند دارد و دائما باید انسولین مصرف کند. و تو هم باید بیای متادون مصرف کنی و یک نگهدارنده است. و داروی متادون را به من داد و پولش را یا نمی‌گرفت یا نصف می‌گرفت. حدود ۴ سال مصرف کننده متادون بودم و دائما یا زیاد می‌شد و یا کم می‌شد. تا این که یک روز خیلی اتفاقی وارد کنگره شدم. و دوستم که علی آقا گفتند قرار بود بیاید و خجالت می‌کشید که تنهایی بیاید و به من گفت که بیا با هم بریم. ما وارد کنگره شدیم و به ما گفتند که باید بروید مشاوره تازه واردین. 


رفتم مشاوره تازه واردین و برادر هم لژیونی خودم آقا محمود مشاور بود. و وقتی که صحبت کرد بعدش گفتم که اینگونه است جریان ما و آمده‌ام که ترک کنم. و گفت که اولا اینجا درمان است، ترک نیست، و اینجا بیماری اعتیاد درمان می‌شود. و ثانیه خودت مهم‌تر هستی، بیا خودت را درمان کن و بعد دوستت. و من ماندگار شدم و دوستم رفت اصلا. من بارها و بارها وقتی ترک می‌کردم، حالم بد می‌شد و وقتی دوباره شروع می‌کردم پشیمان می‌شدم که چرا دوباره شروع کردم. همیشه انواع و اقسام مشکلات در زندگی‌ام بود به خاطر این ترک کردن و مصرف کردن.

 خدا را شکر آمدم به کنگره و حدود ۴ سال است که از آموزش‌های استاد عزیزم آقای جمالی دارم استفاده می‌کنم. کمکی که در سفر اول به من شد خدمتی بود که آقای جمالی به من داد. من تا حدود ۳ ماه اول سفرم اصلا متوجه نشدم که کجا می‌آیم و یا برای چه می‌آیم و فقط یک دارویی مصرف می‌کردم، می‌رفتم و می‌آمدم. نه سی‌دی می‌نوشتم، نه آموزش می‌گرفتم و نه چیزی متوجه می‌شدم. و یک روز رسیدم خدمت آقای جمالی و گفتم که می‌خواهم بیایم در وبلاگ خدمت کنم و ایشان گفت بیا خدمت کن. 

خدمتی که من در سفر اولم شروع کردم، کمک کرد که من به رهایی برسم! چند بار به علی آقا گفتم که مشکلات زندگی من زیاد است و ایشان گفتند که اولین مشکلی که در زندگی داری، مشکل اعتیاد است و تا مشکل اعتیادت حل نشود، سایر مشکلاتت حل نخواهند شد. 

سپاسگزارم از همه عزیزانی که واقعا زحمت کشیدند برای من،از اقای مهندس ، خانم انی و خانواده محترمشان ، از کنگره دیده بانان به ویژه جناب اقای حکیمی.از تک تک کمک راهنمایانی که چه بودند در شعبه و رفتند، و چه عزیزانی که الان در جمع ما هستند. واقعا صمیمانه از همه تشکر می‌کنم، از ۴ دوره مرزبانانی که در خدمتشان بودم و خیلی آموزش‌ها از آنان گرفتم.

 تشکر می‌کنم از ایجنت‌های محترم، آقای شوشتری که اوایل سفر بنده بودند، آقای امینی و آقای صدیقی. صمیمانه تشکر می‌کنم از استاد عزیزم و خیلی زحمت برای من کشیدند و به هیچ وجه ممکن نمی‌توانم جبران کنم. از همه خدمتگزاران و از همه بچه‌های لژیون چهارم که در کنارشان انرژی می‌گیرم تشکر می‌کنم. 

تشکر می‌کنم ازاقای زادافشار راهنمای درمان سیگارم ،از اقای ابراهیم موحدی که در سفر اولم در زمینه خدمت در وبلاگ کمک های شایانی به بنده کردند، از اقا محمود داوری در زمینه عکاسی همیشه به من اموزش های لازم را می دادند، از اقا مصطفی جعفری(مسئول وبلاگ شعبه)و  همه بچه‌های وبلاگ که در کنارشان خدمت می‌کنم و آموزش می‌گیرم. 

از خانواده‌ام تشکر می‌کنم به خصوص زن برادرم که همیشه مثل مادرم دلسوزم بوده و امرروزقدم بر روی چشم من گذاشتند تشریف آوردند . از خانم خاطره تشکر می‌کنم که خیلی در سفر اول زحمتشان دادم. از خدمتگزاران بخش خانواده و مسافران و از مرزبانان عزیز واز دخترعزیزم که همیشه در کنارم و همراهم بوده و در کنگره همسفرم بود و هست  تشکر می‌کنم. از همه عزیزان  تشکر می‌کنم صمیمانه. 

سخنان همسفر نگار:

 سلام دوستان نگار هستم همسفر. من هم خوشحال هستم که یک بار دیگر در این جایگاه قرار گرفتیم. این روز را به پدرم تبریک می‌گویم. و تشکر ویژه دارم از آقای مهندس و سرکار خانم آنی و همچنین از جناب آقای جمالی و سرکار خانم خاطره.


رهایی


خدمتگزاران


تایپ:مسافر مجید ت ، همسفر محمد جواد

عکاس:مسافر امید مسعود

تنظیم:مسافر مصطفیمرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی و جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر خاطره لژیون 14 شعبه شیخ بهایی اصفهان یکشنبه 30 تیر 1398 01:37
تبریک خدمت آقا مجتبی و راهنمای بزرگوار جناب آقای علی جمالی و یک تبریک ویژه به همسفر عشق و محبت، نگار عزیزم که این روزها گوارای وجودتان
خداقوت به تمام خدمتگزاران وبلاگ و تصاویر
انشاءالله تمام مسافران و همسفران عزیز که عاشقانه تلاش و خدمت میکنند با کسب جایگاهای خدمتی لذت و انرژی بگیرند
همسفر سپیده از لژیون ۱۴ خانم خاطره یکشنبه 23 تیر 1398 02:09
سلام و عرض تبریک خدمت مسافر اقا مجتبی.تولد سه سال رهاییتان را به شما و خانواده و همچنین به نگار عزیز هم تبریک میگم انشاالله که موفق و پایبند باشید
امید شنبه 22 تیر 1398 22:58
سلام و عرض تبریک مجدد خدمت مجتبی عزیز و کمک راهنمای محترم آقای جمالی
مسافر محمد رضا شنبه 22 تیر 1398 22:26
سومین سال رهایی مسافر مجتبی را به ایشان و همسفرشان و استاد عزیز علی آقا تبریک میگم و از خداوند برایتان سلامتی و شادابی آرزومندم
داود شنبه 22 تیر 1398 16:32
با سلام و درود خدمت کلیه خدمتگزاران کنگره
ضمن عرض خسته نباشید بدینوسیله سومین سال رهایی مسافر محترم آقا مجتبی را به ایشان و بنیان کنگره 60 و نیز کمک راهنمای گرامیشان و همه اعضا تبریک و تهنیت عرض مینمایم.
مهدی زارعی L12 شنبه 22 تیر 1398 09:43
سومین سال روز رهایی مجتبی عزیز را به خودش وراهنمایی گرامیش اقای جمالی وبه تمامی خدمتگذاران کنگره 60تبریک می گویم
رهجو شنبه 22 تیر 1398 09:06
سلام و درود بر تمامی بچهای کنگره 60 بخصوص وبلاگ نویسها و سلام و درود بر اقا مجتبی و کمک راهنمای محترمشون علی اقا جمالی
اقا مجتبی عزیز خیلی خوشحال هستم که تولد سه سال راهیی ات را گرفتی و خیلی ناراحتم که نتوانستم در جشن شما شرکت کنم ولی برایت ارزومندم که زندگی سرشار از عشق و محبت و ارامش داشته باشی امیدوارم پیامی را که برایت نوشته شده است را با گوشت وپوست و استخوانت درک کنی و اموزشها را فرا بگیری و به مرحله عمل برسانی با ارزوی موفقیت و شال کمک راهنمایی برای شما انشاالله
همسفر الهام مرزبان خانواده شنبه 22 تیر 1398 03:50
خدا را سپاس که بار دیگر شاهد تولدی زیبا در کنگره و در شعبه شیخ بهایی بودیم. تولد سه سال رهایی و گرفتن نشان برنز کنگره 60 را خدمت اقا مجتبی و نگار عزیز تبریک و شادباش عرض می کنم و برایشان بهترینهای خداوند را ارزومندم.
از زحمات بی دریغ اقا مجتبی در سایت شیخ بهایی بی اندازه سپاسگزارم.
علی جمالی جمعه 21 تیر 1398 23:12
با سلام ممنون از همه عزیزان بابت برگزاری جشن و همچنین خدا قوت به تهیه کنندگان گزارش
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو